Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2004., 23:33   #21
Re: Re: plivanje i duga kosa

Quote:
schwimmer kaže:
Probaj silikonske kape, npr. Essenuoto su napravljene od mekog silikona (manje stezu glavu od recimo Speedo kapa).
Hvala. Trenutno sam problem sa stezanjem rijesio tako sto namocim kosu prije stavljanja kape. Inace na mojoj kapi pise arena, ako to nesto znaci.
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2005., 20:08   #22
Plivanje - kako plivati s manje napora

Od kako me stariji brat naučio plivati kada sam imao 6-7 godina, nisam bitno popravio tada naučenu tehniku plivanja. Anyway, prije par tjedana otišao sam na bazen u Utrine i počeo plivati. Nije dugo trebalo da skužim kako me u susjednim stazama šiju i prestižu djeca, debeljaci, starci - uglavnom bio mi je neugodnjak, tim više jer sam se uvijek smatrao relativno dobrim plivačem. 25 m preplilvam sa nekih 16-18 zaveslaja, a opet me šiju...

Zaključak koj se nameće sam po sebi je da vjerojatno ima jako puno stvari koje radim nepravilno, a koje me i usporavaju i rasipaju mi energiju. Sada sam odlučio ponovo naučiti plivati. Čak sam skinuo neki clip s neta na kojem Aleksandar Popov pliva u slow motionu - fakat izgleda jednostavno - ali meni ne ide baš tako...

Uglavnom, spreman sam primiti svaki dobar savjet od ljudi koji stvartno znaju plivati - stoga, ako imate volje i znanja o plivanju slobodno recite što i kako uraditi da se pliva efikasnije. Da mi ne bude neugodnjak pred klincima...
Thx.
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 00:56   #23
nabavi si knjige:

sportovi u vodi i plivanje za 21. stoljeće

u 1. je super objašnjen kraul, u drugoj i ostali stilovi plivanja

sporo plivaš jer imaš lošu tehniku
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 12:26   #24
hmmm jel ti zelis plivat dugo ili brzo?
Z obje tehnike je bitno disanje, disanje je u biti i jedan od najvaznijih djelova plivanja, tek kad naucis dista kak treba tek onda mozes naucit neku tehniku pravilno.

Kratki savjeti ovako preko interneta koji se mogu dat bi bili:
1.glava mora biti uvodi tek se malo samo anginje lice na jednu ili drugu stranu da se uzme zrak.
2.ruka kad izlazi iz vode uvjek ide prvo lakat van tek onda ju prati saka, isto kad ide u vodu ruka je pogrcena u laktu i prvo ide "palac"(koji je naravno uz saku sa spojenim prstima)te se ruka kroz vodu opruza, sljedeca faza bi bila grabljenje vode, povlacenje vode ,potiskivanje i izlazak vode na povrsinu, to su grube faze.
3.rad nogu treba bit iz kukova i iz koljena se radi samo pokret kao da lupas bicem, prsti i stopala i koljena su uvjek opruzena, i palcevi na nogama gledaju ejdan prema drugom.
Tjelo je uvjek vodoravno i pliva na povrsini, ako noge tonu to nevalja i tak se nemoze plicvat.

Ovo je samo teorija, a da se ovo pretoci u praksu treba puno puno sati plivanja.
sretno.
__________________
Biti ili zbiti je pitanje sad.
Moj blog: Moj blog na blog.hr
dada-as is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 12:55   #25
1. Nabavi snimku s nekon SP u plivanju ili skini sa (http://buehlerbluemarlins.net/videos.html). To dobro prouci.

2. Snimi sebe i usporedi to s onom snimkom. Ako nemaš "oko", pošalji meni snimku ja ću te izanalizirati. ALI NAJVEĆI dio posla je i pod vodom. Ovo iznad (što ćeš ti snimiti može ukazati na neke greške)

3. Treniraj svaki dan.
-Shevchenko- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 13:01   #26
propali izbornik objasnjava dr. strangeloveu kako plivati... sve sam vidio

salu na stranu, vi stvarno mislite da netko ima vremena citati knjige o plivanju?? 2 su moguca razloga zasto klinci plivaju brze od tebe. 1. pas ima vec raspon ruku od tebe. 2. nemas snage pa jedva izvlacis ruke iz vode... postoji i 3. razlog, al ukljucuje samo debile ( ) -> drzis glavu van vode

gledaj tko dobro i brzo pliva i pokusaj ga kopirati, u najgorem slucaju idi pitat nekog da ti pokaze, postoje i treneri, samo nemoj molim te kupiti knjigu
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 13:53   #27
Quote:
Serse_Cosmi kaže:
propali izbornik objasnjava dr. strangeloveu kako plivati... sve sam vidio
osjećam se dovoljno kompetentnim da mogu dati pokoji savjet u vezi tog sporta budući da ga i sam treniram. ok?

tišina, zbanirat ću te.
-Shevchenko- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 14:43   #28
Quote:
-Shevchenko- kaže:
osjećam se dovoljno kompetentnim da mogu dati pokoji savjet u vezi tog sporta budući da ga i sam treniram. ok?

tišina, zbanirat ću te.
i ja sam trenirao godinama, so what? uostalom, ti nisi spomenut u gornjoj izjavi, a oni koji jesu ce se znati prepoznati
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 15:36   #29
Thx na odgovorima. Kratki reply s obzirom na ponuđene savjete:
1) Disanje je važno, to sam već naučio. Frend me je vidio kako previsoko dižem glavu iz vode i upozorio me na to. Brzo sam se korigirao i sada dišem na desnu stranu kod svakog zamaha desnom rukom. Glavu ne vadim iz vode nego je nekako naginjem tako da mi jedva viri iz vode. (Nagutao sam se vode strašno nešto... i par puta se vrlo nedostojanstveno zaustavio usred bazena da se iskašljem...) Uglavnom, ide bolje s ovim novim režimom disanja.
2) Cilj mi je plivati dugo. Za sprint mi nije važno. Ako budem mogao otplivati 1 km bez da kolabiram - to je to. Dakle, srednje i duge pruge me interesiraju.
3) Ne mogu se snimati kamerom. Nekada idem s frendom pa mi on može reći kako to izgleda. Ali, on iako on jest nešto bolji plivač od mene, nije kompetentan kao netko tko fakat zan plivati. Vidio sam njega i vidio sam fakat dobre plivače i postoji razlika između njega i njih. Dakle, ne želim naučiti nešto od njega što me može ponovno usmjeriti na nešto krivo.
3. Skinuo sam isječke vrhunskih plivača s neta. Neki su dosta instruktivni, slažem se. Ipak, kvalitetno plivanje je dosta kompleksna radnja. Teško mi je skužiti što je kod npr. Thorpeovog ili Hackettovog plivanja ono što meni treba. Hoću reći - ono što oni rade na olimpijskim utrkama (pogotovo kraćim 100 i 200 m) možda nije idealno za mene da to skidam i imitiram, a mislim da to nisam niti kadar.
4. Knjigu ću vjerojatno kupiti. Možda i DVD. Ono što mi treba (makar to mislim) je da skidam jedan po jedan segment plivačke vještine - disanje, ravnoteža, rad rukama, nogama, i onda ih drilati dok mi ne postanu druga priroda (usporedba s disanjem prije i sada. sada se više ni ne bih znao vratiti na ono sumanuto vrćenje glavom iznad vode) ...Treba li to raditi nekim određenim redom? Ili je svejedno?
5. Kakav program treninga za polagano ali sigurno dostizanje cilja treba imati? Mislim, sigurno se može i efikasno trenirati, a može i uz velik utrošak energije a bez ili s malo rezultata. Htio bih izbjeći ovu drugu varijantu.

Thx još jednom na pomoći.
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 16:44   #30
Uza sve ove priče o tehnici nemoj zaboraviti i drugu važnu komponentu - snagu.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 17:17   #31
ma ti si lud, "kvalitetno pljivanje je kompleksna radnja"?

a starceki i klinci zato odlicno barataju tom kompleksnom radnjom. gle, il si slab, il si nizak, il imas kratke ruke... dvd ti u tome nece pomoci
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 18:27   #32
Quote:
Serse_Cosmi kaže:
ma ti si lud, "kvalitetno pljivanje je kompleksna radnja"?

a starceki i klinci zato odlicno barataju tom kompleksnom radnjom. gle, il si slab, il si nizak, il imas kratke ruke... dvd ti u tome nece pomoci
Prokljuvio si me nema šta... Zapravo sam invalid bez nogu do koljena, i bez ruku do lakta... Imam kapacitet pluća 0,5 L... Imam trbušinu toliku da, kada bih imao stopala, ne bih ih mogao vidjeti od silne mase...

Sada kada znamo za tu moju sramotu, lets move on...
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 20:39   #33
Snaga nije na prvom mjestu kod plivaca.
Tehnika je daleko anjbitnija stvar kod plivanja, jesam li vec spomenuo disanje?
Pa evo jso jednom disanje!!!!
Ja kad sam trenirao za ispit sam svaki put prije nego sam isao plivat anpravio 100 disanja uranjanjem pod vodu i 100 nakon plivanja.
Ovak broj zavlesaja je daleko bitniji kod dugoprugasa, odnosno da sa sto manje zavlesaja prijedjes stazu, broji si zavlesaje i pokusaj sa sto manje zavlesaja proc tu istu duzinu.

Da ne dodje do zabune ja ovdje govorim o rekreativnom plivanju te stoga snaga s uspjesnoscu plivanja nema veze.
Kod ovih vrhunskih plicvaca kod kojih je tehnika vise manje identicna odlucuje snaga i ostale komponente, ionako su to vecinom pobjede sa par stotinki razlike.

Da i kak akze jedan tip ovdje treba vjezbat ko vol po 2 sata najmanje dnevno.hehe
__________________
Biti ili zbiti je pitanje sad.
Moj blog: Moj blog na blog.hr
dada-as is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 11:23   #34
savjet

1. Upisi se u skolu/tecaj plivanja.
2. Puno treniraj(svaki dan) ono sto tamo naucis.
__________________
schwimmer
schwimmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 14:14   #35
Malo mi je pala tema na forumu, ali uglavnom zato jer o plivanju manje pišem, a više ga prakticiram. Za sada, drilam disanje i položaj tijela u vodi. Glava u vodi što više, jer čim makar malo dignem glavu iz vode tonu mi i bokovi i noge što stvara velik otpor vode. Uglavnom, ide to pomalo...
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 14:31   #36
Učenje plivanja za odrasle

Zanima me gdje u Zagrebu postoje tečajevi plivanja za odrasle??
 
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 10:13   #37
Quote:
pero_plivac kaže:
Zanima me gdje u Zagrebu postoje tečajevi plivanja za odrasle??
Znam da ima na Utrinama tečaj usavršavanja plivanja.
Nazovi pa pitaj: 6659-666
deep dive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 03:54   #38
halo, ekipa, znam se odrzavati na vodi... ali plivanje mi bas nejde nesto... koliko mogu racunati da ce me doci instrukcije iz plivanja, da naucim tako da dalje mogu popravljati sam plivanje?
Ne interesiraju me tecajevi na bazenima, jel tamo dolaze ljudi koji imaju fobiju od vode, i koji rijetko proplivaju....
stabilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 08:08   #39
Plivanje

Ovako, molio bih odogovor na ovo pitanje posto sam jos neiskusan u plivanju. Recimo da mogu nekako plivati, mogu doci od kraja do kraja bazena, ali prije svega me zanima kako da ne potonem u vodi? Naime, dok plivam, sve je u redu, ali kad stanem jednostavno se ne mogu odrzati na vodi, u roku od par sekundi potonem.

Zahvaljujem.
 
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 10:35   #40
Quote:
Antonio19 kaže:
Ovako, molio bih odogovor na ovo pitanje posto sam jos neiskusan u plivanju. Recimo da mogu nekako plivati, mogu doci od kraja do kraja bazena, ali prije svega me zanima kako da ne potonem u vodi? Naime, dok plivam, sve je u redu, ali kad stanem jednostavno se ne mogu odrzati na vodi, u roku od par sekundi potonem.

Zahvaljujem.
A joj, pa cemu ti sluze noge. Trebao bi nogama raditi skare (ono kao zaba sto radi) ili biciklu (slicno skarama, samo ide jedna noga pa druga). I ruke lagano skupljas i siris (i to bi bilo dovoljno da nogama i ne radis). Potonuti sigurno neces ako si smiren. Ti bi plutao na vodi i samo da se opustis i usta (i lice) drzis prema gore da mozes udisati zrak.
Kad bude neka vaterpolo utakmica na televiziji, pogledaj kako golmani to rade ako ih slucajno snimi ispod vode, to ti je ono skolski.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:45.