Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2017., 22:56   #1221
Ovo drugo, koliko znam.
Podešava se računalom u servisu.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 07:54   #1222
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Ovo drugo, koliko znam.
Podešava se računalom u servisu.
U redu. Hvala na info.
__________________
There is no replacement for space displacement
swenska is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 07:55   #1223
Da li netko od vas ekipe vec ima i koristi H545?
__________________
There is no replacement for space displacement
swenska is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:23   #1224
Pozdrav

dobio sam jednu manju motornu pilu (nisam gledao naziv)...pila radi i sve 5, ali joj je potreban mali servis, zatezanje, provjera bla bla
Da li netko zna di u Zg na potezu od Maksimira do centra ima neki provjereno dobar servis da odnesem da mi je provjeri?
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 14:14   #1225
Da odgovorim sam sebi...našao u Maksimirskoj 60.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:59   #1226
Agroopskrba Matej?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:10   #1227
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Ovo drugo, koliko znam.
Podešava se računalom u servisu.
Sve motorne pile se mogu podesiti preko računala točnije računalo prati broj okretaja motora ti podešavaš omjer goriva i zraka na rasplinjaču. AutoTune marketinški trik za privući kupce!

Zadnje uređivanje star tracker : 23.10.2017. at 11:25.
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 12:03   #1228
Quote:
star tracker kaže: Pogledaj post
Sve motorne pile se mogu podesiti preko računala točnije računalo prati broj okretaja motora ti podešavaš omjer goriva i zraka na rasplinjaču. AutoTune marketinški trik za privući kupce!
Koliko sam ja shvatio Auto Tune kontinuirano podešava rasplinjač pile u radu s obzirom na atmosferske uvjete (temperaturu, gustoću zraka s obzirom na nadmorsku visinu itd), tako da nije računalo samo mjerač broja okretaja pa da se prema tome jednom podesi smjesa i to je to...
Tonchvž is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 10:13   #1229
Quote:
Tonchvž kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja shvatio Auto Tune kontinuirano podešava rasplinjač pile u radu s obzirom na atmosferske uvjete (temperaturu, gustoću zraka s obzirom na nadmorsku visinu itd), tako da nije računalo samo mjerač broja okretaja pa da se prema tome jednom podesi smjesa i to je to...
Upravo tako kako si napisao - AutoTune sustav kontinuirano u radu podešava optimalnu smjesu. Spajanjem na dijagnostički alat u specijaliziranim servisima ne može se utjecati na rad tog sustava i podešavati ga budući on to obavlja prema trenutnoj inačici upravljačkog softwarea, zbog čega je preporučljivo nakon nekog vremena provjeriti postoji li njegova nadogradnja. Sustav AutoTune inače je prvo uveden na Husqvarnine profi pile i nakon što su popravljeni neki sitni bugovi kod prve generacija, pokazao se izvrsnim u uvjetima ekstremnog profesionalnog korištenja pa je i uveden i na poluprofesionalne modele. Zbog uvijek optimalnog režima rada svi koji su probali raditi s tim pilama dojma su da imaju znatno više snage nego što je deklarirano. Ovo su informacije iz prve ruke jer sam svakodnevno u poslu u kontaktu s korisnicima takvih strojeva.
Ono što treba svakako pripaziti kod tih pila je ulje za mješavinu - zbog visokog broja okretaja (u krajnjem slučaju imaju ga i pile koje ne koriste AutoTune) definitivno je preporuka koristiti minimalno polusintetičko ulje za ovu vrstu dvotaktnih motora, dakle zaboraviti na obično mineralno ulje.
Također je vrlo zgodno kod njih što se spajanjem na dijagnostički alat može očitati koliko je sati pila odradila, koliko je startanja bilo, u kojem režimu okretaja je pretežno radila itd. tako da se lako može provjeriti npr. kad se kupuje takva rabljena pila da li je zaista "tek toliko da je radila" ili ima već stotine radnih sati
Mr_Scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 23:18   #1230
Pozz, mozete li mi preporuciti neku motornu pilu do 1700kn max., sa 40cm macem za oko kuce, podrezivanje vocki, paleta i tu i tamo drva za ogrijev. Da nije bas neko smece , hvala lp
Stelios_CRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:10   #1231
STIGA SP 386

Zadnje uređivanje Majstor : 31.10.2017. at 15:55. Reason: nepotrebno quotanje
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 14:02   #1232
Od stihla ms 170-180ili kakvu husqvarnu u toj cijeni i miran si sa djelovima i servisom
za te potrebe si miran veći broj godina
__________________
Lakše je postaviti glupa pitanja nego ispravljati glupe odgovore!!
mmiksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 01:57   #1233
tko je pratio tko nije... evo steel br 2 jos malo druga sezona u upotrebi. Prva je radila 3sezone (manja drva i ajde cca 6metara po sezoni) i nju sam vjerovatno pregrijao na debelom hrastu a ulje je bilo inino outboard (jebiga to je u garazi jedino ostalo )
Kod broja dva zasad sve radi sem karba... tu je preseljen s jedinice. Jos radi sigurnosna kocnica (nikad probana ) i kocnica za gas kad ju se ide upalit... dakle sve sto je kod broja 1 crklo vec nakon 2gog rezervara Lanac je naravno drugi jer ovaj samoubilacki je odmah bacen tako da je sad koriscen sa jedinice inace solo marka lanca....
Sad koje ulje u bengu neznam... ostajem na ini al ipak klasicnom ulju i idemo na 4posto... neka kurbaca dimi al da i maže
Ulje za lanac... naravno staro motorno...ima ga u izobilju hebig a Dakle steel od 700kn komad traje cca 3-4sezone samo joj treba dobro ulje u bengi... a da ju se pazi..pa onako.. redovno se ispuse piljevina nakon koristenja.... a ulje za lanac je isti medij kao i lancol hehe i sta tu da pazim


Ugl zasad steel je ok i dok ovu nesatrem nece se uzima druga...


Slika s njuskala...cisto predođbe radi...

RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 18:03   #1234
problem s motornom pilom jonsered i stihl

pozdrav radi se o jonsered cs2137 turbo naime u zadnje vrijeme mi je bio velik ler gas,pa sam pokušao štelat karb.nisam neki stručnjak u tom ali eto uspio sam smanjit ler gas i dobro je radila dok je bila ugrijana poslije nakon 1,2 sata pauze je jedva upalila i gušila se pa sam ponovo štelao karb.nakon čega je upalila i dobro radila ali opet mi je velik ler gas.imam dojam da se guši dok se ne zagrije kad se zagrije dobro radi i prima gas ali ler gas je velik.

što se tiče stihl 038av magnum ona neće da upali(upali i ugasi se kao da ne dobiva gorivo)prije se znala ponekad ugasit na leru i bez problema upli ali sad nece nikako da upali
dady is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 08:05   #1235
Dobar dan, ako netko ima uputstva za rad s motornom pilom sthil 056 AV SUPER electronic quickstop. Unaprijed hvala.
skurinjac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 20:04   #1236
iskustva sa vidija lancem?

koliko traje?je istina da ispadaju zubi prilikom prvog dodira sa kamenom/cavlom itd?
dali se vidija moze ostriti ovom spravom za brusenje link : https://www.youtube.com/watch?v=BXxx9yAholw

na kraju price ima to smisla kupit?
Golgeter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 22:24   #1237
Quote:
dady kaže: Pogledaj post
pozdrav radi se o jonsered cs2137 turbo naime u zadnje vrijeme mi je bio velik ler gas,pa sam pokušao štelat karb.nisam neki stručnjak u tom ali eto uspio sam smanjit ler gas i dobro je radila dok je bila ugrijana poslije nakon 1,2 sata pauze je jedva upalila i gušila se pa sam ponovo štelao karb.nakon čega je upalila i dobro radila ali opet mi je velik ler gas.imam dojam da se guši dok se ne zagrije kad se zagrije dobro radi i prima gas ali ler gas je velik.

što se tiče stihl 038av magnum ona neće da upali(upali i ugasi se kao da ne dobiva gorivo)prije se znala ponekad ugasit na leru i bez problema upli ali sad nece nikako da upali
Bez onog uređaja koji mjeri broj okretaja motora ne znaš ništa. Možda misliš da je gas preveliki, a možda i nije preveliki imaš tri parametra, osim ona dva H i L, a to je onaj T koji služi da "smiriš" okretanje lanca. Uglavom ja više nepodešavam okretaje bez mjernog uređaja za broj okretaja, to sam si bio nabavio i sad sam na čisto.

Ako ne znaš ukloniti kvar na toj Štilovkoj 038av bolje da ju odneseš na servis da ju slože kako treba.

Quote:
skurinjac kaže: Pogledaj post
Dobar dan, ako netko ima uputstva za rad s motornom pilom sthil 056 AV SUPER electronic quickstop. Unaprijed hvala.
Ne treba ti neki poseban manual za tu motorku, samo prebaci dva prekidača prema gore i n-ti puta vuci špagu. Ako neće onda ju nosi na servis da ju slože.

Quote:
Golgeter kaže: Pogledaj post
iskustva sa vidija lancem?

koliko traje?je istina da ispadaju zubi prilikom prvog dodira sa kamenom/cavlom itd?
dali se vidija moze ostriti ovom spravom za brusenje link : https://www.youtube.com/watch?v=BXxx9yAholw

na kraju price ima to smisla kupit?
Treba ti disk za brušenje vidije i onda može ta brusilica brusiti. S vidija zubima lanac je puno dulje oštar samo nije za tvrđe od drva kak je kamen i metal.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 17:31   #1238
Kupujem pilu za po dvorištu, srušiti par voćaka i sl.Koju od ove 3:Husqvarna 236 1390kn, Stihl 180 1800 kn ili Dolmar 32c 1625kn
slipdrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 01:51   #1239
@slipdrone

Sve jedno tako da uzmi onu koja je jača po snazi, ima dulji mač (ima više verzija od 30-40cm) i naravno koji je bliži servis.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 17:57   #1240
Pozdrav ,
ima tko kakva iskustva sa OZAKI vodilicama ? Cijena im je čudno niska pa me zanima ako je to "kolko para tolko muzike" kvaliteta ili pak vrijede ?

Inače , išla bi na Husky 560XP ...

Zadnje uređivanje freerock0 : 15.01.2018. at 19:17.
freerock0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.