Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Vaša (filozofska) presuda optuženom Tomiću je :
Kazniti i više od 30 tis. kn. 3 37.50%
Kazniti sa 30 tis. kn. 0 0%
Kazniti ,ali manje 1 12.50%
Osloboditi 4 50.00%
Glasovatelji: 8. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2016., 15:08   #101
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Ima to nekog smisla, ali samo kad gazda nije ujedno i (vecinski) vlasnik pa ga boli patka sto je to neisplativo, kao sto i jest u primjeru mamica.
O čemu pričaš stari? Ako je gazada, tek onda ga je briga da li je isplativo ili ne. Jedine gazde koje boli kifla da li su stvari isplative su oni koji upravljaju državnim firmama kojima ćesve gubitke financirati porezni obveznici. Ostalima je isplativost jako bitna.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Old 08.07.2016., 15:19   #102
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
O čemu pričaš stari? Ako je gazada, tek onda ga je briga da li je isplativo ili ne. Jedine gazde koje boli kifla da li su stvari isplative su oni koji upravljaju državnim firmama kojima ćesve gubitke financirati porezni obveznici. Ostalima je isplativost jako bitna.
Daj procitaj jos koji put. Gadze koje nisu vlasnici, osim direktora drzavnih firmi mogu biti i direktori privatnih d.d.ova ili d.o.o.va.

EPH je koliko znam u vecinskom vlasnistvu neke njemacke firme pa je teoretski moguce da neki direktor u lancu potkrada svoje njemacke vlasnike kroz mamic shemu sa pojedinim novinarima.
addx is offline  
Old 08.07.2016., 16:52   #103
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Daj procitaj jos koji put. Gadze koje nisu vlasnici, osim direktora drzavnih firmi mogu biti i direktori privatnih d.d.ova ili d.o.o.va.

EPH je koliko znam u vecinskom vlasnistvu neke njemacke firme pa je teoretski moguce da neki direktor u lancu potkrada svoje njemacke vlasnike kroz mamic shemu sa pojedinim novinarima.
Misliš da bi to prošlo samo tako? da netko plaća 80-90000 kuna nekome plaću kako bi uzeo natrag 7000? Ako je tako, onda se stvarno ne moramo čuditi što novinarstvo nije profitabilno. Tko zna kakve još pizdarije rade.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Old 09.07.2016., 21:16   #104
raspravljaju li oni o našoj temi ili mi raspravljamo o njihovim temama

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...rstva/4510457/
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 09.07.2016., 21:31   #105
Da li je lakše čovjeka izvrijeđati ili pohvaliti ?

Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post


Ja u to ne vjerujem. Dobar glas nastane tako što činiš nešto dobro... ili preciznije, nešto što javnost percipira kao dobro. Po defaultu nemaš 'nikakav' glas - nitko za tebe ne zna, dok ne gurneš glavu u javnost.

Moglo bi se međutim razmatrat pravo na privatnost, recimo. U svakom slučaju, loš glas možeš dobiti i bez ikakvih dokaza - putem tračeva, recimo. I nema tog zakona koji će ti osigurati dobar glas u takvoj situaciji. Stoga ne vjerujem da imaš 'pravo' na dobar glas. Imaš 'pravo' se potruditi da zadobiješ dobar glas - ali nema garancije da ćeš u tome uspjeti.
Mislim da krivo interpretiraš moj i uobičajeni DUHOVNI termin- svako ima pravo na dobar glas.

Zašto ne gledaš to kao na pravni aksiom- svatko je nedužan dok mu se ne dokaže krivica.
Tu ne bi imala smisla tvoja primjedba da se presumpcija nevinosti ''mora zaslužiti'' kao što kažeš da se dobar glas postiže čineći neko dobro pa se dobar glas mora 'ZASLUŽITI '' inače je čovjek ''neutralan'' kako ti kažeš.

Ja nisam imao intenciju da termin'' dobar glas'' implicira da je netko NEŠTO ZASLUŽIO, a da nije po tebi to dokazao (dobrim djelima).

Ja sam to koristio analogno tome kao što se koristi ''presumpciju nevinosti.''

Osim toga , ti potpuno (kao i zapadno društvo explicitno i implicitno) izbacuješ iz jednadžbe duhovne (numinozne) principe koji kažu

-kako svako od nas ima pravo na dobar glas i svatko od nas je dostojan divljenja po onom što on doista jest u svojoj srži.
(duhovno biće koje se materijaliziralo ,e da bi imalo iskustvo ovoga svijeta).
(Molim uoči da ono što mi doista jesmo nije ono što mi mislimo ili ''smo postigli'' ili koju diplomu imamo

Dakle po duhovnim principima svejedno je puca li Tomić pištoljem po Hasanebgovićem tijelu ili puca riječima po Hasanbegovićevom duhu.
OBOJE je isti zločin !! (jedan na materijalnoj ravni drugi na spiritualnoj )

===================
No meni važnije je ovo sada.

odjednom sam sa čudom uočio kako je ljudima važniji apstraktni princip ''SLOBODE GOVORA I MIŠLJENJA''

od toga da doista postoji DOSTOJANSTVO ČOVJEKA i DOISTA POSTOJI PRAVO NA DOBAR GLAS KAO ŠTO POSTOJI PRESUMPCIJA NEVINOSTI.

Dakle, razmišljam naglas , zašto je ljudima postalo toliko važna ta sloboda izražavanja mišljenja (kao da im je tobože uskraćena) , A NIJE IM VAŽNO DOSTOJANSTVO ČOVJEKA.

I sine mi . Ako upotrebim moj čuveni metod razrješavanja dilema i izbora:

Ako je nešto lako -malo je vrijedno
Ako je nešto teško- vrijedno je

slijedi ---->

Ljudima je lakše da imaju ''slobodu mišljenja '' e da bi kao u linku gore mogli biti cinični i vrijeđati tobože slobodno.

JER VRIJEĐATI I KRITIZIRATI I POTCJENJIVATI JE LAKO I UGODNO (daje osjećaj moći ).
A ako vam još netko plaća 30 tisuća kuna da vrijeđate druge (tobože izražavajući vaše mišljenje) onda je to ne samo lako nego i privlačno!

A biti obziran prema drugom, poštovati ga, hvaliti ga, štititi ga
JE TEŠKO
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 09.07.2016. at 21:49.
parsifal is offline  
Old 10.07.2016., 10:44   #106
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Buduci nismo na politici molim da se tema drzi rasprave o opcim mjestima i nacelima slobode govora i granica iste...
Place, Tomici, Hasanbegovici+pseudoduhvnjacka trolanja

Pdf: Blisko polituci ; Pdf: Off topic
Beljki is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:44.