Natrag   Forum.hr > Razno > Mali oglasi

Mali oglasi Kupujem, prodajem, mijenjam, poklanjam...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2017., 15:49   #3141
Meni iz UK stigne nakon pet dana, mislim da bi trebalo provjeriti kod pošiljatelja, odnosno trebalo bi se zabrinuti, osobito ako je pošiljka plaćena, odnosno kupljena. Nemaš broj pošiljke, pa je jako teško saznati što je i gdje je.
ivan_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 10:39   #3142
Hvala, pitala sam pošiljatelja broj pošiljke i sad čekam odgovor. Nije kupljeno, na privatnoj bazi je poslano.
amor-vincit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 01:46   #3143
Poslao sam paket u jednu azijsku državu, nisam obračao toliko pažnju ali kasnije mi djelatnica kaže da paket (usluga) 220kn, a preporučeno (paket usluga) 170kuna, ja odabrao ovaj prvo jer se činilo kao sigurnija opcija.
No da skratim priču, kaže mi da će taj prvi putovati sa brodom a preporučeni paket bude putovao sa avionom. A koliko obično treba da stigne sa brodom ??
Nije mi se žurilo, ali ovo mi se čini da je ipak bolje preporučeno osim sto stigne prije i jeftinije je Na to budem idući put obratio pažnju
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 10:50   #3144
Prošli ponedjeljak, 19.6., znaci prije 9 dana mi je poslano pismo iz Kanade, znate li otprilike ako je netko primao, slao pisma odande za koliko otprilike dolaze na adresu. Hvala unaprijed
KG5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:42   #3145
Što kada prođe rok od 60 dana za međunarodnu potražnicu a paket nije pronađen niti lociran?
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 14:53   #3146
Jedno pitanje.

Hoću poslati klasično pismo. Ali želim sa pismom priložiti jedan sitan i lagani predmet (u obliku bombona). Da li se to uopće može slati standardnom poštom? Treba li neka posebna kuverta? Koliko se više plaća? Ima li netko iskustva, da nebi napravio nešto krivo pa se brukao negdje u pošti.
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 16:15   #3147
Ekipa molim vas za odgovor i pomoc. Kolega mi je poslao vrlo bitnu posiljku u njemacku sa bitnim dokumentima. Oznacio je uslugu Plus koja bi znacila brzo slanje i poslao kao preporucenu posiljku. Dobio sam uz to ceduljicu gdje pise onaj broj RC xxxxxx HR koji kada upisem u nasu i njemacku postu dobijem da su mi pokusali dostavit posiljku ali nisu me nasli (sto nije istina jer njihov postar mi na adresi nije ostavio nikakvu ceduljicu. I sad su poduzeli korak vracanja posiljke u HR. (Posto je kolega napisao svoje ime i prezime i adresu studentskog doma mala je vjerojatnost da ce dobiti posiljku nazad. Pa mene zanima postoji li mogucnost da mi HR posta (jednom kad paket bude tamo) pronadje prema tom broju ili prema posiljatelju paket i vrati mi ga nazad ili posalje na drugu adresu ovdje u njemackoj? Rekli su mi u Deutsche post da je posiljka vracena nazad, pretrazli lager i rekli da ju ne mogu nikako pronaci i da je sigurno nazad poslana jer tako pise.

Bilo kakav savijet ili komentar mi je dobro dosao jer stvarno ne znam sto da radim.
morecolor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 22:50   #3148
Koja je najjeftinija opcija za dostavu kišobran kolica od max 10 kg?

U Bosni ta opcija dođe 3,5 do 10 eur, zavisno od dostavne službe. Tipa A2B dostava ima ugovor za olx.ba pa svi paketi do 20 kg se dostavljaju i naplaćuju za 3,5 eur.

Ima li tako nešto u HRu ili koja je dostava najpovoljnija?

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 15:44   #3149
Pozdrav.
Ako šaljem DVD u koverti (50-100g.) u drugu državu. Svaki put mi naplati najmanje 36,60 kn. Vidim da je to "Prioritetna preporučena pošiljka". Iako sam joj napomenuo da hoću poslat kao PISMO i preporučeno (bilo bi 14,20kn)!
Zar se ne može jeftinije od tih 36,60?
dany21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 19:39   #3150
Jeli moguce da se obicno pismo iz zagreba u zagreb salje dulje od 3 dana?poslano je obicno u utorak i u petak nije stiglo..

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
fashfit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 21:02   #3151
Pitanje za one koji često šalju pakete/pošiljke, da li ih fotkate sa mobitelom nakon što djelatnik stavi markicu/naljepnicu i žig? tj. da li ih fotkate da imate dokaz da ste poslali i da ste pravilno zapakirali da vam primatelj ne bi poslije prigovarao i slično?
Pitam jer sam danas ostala začuđena kada mi je djelatnica rekla da se to ne smije fotkati (točan razlog mi nije rekla, ponavljala je samo ''to se ne smije, to se ne smije'' ). Unazad 3-4 godine šaljem puno paketa u inozemstvo i fotkam svaki puta upravo iz tog razloga da imam dokaz da sam poslala (bez obzira na onu potvrdu o slanju) i da je paket bio pravilno zapakiran i zaštićen izvana, pa me zanima kakva su vaša iskustva?
Da li se to smije ili ne?
Imala sam ih nekih prodaja preko eBaya i uvijek sam fotkala pakete da imam kao dokaz ukoliko mi kupac otvori case na eBayu/PayPalu u smislu da je paket ''izgubljen, oštećen ili sl'' jer njih je baš briga za onu moju potvrdu ručno napisanu, jel.
*bobica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 21:04   #3152
Quote:
dany21 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Ako šaljem DVD u koverti (50-100g.) u drugu državu. Svaki put mi naplati najmanje 36,60 kn. Vidim da je to "Prioritetna preporučena pošiljka". Iako sam joj napomenuo da hoću poslat kao PISMO i preporučeno (bilo bi 14,20kn)!
Zar se ne može jeftinije od tih 36,60?
Meni je rečeno u mojoj pošti da se sve pošiljke koje se šalju izvan HR moraju i mogu se jedino slati kao prioritetna preporučena pošiljka (PLUS označen) tj. airmail sa tracking numberom.

Ja bih isto htjela slati obično u Europu ili Ameriku (zbog cijene) ali ne mogu, moram uvijek slati preporučeno.
Može se slati i kao paket, no to je još skuplje.
*bobica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 15:52   #3153
1.12 sam poslao jedan maleni paket, preporučeno u drugu državu tj u aziji.

po tracking broju vidim da je paket u Zagrebu, evo

6.12.2017. 4:51:30 Croatia ZAGREB 10003 Insert item into bag (Otb)

I otad ne mrda, O čemu se tu radi ??????
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 16:28   #3154
Nerijetko kad nešto kupim tracking nr. govori da je item još u npr Hong Kongu, a sutradan mi već poštar donese doma.

Oni su u Zgb utovarili u vreću, pa čekaju kad se vreća ili ne napuni ili dan kad kreće prema odredišnoj zemlji.
Ne vidiš da putuje nego ćeš vidjeti kad stigne i kada tvoj paket bude odskeniran pošto ga izvade iz vreće.
Dakle sasvim moguće da je već daleko od Zagreba i Eu, samo nije "došao na red".
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 12:54   #3155
Quote:
msvijet kaže: Pogledaj post
1.12 sam poslao jedan maleni paket, preporučeno u drugu državu tj u aziji.

po tracking broju vidim da je paket u Zagrebu, evo

6.12.2017. 4:51:30 Croatia ZAGREB 10003 Insert item into bag (Otb)

I otad ne mrda, O čemu se tu radi ??????
Ne obaziri se na te tracking brojeve, nisu ponekad tocni!!

Meni su dva paketa stigla u englesku i tako je stajalo da nije kupac podigao!
Prvi mi je javio da je podigao (iako pise da nije) a drugi me zabrinuo, mjesec dana sam bio u neizvjesnosti dok mi nije se kuoac javio i reko da je podigo (ponavljam, na trackingu i dalje stoji da nije).

Ili netko ne provlaci paket kroz te bar kodove ili ne radi svoj poso. Eto.
dany21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 12:57   #3156
Pozdrav.
Cuo sam da kod preporucene posiljke postoji nacin da umjesto da ti postar nosi doma novce mozes zatrazit da ti novac uplati posta na racun.

Da li znate jel to jeftinije ili ovo prvo?
Da li treba bas ziro racun il dovoljan tekuci?

Hvala.
dany21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 21:37   #3157
umjesto poštanske uplatnice ispuniš opću uplatnicu. manje naknade primatelju i brže je
RokiBalaboa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 22:46   #3158
Pozdrav svima ,
Poslao sam 3.1 hitno preporučeno jedno pismo no međutim i dalje stoji samo prijam pošliljke?
Jel moguće da uopće neće biti poslana?
Hitno mi treba stići na odredište.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 16:15   #3159
Ima li poštar obavezu dostavljati obične pakete na kućnu adresu? Meni stalno ubaci žuti papirić
Alist is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 16:24   #3160
Quote:
Alist kaže: Pogledaj post
Ima li poštar obavezu dostavljati obične pakete na kućnu adresu? Meni stalno ubaci žuti papirić
dali paketi stanu u sandučić?ako ne stanu onda nema obvezu...
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.