Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2009., 18:21   #81
I ne bi bilo povezano sa sjedenjem.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 23:21   #82
Quote:
vigilanty kaže: Pogledaj post
Ili cirkulacija.
Imaš li ikada grčeve? Smeta li te što pri dužoj šetnji?
i ja sam mislila da je od cirkulacije, zato sam počela pit ginko i tuširati noge toplom vodom. i malo mi je bolje zadnjih dana. a i više se šetam. nemam problema sa trnjenjem kad se šetam. grčeve imam samo kad se kupam u moru.
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 23:22   #83
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Ne zelim nikoga plasiti ali to moze biti predznak moždanog udara... kad ti pocnu trnut ruke i noge...

Najbolje je otici doktoru da on ustanovi uzrok....
ne trnu mi ruke nego samo noge.
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 23:24   #84
Quote:
AndrejRR kaže: Pogledaj post
Isti problem. Nakon polusatnog sjedenja noge mi totalno utrnu. Inače, mislim da je to zbog loše cirkulacije krvi u nogama. Ali što da radim? Mislim da tu doktori nemogu pomoć, osim da me operiraju....
ima tu lijeka ako je stvar u cirkulaciji. meni su noge inače i jako jako hladne tako da sam ih počela često prat vrelom vodom da mi krv malo proradi. i pijem ginko forte jer kažu da je to dobro za cirkulaciju. osim toga, valjalo bi ti i puno se kretat, ne mora nikakvi jaki fizički napor al barem pola sata šetnje dnevno. i još plus raznovrsno se hranit jer manjak nekih minerala može uzrokovati trnjenje, poglavito kalija.
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 23:26   #85
Quote:
ninica 1 kaže: Pogledaj post
Mislim da se radi o polyneuropatiji i trebaš posjetiti neurologa i uraditi elektromigrafiju da se provjeri sprovodljivost.
Da li se radi o trnjenju i u čučem položaju ?
hm nebi bilo to, bila sam kod neurologa nedavno i pregled je bio ok. ne znam sad jel mi trnu kad čučim, nemam baš naviku čučati, al vjerojatno da.
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 23:29   #86
i da ne zaboravim uzrok trnjenja nogu može biti i stres, tjeskoba, depresija. moja stara kad je imala velike napadaje anksioznosti noge su joj non stop trnule, onako same od sebe dok bi hodala. a kod mene se vjerojatno pomješali svi faktori...
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 14:04   #87
Trebala bih napraviti obradu kod fizijatra, a možda ponovno i kod neurologa, uzroci zaista mogu biti razni, od kralješnice, cirkulacije do nekih neuroloških bolesti.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 20:28   #88
Quote:
RoyalJelly kaže: Pogledaj post
ima tu lijeka ako je stvar u cirkulaciji. meni su noge inače i jako jako hladne tako da sam ih počela često prat vrelom vodom da mi krv malo proradi. i pijem ginko forte jer kažu da je to dobro za cirkulaciju. osim toga, valjalo bi ti i puno se kretat, ne mora nikakvi jaki fizički napor al barem pola sata šetnje dnevno. i još plus raznovrsno se hranit jer manjak nekih minerala može uzrokovati trnjenje, poglavito kalija.
Ja isto ima stalno hladne noge. Što se tiče kretanja, mislim da ispunjavam neku dnevnu kvotu. Neko je spomenuo da ga love grčevi u moru. To si se nikad u životu nije dogodilo, što me dosta čudi.

Nemam pojma Jel pomaže taj ginko?
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder
RandyRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 19:49   #89
Quote:
p3r0 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Imam jedan problem. Naime, bavim se sportom (nogometom) i od ponedjeljka (1.9) ujutro nakon što sam se probudio osjetio sam da mi je desna noga utrnula. Imao sam utakmicu u nedjelju popodne, ali nisam ništa osjetio do sutradan ujutro, a ne sjećam se da sam imao ikakav nagli trzaj ili pad ili nešto slično... Prvo sam pomislio da je to od spavanja, kao što se nekad zna desit, ali evo drži me već 3 dan i polako me brine... Takav nekakav čudan osjećaj kao da mi je noga utrnula, čak i dio iznad nje, znači desna strana tijela ispod ruke. Ne osjećam ni toplo ni hladno na tom cijelom području. Bio sam kod doktorice i rekla mi je da je vjerojatno nešto priklještilo živac i da je to zbog toga, ali meni evo već treći dan nije ništa bolje pa se jako brinem. Da li je netko imao kakva slična iskustva?

Hvala!
Vidim da je vec kasno za repliku al kad sam vec tu mogu i komentirati

vjerovatno krece od kraljesnice pa ne bilo na odmet otici na pregled

Zadnje uređivanje leeloo27 : 09.06.2011. at 17:42.
daspei is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 19:57   #90
Question trnjenje...

prije 1mj. dana otac mi je imao upalu krajnika i 7 dana je udarao penciline ali su mu 2 puta udarili pencilin pod temperaturom...
posle toga osjetio je kako ga lijeva strana glave boli i trne....a nakon 1 sedmicu od udaranja pencilina su mu počela usta bježati u stranu....i kako nema osjećaja u toj lijevoj strani usta...i oko mu nekada kao da zatrepti(zadrhti)..........bio je kod doktora danas i udarili su mu samo neku injekciju...

dali je to nesto ozbiljno....
adisk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 21:31   #91
Question Trnci u stopalu

Već 4 dana imam neugodan osjećaj prolaženja trnaca kroz stopalo.. više gornji unutarnji dio stopala. To traje gotovo cijeli dan, i na momente, u razmaku od par sekundi. Ti trnci nisu tako jaki, ali su neugodni kad imaš stalno osjećaj da ti nešto poput slabe struje prolazi kroz stopalo cijelo vrijeme. Radim za laptopom otprilike 7,8 sati dnevno pa ne znam je li moguće da je od kralježnice. Promijenila sam stolicu (sa užasne na novu, bolju) prije pola mjeseca. Ne znam trebam li reć doktorici za to i od čega bi to moglo biti. Imam 23 godine i nisam imala posebnih zdravstvenih problema. Unaprijed hvala na odgovoru!
bisque is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 21:32   #92
kralježnica! -> doktorica!
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 23:35   #93
Najvjerojatnije te kralježnica upozorava da malo promijeniš životne navike ili će stanje ići na gore. U biti je sa stopalom sve u redu, ali je neki disk između kralježaka "utekao" izvan svog položaja zbog dugotrajnog svakodnevnog sjedenja (ne mora čak ni biti nepravilno) i pritišće korijen živca. To uzrokuje "fantomski" osjećaj trnjenja, ali može dovesti i do popriličnih bolova. Sve više ljudi na kraju mora na operaciju.

Još nije kasno za ispravak. Izbjegavaj dugotrajno sjedenje i više se fizički aktiviraj.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 14:41   #94
Trnci mogu ukazivati i na neurološki problem.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 16:05   #95
Quote:
bisque kaže: Pogledaj post
Već 4 dana imam neugodan osjećaj prolaženja trnaca kroz stopalo.. više gornji unutarnji dio stopala. To traje gotovo cijeli dan, i na momente, u razmaku od par sekundi. Ti trnci nisu tako jaki, ali su neugodni kad imaš stalno osjećaj da ti nešto poput slabe struje prolazi kroz stopalo cijelo vrijeme. Radim za laptopom otprilike 7,8 sati dnevno pa ne znam je li moguće da je od kralježnice. Promijenila sam stolicu (sa užasne na novu, bolju) prije pola mjeseca. Ne znam trebam li reć doktorici za to i od čega bi to moglo biti. Imam 23 godine i nisam imala posebnih zdravstvenih problema. Unaprijed hvala na odgovoru!
Hitno kod neurologa i na MR lumbo-sakralne kralježnice. NE DIŽI NIŠTA TEŽE OD 2kg i ne poduzimaj nikakve terapije (lijekovi, vježbe i sl.) na vlastitu ruku dok se ne vidi što ti je. Nemaš pojma kakvo sranje može nastati od toga ako prekasno kreneš s terapijom ili radiš nekakve općenite "vježbice" koje su, kao, "dobre za kičmu". Govorim ti iz osobnog iskustva, pa budi pametnija od mene.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 11:05   #96
Blago trnjenje ruku i nogu

Zadnjih dana imam cesto trnce (mravce) u ruci ili nogama, hranim se ispravno i osjecam se dobro, idme u teretanu, trcim, inace imam slabiju cirkulaciju, tj prsti mi znaju pobijelit al to jos od malena, sta bi to moglo biti?
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 11:20   #97
Izgleda kao Raynaudov sindrom, pratitelj autoimunih bolesti.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 11:16   #98
Molila bih za savjet ako netko zna. Već neko vrijeme osjećam slabost u rukama.To je tako neugodno kao da nemam kapi krvi. Jednostavno osjećam klonulost ruku. Ako netko ima sličnih iskustava neka mi se javi.
pčela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 21:56   #99
vjerojatno problemi s kralježnicom...odi ortopedu
ring-ring is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 13:42   #100
Bok. I meni se to upravo dogodilo pa me zanima šta je bilo da se ne uzrujavam previše. :/
Hvala!
miki_00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.