Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2009., 17:12   #41
Quote:
daria25 kaže: Pogledaj post
Meni isto kazu ljudi ovdje...i stvarno je lako skompati se s nekim, ljudi su pristupacniji, ono sjednes im dobro, vec ces dobit poziv za neki asado il izlazak...bas to, drinking buddies...a pravo prijateljstvo...sami kazu da je jako tesko naci pravog prijatelja koji ce biti uz tebe i nece te zajebati.
Mislim sta da covjek veli kad sami za sebe govore da su losi, da nikome ne treba vjerovati, usmeni dogovori ne postoje, ne vjeruj nista ni vlastitoj materi ako nemas to crno na bijelom kod javnog biljeznika, s potpisom i otiskom prsta. (bas mi reko sef danas...) Objasnjenje? U Cileu smo. Trust no one. The truth is outthere. X-files
pazi... ovde se podrazumeva da ce neko nekog zajebati i poverenje ne postoji
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 17:15   #42
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Argentince ne voli ni jedan Brazilac...to je ka rivalstvo...nogomet, amo tamo.
Al na jugu ih bas ono mrze....mozda zato jer oni zapravo imaju najvise doticaja s njima...blizu su pa im Argentinci navale na more ko nama Talijani.

Sto se tice razlika....Argentinci su dosta osjetljivi na to da su oni porijeklom iz Evrope i ne vole se svrstavat uz ostatak Juzne Amerike. Misle da su nesto vise i nesto hoch, dok Brazilce boli kita za to.
Brazilci vole da su Brazilci. Argentinci vole da su (porijeklom) Talijani, Spanjolci itd...
Takodjer...um...iz osobnih iskustava ...Argentinci imaju bezvezne ulete curama. Brazilci dobro ulijecu.
Mozda zato jer su Brazilke slobodnije nego Argentinke sto se seksa i inog tice pa Brazilci nemaju hangups i ne osjecaju potrebu da ulete ama bas svakoj zenskoj osobi koja im se nadje na putu.
I to jos na glup nacin.
Uglavnom, Argentinci ne znaju barit.
sto se tice musko-zenskih odnosa, potpisujem! meni brazilijanke pojam u svemu za argentinke, koje su ovako poprilicno kompleksno struktuirane licnosti.

a argentinci se jako furaju da su evropa... porteños inace umisljaju da su parizani.

a i imas vecu prodju kod riba u brazilu kao gringo nego u argentini. ono... gringo in the town! keep your daughters locked!
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 21:04   #43
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
pazi... ovde se podrazumeva da ce neko nekog zajebati i poverenje ne postoji
Povjerenje ne postoji, pouzdanost ne postoji (to me izbacuje iz takta), tocnost ne postoji...(a ovo sam vec apsolvirala)... i tak
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 10:50   #44
Kad idete u Brazil cuvajte se ovakvih zenski:


http://www.youtube.com/watch?v=JZMiN7g98mU


cabo love is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 20:12   #45
Čitajući ove vaše postove uvatila me nostalgija za Brazilom,Argentinom,Urugvajom...
Od gradova u Brazilu volia bi spomenit Manaus i Sao Sebastian(mislim da se tako piše,mada je to mali gradić ali ...).
Inače sam pomorac i 2 godine smo se vrtili po Brazilu(radili za petrobras)
Sigurno puno pomoraca dolazi u Santos i u ABC,dalje ne smim pisat...
Argentina -Buenos Aires,Bahia Blanca,Zarate i sve uzvodno uz rio Paranu sam prošao...
Dogodine planiram otići u Buenos Aires par dana,pa opet šetnja Florida ulicom.

http://www.youtube.com/watch?v=MjyitEMdUrc
galapagos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 06:55   #46
Mister No je zivio u Manausu.
Mali_Morgen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 15:12   #47
Manaus je koma, nema nista za vidjeti osim kazalista.
Sto puta mi je ljepsi Belém, a izvan Amazone (no ipak blizu) São Luís. São Luís je definitivno najnaj u toj regiji.
Inace samo Salvador, Rio je onak, za vikend izlet, niti je dinamican kao Sampa (São Paulo) niti egzotican (citaj: afro) kao Salvador da Bahia.
cabo love is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 22:54   #48
Brazil

Pozdrav svima,

želim pitati kakva je praksa i vaše iskustvo sa boravkom u Brazilu?

Možemo otići tamo bez vize i biti 3 mjeseca i onda izaći iz zemlje.
Kako tamo možemo provesti 180 dana godišnje, da li to znači da je dovoljno samo izaći iz zemlje i nakon dan dva ponovo ući i biti još 3 mjeseca?

Slijedeće pitanje je da li smo obavezni tamo putovati sa povratnom kartom?
Koliko uopšte vrijedi povratna avionska karta?

Da li nam se na ulasku traži novac za boravak, kreditna kartica i sl?
Ja bih tamo išao prijatelju i rodbini, pa da li bi bilo poželjno da imam nečije garantno pismo na ulasku u zemlju?

Dakle moje pitanje bi bilo kakav je naš tretman u zemljama za koje ne trebamo vizu?

Hvala svima na eventualnim odgovorima.

Zadnje uređivanje afrika36 : 19.01.2012. at 23:20.
afrika36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 12:25   #49
U Brazilu mozes ostati 6 mjeseci godisnje na turisticki, nikakva pozivna pisma ti ne trebaju, jer vize nema.

Njima je jedino bitno da nisi vise od 180 dana godisnje u Brazilu.
Tih 180 dana mozes iskoristiti kako zelis, 18 odlaska po 10 dana
10 odlaska po 18 dana, 2 odlaska po 90 dana.

No kad ti se skupi ukupno 180 dana u tekucoj godini, moras izaci
i smijes ponovo uci tek 1.1.

Vecinom Talijani, Francuzi Englezi nakon 90 dana prosecu preko mosta u Foz de Iguaçu
i ponovo udju u zemlju.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 18:27   #50
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
U Brazilu mozes ostati 6 mjeseci godisnje na turisticki, nikakva pozivna pisma ti ne trebaju, jer vize nema.

Njima je jedino bitno da nisi vise od 180 dana godisnje u Brazilu.
Tih 180 dana mozes iskoristiti kako zelis, 18 odlaska po 10 dana
10 odlaska po 18 dana, 2 odlaska po 90 dana.

No kad ti se skupi ukupno 180 dana u tekucoj godini, moras izaci
i smijes ponovo uci tek 1.1.

Vecinom Talijani, Francuzi Englezi nakon 90 dana prosecu preko mosta u Foz de Iguaçu
i ponovo udju u zemlju.
a mogućnost zapošljavanja? na crno i tak ? uz znanje JEDINO engleskog jezika? kakve su mogućnosti , recimo na sjeveru me zanima , Fortaleza , Ceara država , kakve su tamo mogućnosti , pošto imam poznanicu iz tog grada , i ono , planiram ovo ljeto otići tamo na tjedan dana i tako , vidjeti malo taj život i sve...a na grubo , razmišljam čak i jednog dana selidbi u Fortalezu , ako su naravno uvjeti u redu za "gringa" kao ja
__________________
Over and in, last call for sin.
PinkastiFlojd is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 20:55   #51
Fortaleza je zakon, najmoderniji grad na Sjeveroistoku. Jedino je bad sto nema kulturnopovijesne spomenike, zgrade i to. No grad je relativno cist, plaze su mrak (i nema morskih pasa za razliku od Recifea!!!) Vecinom zive od turizma, Talijani i Francuzi su najcesci gosti, ako mozes ozeniti neku lokalnu Brazilku zasto ne.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 00:18   #52
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Fortaleza je zakon, najmoderniji grad na Sjeveroistoku. Jedino je bad sto nema kulturnopovijesne spomenike, zgrade i to. No grad je relativno cist, plaze su mrak (i nema morskih pasa za razliku od Recifea!!!) Vecinom zive od turizma, Talijani i Francuzi su najcesci gosti, ako mozes ozeniti neku lokalnu Brazilku zasto ne.
upravo o tome je riječ , poznanica već dulje vrijeme planira kako bi došla u RH , a ja joj upravo tupim kako u RH - nema šta raditi , jer je pustoš !

i tako , malo je skupa karta do dole , al ako se da dolje negdje na crno raditi , zašto ne?!?

oženio bi bez beda , ali što time dobijem? ne znači mi baš to mnogo..ili znači?
__________________
Over and in, last call for sin.
PinkastiFlojd is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 14:50   #53
Quote:
daria25 kaže: Pogledaj post
Meni isto kazu ljudi ovdje...i stvarno je lako skompati se s nekim, ljudi su pristupacniji, ono sjednes im dobro, vec ces dobit poziv za neki asado il izlazak...bas to, drinking buddies...a pravo prijateljstvo...sami kazu da je jako tesko naci pravog prijatelja koji ce biti uz tebe i nece te zajebati.
Mislim sta da covjek veli kad sami za sebe govore da su losi, da nikome ne treba vjerovati, usmeni dogovori ne postoje, ne vjeruj nista ni vlastitoj materi ako nemas to crno na bijelom kod javnog biljeznika, s potpisom i otiskom prsta. (bas mi reko sef danas...) Objasnjenje? U Cileu smo. Trust no one. The truth is outthere. X-files
Zanimljivo - glede & unatoč ovome, ima ekipe koja želi otići dolje... hmmm. Nešto je divlje u tom zraku, ne?
__________________
TPS Reports in the movie "Office Space" were probably Test Procedure Specification Reports, but in the popular context, "TPS" has become a backronym for "Totally Pointless Stuff", "Total Piece of Shit," "This Place Sucks", "Totally Pointless Shit", "This Project Sucks", "Time-Pass Stuff", "The Paper Shredder" or "Toilet Paper Sheets".
eli is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 20:32   #54
Quote:
eli kaže: Pogledaj post
Zanimljivo - glede & unatoč ovome, ima ekipe koja želi otići dolje... hmmm. Nešto je divlje u tom zraku, ne?
Dolje je jako, jaako sirok pojam.
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 01:18   #55
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
U Brazilu mozes ostati 6 mjeseci godisnje na turisticki, nikakva pozivna pisma ti ne trebaju, jer vize nema.

Njima je jedino bitno da nisi vise od 180 dana godisnje u Brazilu.
Tih 180 dana mozes iskoristiti kako zelis, 18 odlaska po 10 dana
10 odlaska po 18 dana, 2 odlaska po 90 dana.

No kad ti se skupi ukupno 180 dana u tekucoj godini, moras izaci
i smijes ponovo uci tek 1.1.

Vecinom Talijani, Francuzi Englezi nakon 90 dana prosecu preko mosta u Foz de Iguaçu
i ponovo udju u zemlju.
po mojem mišljenji ,možeš ostat 3 mjeseca i nakon toga produžit na još 3 mjeseca u federalnoj policiji postaji,ako ostaneš više od 6 mjeseci plačaš 8 reala po danu i to platiš ukupno 5 dana prije nego odletiš van zemlje,...imaš pravo ,dakle, na 6 mjeseci od dana prvog ulaska u zemlju,...ako si bio punih 6 mjeseci u komadu nemreš se vratit sljedečih 6 mjeseci...1.1. ništa neznaći jer se gleda kad si ušo...i još par detalja da sad neduljim...
xaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 17:46   #56
preporucam 2 godine zivjeti i raditi u argentini, uzeti argentinsko drzavljanstvo,
onda prakticki u brazilu mozete zivjeti i raditi bez problema (odnosno s mnogo manje problema nego stranci izvan Mercosura).
ili se preselite u Puerto Iguazu i to je samo 5 minuta mostom od Foza a kad si kupite auto svaki vikend mozete pichiti u Florianopolis na plazhu.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 13:57   #57
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
preporucam 2 godine zivjeti i raditi u argentini, uzeti argentinsko drzavljanstvo,
onda prakticki u brazilu mozete zivjeti i raditi bez problema
malo si ga zakompliciro......
xaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 20:55   #58
Nisam, za mnoga podrucja rada (npr stomatologija, medicina) nemate sanse raditi u Brazilu ako ste stranac izvan Mercosura, a Brazil ne daje drzavljanstvo samo tako, cak niti u slucaju braka s lokalkom. Znam jednog Hrvata koji je 9g vjencan Brazilkom, i jos uvijek ceka na drzavljanstvo i ima velike restrikcije kao stranac (npr. placa dva puta skuplje privatno zdravstveno osiguranje nego Brazilci).

Brazil nije Norveska, iako im fali kadrova, oni pod svaku cijenu nastoje zastititi domace radnike. Za razliku od Norveske koja nudi tecajeve norveskog svuda u svijetu, i zeli dovuci k sebi sto vise kadrova olaksavajuci radne dozvole i radne vize. A nije da Brazil i Norveska imaju razlicitu gustocu stanovnistva, prilicno su rijetko naseljene zemlje.

Vecina stranaca koji rade u Brazilu nisu zaposleni u brazilskim firmama, nego u brazilskim poslovnicama stranih firmi kao Google, Banco Santander, Renault ili Telefónica.
Jer da bi brazilska firma zaposlila stranca, prvo mora dokazati da nije moguce naci Brazilca s istim kvalifikacijama, dakle vrlo je tesko da te uposle.

Moja jedna frendica, arhitektica iz NYC je slala CV na stotine adresa, i javljala se na stotine oglasa i nitko joj nije ni odgovorio.

Zadnje uređivanje Fuerteventura : 27.03.2012. at 21:02.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 07:41   #59
Gringoes

Pozdrav svima, napisao bih par rijeci o Brazilu, gdje zapravo i zivim od 2009g., ima dosta rekla - kazala informacija na ovom forumu.
Dobro placeni posao nije lako naci, ali nije i nemoguce. Osnovni uvjeti su sredjeni papiri, tj. permanent residence, "fluent" portugalski i naravno deficitarna profesija.
Brazil ne ulaze puno u edukaciju mladih sta je rezultiralo manjkom kvalificiranog kadra, tek sada su poceli razmisljati o tome i ciniti nekakve male pomake.
Brazilski papiri se ne dobivaju preko noci i lako, ne radi toga sta ne vole strance nego radi toga sta imaju jezivo sporu u neefikasnu birokraciju, samo primjera radi evo ja sam se aplicirao krajem 2009 za residence vizu i dobiti cu je tek ovih mjeseci nakon brdo peripetija i papira.
Srecom u nesreci da i HR birokracija nije puno bolja pa su sva ta maltretiranja cisti "de ja vu" .
Godinu dana nakon izdavanja residence vize dobiva se putovnica.
Kad se apliciras za residence vizu zakon ti ne dozvoljava boravak duzi od 3 mjeseca van Brazila jer se u protivnom ukida proces.
Isto tako za vrijeme trajanja procesa ne mozes se legalno zaposliti jer za zaposlenje je potrebna radna viza cije izdavanje se "sukobljava" sa izdavanjem rezidence vize. Gringosi rjesavaju taj problem da rade par godina na crno dok ne dobiju papire.
Zdravstveno osiguranje se rjesava preko odabranog osiguravatelja, kvalitetna polica niti pretjerano skupa, usluga relativno i brza i zadovoljavajuca, preporucam "unimed". Svi placaju jednako, bez obzira jesi li gringo ili domaci.
Na slijedecem linku moze se naci brdo korisnih informacija
http://www.gringoes.com
Vrijedi spomenuti da je Brazil nevjerojatno skup, naime brazilski reais je jedna od najprecjenjenijih valuta na kugli zemaljskoj, za relativno normalan zivot male familije potrebno je mjesecno barem 4-5 tisuca reaisa sta pomnozis sa nekih 3.1 - 3.2 da dobijes kune.
I na kraju Brazilski mentalitet; svakako nesto radi cega se isplati proci sve gore opisane nedace, otvoreni, neoptereceni, jednostavni, "alegre" mentalitet.
__________________
"Kad vidite duha, napijte se Pik piva do uha!"
Glenfidich is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 23:13   #60
Quote:
Glenfidich kaže: Pogledaj post
Dobro placeni posao nije lako naci, ali nije i nemoguce. Osnovni uvjeti su sredjeni papiri, tj. permanent residence, "fluent" portugalski i naravno deficitarna profesija.
Brazilski papiri se ne dobivaju preko noci i lako, ne radi toga sta ne vole strance nego radi toga sta imaju jezivo sporu u neefikasnu birokraciju, samo primjera radi evo ja sam se aplicirao krajem 2009 za residence vizu i dobiti cu je tek ovih mjeseci nakon brdo peripetija i papira.
Godinu dana nakon izdavanja residence vize dobiva se putovnica.
Kad se apliciras za residence vizu zakon ti ne dozvoljava boravak duzi od 3 mjeseca van Brazila jer se u protivnom ukida proces.
Isto tako za vrijeme trajanja procesa ne mozes se legalno zaposliti jer za zaposlenje je potrebna radna viza cije izdavanje se "sukobljava" sa izdavanjem rezidence vize. Gringosi rjesavaju taj problem da rade par godina na crno dok ne dobiju papire.
Zdravstveno osiguranje se rjesava preko odabranog osiguravatelja, kvalitetna polica niti pretjerano skupa, usluga relativno i brza i zadovoljavajuca, preporucam "unimed". Svi placaju jednako, bez obzira jesi li gringo ili domaci.
Na slijedecem linku moze se naci brdo korisnih informacija
http://www.g ringoes.com
kaj si ti tamo radio tri godine,si radio na crno,oženio,napravio djete?
xaco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.