Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2016., 21:29   #21
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Točno, zato trebamo izbaciti euro iz Hrvatske.


Otprilike tako nekako.
John_Wayne is offline  
Old 02.03.2016., 21:31   #22
Ne, EU se sve više pokazuje kao ispuhani balon, ugledajmo se na Mađarsku i Češku.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Old 02.03.2016., 21:44   #23
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Striktno protiv eura. Jedino je Njemacka dobila koristi, sve ostale zemlje samo stete i pad.
A i time se gubi monetarna neovisnost.
Ma ja sam i kontra EU i kontra eura.
Ja i dalje nisam protiv EU ali jesam protiv eura.

EU sa ovom vrhuškom može jedino još dalje propadat, šema je očajna. Ovak ne bu dalje sigurno. Ideju (osnovnu) i dalje podržavam i podržavam naš ulazak u EU (to čak usprkos svemu).

Jbt još bum ja završila ko ovi tu jugonostalgičari sam kaj bum ja bila euronostalgičar. Kad odem u penziju ću ić u jebeni Bruxelles mahat zastavicom sa zvjezdicama i pjevat Odu radosti (a tam bu valjda bio kalifat il koji k ). A u pm
Blank Page is offline  
Old 02.03.2016., 22:05   #24
Quote:
kuroishijin kaže: Pogledaj post
Genijalno nema šta a što zemlja nema uopće konkuretno gospodarstvo da se nosi na tržištu eurozone i što bi tim potezom zemlja sama sebi potpisala smrtnu presudu po modelu Grčke nije toliko bitno, mrak .
Nema veze. Onda neka zadrzi kunu, ali neka zabrani promet i istaknuće cena u evrima. Dakle, i nekretnine da se kupuju i prodaju u kunama. Banke da posluju iskljucivo kunama!

Mi u Srbiji imamo jos zesci problem, jer je kod nas evro fakticki ulicno platezno sredstvo. Jedino po kioscima se koriste dinari i u posti kad se placaju racuni. Plate su takodje u dinarima, a cene i sve ostalo prati trag evra.

Dakle, svaka drzava koja drzi do finasnijske i fiskalne stabilnosti MORA zabraniti koriscenje vise valuta. Bukvalno kad neko na oglasima navede da prodaje nesto drugom valutom, odmah da se prijavi finansijskoj inspekciji.

Kuna ili evro, nebitno je (oba imaju pozitivne i negativne strane), ali dvovalutje je druga rec za BEDU!
__________________
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/619pPybybfL.jpg
denacifikator is offline  
Old 02.03.2016., 22:07   #25
Quote:
xfairguy kaže: Pogledaj post
Ne, EU se sve više pokazuje kao ispuhani balon, ugledajmo se na Mađarsku i Češku.
Mit. Madjarska je go kurac, a EU sasvim solidno funkcionise.

Ceska je idealizovana u Hrvatskoj poput Grcke u Srbiji, ali bez realnog osnova.
__________________
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/619pPybybfL.jpg
denacifikator is offline  
Old 02.03.2016., 22:10   #26
slažem se, hrvatska bi trebala uvoziti eure.
sada ih iz hrvatske samo iznose.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Old 02.03.2016., 22:11   #27
Da, što prije to bolje. Kuna je slaba valuta iza koje stoji još slabija ekonomija.
PrinceVegeta is offline  
Old 02.03.2016., 22:18   #28
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Mi u Srbiji imamo jos zesci problem, jer je kod nas evro fakticki ulicno platezno sredstvo. Jedino po kioscima se koriste dinari i u posti kad se placaju racuni. Plate su takodje u dinarima, a cene i sve ostalo prati trag evra.
Ja mislim da se vi svakako trebate riješit tog dinara (ak niš drugo, bar ga preimenovat) jer je očito uklet. Već desetljećima ima istu sudbinu.
Loša karma
Blank Page is offline  
Old 02.03.2016., 23:35   #29
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Mit. Madjarska je go kurac, a EU sasvim solidno funkcionise.

Ceska je idealizovana u Hrvatskoj poput Grcke u Srbiji, ali bez realnog osnova.
Mađarskoj je barem 20% ili 30% bolje od kada su počeli voditi samostalniju ekonomsku politiku...

Možda je tebi to njihovo trenutno stanje go quratz ali Mađarska je vratila dugove MMF-u prije roka, smanjila javni dug , poboljšala trgovinsku bilancu...
Izričito neće uvoditi euro dok god ima ovakvu konstrukciju...

Poljaci odgađaju uvođenej eura barem za jednu generaciju

Češka ima 20% veći BDP od Hrvatske uz puno povoljniji GIN koeficijent, puno bolju zaposlenost i dobre plaće

Ne znam što te muči oko Češke
starks is offline  
Old 02.03.2016., 23:38   #30
Quote:
PrinceVegeta kaže: Pogledaj post
Da, što prije to bolje. Kuna je slaba valuta iza koje stoji još slabija ekonomija.

Konstatiraš da nam je ekonomija u qurtzu (opravdano)
,a zatim tvrdiš da bi trebalo uvesti istu valutu koja se koristi u njemačkoj ekonomiji...


I ti ćeš imati pravo glasa na nekakvom referendumu
starks is offline  
Old 03.03.2016., 00:01   #31
Quote:
starks kaže: Pogledaj post
Konstatiraš da nam je ekonomija u qurtzu (opravdano)
,a zatim tvrdiš da bi trebalo uvesti istu valutu koja se koristi u njemačkoj ekonomiji...


I ti ćeš imati pravo glasa na nekakvom referendumu
Pa kak ne kuzis - uvodjenje valute koja svoje pokrice ima u njemackoj ekonomiji ce koristiti - hrvatskoj ekonomiji.
John_Wayne is offline  
Old 03.03.2016., 00:25   #32
Hvala Bogu pa će se EU raspast prije nego mi steknemo uvjete da i počnemo pričati o uvođenju eura, a ovu štetočinu Oreškovića što prije maknuti. Očito je da je dovoden sa zadatkom da do kraja rasproda Hrvatsku.
Pilar78 is offline  
Old 03.03.2016., 00:41   #33
Popizdit ću

Kao da me netko nožem ubo kada sam čuo ovo za euro
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Old 03.03.2016., 01:02   #34
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
Ja i dalje nisam protiv EU ali jesam protiv eura.

EU sa ovom vrhu�kom mo�e jedino jo� dalje propadat, �ema je o�ajna. Ovak ne bu dalje sigurno. Ideju (osnovnu) i dalje podr�avam i podr�avam na� ulazak u EU (to �ak usprkos svemu).

Jbt jo� bum ja zavr�ila ko ovi tu jugonostalgi�ari sam kaj bum ja bila euronostalgi�ar. Kad odem u penziju �u i� u jebeni Bruxelles mahat zastavicom sa zvjezdicama i pjevat Odu radosti (a tam bu valjda bio kalifat il koji k ). A u pm
Zasto si za EU? Zbog putovanja bez putovnice? Meni prelazenja granica s putovnicama nisu tlaka. Premala dobit za gubitak suvereniteta.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 03.03.2016., 01:19   #35
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Striktno protiv eura. Jedino je Njemacka dobila koristi, sve ostale zemlje samo stete i pad.
A i time se gubi monetarna neovisnost.
Ma ja sam i kontra EU i kontra eura.
Upravo tako
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 03.03.2016., 01:22   #36
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Zasto si za EU? Zbog putovanja bez putovnice? Meni prelazenja granica s putovnicama nisu tlaka. Premala dobit za gubitak suvereniteta.
Što bi reko Matan ( Prosjaci i sinovi), što će poštenom čoviku putovnica
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 03.03.2016., 01:54   #37
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
Popizdit ću

Kao da me netko nožem ubo kada sam čuo ovo za euro
Bez brige, nsita od toga. Euro nece prezivjeti slijedecih 10 godina, EUnija ce se raspasti na vise dijelova. Tko ne vidi u kojem smjeru ide proces, taj zaista ne razumije neke stvari.

Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Zasto si za EU? Zbog putovanja bez putovnice? Meni prelazenja granica s putovnicama nisu tlaka. Premala dobit za gubitak suvereniteta.
Slazem se. Nikakav dobit za sve ono sto se gubi. Zamisli, ne moras pokazati putovnicu na granici, kakva privilegija.
John_Wayne is offline  
Old 03.03.2016., 08:01   #38
Sada jedina nada desničara ostaje da će se EU raspasti kada njihova Vlada ima u planu za nekoliko godina maknuti kunu. Naravno da se EU neće raspasti, a ponajmanje da će države koje su preuzele euro ponovno vratiti na svoju staru valutu jer to je već sad neizvedivo. To je politička utopija.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 03.03.2016., 08:07   #39
Ali kretino Vujčić jaše dalje, jebeš volju naroda, zdrav razum,logiku i matematiku. Morete se vi ugrist za guzicu sa svime time, Vujo zna bolje.

Quote:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...ne/878545.aspx
Boris Vujčić: Euro nećemo uvoditi prije 2020. godine
Piše: D.I.
srijeda, 2.3.2016. 16:41
GUVERNER Hrvatske narodne banke Boris Vujčić komentirao je temu ulaska Hrvatske u eurozonu te kazao kako uvođenje eura ovisi o spremnosti da ozbiljno pristupimo procesu ispunjavanja Nacionalnog plana konvergencije i Nacionalnog programa reformi, javlja N1 televizija.

"Da bismo uopće mogli doći u poziciju prelaska na euro, najprije bismo morali tijekom dvije godine značajnije smanjivati udjel javnog duga u BDP-u, s time da projekcije pokazuju da je takav trend održiv u srednjem roku i potom pristupiti razgovorima o ulasku u tečajni mehanizam (eng. Exchange Rate Mechanism – ERM II).Nakon ulaska u ERM II, tijekom iduće dvije godine moramo zadovoljiti takozvane Maastrichtske kriterije koji se odnose na stopu inflacije, dugoročne kamatne stope, proračunski deficit, javni dug i stabilnost tečaja kune prema euru. Pritom naš najveći problem u ispunjavaju pet potrebnih kriterija za prelazak na euro jest smanjivanje udjela javnog duga u BDP-u koji je sada na razini od oko 85 posto, jer bi ga u iduće dvije godine (2017. i 2018.) trebalo značajnije početi smanjivati", kazao je Vujčić.

"Smanjiti udio u javnom dugu"

Istaknuo je kako je za prelazak na euro nije nužno ispuniti fiksni kriterij o smanjivanju udjela javnog duga u BDP-u na 60 posto, već je moguće i dovoljnom brzinom smanjivati udjel u javnom dugu.
Sve će kretino nama objasnit. Jedino nam ne more objasnit zašto se hrvatska privreda raspada pod njegovim mudrim vodstvom hrvatskih finacija, kao nasljednikom mudre politike Rohatinskog i prije njega Škreba.. Jer to nije njegov resor. Zašto bi Guverner HNB morao znati zašto se hrvatska privreda raspada? Pa nije on zadužen za privredu, nego za financije.

NWO partijski kadar za sva vremena.

Kada mu istekne mandat eto njemu nastavka karijere u nekoj od Fortune 500 korporacija, ili IMF i Svjetskoj banci čak. Ne, nije to korupcija i veleizdaja domovine, da ne bi zli jezici nešto krivo rekli - to je karijera.
ruka-slave is offline  
Old 03.03.2016., 08:09   #40
Talking

Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Bez brige, nsita od toga. Euro nece prezivjeti slijedecih 10 godina, EUnija ce se raspasti na vise dijelova. Tko ne vidi u kojem smjeru ide proces, taj zaista ne razumije neke stvari.
Čujem da je za nas netko rezervirao mjesto u dijelu koji se zove Austro Ugarska.
ruka-slave is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:50.