Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2017., 00:52   #41
Quote:
mazz kaže: Pogledaj post
Zašto toliko mladih ljudi bježi iz ove predivne zemlje?..., želim reć da se sasvim solidno može živjet i kod nas, samo se treba snać.
evo ti odgovor jednoga koji se umorio od snalaženja post je poučan za sve koji se još uvijek čude što ljudi odlaze ... trebalo bi i Kolindi poslati da čita
Donata is offline  
Old 15.11.2017., 01:01   #42
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
evo ti odgovor jednoga koji se umorio od snalaženja post je poučan za sve koji se još uvijek čude što ljudi odlaze ... trebalo bi i Kolindi poslati da čita
ovo zvuči toliko depresivno, skršeno i nakaradno teška priča da se skoro teško može vjerovati u nju....
nadam se da je troling.

jer ono...prema toj priči ja sam razmaženi Carnegie, Vanderbilt...
pitanje je ko nije Carnegie u odnosu na tu priču
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 15.11.2017., 01:04   #43
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
ovo zvuči toliko depresivno, skršeno i nakaradno teška priča da se skoro teško može vjerovati u nju....
nadam se da je troling.

jer ono...prema toj priči ja sam razmaženi Carnegie, Vanderbilt...
pitanje je ko nije Carnegie u odnosu na tu priču
Da nisi u nekoj državnoj službi kad se čudiš ovome, ima i gorih priča.
Gustavo is offline  
Old 15.11.2017., 01:12   #44
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Da nisi u nekoj državnoj službi kad se čudiš ovome, ima i gorih priča.
ekstremno sam daleko i sada a pogotovo i prije od državne službe.


ali ono....imam loša radna iskustva...ali ovo sve opisano je s one strane loših radnih iskustava.. to je groteskno što je frajer opisao. bizarno loš život i loša poslovna iskustva.
tim više kaj je čak i 10-ak godina stariji od mene.

i kao šatro neki super programer ovo ono...

pa jeboga ...ljudi su početkom 2000-ih iz "karijere" šetača pasa ušetavali na hoch IT radna mjesta u kvalitetne firme.

na jednu takvu priču imaš 1000 priča ljudi koji se guše od para u IT-u iz njegove generacije...
i ljudi koji su tukli normalne novce po novinama recimo
i ljudi koji su radili u prodaji kojekuda za lijepe novce.
i grafičare koji su lijepo zarađivali.

Imaš cijeli jedan narod koji nekako živi. I onda imaš takvu priču nekoga ko je bio potpuno pregažen.
Ja se tome ne čudim, pogotovo ako nije malo opreznije birao firme..
Ja najbolje znam da su i najveće hrvatske firme, i "fensi" strane firme, i velike banke....da su kod nas svi teško govno kao poslodavac.
Ali ovo kaj frajer opisuje je gore od Sjeverne Koreje.
__________________
solve et coagula

Zadnje uređivanje Brogan : 15.11.2017. at 01:22.
Brogan is offline  
Old 15.11.2017., 01:17   #45
Nekako sumnjam u te priče o gušenju od para, ne dolazi ovdje nitko dijeliti velike plaće.
Gustavo is offline  
Old 15.11.2017., 01:21   #46
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Nekako sumnjam u te priče o gušenju od para, ne dolazi ovdje nitko dijeliti velike plaće.
nemaš kaj sumnjati.
U IT-u je prosjek 8200 kn plaća. tako nešto.

ajmo reći onda da ljudi sa iskustvom, ako znaju i ako rade često imaju 10 000 kn. I tako je zadnjih 20 godina.

A ako se netko slučajno odlijepi, pa postane voditelj ičega, dobije i znatno više.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 15.11.2017., 01:29   #47
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
nemaš kaj sumnjati.
U IT-u je prosjek 8200 kn plaća. tako nešto.

ajmo reći onda da ljudi sa iskustvom, ako znaju i ako rade često imaju 10 000 kn. I tako je zadnjih 20 godina.

A ako se netko slučajno odlijepi, pa postane voditelj ičega, dobije i znatno više.
Budmo ozbiljni, 10 000 kuna nije nikakvo gušenje u parama.
__________________
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
Ank.Skywalker is offline  
Old 15.11.2017., 01:32   #48
Kraj 90ih i početak 00ih je bilo zlatno vrijeme IT. Tad je bilo para ko dreka u tome za svakog tko je imao pojma o nečemu.

Zašto mladi odlaze? Jer ne vide perspektivu. Jer im nije domet raditi isti posao 40-45 godina. Jer je vertikalna mobilnost na poslu mala,a plafoni postavljeni nisko. Jer im je pun kufer snalaženja. Jer žele živjeti,a ne preživljavati. Jer žele živjeti u uređenijoj državi od Hrvatske.

Kao netko tko je otišao,mogao bih nabrajati razloge,ali dovoljno je ovo gore. Možda kasnije dodam još nešto.
Grimko is online now  
Old 15.11.2017., 01:35   #49
Quote:
Ank.Skywalker kaže: Pogledaj post
Budmo ozbiljni, 10 000 kuna nije nikakvo gušenje u parama.
u odnosu prema ovoj priči koju je forumašica linkala, to su pare i život kao da Larry Page, Larry Ellison, Cornelius Vanderbilt, Jack Ma, Warren Buffett i John D. Rockefeller orgijaju na nekom otoku i spaljuju milijarde nemilice....

jer ovaj tip je opisao apsolutno socijalno dno.
apsolutna termodinamička nula.


meni se nikad nije dogodilo da mi je plaća kasnila i u najbezveznijim firmama, a kamoli da ju nisam dobio.
kakvi su to jebeni horori...
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 15.11.2017., 01:39   #50
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
nemaš kaj sumnjati.
U IT-u je prosjek 8200 kn plaća. tako nešto.

ajmo reći onda da ljudi sa iskustvom, ako znaju i ako rade često imaju 10 000 kn. I tako je zadnjih 20 godina.

A ako se netko slučajno odlijepi, pa postane voditelj ičega, dobije i znatno više.

Vi IT-evci ste s tim IT-em već dojadili i Bogu i ljudima.
ericsson is offline  
Old 15.11.2017., 01:41   #51
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Vi IT-evci ste s tim IT-em već dojadili i Bogu i ljudima.
jebiga.
tip iz linka sa dramatično lošom pričom je isto brljao po IT karijeri..
kaj bi vam ja...........
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 15.11.2017., 03:30   #52
Ljudi bježe radi negativnog ozračja, beznađa za svakog osim parazita. Dok se mladi Slavonac prži na traktoru, ispred krčme i klade smiju mu se paraziti koji unovčuju rat, parkirali bembure i SUVove kupljene privilegijama i novcem što im ga ćaća sredio muljažom s poticajima. A ti deri vole. E, pa neću cijeli život plaćat rat, uhljebe, kumove i rodijake. Idem tamo gdje svi rade i rad se cijeni, ma kako bio skroman.

Jer kako objasniti da ljudi daju otkaz, ispišu djecu iz škole i odu iz svoje kuće u tuđinu? Standard? Ne! Kad imaš krov nad glavom lako je i s manjim hr primanjima ostvariti dobar standard. Odlaze zbog nezdrave sredine, države.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Old 15.11.2017., 03:40   #53
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
kažu u novinama fali 300 kamiondžija u Hr 7 od 10 kamiona stoje nam na parkingu a nudimo im plaću od 10.000-12.000kn, a ja odem na oglas i nema niti jednog oglasa, frend ima sve papire i iskustvo i nemože naći posao za kamion i imati plaću bar 7000kn ,neeeeeemaaaa, otići će u Njemačku tam su im plaće 2500e-3000e, i zato reci frendu nek ne sere i da nema posla za kamiondžije a pogotovo za plaću od 10-12kkn, a ostala sirotinja ne radi za 5-6kkn već za 3-3,5kkn i prestani lagat ovaj napaćeni narod, ako uopće i nađu posao i ako ga i nađu dal uopće dobiju plaću ili ih krezubi gazda zavalja i šutne na cestu bez plaće , pa ajmo sljedeći naivac da te ženim
Ne baš. Počne se s 1500 eura u prosjeku, brzo ode na 1800 eura, a ove plaće su već s malo više iskustva i hrpom položenih ispita.

Quote:
model500 kaže: Pogledaj post
Ja sam diplomirani ekonomist bez posla i iako mogu raditi neke šugavije poslove koje sam već radio tipa dostavljač,taksist,nosač gajbi i sl. od toga ne mogu preživjeti u drugom gradu nema šanse. Štoviše ne možeš ti očekivati da je svatko sposoban za svaki posao - tvoj frend je kamiondžija,pa šta? Jesam ja kamiondžija? Ili tvoj prijatelj je CNC operater i ima dobru plaću,jesam ja CNC operater? Ne. Jesam ja doktor,profesor stranog jezika? Isto ne. Možda sam promašio struku ali sam se već dovoljno školovao,što kroz formalno obrazovanje što kroz tečajeve,i priznajem da sam već radio slabije plaćene poslove ali sam jedva preživljavao s njima budući da sam u SVOJOJ nekretnini. Svejedno nisam multipraktik koji može raditi 150 različitih zanimanja,a dodatnog školovanja i prekvalifikacija mi je već pun kurac jer je sve bio veliki promašaj.
Istina, nismo svi isti, ali ne razumijem baš tvoj stav. Rekao si da si završio računovodstvo. Dobar računovođa je vrijedan kao suho zlato. Jesi dobar u tom poslu?

Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
evo ti odgovor jednoga koji se umorio od snalaženja post je poučan za sve koji se još uvijek čude što ljudi odlaze ... trebalo bi i Kolindi poslati da čita
Mislim da ima puno netočnosti u navedenom tekstu. Pogotovo ono oko "edukacijskih ustanova". Ako mu je IQ 150, onda ga baš i nije koristio u punom kapacitetu.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 15.11.2017., 05:20   #54
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
nisi idiot, mene je samo zanimalo kako si se odlučio za studij ekonomije. U svemu tome moguće je jedino da si bio naivan u vjeri da ćeš s tim studijem naći posao u zemlji koja ekonomski stagnira, blago rečeno.
Opet s tim govoriš da sam glupan što sam upisao taj fakultet a ja sam u neku ruku imao obećan posao ali se izjalovilo. Imao je i moj otac svoju firmu pa ju je prodao godinu-dvije prije krize,sva sreća. Nikada ne možeš sa 100% sigurnosti znati šta će sutra biti i kako će se stvari razvijati. Uostalom koji sam fakultet trebao upisati,medicinski,građevinski? Nakon ekonomske škole? Daj nemoj me nasmijavat... Jedino što mi je žao što me nije više zanimalo programiranje i IT,jedino to.
model500 is offline  
Old 15.11.2017., 05:24   #55
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Hm. U Slavoniji s tom diplomom ekonomije nažalost stvarno možeš samo obrisati dupe.

U Zagrebu bi se možda i dalo nešto iskopati, barem nešto što bi s vremenom moglo biti bolje od kičmatrans poslova za minimalac.

Ali je stanovanje u Zagrebu jako skupo ako nemaš svoj stan ili kuću u Zagrebu. Tak da ti nakon plaćanja najma stana, ne bi ostalo dovoljno za život.

Zašto ne probaš vani? Poslovno gledano, zbilja nemaš što izgubiti. Ok, vezan si za taj slavonski grad u kojem jesi, ali slaba će ti biti korist od te vezanosti ako ćeš biti bez posla.
Da ti budem iskren planirao sam ići u Njemačku sa curom ali smo nakon sto godina prekinuli. Drugi me zovu u Irsku ali mi se jednostavno ne sviđa i ne privlači me. Njemački jezik ni ne znam ali engleski znam perfektno jer i komuniciram s njim svakodnevno. Da se razumijemo nisam kruha gladan niti mi prijeti netko da će me izbaciti iz stana jer je moj, ali nije ugodno to je sigurno a vrijeme prolazi. Trenutno ajmo reći "kemijam" jedan posao u struci,a u međuvremenu uvijek mogu taksirati i drkati se s takvim poslovima. Razmišljao sam i o samozapošljavanju,neki kapital još uvijek imam ali osim tih nekih uslužnih djelatnosti nemam ideju jer jednostavno ništa ne prolazi.
model500 is offline  
Old 15.11.2017., 05:31   #56
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ne baš. Počne se s 1500 eura u prosjeku, brzo ode na 1800 eura, a ove plaće su već s malo više iskustva i hrpom položenih ispita.



Istina, nismo svi isti, ali ne razumijem baš tvoj stav. Rekao si da si završio računovodstvo. Dobar računovođa je vrijedan kao suho zlato. Jesi dobar u tom poslu?



Mislim da ima puno netočnosti u navedenom tekstu. Pogotovo ono oko "edukacijskih ustanova". Ako mu je IQ 150, onda ga baš i nije koristio u punom kapacitetu.
Znaš koliko vrijedi računovođa bez iskustva? Ništa. U najboljem slučaju stručno osposobljavanje. Znaš koliko vrijedi onaj s iskustvom a da nije voditelj? 4000 kuna,nešto sitno iznad toga. Više novaca bi zaradio kao konobar ali mi se više ne grbači po birtijama...
model500 is offline  
Old 15.11.2017., 08:48   #57
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
nemaš kaj sumnjati.

U IT-u je prosjek 8200 kn plaća. tako nešto.



ajmo reći onda da ljudi sa iskustvom, ako znaju i ako rade često imaju 10 000 kn. I tako je zadnjih 20 godina.



A ako se netko slučajno odlijepi, pa postane voditelj ičega, dobije i znatno više.


Zapravo, kako mi javljaju kolege, u danasnje vrijeme se seniorima (iskustvo 10+ god) uredno nudi 12k+

Osim u pojedinim firmama


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 15.11.2017., 08:54   #58
Imamo već temu o egzodusu. Tamo možete potražiti odgovore na ovo pitanje tako da ovu temu smatram suvišnom
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.
zabotinski is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.