Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2017., 16:25   #7281
https://www.vecernji.hr/vijesti/sud-...nariju-1207886

problemi problemi
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 23:25   #7282
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
kaj bi me bunilo, vise ljudi je u krivu bas kao i ti. doduse neki su ipak procitali malo o poreznom nadzoru i ne padaju nicice pred vise godina starim podacima koje izbaci google. samo ti nastavi - 3 ministra financija tvrde da je agrokor do nedavno uredno placao sva davanja drzavi no nedaj se smetati i zagovaraj ideju da se oformi ceta poreznih inspektora koja ce ulaziti u privatne tvrtke po vlastitom nahodjenju dakle mimo procedure koja je identicna kao i vani, ukljucujuci i zemlju koju tako cesto spominjes kao mjesto gdje si radio.
Koliko glupo tup moras biti da ne shvacas osnovno?

Koliko nesposoban shvatiti i nauciti da lupetas takve debilane?

Dakle, porezni inspektori POSTOJE - to pokazuju PODACI MF iz 2016.g.

Kad dokazes suprotno,javi se...

Lajbek provale su samo za zabavu...



Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 00:43   #7283
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
a ti? sto tebe vuce na pisanje? znate neki od nas vole popodne provoditi s prijateljima, obitelji, zgodnim zenskama a ne tipkat. neshvatljivo, jelda
i ja al zbog toga tek čitam forum iza ponoći
__________________
ne znam
Trijezni Pijanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 00:44   #7284
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
koji su argumenti za obratno tj. da su priznali lex agrokor?

laički mi se njihova odluka čini logičnom jer bi im prijetile tužbe kao i nama zar ne?
__________________
ne znam
Trijezni Pijanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 00:45   #7285
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Što se događa vezano za Agrokor?

Laički rečeno - stečaj. S jedne strane imaš imovinu Agrokora (+ prihode koji se ostvaruju) s druge strane imaš dugove (+ rashode). U sredini je stečajni upravitelj (Ramljak) koji odlučuje kojim redom će se koji vjerovnici namiriti.

Budući da je Agrokor velik, proces ne može završiti u kratkom vremenu. Zamisli Agrokor kao veliki brod, tanker ili veliki kamion, šleper. Kao što se oni ne mogu na moru ili cesti okrenuti nabrzinu tako se ne može ni stečaj Agrokora obaviti za mjesec dana.

Imovina Agrokora će se prodati (budući da je Todorić ostavio vrući krumpir, ali drugo mu nije ni preostalo), od imovine će se namiriti vjerovnici i priča sa Agrokorom biti će gotova.

Vjerovnici su svjesni da ne mogu dobiti cjelokupan iznos koji im je Agrokor dužan pa će se svim sredstvima boriti da dobiju što više.

Država će nastojati da proces traje što duže budući da dok proces traje i državni službenici dobijaju komad kolača (oni zaposleni u Agrokoru plaće, bonuse .... ).

To ti je otprilike to.
kolika je vrijednost agrokora?
koliki su dugovi?
__________________
ne znam
Trijezni Pijanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 07:49   #7286
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Koliko glupo tup moras biti da ne shvacas osnovno?

Koliko nesposoban shvatiti i nauciti da lupetas takve debilane?

Dakle, porezni inspektori POSTOJE - to pokazuju PODACI MF iz 2016.g.

Kad dokazes suprotno,javi se...

Lajbek provale su samo za zabavu...
hehehehe ja da tebi idem dokazivati da si neznalica? gle, ovo sam ti milijun puta napisao pa cu opet - kad nesto tvrdis na tebi je da isto dokazes. dakle, gdje su ljudi kojima na vratima pise porezni inspektor? sto je porezni nadzor i tko ga te kako odobrava i aktivira? nemoj ti mene nista uciti, smijesno je da mislis da si u stanju pa se usredotoci na ova jednostavna pitanja.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 09:07   #7287
Quote:
Trijezni Pijanac kaže: Pogledaj post
kolika je vrijednost agrokora?
koliki su dugovi?
Ni na jedno ni na drugo pitanje nemaju odgovor niti naupućeniji ekonomisti i računovođe.

Tema je široka, pa ću najkraće što mogu - postoji knjigovodstvena vrijednost, ali ona ne mora odgovarati realnoj vrijednosti. I ne mora se raditi i prevari.

Recimo, Konzum je vlasnik poslovnog prostora u gradiću od 20 tisuća stanovnika. Taj poslovni prostor kupljen je ili sagrađen za 100 tisuća eura 2008. godine. I tako se vodi u knjigovodstvenim ispravama. Ali vrijednost tog poslovnog prostora danas je, recimo, samo 30 tisuća eura jer je stanovništvo otišlo i trgovina u takvom mjestu posluje sa gubitkom. Kao što se i obiteljska kuća koja je 2008. u istom mjestu koštala 50 tisuća danas prodaje za 15 tisuća.

Ljudi zaboravljaju da smo svi povezani i da sudbina jednih utječe na sudbinu svih ostalih.

Tako da će se realna vrijedost imovine Agrokora vidjeti tek kada se ta imovina bude prodavala. I bit će onolika koliko kupac bude spreman platiti. Jer slobodno tržište je u kapitalizmu temeljno pravilo, zar ne? Međutim, sigurno je da će vrijediti puno manje nego što mi je prikazana knjigovodstvena vrijedost. Koja je, lako moguće, i napuhana da bi se dobili krediti. To ti je ono kada vrijednost nekretnine koju si platio 100 tisuća prikažeš kao 150 tisuća da bi dobio veći kredit. Poznato je svakom Hrvatu koji je trebao hipotekarnu garanciju za svoj privatni kredit.

Što se tiče dugova, koliko znam Agrokor je imao *kreativno* knjigovodstvo kojemu je osnovna zadaća bila da dugove sakrije. Treba odlična i poštena revizorska kuća koća će sve to skupa raspetljati i dugove izvući na svjetlo dana. Budući da je Agrokor velik i da se radi o godinama pa i desetljećima poslovanja i za to treba vremena. Tako da nisam sigurna da ćemo, mi obični smrtnici ikad saznati koliki su bili stvari dugovi Agrokora.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 12:27   #7288
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
hehehehe ja da tebi idem dokazivati da si neznalica? gle, ovo sam ti milijun puta napisao pa cu opet - kad nesto tvrdis na tebi je da isto dokazes. dakle, gdje su ljudi kojima na vratima pise porezni inspektor? sto je porezni nadzor i tko ga te kako odobrava i aktivira? nemoj ti mene nista uciti, smijesno je da mislis da si u stanju pa se usredotoci na ova jednostavna pitanja.
Lajbekino, jesi barem naučio što je dug?

Da ponovim, više različitih forumaša ti je dokumentom MF iz 2016.g. dokazalo argumentima da porezni inspektori postoje...

Ti i dalje,priglupo i neznalački,laprdaš da ne postoje...

Argumenti za to se čekaju...samo već znam s Politike kako to izgleda...ponestalo priča o babama i stričevima,pa si u problemu...možda perma,kao na Politici,pomogne...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 14:13   #7289
dakle ne pronalazis odgovore na pitanja i iz toga ne izvlacis zakljucak da si u krivu. nista novo. ajmo dalje.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 15:14   #7290
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
dakle ne pronalazis odgovore na pitanja i iz toga ne izvlacis zakljucak da si u krivu. nista novo. ajmo dalje.
Samo ti i dalje priglupo trolaj...

Ionako ti se cijela tema smije...kao prije Politika...

Sjećaš se,to ti je onaj forum gdje si popio permu jer si se isto ponašao kao neuki lajbek...problem je bio što ama baš nikada nisi imao argumenta za svoje baljezgarije...

Da ponovimo,laprdao si da PI ne postoje...

SLUŽBENIM dokumentom MF iz 2016.g. više ljudi na temi ti je pokazalo da POSTOJE...

Najbolje što si ti smislio je provala da je dokument star,iz 2013.g...valjda te zbunilo ovo spominjanje 2016.g.


Dakle,kratko i jasno...

Nako što je tvoja neuka provala o PI argumentirano osporena - gdje je tvoj protuargument u priglupm neukom ustrajanju da isti postoje?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.11.2017., 15:18   #7291
ok, sad bi bilo dosta. pa pa mek.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 16:05   #7292
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
I još malo problema:

"Okrožno sodišče v Ljubljani je ugodilo ugovoru ruske banke Sberbank in zavrnilo predlog za priznanje postopka izredne uprave nad hrvaškim koncernom Agrokor kot tujega postopka zaradi insolventnosti v Sloveniji.

Okrožno sodišče, ki je julija sprva priznalo postopek izredne uprave v Agrokorju kot tuji postopek zaradi insolventnosti v Sloveniji, je med drugim ugotovilo, da hrvaški zakon o postopku izredne uprave v gospodarskih družbah sistemskega pomena za Hrvaško (t. i. lex Agrokor) ne spoštuje načela enakopravnega obravnavanja upnikov, kar je eno od temeljnih načel insolvenčnih postopkov in kot tako predstavlja del javnega reda Republike Slovenije."
http://www.delo.si/gospodarstvo/podj...sloveniji.html
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 00:18   #7293
tema umire?
gdje ste ekipa?
jel i vama ovo sve postaje dosadno ili ne?
što ćemo sada?
__________________
ne znam
Trijezni Pijanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:29   #7294
Ivica se brine da tema bude živa

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...atske/6762090/
pearljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:25   #7295
Quote:
pearljam kaže: Pogledaj post
Šteta što nije spomenuo koliko je kapitala za njegove vladavine u Agrokoru napustilo koncern i Hrvatsku..........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 08:24   #7296
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Šteta što nije spomenuo koliko je kapitala za njegove vladavine u Agrokoru napustilo koncern i Hrvatsku..........
isto kao sto te t-com, lidl, kaufland, pliva, nastavi niz redovno izvjestavaju koliko love ode izvan hrvatske? privatno vlasnistvo, znam da nije lako mijenjati svijest ali vrijeme je za prihvatiti stvarnost.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 08:55   #7297
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
isto kao sto te t-com, lidl, kaufland, pliva, nastavi niz redovno izvjestavaju koliko love ode izvan hrvatske? privatno vlasnistvo, znam da nije lako mijenjati svijest ali vrijeme je za prihvatiti stvarnost.
Slažem se s tobom, u kapitalizmu je privatno vlasništvo svetinja i raja se ne treba zamarati s tim što privatnik radi sa svojom imovinom. Dok ne krši zakone države, ali ne bi o tome, sada bi postavila drugo pitanje:


Je li danas Agrokor privatno ili državno vlasništvo?

Dok Todorić nije predao upravljačka prava Agrokora državi Agrokor je bio privatno, Todorićevo, vlasništvo, ali što je danas s Agrokorom?

Ako se ne varam Todorić je i dalje vlasnik, država samo upravlja Agrokorom, vlasnik i upravljači se kolju oko načina upravljanja ...... ?

Ova priča držala bi vodu ali ne vidim zašto Todorić kao vlasnik ne makne one koje je postavio kao upravljače?

Primjer - privatnik nema vremena upravljati dijelom poduzeća ili čitavim poduzećem i zaposli direktora koji to radi u njegovo ime. Nakon tri mjeseca ustanovi da direktor ne radi dobro svoj posao (ne upravlja tvrtkom onako kako bi on, vlasnik, želio), da otkaz direktoru i, ili zaposli drugog direktora ili nastavi voditi tvrtku sam.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:07   #7298
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom, u kapitalizmu je privatno vlasništvo svetinja i raja se ne treba zamarati s tim što privatnik radi sa svojom imovinom.
Samo što "raja" nije neka bezvezna raja, kibiceri sa zidića, nego vjerovnici i poslovni partneri opravdano zainteresirani o zdravlju svojih dužnika, kupaca i dobavljača.
Smije li netko danas ugovoriti ili isporučiti nešto nadjući se naplati od Kraša ili Franka, a pogotovo firmama unutar Agrokora, Ledo, Belje, Jamnica direktno izloženih jamstvima, usprkos političkom riziku da netko prekonoć ukine Lex i otvori stečaj? Smijem li nešto ugovoriti i naručiti od tih firmi ako postoji mogućnost da postanu nesposobne za isporuku? Ledo i Velpro su dosta HoReCa posla spušili ovog proljeća baš zbog toga.

Quote:
Ako se ne varam Todorić je i dalje vlasnik, država samo upravlja Agrokorom, vlasnik i upravljači se kolju oko načina upravljanja ...... ?
Trgovački sud je uzeo upravljanje vlasniku i dao vjerovnicima kako bi se naplatili. Vjerovnici podržavaju upravu, a Todorić je imao priliku prije insolventnosti. Da je država predložila, a trgovački sud postavio upravu koju vjerovnici ne podržavaju ili da se pokazalo da insolventnosti zapravo nema, - to bi onda bio problem.
Zanimljiva je etika tog čovjeka. Ni danas na blogu ne drži vjerovnike i dobavljače kao bitne "dionike". Čak i zamjera nekima od njih što se naplaćuju u cijelosti (nazivajući to nepripadnom koristi), kao da baš takva - cjelovita isplata nije bila njegov prvi zadatak kao uprave i vlasnika. Da li je on uopće imao namjeru isplatiti vjerovnike?

Quote:
Ova priča držala bi vodu ali ne vidim zašto Todorić kao vlasnik ne makne one koje je postavio kao upravljače?
To može učiniti u svojim nizozemskim firmama koje su ostale malo postrani, a isto bi trebale biti zanimljive. Barem vjerovnicima PIK kredita od 550 mil eura koji će pitat svoje pare. Može im pokazat blog kao objašnjenje zašto para nema - država i banda mu uzela. Još da mu to nizozemski sud prihvati i na konju je.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:17   #7299
Quote:
Trijezni Pijanac kaže: Pogledaj post
tema umire?
gdje ste ekipa?
jel i vama ovo sve postaje dosadno ili ne?
što ćemo sada?
Umire, umire jel i smradokor umire, No, ima jedna mega tvrtka zvana čađara,tamo će uskoro 400 m kn za grijanje kradeze guzica. Pali se, ima se, tko je slijedeći?
bojanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:55   #7300
Quote:
bojanec kaže: Pogledaj post
Umire, umire jel i smradokor umire, No, ima jedna mega tvrtka zvana čađara,tamo će uskoro 400 m kn za grijanje kradeze guzica. Pali se, ima se, tko je slijedeći?
nije tajna tko je slijedeci - ostatak hrvatskog gospodarstva pa onda zdravstveni i mirovinski sustav, zatim obrazovni i tako dalje. a sve uz aplauz citatelja portala i korisnika kladionica.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:23.