Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 12:00   #61
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ako se nedaj Bože što desi sestri, jel ja sudjelujem u naslijedstvu njene imovine?
Ako je udana ne.
Neznam sto se cudis pura dreku....imam i ja sestru i necakinju pa mi ne pada na kraj pameti da bi nekakav obiteljski zakon trebao regulirati nase medjuodnose.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:02   #62
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Pa zapravo dajes stan djetetu, ne suprugu/zi.

Drugi partner ce se snaci, useliti novom partneru, dijete ne smije patiti.

Ne smijes ni otkazati ugovor o najmu bez pristanka partnera, osim ako si u sluzbenom stanu, valjda od firme ili stovec.
A ako je dijete vanbračno, ono ne pati?
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:02   #63
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ako se nedaj Bože što desi sestri, jel ja sudjelujem u naslijedstvu njene imovine?
Pa to se ne uređuje obiteljskim zakonom?

https://www.zakon.hr/z/87/Zakon-o-naslje%C4%91ivanju

agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:03   #64
Quote:
koka2004 kaže: Pogledaj post
A nakon punoljetnosti djece, ona je u posjedu nekretnine. Ako neće van, opet ju moraš tužiti. I opet su tu sudovi i opet su tu odvjetnici i silni troškovi.

Ma, bolje se je rastavit i ubit. Djeca će nasljedit nekretninu i imat obiteljsku mirovinu. Ionako ćeš umrjet od gladi pa zašto se patiti par godina.
Mislim da je kolega koji tvrdi da ovo ide u smjeru da se ni ne pomišljamo rastaviti u pravu

Da je sada svakom paru dati po parsto tisuća eura stopa razvoda bila bi enormna.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:03   #65
Quote:
DK-RH kaže: Pogledaj post
Ko da je sve to opce bitno.
Ego prica o katotalibanizaciji i cemu sve ne. Pa ionako ce nakon odredenog vremena u toj prciji ostati samo rvati, domoljubi i katolici...koji su i tvorci ovakvih stvari.
Pa nek im bude, zasto ne.

Mislim, ionako citave familije beze van (bilo s decom, bez, istospolne, medurasne, meduplanetarne,) a demografski pusionus je matematicka sigurnost. To je ko da kuja polegne stene koje je uginulo i ajmo sad raspravljat kak bumo ga nazvali.

Opet pokusavaju bacit malo pijeska u oci, hitit pesima kost da se mlate dok lopov pljacka kucu. Koga boli k*** kak bu se definirala obitelj u sistemu koji je pred kolapsom i narodom koji sigurno izumire.

Shvacam da je ekipa koja ne spada u rvat,katolik i domoljub izrazito frustrirana. No mislim da je korijenski izvor te frustracije u kronicnom nedostatku muda da spakuju kofere i lijepo mahnu rukicom. Ak nemas muda otic i ostavit katotlibaniju katotalibanima - KUS!
Katolibani pokušavaju spriječiti egzodus mladih iz hrvatske tako da im ovdje u hrvatskoj zagorčavaju život i uništavaju ih :klap: :klap:

Ako pisneš si protiv Boga i Domovinskog rata, mrziš sve što je hrvatsko
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:05   #66
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Mislim da je kolega koji tvrdi da ovo ide u smjeru da se ni ne pomišljamo rastaviti u pravu
A zašto se žena ne bi ni pomišljala rastaviti ako dobije iz toga i klince i njegovu (!) kuću?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:07   #67
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
Muškarac je vlasnik stana i ulazi u brak (znaci -stan je njegov, a ne bracna stecevina). Rastaje si i stan dobija na koristenje onaj tko dobije i djete (znaci u 99% žena..). Dakle -rastao si se, sikaniraju te s time sto automatizmom ne dobijes dijete iako si mozda bolji roditelja i jos k tome i gubis stan jer ga moras ostaviti na koristenje majci s djetetom...

eto..tako otprilike...
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Pa ukoliko nisam krivo shvatila ti recimo imaš svoj stan, upoznaš buduću suprugu, useli se, dobijete dijete, rastavite se i moraš joj ustupiti stan jer će na sudu ona gotovo sigurno dobiti djecu na skrb. Ona nema ništa. Dosta jasno.
Ideš u podstanare ili u neki drugi stan ako ga imaš i još plaćaš alimentaciju jasno.
Da se razumijemo, znam da je ovdje riječ o djeci i njihovoj dobrobiti, ali činjenično stanje je takvo da muškarac pušiona po zakonima.
To što meni zakon štima ne znači da je dobar. Dok nekom ne smrkne drugom ne svane.
Pa ovo je uzas, zivi uzas. Koji muskarac ce nakon ovog htjeti brak, htjeti imati djecu... pa ovo je direktni udar na demografiju, kao da se ide s ciljem da se jos vise unisti hrvatska populacija... ovaj prijedlog je prestrasan.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:07   #68
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ako je udana ne.
Neznam sto se cudis pura dreku....imam i ja sestru i necakinju pa mi ne pada na kraj pameti da bi nekakav obiteljski zakon trebao regulirati nase medjuodnose.
Sto cemo onda imati zakon o slucajnim cimerima koji su u braku da regulira pravne odnose nas koji nemamo djecu?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:08   #69
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
jel se ti salis?

pa valjda alimentacija sluzi za takve stvari?

a ako djete pati - pa neka se dodjeli roditelju kod kojeg nece patiti (vrlo jednostavno...).
Znaci trebalo bi ga se dodijeliti roditelju koji eto ima bolju financijsku poziciju? Umjesto da ga se dodijeli roditelju koji bi bio bolji roditelj, a da se financijska snaga oba roditelja iskoristi za dijete?

Ono sto me zanima je sto ako recimo kupis stan, otplacujes kredit, mjesec dana poslije se vjencas i 10 mjeseci poslije se nakon rodjenja djeteta rastanes.

To ti je jackpot da ti ostane kredit, alimentacija i placanje podstanarstva ako ja dobro kuzim.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:09   #70
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Sto cemo onda imati zakon o slucajnim cimwrima koji su u braku da regulira pravne odnose nas koji nemamo djecu?
Pa to je rijeseno obiteljskim zakonom u dijelu koji se tice izvanbracne zajednice.

http://www.jutarnji.hr/incoming/obit...eljski%20zakon

Da se razumijemo....ja vjerujem da ce zbog nekakvog medijskog pritiska doci do sitne promjene te definicije da se jeli nebi neki osjetili pogodjeni.


Ali mene osobno zaboli kako ce oni sto zvati....vise me zanima onaj gore pljackaski dio koji nekako mediji preskacu.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:11   #71
Quote:
koka2004 kaže: Pogledaj post
A ako je dijete vanbračno, ono ne pati?
Pa smanjenje prava izvanbracne zajednice je jedan od problema ovog novog zakona.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:13   #72
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Znaci trebalo bi ga se dodijeliti roditelju koji eto ima bolju financijsku poziciju? Umjesto da ga se dodijeli roditelju koji bi bio bolji roditelj, a da se financijska snaga oba roditelja iskoristi za dijete?

Ono sto me zanima je sto ako recimo kupis stan, otplacujes kredit, mjesec dana poslije se vjencas i 10 mjeseci poslije se nakon rodjenja djeteta rastanes.

To ti je jackpot da ti ostane kredit, alimentacija i placanje podstanarstva ako ja dobro kuzim.
ako dijete kod nekog roditelja pati -tada je valjda onaj drugi prikladniji...pa makar to bilo zbog financijske situacije.
Gle, ma sve je to suplja prica. Djete u RH se ne dodjeljuje boljem roditelju nego u 90% + slucajeva majci (cak i ako je dokazani zlostavljac, ovisnik, bolesnik ili sl. - i ne, ne karikiram trenutno).
Sve dok je to tako -uopce je bespredmetno raspravljati na nacin na koji ti rapsravljas. Osim toga -roditelj koji se financijski ne moze brinuti za djete -tom logikom nije prikladan roditelj...

ova tvoja zadnja recenica, tj. pitanje -ne bi me cudilo da uopce nije razmatrana u zakonu jer se kod nas sve radi traljavo. Nacelno, mogla bi se dogoditi i takva situacija..ali vjerujema d abi tada morao placati dio rate ili sl.- Kako god -totalne budalastine..
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:13   #73
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ako je udana ne.
Neznam sto se cudis pura dreku....imam i ja sestru i necakinju pa mi ne pada na kraj pameti da bi nekakav obiteljski zakon trebao regulirati nase medjuodnose.
Nije baš tako. Ako je sestra udana ali nema djecu u slučaju njene smrti nasljednici postaju (u jednakom omjeru) njen suprug i prvi najbliži srodnici prema "dolje" - znači u ovom slučaju ti (ako ona nema djecu i vaši roditelji su preminuli).
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:14   #74
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Pa smanjenje prava izvanbracne zajednice je jedan od problema ovog novog zakona.
Ovo mi je recimo dobra kritika!
Koliko sam shvatio...novim zakonom oni koji su u izvanbracnoj zajednici nebi smjeli usvajati djecu.


Drzim da je to stetno.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:14   #75
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Pa to je rijeseno obiteljskim zakonom u dijelu koji se tice izvanbracne zajednice.

http://www.jutarnji.hr/incoming/obit...eljski%20zakon

Da se razumijemo....ja vjerujem da ce zbog nekakvog medijskog pritiska doci do sitne promjene te definicije da se jeli nebi neki osjetili pogodjeni.


Ali mene osobno zaboli kako ce oni sto zvati....vise me zanima onaj gore pljackaski dio koji nekako mediji preskacu.
Znaci ako si u braku a nemas djece regulira te obiteljski zakon ali taj isti obiteljski zakon izricito definira da nisi obitelj. Super.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:14   #76
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
A zašto se žena ne bi ni pomišljala rastaviti ako dobije iz toga i klince i njegovu (!) kuću?


-Stipe
Pa čuj, on će biti dobar ko bubica, a k tome ako dobro zarađuje onda joj se baš ne isplati
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:14   #77
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Pa ovo je uzas, zivi uzas. Koji muskarac ce nakon ovog htjeti brak, htjeti imati djecu... pa ovo je direktni udar na demografiju, kao da se ide s ciljem da se jos vise unisti hrvatska populacija... ovaj prijedlog je prestrasan.
Gdje je to točno u prijedlogu... ?

Edit:
Quote:
Zaštita obiteljskog doma nakon prestanka braka
0
Članak 292.
(1) Sud može u posebnom izvanparničnom postupku, na zahtjev roditelja ili djeteta, osnovati pravo stanovanja u obiteljskom domu iz članka 291. stavaka 2. i 3. ovoga Zakona u korist zajedničkog maloljetnog djeteta, koje će ostvarivati nakon prestanka braka.
(2) Sud u donošenju odluke o pravu stanovanja iz stavka 1. ovoga članka mora voditi računa o zaštiti dobrobiti i prava djeteta te stambenim, imovinskim, zdravstvenim i drugim važnim okolnostima.
(3) Sud može donijeti odluku o pravu stanovanja iz stavka 1. ovoga članka:
1. ako dijete odnosno roditelj s kojim će po odluci suda živjeti nakon prestanka braka, nemaju u vlasništvu ili suvlasništvu drugu useljivu kuću ili stan, te bi odbijanjem zahtjeva za njih nastao iznimno težak životni položaj,
2. ako time ne bi nastala očita nepravda za drugog roditelja.
(4) Odluka suda dostavlja se zemljišnoknjižnom odjelu suda radi provedbe upisa.
(5) Sud može, prema okolnostima slučaja, odrediti roditelju s kojim zajedničko maloljetno dijete živi obvezu plaćanja režijskih troškova obiteljskog doma.
(6) Pravo stanovanja može trajati do dvije godine od pravomoćnosti sudske odluke, a najdulje do punoljetnosti djeteta.
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:14   #78
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Nije baš tako. Ako je sestra udana ali nema djecu u slučaju njene smrti nasljednici postaju (u jednakom omjeru) njen suprug i prvi najbliži srodnici prema "dolje" - znači u ovom slučaju ti (ako ona nema djecu i vaši roditelji su preminuli).
Tocno...po zakonu o naslijedjivanju.
Ali to mogu biti i rodjaci i to koliko vidim do n-tog koljena.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:16   #79
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
A zašto se žena ne bi ni pomišljala rastaviti ako dobije iz toga i klince i njegovu (!) kuću?


-Stipe
Predlagači zakona očito ne znaju da većinu zahtjeva za rastavu (onih koji nisu sporazumni) pokreću žene.

Ali neći će oni način da i žene odvrate od rastave.

Sumnjivo mi je ono obavezno savjetovanje. Što ako jedna strana ne želi rastavu i ne dolazi na savjetovanje? Smatra li se da je pristao na rastavu ili se postupak oteže do besvjesti?
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:17   #80
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Gdje je to točno u prijedlogu... ?
Ja isto nisam čitala prijedlog, ali kolege kažu da ide prijedlog ustupanja nekretnine onome tko dobije skrb. A znamo tko je taj.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:29.