Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2004., 00:46   #21
Re: ujeo ga pas mozda i bjesan

Quote:
ahava kaže:A sta ce biti s mojim djetetom?
Sve ce biti ok, nemoj panicariti zbog djeteta. Odveli ste ga u bolnicu, to je bitno. Za psa pisi prijavu, trazi testiranje na bjesnocu. To bi se trebalo napraviti hitno kod veterinara. Nakon toga, ovisi o rezultatu, naravno. no sigurna sam da ce sve biti ok.
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 00:57   #22
Sad sam tek vidila da ste sve rekle
zanemari
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 03:28   #23
Treba napravit prijavu,a li mislim da bolnica to automatski radi kad dodje netko sa ugrizom. Prijavu cisto da bi se pas testirao i da budes mirna. A injekcije protiv bjesnoce nisu bas bezazlene i ako je pas pod kontrolom i nije bijesan(velika vjerojatnost da je OK) mislim da mu nis ne ce dati. A tu knjizicu bi ja fotokopirala ili ulela od nje ili nesto. Mislim da ce je zvat s policje ili zavoda ,neznam vec kog,a li oni to proceduiraju. Sve u svemu,sretno i bit ce sve ok.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 12:22   #24
Hvala svima sto su se javili, evo da napisem dalje sta se desavalo.
Danas smo bili u mins. za zdravlje i nisu mu dali nista .Kazu da zadnjih godina u nasem gradu nije bilo bjesnila ,pa su odlucili da vec za koji sat, posalju dezurnog veterinara da pregleda psa za svaki slucaj. Ako bude potrebe obavjestice nas dalje...
A sto se tice inekcija ,oni tvrde da je informacija ne tacna i da nisu smjeli tako da nam kazu u bolnici.
Te inekcije se mogu dobitii i do tri cetiri dana poslije.

Pozdravi svima.
__________________
Sta bi ti savjetovao covjeku koga volis?
Da se svojim misljenjem ne izdvaja od ljudi s kojima zivi.Zato sto ce se onemoguciti prije nego sto ista ucini.
Drugi moj savjet covjeku kome zelim dobro bio bi:Ne govori uvijek ono sto mislis.
ahava is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 13:23   #25
Draga ahava. želim ti sve najbolje, tvom malom da se što prije oporavi i zaboravi taj šok, moj mali nije , tri puta ga je napao pas, ali sva sreća i ne ugrizao, prvi put još sa 1godi 6mj, a drugi treći put sa 3 god, frajeru sam se ozbiljno zaprijetila i popričala, on je naime ujutro kad ja vodim malog u vrtić puštao cucka da se istrči, a kuća bez ograde i iza živice mi ga nismo vidjeli izletio ravno pred mog malog, uspjela sam ga otjerat.........mali mi i dan danas ima traumu i strah od pasa, zna svako dvorište gdje ima i nema psa, uvjeravala sam ga na sve moguće načine, ali su slabi pomaci, u torbi nosim sprej i tako se osjećamo sigurni , jednom sam ga već upotrijebila i bome je djelotvoran

poljubi malenog, znam kako ti je, lijep pozdrav
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 13:53   #26
Quote:
mali mi i dan danas ima traumu i strah od pasa, zna svako dvorište gdje ima i nema psa,
onda je najbolje da mu pokloniš štene, tako će izgubit strah od pasa..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 14:04   #27
Cudno mi je sto su mu ranu sivali? Bez obzira jel pas cijepljen ili ne, ujedi se ne sivaju dok se ne vidi jel pas u potpunosti zdrav! Postoji kod njih dosta bakterija koje mogu covjeku naskoditi pa mi je to malo cudno, no valjda doktori znaju sto rade!
Ovo pisem jer je tako moju malu rodicu ujeo susjedov lovacki pas koji je bio uredno cijepljen al su svejedno radili nekakve briseve tako da joj je rana na nozi tj oziljak tako ruzan ostao! To je bilo prije jedno 5-6 godina, mozda to sada rade na drugi nacin.

Mislim da djukac nije bio bijesan nego samo da je po prirodi agresivan!
Zelim tvom malenom da sto prije ozdravi!
__________________
... protiv snage ljubavi u vrtovima ne raste lijek ...
Cvitak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 16:35   #28
Quote:
nn-st1 kaže:
onda je najbolje da mu pokloniš štene, tako će izgubit strah od pasa..
ahhhhhhh i ta opcija je dolazila u obzir, no kada je to saznao sveker rekao je da sam ograničena, u smislu psa treba hranit, šetat, pas piša oko kuće, vuće druge pse na sebe i tako to, evo točno tim rjećima, kao moje dijete je alergično i njemu to ne treba jer ima osjetljivu kožu, da najbolje da ga metnem pod stakleno zvono............

naša ulica je puna pasa i njemu je muka kad a moramo ići na bus, ja ga razumijem i sama sam prošla isto , no možda se ipak moj svekar iznenadi
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 16:45   #29
Quote:
ahava kaže:
Danas smo bili u mins. za zdravlje i nisu mu dali nista .Kazu da zadnjih godina u nasem gradu nije bilo bjesnila ,pa su odlucili da vec za koji sat, posalju dezurnog veterinara da pregleda psa za svaki slucaj. Ako bude potrebe obavjestice nas dalje...
A sto se tice inekcija ,oni tvrde da je informacija ne tacna i da nisu smjeli tako da nam kazu u bolnici.
Te inekcije se mogu dobitii i do tri cetiri dana poslije.

Pozdravi svima.
Imaju ga oni vremena cijepit, nemoj se oko tog sekirat. Vrijeme inkubacije je dosta dugo i stvarno nema potrebe davat to ako nema nikakve opasnosti.

Držite se.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 16:51   #30
Quote:
mimi2003 kaže:
no možda se ipak moj svekar iznenadi


Mislim da je bitno da se dijete oslobodi straha, samo je to koma teško kad se ovako isprestraši više puta.
Možda imaš kakve prijatelje koji imaju POUZDANO mirnog psa s kojim onda možeš eventualno pokušati taj strah malo po malo rješavati.

Btw, malo dijete + štene = velki šit.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 18:01   #31
Mimi ovo ti je dobro sa sprejom.Mislim vise da se on osjeca sigurnim ...kao nesto ima protiv...
Sto se tice gazdarice jutros je rekla da su psa predali (neznam kome)i da su ih poslije zvali iz mins. i pitali zasto nisu javili da je njihov pas nekog ujeo.
Vidjecemo dalje, ja cu u ponedjeljak zvati tamo i pitati da li su ga pregledali.

Cvitak,
nas su poslali hirurgu na sivanje, al je on rekao da se ne smije sivati
Bas ko sto kazes,odustali su od toga u zadnji cas.
__________________
Sta bi ti savjetovao covjeku koga volis?
Da se svojim misljenjem ne izdvaja od ljudi s kojima zivi.Zato sto ce se onemoguciti prije nego sto ista ucini.
Drugi moj savjet covjeku kome zelim dobro bio bi:Ne govori uvijek ono sto mislis.
ahava is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 23:41   #32
Moju mamu je izgrizao pas ,prsa i trbuh i dosta toga su morali sivat. A ja bi jako dobro pratila trag tog psa,ne bi oni meni samo tak njega dali. Mislim, na kraju ce ispast da niti nije bio njihov. PAzi
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 08:51   #33
Quote:
Rita kaže:
Moju mamu je izgrizao pas ,prsa i trbuh i dosta toga su morali sivat. A ja bi jako dobro pratila trag tog psa,ne bi oni meni samo tak njega dali. Mislim, na kraju ce ispast da niti nije bio njihov. PAzi
Rita, strasno

Kako ti se mama uopste odbranila od tog psa?
Jel joj neko pomogao? Ja sam pomislila da bi mogao da skoci i na mene a ja sam u ruka drzala malog.Inace ,mislim da bi se umjesala pa sta bude (da sam bila sama).Ovako sam se derala i gazde su pocele izlaziti..
__________________
Sta bi ti savjetovao covjeku koga volis?
Da se svojim misljenjem ne izdvaja od ljudi s kojima zivi.Zato sto ce se onemoguciti prije nego sto ista ucini.
Drugi moj savjet covjeku kome zelim dobro bio bi:Ne govori uvijek ono sto mislis.
ahava is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 17:44   #34
Ovaj pas sto je moju mamu izgrizao se usuljao u nase dvoriste,inace je mjesanac sarplaninca i NJ. Ovcara zatvoren na lancu cijeli zivot(nekih 10tak god) Mi imamo psa tako da mama nije bila prestrasena i uspjela se obraniti od treceg skoka koji je isao za vrat. U dvoristu su bili i drugi ljudi pa su na kraju skuzili sta se desava i potjerali psa. Bilo je strasno i jos uvijek je ali mama se uspjela oporaviti.
Sa psima treba znat, i dobro bi bilo da ti mali upozna ustvari kakvi su psi a ne da ih se boji. Strah ih jos vise izazove jer u tjelu stvara adrenalin koji oni namirise i ne znaju da li je to strah ili agrsiva. Zato cesto ljudi koji se boje pasa znaju bit ugrizeni, jer psi ne vide tu razliku.
Moji nisu tuzili gazdu psa zbog dobrosusjedskih odnosa i pas je i dalje zavezan u susjednom dvoristu(makar je rekao da ce ga se rjesit) ,u medjuvremenu smo se mi odselili od tamo i sad mi je zao sto ga nismo tuzili jer je ispao bas bezobrazan i neodgovoran.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 17:54   #35
Quote:
ahava kaže:
Mimi ovo ti je dobro sa sprejom.Mislim vise da se on osjeca sigurnim ...kao nesto ima protiv...
Sto se tice gazdarice jutros je rekla da su psa predali (neznam kome)i da su ih poslije zvali iz mins. i pitali zasto nisu javili da je njihov pas nekog ujeo.
Vidjecemo dalje, ja cu u ponedjeljak zvati tamo i pitati da li su ga
Mozda, srecom, rane nisu bile tako duboke ili velike. Super.
Znam da zbog toga dijete nije ništa manje istraumatizirano.
Ugriz od pesa boli ko sam vrag.

Gle, pregled psa ne ide tako brzo - mora određeno vrijeme biti u karanteni, pod nadzorom, a ako hoćeš nalaze odmah, to se može jedino ako se pas ubije.

I ja mislim da bi se moglo dogodit da ljudi tvrde da uopće nije njihov pas. No, ako su ga odveli (provjeri gdje je sada pas), onda je on pod kontrolom. To je najbitnije.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 17:55   #36
Quote:
Rita kaže:
Moju mamu je izgrizao pas ,prsa i trbuh i dosta toga su morali sivat.
Isuse.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:30.