Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2017., 14:37   #161
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Čestitike Hrvatskoj na zlatu , zaista zasluženo u punom smislu te reči.

Međutim ja se javljam na ovu temu iz drugog razloga a to je izjava hrvatskog trenera posle utakmice gde je rekao da su svi hrvatski vaerpolisti ostavili "srce u bazenu".

http://sport.hrt.hr/398765/zlatni-iz...o-to-treba-ici

Fudbaleri kad pobede izjavljuju da su ostavili srce na terenu , dok košarkaši vele posle pobede da su ostavili "srce na parketu" , a vaterpolisti "srce u bazenu".

Ja ne mogu da se odagnam slike u glavi kako srca plutaju po vodi bazena i krv se razliva i meša sa vodom.
Ne moraš zamišljati, bila je jedna takva utakmica. Bez ovog dijela sa srcem, naravno.
JollyRoger13 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 14:49   #162
Može li netko napisati najbolju sedmorku turnira? Nikako da pronađem
bvd is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 15:02   #163
Tokyo je vjerojatno zadnje natjecanje za Šetku, Maru, Lončara, Bušlju.
Moramo sve prekidače staviti na max i iskoristiti nadolazeće godine, a to znači i uvesti Petkovića, Obradovića(kojem je Tokyo također ako zaigra zadnje natjecanje), Vrlića.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 15:15   #164
U grču sam dočekao kraj tekme, a onda su mi potekle suze. Divno se osjećam,a želja mi je da se ovaj uspjeh nikada ne zaboravi. Imam još jednu želju, a ta je da budemo svjesni i mi i novinari činjenice da na tom Svijetu ima još kvalitetnih reprezentacija i da je teško održati se na vrhu. Želim da ih novinari ne "raskomadaju" prilikom slijedećeg eventualnog poraza. Taj je neminovan, ali želim da slavlje potraje. Dečki, sve najbolje želje i čestitke.
Marijan
Icarai is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 15:35   #165
Što mislite hoće li se Dobud vraćati nakon suspenzije?
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 15:38   #166
Quote:
Henson kaže: Pogledaj post
Nekaj ti ne stima, Maro je dao gol u finalu 2007.
A to na koji način demantira činjenicu da nije igrao 2009.?

Quote:
Uvijek istok kaže: Pogledaj post
I hokej se ozbiljno igra u desetak država (Kanada, Rusija, SAD, Švedska, Finska, Češka, Slovačka), imaš sedam konkurentnih reprezentacija (navedenih) i još par solidnih (Njemačka, Švicarska, Slovenija, Bjelorusija, Latvija, Italija....), vjerojatno sam nekog i zaboravio.
Sličan je broj rukometnih ekipa koje su u vrhu (Danska, Francuska, Hrvatska, Španjolska, Njemačka), još nekoliko koje pretendiraju na vrh (Švedska, Slovenija, Island), par ekipa s velikom tradicijom (Rusija, Norveška, Mađarska, zemlje bivše Juge), više manje eurocentričan sport.
Ragbi (Novi Zeland, Francuska, Australija, Južna Afrika, Škotska, Velška, Engleska, Irska, Argentina)
Bejzbol (SAD, Kanada, Azijati, Latinska Amerika)
Neću o odbojci pisat da me netko ne pošalje u kurac, ali nadam se da se poanta kuži.
Vaterpolo je malo ispod tih sportova iz više razloga (potreban bazen, nije televizičan, nema Amera i njihove love - MLB, NHL), ali ovdje se podcjenjuje na temelju gluposti i auto šovinizma.
Bravo dečkima, stvarno su pravi sportaši, zasluženo.
A čuj, razlike ipak postoje. Ja zbilja volim vaterpolo i sam ga također branim i apsolutno je točno da se i pretjeruje što se tiče "uskoće", ali ipak jest iza većine sportova koji se igraju u Europi (baseball je drugo, mada i njega volim).

Evo malo konketnije - na zadnjih pet SP medalje je osvojilo 7 reprezentacija, a na zadnjih pet rukometnih SP 8, što i nije neka velika razlika.

No, ako dodaš zadnjih pet EP, na rukometu su još tri reprezentacije osvajale medalje, na vaterpolu niti jedna. Na OI po jedna vaterpolo i jedna rukometna koja nemaju ni SP ni EP medalje i na kraju smo na 8:12 što je već osjetnija razlika.

Nadalje, još bitnije, ono što smo spomenuli je jedna subjektivna stvar - a to je da kad se govori o svjetskoj popularnosti veliki manjak vaterpola je što ispada "regionalni" sport. Od tih 7-8 jakih reprezentacija imaš pet koje međusobno graniče (Italija, Hrvatska, Crna Gora, Srbija, Mađarska), jednu tek mrvicu udaljeniju (Grčka) i jednu malo dalje ali također mediteransku (Španjolska). Znači, nema geografske širine.

I, također, problem je potpuni nedostatak kvalitete kod onih koji nisu u tom vrhu (minus 2-3 reprezentacije koje su ponekad tvrd orah). Ako pratiš npr. i rukomet reci i sam pošteno, kako izgledaju utakmice:

Vaterpolo reprezentacije Hrvatske protiv Francuske (i ne, nemoj mi reć da smo izgubili na OI od njih ), Nizozemske, nažalost danas i Rumunjske i Rusije (koje su u prošlosti još znale biti konkuretne) pa i Njemačke...a da i ne spominjem one koji su na EP da popune brojku (čega u rukometu već jako dugo nema) kao Malta, Gruzija, Slovenija...

A kako izgledaju utakmice hrvatske rukometne reprezentacije protiv Bjelorusije, Srbije, Islanda, Mađarske, Slovenije.... Je, na kraju ćemo pobijedit u 99% slučajeva, ali uz puno puno znoja i borbe, dok je ono gore u vaterpolu lakši trening i raspucavanje.

Ako se u rukometu zezaš s Mađarima, Srbima ili Bjelorusima - izgubit ćeš. Ako se u vaterpolu zezaš s Francuzima, Nizozemcima ili Slovacima dobit ćeš "samo" 10:6.

Kad bi uključili svjetska prvenstva stvar bi izgledala još gore po vaterpolo, hrvatski rukometaši su znali (kad su osvajali medalje) pucat penale s Tunisom, gubit od Argentine, gubit na poluvremenu od Saudijske Arabije... u vaterpolu to nažalost ne postoji.


I to zbilja nije vrijeđanje vaterpola, meni je to jako drag sport i potpuno se slažem da znaju debelo pretjerat i ovi koji ga umanjuju, ali da se ipak ne može uspoređivati s rukometom, košarkom, odbojkom...po pitanju konkurencije - ne može.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 15:43   #167
ne razumijem što su ovi neki Srbi prosvjedovali i skidali medalje, kažu suci ih oštetili protiv nas, neki nisu htjeli da oni osvajaju i dalje zlata pa su ih zaustavili itd. itd.

pa ljudi 3 četvrtine ste konstantno bili u vodstvu, mi stizali, zabijali vam golove sa većih udaljenosti, mislim da su ipak vaša obrana i golman više krivi nego suci, što nas niste razmontirali u prvom poluvremenu kao prije, odvojili se i pobjedili?

sami ste si krivi što ste se doveli u tu situaciju da na kraju mi povedemo i na kraju pobjedimo, i mi smo uostalom napredovali u igri pa nismo dopustili da se odvojite, al dobro, tko gubi, ima pravo da se ljuti, idući put se nadam našem finalu
runaway88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 15:43   #168
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Što mislite hoće li se Dobud vraćati nakon suspenzije?
Nema šanse da će više igrati za repku. Zabrana mu ističe 3,4 mj prije SP-a.
A i on je već u 30im.

Quote:
runaway88 kaže: Pogledaj post
ne razumijem što su ovi neki Srbi prosvjedovali i skidali medalje, kažu suci ih oštetili protiv nas, neki nisu htjeli da oni osvajaju i dalje zlata pa su ih zaustavili itd. itd.
To je bilo jadno. Filipović kapetan, dobije prvi medalju i spremi je u džep.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 15:51   #169
Quote:
Dubrovčanin kaže: Pogledaj post
Pogodio sam i točan ishod, budući da sam prije utakmice sam sebi prognozirao 8:6.
Ma daj me nemoj

Jesi se čuo s kim iz druge hrvatske države, ima li ponosa tamo?
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 15:52   #170
Dosta je to sve izgledalo drugačije u odnosu na Rio. Srbi uglavnom na snagu sve slome, bili su fizički previše ispred ostalih. Tucku se mora odati priznanje za to, uspio je dići momčad na cijelu razinu više u manje od godinu dana.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Grupa Queen is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 16:06   #171
Quote:
Uvijek istok kaže: Pogledaj post
I hokej se ozbiljno igra u desetak država (Kanada, Rusija, SAD, Švedska, Finska, Češka, Slovačka), imaš sedam konkurentnih reprezentacija (navedenih) i još par solidnih (Njemačka, Švicarska, Slovenija, Bjelorusija, Latvija, Italija....), vjerojatno sam nekog i zaboravio.
Sličan je broj rukometnih ekipa koje su u vrhu (Danska, Francuska, Hrvatska, Španjolska, Njemačka), još nekoliko koje pretendiraju na vrh (Švedska, Slovenija, Island), par ekipa s velikom tradicijom (Rusija, Norveška, Mađarska, zemlje bivše Juge), više manje eurocentričan sport.
Ragbi (Novi Zeland, Francuska, Australija, Južna Afrika, Škotska, Velška, Engleska, Irska, Argentina)
Bejzbol (SAD, Kanada, Azijati, Latinska Amerika)
Neću o odbojci pisat da me netko ne pošalje u kurac, ali nadam se da se poanta kuži.
Vaterpolo je malo ispod tih sportova iz više razloga (potreban bazen, nije televizičan, nema Amera i njihove love - MLB, NHL), ali ovdje se podcjenjuje na temelju gluposti i auto šovinizma.
Bravo dečkima, stvarno su pravi sportaši, zasluženo.
Zaboravio si jedna bitan detalj, u svim tim sportovima koji si naveo kao sporttive koji se ne igraju svugdje po svijetu, vrti se višestruko veći novac nego u vaterpolu. U nekima i 100+ puta veći novac.
I svi su višestruko gledaniji u državama u kojima igra nego što je to vaterpolo u onima u kojima se igra.
Zato je vaterpolo, nažalost, puno ispod tih sportova, a ne malo ispod.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 16:19   #172
KLCCLK i cave troll

Ma naravno, samo sam reagirao na zlonamjernike. Ne toliko na ovoj temi nego općenito slušam te priče. U pravu si, širi je spektar kvalitetnih repki u rukometu ili u drugim momčadskim sportovima koje sam naveo u odnosu na vaterpolo iako ni ti navedeni sportovi nisu globalni poput nogometa, košarke ili tenisa. A ne podcjenjuju se, vjerojatno zato jer nismo dobri u njima. To mi je bila poanta. Mislim, podcjenjuje se i rukomet kad uđemo u polufinale.

Meni je vaterpolo drag jer ga pratim od djetinjstva, da sam se rodio u Austriji pratio bi skijaške skokove. Samo želim reći da mi nije jasna potreba tog isticanja koliko je to malen sport u trenucima dok su dečki uzeli zasluženo zlato. Još bi kužio da to dolazi kao glas razuma jer je takva euforija u zemlji kao da smo lansirali satelit, ali ljudi guštaju i to je to.
Uvijek istok is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 16:25   #173
Zapravo bi bilo zanimljivo dublje proanalizirat zašto je to tako. Jel do FINA-e i činjenice da nema samostalne svjetske vaterpolo organizacije, ili do čega već, ali gledam sad recimo ove World Games u Wroclawu i Nijemci gaze u sportovima kao canoe polo, korfball, fistball....i jasno je da su ogromna sportska nacija od najpopularnijih do najbizarnijih sportova. Kako nikako ne uspjevaju imat jak vaterpolo? (je, imali su uspjeha povremeno i klupski i reprezentativno, ali već dugo ništa).

Kad bi se digli Rusi, kad bi Ameri bili zainteresiraniji i za SP, a ne samo za OI, da su Njemačka i Francuska jake, Australija da opet bude konkurentna, to bi već bilo nešto. Ako ćemo nešto dalje u povijest i Kuba je godinama bila jaka, bivša Juga je na njoj par puta slomila zube, Rudić je pokazao da se može i s Brazilom nešto napravit...možda da se proba malo Afrika motivirat...ne znam, Azija vjerojatno neće nikad jer su jednostavno fizički inferiorni, ovaj Japan zapravo lijepo igra ali neće nikad moć s Balkancima i Mediterancima...
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 16:29   #174
Da i ja klobučarski upadnem na temu i čestitam dečkima na zlatu

A koliko pratim vaterpolo govori da prije finala nisam pogledao ni jednu utakmicu. Jučer sam po prvi put čuo za neke igrače...
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 17:12   #175
Zao mi je Dobuda ali nece on vise moci igrati na ovom nivou, ali srecom imamo Loncara i Vrlica, odlican par sidruna.

Jesu oba vec zagazili u 30-e ali nema zime, nasi kadeti su prosle godine uzeli zlato u CG, dolaze novi odlicni igraci.
dimnjacar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 18:53   #176
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
.
Dosta dobra analiza. Kada usporedimo vaterpolski i rukometni euro možemo doći do zaključka. U rukometu imamo Euro od 16 ekipa gdje praktički i ona najslabija može iznenaditi one koje su u prvom razredu, to si i sam naveo primjere. U vaterpolu također imamo 16 reprezentacija na prvenstvu, ali njih pola tu doslovno samo sudjeluje. Evo sad ako gledamo zadnji Euro, u svakoj grupi je posljednjeplasirani imao 0 bodova, predzadnji je imao samo jednu pobjedu (protiv zadnjeg), izuzev jedne grupe (gdje je zadnji opet gubio sve ali je predzadnji imao 4 boda). U rukometu isti format, od 16 ekipa samo je Crna Gora otišla kući bez osvojenog boda.

BTW. čuo sam u prijenosu da Šetka igra u drugoj talijanskoj ligi, odnosno da je igrao kvalifikacije za popunu prve. Radi li se tu o novom klubu koji je pokupio bolje igrače pa napada vrh ili? Ne znam je li se ikada dogodilo da je drugoligaški igrač svjetski prvak
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 19:39   #177
Gubili od Talijana u pripremama, a sad rasturaljka, sve pobjede, ovo mi je nakon rukometasa i Portugala 2003 najneocekivanije zlato neke CRO reprezetacije...
Dojam bi bio i bolji da nas Dubravko Šimenc nije davio ovih dana, a i upravo davi na HTV2, al...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=egQJFnokk54
BAYRAKTAR - Official Song
Metuzalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 14:15   #178
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post


Rukomet je drugi ili treći najpopularniji sport u Europi, u Njemačkoj je odmah poslije nogometa, puno je rašireniji i medijski ispraćeni. Pokušalo se u Americi, pa je interes bio nula, mislim da čak nemaju niti reprezentaciju sada.
rukomet stvarno nije ni 2. ni 3. najpopularniji sport u europi. pritom su takva rangiranja u europi dosta promasena jer nogomet drzi 90 i vise % trzista (novca, gledanosti, medijske paznje) u europi. u njemackoj su recimo rukomet, kosarka i hokej podjednako popularni (unutar 5-10% razlike), a svi su nekih 50 puta manji od nogometa.

Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
ovo za najteži stoji...ali atraaktivan? za koga? gledatelje? najnetelevizičniji sport ikad. vidiš samo glavu i loptu. i to je to.

za gledatelje tu nema atraktivnosti, ni u tragovima.
plivanje. tu je samo glava, nema ni lopte.
hulijo đuturum is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 14:31   #179
Pa dobro gospodo, zašto se glođete? Većina sportova je rasprostranjena i popularna samo u malom broju zemalja, vaterpolo nije iznimka.
Grupa Queen is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 21:05   #180
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Malo se sada ovo ide banalizirati. Dosta država ima vetepolo, ali jaka razina je na samo oko 10 država.

Rusija je imala dosta uspijeha prije, iako joj je zadnji veći rezultati 3. mjesto na Olimpijadi 2004. Sovjetski savez je pak često osvajao medalje.

Njemačka jest osvajala medalje, ali zadnje ipak još u 1980-tima.
Zapadna Njemačka je bila prvak Europe 1989.

Isto se tako pljuvalo rukomet, iako je recimo u Njemačkoj on sport broj 2, i ima masa država koje ga igra, iako najviše u Europi.


PS
Jel znate da Amerika ima broncu na Olimpijadi 1988.?
Nema broncu nego srebro
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.