Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2014., 15:04   #61
mravac8

O kakvom jarčevom utjecaju znanstvenika na društvo pričaš? Znanstveni koncesuz je da su globalne klimatske promjene ljudski uzrokovane i da smo na najboljem putu za planetarni kolaps, pa koliko je to društvo u kompletu promijenilo svoje ponašanje?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 15:30   #62
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Evo kakav utjecaj imaju znanstvenici na društvo:

- Na početku krize oko nuklearne elektrane u Fukušimi, glavni znanstveni savjetnik nekoliko japanskih vlada, specijalist za nuklearnu sigurnost profesor Kosako Toshiso je u suzama javno dao ostavku zbog neslaganja sa načinom na koji je tadašnja vlada rješavala krizu.
http://www.japanfocus.org/events/view/83

- Dvadesetak nevladinih udruga iz raznih dijelova svijeta, sa desecima tisuća članova, uglavnom fizičara i medicinara, potpisalo je zajednički protest i stručno argumentiranu kritiku na rad Odbora za praćenje efekata nuklearnog zračenja NE Fukušima, pri Ujedinjenim Narodima.
http://www.psr.org/assets/pdfs/criti...-fukushima.pdf
Mislim, veoma zanimljivo, najprije nam znanstveniki uvale tu Fukushimu i 3 milje i Černobilje itd, a onda se kao nešto vade na savjest itd. Sam pravac kojim društvo ide je naopak - e o tome je pisao Rene Guenon, vezano uz pređašnje pisanjue. Naravno, ima moralnih i poštenih ljudi u znanosti, zašto ne bi bilo, ali u osnovi im ne treba vjerovati kako je autor teme lijepo postavio.
Nekad kad su znanstveniki bili i filozofi, kao nešto što ne ide odvojeno, onda je to bila civilizacija u pravom smislu rijerči, samo toga nema poodavno. Nažalost o tim vremenima danas još uvijek vladaju stavovi iz "scijentističkog" da ne kažem što gore, XIX stoljeća pa je rasprava nemoguća.
Ne volim Powelsa i Bergera, ali valja im priznati da su dobro demistificirali taj period.
A zamisli čak i općepouzdana wikipedia konačno priznaje da su i u strašnom i užasnom Srednjem vijeku svi znali da Zemlja nije nikakva ravna ploča nego kruglja.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 19.04.2014. at 14:29.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 19:19   #63
Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
...
Mislim, veoma zanimljivo, najprije nam znanstveniki uvale tu Fukushimu i 3 milje i Černobilje itd, a onda se kao nešto vade na savjest itd. Sam pravac kojim društvo ide je naopak - e o tome je pisao Rene Guenon, vezano uz pređašnje pisanjue. Naravno, ima moralnih i poštenih ljudi u znanosti, zašto ne bi bilo, ali u osnovi im ne treba vjerovati kako je autor teme lijepo postavio.
Što je "veoma zanimljivo"? Tko je na čelu neke vlade ili u parlamentu, tko je u upravnim odborima kompanija, tko barata kapitalom -doktori prirodnih znanosti možda? Tko ih tamo postavlja; narod (posredno ili neposredno) ili visoke znanstvene ustanove?
Ne grade znanstvenici nuklearne elektrane i ne upravljaju njima, premda su otkrili i osmislili principe -zar je to tako teško za shvatiti?

Autor teme je lijepo postavio da ne kuži da svemirom ne jure sunčevi izboji sa tablama na kojima sve piše pa ih samo treba pročitati kroz teleskop, i očito da nije jedini. I nije ni čudo da takvi radije vjeruju nekakvim blogerima i sadržajima sa munjara.kom sajtova, nego ljudima koji se bave nečime što premašuje njihove sićušne kapacitete.

Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
Nekad kad su znanstveniki bili i filozofi, kao nešto što ne ide odvojeno, onda je to bila civilizacija u pravom smislu rijerči, samo toga nema poodavno. Nažalost o tim vremenima danas još uvijek vladaju stavovi iz "scijentističkog" da ne kažem što gore, XIX stoljeća pa je rasprava nemoguća.
Danas ekspanzija saznanja na pojedinim poljima pojedincu čini nemogućim multidisciplinarni pristup -lako je bilo filozofirati o potpuno nepoznatim područjima, i upravo je to slučaj sa navodnim filozofima XIX i ranijih stoljeća koje danas neki gutaju i poturaju kao ultimativne mudrace.

Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
A zamisli čak i općepouzdana wikipedia konačno priznaje da su i u strašnom i užasnom Srednjem vijeku svi znali da Zemlja nije nikakva ravna ploča nego kruglja.
Ne samo to; ako ju dobro pritisneš guglanjem, priznat će ti i da je to bilo poznato još i u antičko doba, i to ljudima koji su, vidi čuda, smatrani začetnicima znanosti i znanstvenih principa.


Ne razumijem to da ako nekome tekovine znanosti predstavljaju takav problem, kako se istovremeno može mirne duše njima služiti. Svako može napraviti rez u svome životu pa početi živjeti po alternativnim principima (kad bi takvi uopće postojali). I kako je uopće došlo do toga da ta mrszka inferiorna znanost zadominira svim segmentima društva?

Zadnje uređivanje haram : 15.04.2014. at 19:31.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 19:29   #64
Ja sam govorio upravo suprotno od gornjih stavova. Naime da neizmjerna vjera ne u mulitidisciplinarnu, nego unitarnu (ovu današnju) znanost potječe iz XIX stoljeća, a ne obratno. Unos o okrugloj Zemlji u Srednjem vijeku je također tome u prilog i naravno da su znali za to u Antiki, pa podalkle onda znanja ovima u Srednjem vijeku? Znanje ide iz prošlosti, a neznanje i ignorancija iz budućnosti.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 19:45   #65
Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
Ja sam govorio upravo suprotno od gornjih stavova. Naime da neizmjerna vjera ne u mulitidisciplinarnu, nego unitarnu (ovu današnju) znanost potječe iz XIX stoljeća, a ne obratno. Unos o okrugloj Zemlji u Srednjem vijeku je također tome u prilog i naravno da su znali za to u Antiki, pa podalkle onda znanja ovima u Srednjem vijeku? Znanje ide iz prošlosti, a neznanje i ignorancija iz budućnosti.
Je, ljudska glupost i ignorancija su stigle deloreanom iz budućnosti, a totalno neznanstvene hipoteze (da ne upotrijebim goru riječ), poput one o šupljoj Zemlji, potječu od antičkih mudraca.

Postoje samo znanost, i pseudoznanost koja bi to htjela biti -nazvali to neki kako im drago. Pseudoznanstveni prodavači magle mogu samo kaskati i kupiti mrvice za znanstvenicima i lajati na mjesec.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 20:01   #66
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Je, ljudska glupost i ignorancija su stigle deloreanom iz budućnosti, a totalno neznanstvene hipoteze (da ne upotrijebim goru riječ), poput one o šupljoj Zemlji, potječu od antičkih mudraca.

Postoje samo znanost, i pseudoznanost koja bi to htjela biti -nazvali to neki kako im drago. Pseudoznanstveni prodavači magle mogu samo kaskati i kupiti mrvice za znanstvenicima i lajati na mjesec.
Prestani siriti ideje scijentizma (u kojem znanost postaje nova religija i stuje se kao sveta krava). To je glavna propaganda pseudoskeptika koji zagovaraju da postoji samo ono sto se moze ponoviti pokusom.

Postoji mnogo toga sto se ne moze ponoviti pokusom, npr. ljudska psiha.

Pseudoznanstvenici covjeka prikazuju kao zivotinju i promatraju ga kroz Pavlovljeve pokuse.

Jadni,
psiha i intuicija kao i duhovnost su postojale mnogo prije znanosti,
a postojat ce i nakon.

Zato jedino priznajem neznanstvene discipline,
kao sto su psihologija, psihijatrija, filozofija i metafizika.

Svi ti vasi pavlovljevi pokusi su osnovno oruzje kapitalizma i ratne industrije.
Radite pokuse da ih plasirate u vojne industrije diljem svijeta,
kad dovedete do smrti milijuna ljudi u ratovima,
onda plasirate te proizvode u dumb-down verzijama sirokim masama.

To je vas moral, vas znanstvenika, najgore karike vojne i ratne industrije.
Zbog znanstvenih dostignuca bi zrtvovali i vlastitu majku.
Sve za reference,
sve za lovu.
bljaq
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 20:10   #67
Čak su i zadrti ljevičari (po vlastitom priznanju) tipa Powels i Berger imali toliko obraza da priznaju i ukažu na nedostatke scijentizma XIX stoljeća koji se nastavio širiti po XX i xXI pa čak i objaviti manje poznate tehnološke izume iz davne prošlosti oko kojih se tada nije dizala tolika galama jer se tehnologija jednostavno nije smatrala toliko bitnim dijelom života. Antika je mogla imati parni stroj da joj je bilo do njega, npr, ali se smatralo da je svetogrđe raditi takvo iskorištasvanje elemenara, Vatre i Vode u profane svrhe. Telefon je također bio koncipiran puno ranije.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 21:00   #68
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Prestani siriti ideje scijentizma (u kojem znanost postaje nova religija i stuje se kao sveta krava). To je glavna propaganda pseudoskeptika koji zagovaraju da postoji samo ono sto se moze ponoviti pokusom.
Gdje ti vidiš scientizam i psuedoskeptičnost u postu kojeg si kvotao? ja tražim i tražim i nigdje ne vidim.

A ja se slažem sa time što je napisao. I ne mislim da postoji samo ono što se može ponoviti pokusom, za to također isto ne znam odakle si pobrao.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 21:24   #69
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Prestani siriti ideje scijentizma (u kojem znanost postaje nova religija i stuje se kao sveta krava). To je glavna propaganda pseudoskeptika koji zagovaraju da postoji samo ono sto se moze ponoviti pokusom.
Ne, postoje materijalizirane fantazije

Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Postoji mnogo toga sto se ne moze ponoviti pokusom, npr. ljudska psiha.
Ali se može npr. izučavati po znanstvenim principima.

Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Pseudoznanstvenici covjeka prikazuju kao zivotinju i promatraju ga kroz Pavlovljeve pokuse.
Pseudoznanstvenici su ljudi koji se prave da se služe znanošću, ali to zapravo ne rade na znanstvenim principima.
A znanost je dokazala da čovjek i jest jedna od životinja, a ne netko ispao iz jajca nekog svemoćnog maloumnika. Ali i da se ne mora ponašati poput životinje - znanosti zahvaljujući.

Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Jadni,
psiha i intuicija kao i duhovnost su postojale mnogo prije znanosti,
a postojat ce i nakon.
Kao i crteži u Laskou i Altamiri.

Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Zato jedino priznajem neznanstvene discipline,
kao sto su psihologija, psihijatrija, filozofija i metafizika.
Jel vidiš ti to, Kaligula Cezare? Filozofija je ipak neznanstvena disciplina (i psihologija i psihijatrija )

@Sandiran, ne bi ti prepoznao znanost ni da te grize za guzu.

Quote:
Svi ti vasi pavlovljevi pokusi su osnovno oruzje kapitalizma i ratne industrije.
Radite pokuse da ih plasirate u vojne industrije diljem svijeta,
kad dovedete do smrti milijuna ljudi u ratovima,
onda plasirate te proizvode u dumb-down verzijama sirokim masama.

To je vas moral, vas znanstvenika, najgore karike vojne i ratne industrije.
Zbog znanstvenih dostignuca bi zrtvovali i vlastitu majku.
Sve za reference,
sve za lovu.
bljaq
Ova žalopojka iz deformiranog svjetonazora jednog samozvanog duhovnjaka jalnog zbog isključenja iz znanstvenih krugova je suprotna činjenici da su upravo mnogi znanstvenici (i organizacije) najrespektabilniji antiratni aktivisti i humanisti.

When men are engaged in war and conquest, the tools of science become as dangerous as a razor in the hands of a child. The fate of mankind depends entirely on our sense of morality.
Albert Einstein

http://www.ppu.org.uk/learn/infodocs...einstein4.html


... i da upravo pseudoznanstveni idoli kojima znanost smrdi baš nisu ogledalo morala.

Zadnje uređivanje haram : 15.04.2014. at 21:41.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 21:46   #70
Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
Čak su i zadrti ljevičari (po vlastitom priznanju) tipa Powels i Berger imali toliko obraza da priznaju i ukažu na nedostatke scijentizma XIX stoljeća koji se nastavio širiti po XX i xXI pa čak i objaviti manje poznate tehnološke izume iz davne prošlosti oko kojih se tada nije dizala tolika galama jer se tehnologija jednostavno nije smatrala toliko bitnim dijelom života. Antika je mogla imati parni stroj da joj je bilo do njega, npr, ali se smatralo da je svetogrđe raditi takvo iskorištasvanje elemenara, Vatre i Vode u profane svrhe. Telefon je također bio koncipiran puno ranije.
I to su onda znanstvenici proglasili za svetogrđe?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 22:18   #71
Haram je placenik iz skupine onih koji su nedavno zahtijevali da se ukine emisija ''Na rubu znanosti ''.

Najbolje ga je ignorirati i onda ce se prebaciti na podforum znanost
buduci da ne zna raspravljati dijalogom na podforumu ALTERNATIVA
nego mu je cijela dijalektika na razine papige tj. ipse-dixit.


Dokazite da su enteogeni kao LSD i DMT stetni po zdravlje i da stvaraju naviku.
Takvog dokaza nemate.
Ali znanstvenici su financirani od alkoholne mafije zbog koje su milijarde ljudi ovisnici o alkoholu i 10% od njih ce umrijeti od ciroze.

Znanstvenici su ciljano demonizirali psihodelicne tvari koje pomazu da covjek otvori svoju podsvijest,
a blagonaklono su gledali na mnoge stetne tvari, cak i promovirali droge kao alkohol, i nikad nisu djelovali na elite izvoljevajuci njihovu zabranu.


Od LSDa jos nitko nije umro (cak ni kad se davao u visokim dozama u psihoanalitickim seansama do pocetka 1970ih),
ja sam vidio na 100 pacijenata koji su umirali na odjelu gastroenterologije od alkoholizma.

To je vasa selektivna manipulirajuca znanost.
Ma fuj!

Objasnite pacijentu koji umire od raka da nece dobiti lijek jer ga HZZO ne placa (kakva je to znanost koja se bogati na umirujucim pacijentima),
normalno da takvim pacijentima nastojim pomoci savjetima o alternativnoj medicini. Izmedju nikakvog lijeka i alternativnog,
alternativni lijek produljuje 5-godisnje prezivljenje pacijenata za 80%.

Zadnje uređivanje Sandiran : 15.04.2014. at 22:34.
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 01:24   #72
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Haram je placenik iz skupine onih koji su nedavno zahtijevali da se ukine emisija ''Na rubu znanosti ''.
JEBATELED!!!

Moram tražiti povišicu na uvjete i obim rada, a i vrijeme bi bilo da mi daju g.o. još za prošlu godinu...

Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Najbolje ga je ignorirati i onda ce se prebaciti na podforum znanost
buduci da ne zna raspravljati dijalogom na podforumu ALTERNATIVA
nego mu je cijela dijalektika na razine papige tj. ipse-dixit.
Ma nemoj?

Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Dokazite da su enteogeni kao LSD i DMT stetni po zdravlje i da stvaraju naviku.
Takvog dokaza nemate
Boli me dupe za LSD i DMT kad ih uživotu nisam vidio. Dizel-gorivo je dokazano kancerogeno, a masovno se koristi već stotinjak godina, pa ne vidim da se nešto protiv njega buniš. Sukob interesa valjda...

Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Ali znanstvenici su financirani od alkoholne mafije zbog koje su milijarde ljudi ovisnici o alkoholu i 10% od njih ce umrijeti od ciroze.
JEBATELED!!! OPET!!!

Jel misliš reć kako zli znanstvenici ljudima silom nataču alkohol???

Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Znanstvenici su ciljano demonizirali psihodelicne tvari koje pomazu da covjek otvori svoju podsvijest,
a blagonaklono su gledali na mnoge stetne tvari, cak i promovirali droge kao alkohol, i nikad nisu djelovali na elite izvoljevajuci njihovu zabranu.
Aha, Badelov reklamni logo je Albert Einstein sa bocom mirogojčeka u ruci
cirozu jetre su valjda otkrili duhovni iscjelitelji...

Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Od LSDa jos nitko nije umro (cak ni kad se davao u visokim dozama u psihoanalitickim seansama do pocetka 1970ih),
ja sam vidio na 100 pacijenata koji su umirali na odjelu gastroenterologije od alkoholizma.
LSD: Effects, Hazards & Extent of Use
LSD Dangers and Abuse

Ti si navodno neki liječnik?

Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
To je vasa selektivna manipulirajuca znanost.
Ma fuj!
A na čemu si ti?

Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Objasnite pacijentu koji umire od raka da nece dobiti lijek jer ga HZZO ne placa (kakva je to znanost koja se bogati na umirujucim pacijentima),
Ma koja znanost se bogati na HZZOu? Nikad čuo za državni proračun?

Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
normalno da takvim pacijentima nastojim pomoci savjetima o alternativnoj medicini.
A sad kužim koji si ti "liječnik"...

Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Izmedju nikakvog lijeka i alternativnog,
alternativni lijek produljuje 5-godisnje prezivljenje pacijenata za 80%.
Napravio si znanstvenu studiju ovoga? Gdje je objavljena?

Zadnje uređivanje haram : 16.04.2014. at 01:33.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 10:55   #73
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
mravac8

O kakvom jarčevom utjecaju znanstvenika na društvo pričaš? Znanstveni koncesuz je da su globalne klimatske promjene ljudski uzrokovane i da smo na najboljem putu za planetarni kolaps, pa koliko je to društvo u kompletu promijenilo svoje ponašanje?
S jedne strane te potpuno razumijem. Nalaziš se okružen onima koji su protiv znanosti i znanstvenika i napadaju ih svim mogućim oružjem. Okrivljuju ih za ovo i za ono, ne priznaju im rezultate, podcjenjuju njih i njihovu djelatnost ....... kad god mogu i koliko god mogu. U takvom okruženju normalano je da braniš znanost, znanstvene metode i znanstvene ideje svim sredstvima.

Ali ....... time sebi samome činiš medvjeđu uslugu. Izgubio si moć razmišljanja otvorenim umom. Moje postove automatski si *pročitao* kao neprijateljske i poslušao si prvi refleks - pucaj svim sredstvima. Uopće nisi razumio što ti govorim. A ako jesi razumio i unatoč tome si odgovorio onako kako si odgovorio - onda je situacija još žalosnija.

Nebitno je jesu li moji postovi uopće vrijedni, nose li neke neoborive istine ...... bitno je kakav si ti postao.

Dakle, tu se vidi ono što su pametni ljudi već odavno uočili - sukob između znanosti i vjerovanja, znanosti i duhovnosti. Traje rat, broje se mrtvi, svi su u uniformama, svi ratuju .......... a dok se ratuje napretka nema, ništa se ne gradi i ništa se ne stvara. Tek kada ratnici odlože oružje, skinu uniforme, pruže jedni drugima ruku i počnu zajedno stvarati i raditi dolazi doba prosperiteta.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 12:08   #74
haram

Da, još nešto. Što se tiče ponašanja u društvu ( na netu,forumima .....) ostani takav.

Današnje Čovječanstvo treba ljude poput tebe, treba borce protiv vjerskog i religijskog fanatizma i njihovog jednoumlja. Treba ljude koji će na pametan i elokventan način voditi borbu za znanstvene istine.

Međutim, kada ostaneš sam sa sobom ne zaboravi i raditi na sebi. Širiti svoje spoznaje na još, za tebe neistražene teritorije.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 13:05   #75
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
haram

....
Međutim, kada ostaneš sam sa sobom ne zaboravi i raditi na sebi. Širiti svoje spoznaje na još, za tebe neistražene teritorije.
Nije meni pisano, ali moram ga obraniti, jer je evidentno da širi svoje spoznaje samim time što je na pdf-u alternativa... malo je tvrd al' slamamo ga... probali smo s Nibiruom, šupljom Zemljom, bosanskim piramidama, no čovjek se ne da... neće ni čuti da je mh370 upao u prostor-vremensku anomaliju.... ono što je evidentno je da je mekši kad je u komunikaciji s pripadnicama ljepšeg spola, pa bih ga ja na tu kartu probao dobiti... npr. obećat mu kavu u travnju iduće godine, a on za uzvrat mora pročitati 6 knjiga (1 s tematikom: lagali su nam , 1 s tematikom: truju nas , 1 s tematikom: kako gore, tako dolje, 1 o: nismo sami, već nas je preko nekoliko, 1 o: kako posiješ, tako ćeš i žeti i za kraj r.o.c.k.y.-jevu knjigu)...
1-na knjiga u 2 mjeseca se da odraditi... ili 1-na mjesečno, pa r.o.c.k.y.-jevu temeljito... A?!
Dostoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 13:16   #76
Quote:
Dostoj kaže: Pogledaj post
Nije meni pisano, ali moram ga obraniti, jer je evidentno da širi svoje spoznaje samim time što je na pdf-u alternativa... !
Braniti vlastite spoznaje i širiti svoje spoznaje dvije su različite stvari. Čini mi se da je 99 posto forumaša na forumima svih vrsta od politike, preko znanosti, psihologije, alternative, religije ........... zato da brani vlastite spoznaje.

Međutim, ne brini, svi se mi mijenjamo, ništa nije stalno, istina mijenjamo se vrlo polako jer i evolucija je spora ........ pa će se promijeniti i on. Pitanje je samo u kojem pravcu će se promijeniti.

Međutim, ako je suditi po *oružju* koje upotrebljavate da ga promijenite ( Nibiru, šuplja zemlja .... i ostale besmislice ) bojim se da će postati još zadrtiji.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 01:02   #77
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Braniti vlastite spoznaje i širiti svoje spoznaje dvije su različite stvari. ......

Međutim, ne brini, svi se mi mijenjamo, ništa nije stalno, istina mijenjamo se vrlo polako jer i evolucija je spora ........ pa će se promijeniti i on. Pitanje je samo u kojem pravcu će se promijeniti.

Međutim, ako je suditi po *oružju* koje upotrebljavate da ga promijenite ( Nibiru, šuplja zemlja .... i ostale besmislice ) bojim se da će postati još zadrtiji.

1) Redukcionistički materijalisti rijetko kad imaju vlastite spoznaje. ONo što oni imaju je programing službenih institucija koji su downloadali u svoj mikročip, kojeg nekom zabunom zovu mozak. Dakle tu nema mogućnosti za širenje ikakvih spoznaja. Samo obrana zabluda i dogmi ( koje se u ovom slučaju skrivaju pod suknjom nekakve nazovi-znanosti ).

2) Redukcionistički materijalist ne može se mijenjati sam od sebe. Treba mu reprogramirati mikročip, a za to autorizaciju ima samo politika Šipl Mast Trast As. Postoji i moguće je samo ono što je spomenuto u TV dnevniku i službeno odobrenom udžbeniku. Ono što nije, to ne postoji i nije moguće.

3) Oko vrlo malo tema u znanstvenoj zajednici postoji konsenzus, te konačnu riječ oko toga što je službeno prihvaćena "istina" i "stvarnost" ne daje ta znanost , već politika, kojom upravlja ili Korporacija ili Partija. Svodi se na isto - jednoumlje i slijepa vjera u po podobnosti postavljene (kvazi-) autoritete.
expect is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 01:45   #78
Quote:
expect kaže: Pogledaj post
1) Redukcionistički materijalisti rijetko kad imaju vlastite spoznaje. ONo što oni imaju je programing službenih institucija koji su downloadali u svoj mikročip, kojeg nekom zabunom zovu mozak. Dakle tu nema mogućnosti za širenje ikakvih spoznaja. Samo obrana zabluda i dogmi ( koje se u ovom slučaju skrivaju pod suknjom nekakve nazovi-znanosti ).

2) Redukcionistički materijalist ne može se mijenjati sam od sebe. Treba mu reprogramirati mikročip, a za to autorizaciju ima samo politika Šipl Mast Trast As. Postoji i moguće je samo ono što je spomenuto u TV dnevniku i službeno odobrenom udžbeniku. Ono što nije, to ne postoji i nije moguće.

3) Oko vrlo malo tema u znanstvenoj zajednici postoji konsenzus, te konačnu riječ oko toga što je službeno prihvaćena "istina" i "stvarnost" ne daje ta znanost , već politika, kojom upravlja ili Korporacija ili Partija. Svodi se na isto - jednoumlje i slijepa vjera u po podobnosti postavljene (kvazi-) autoritete.
1. Radi se o živim ljudima sa mozgom i osjećajima a ne o robotima i čipovima.

2. Kao što sam već pokušala objasniti Haramu ne postoji nitko tko je samo znanstvenik, pa ni samo reduckionistički materijalist.

Odnosno i znanstvenici su ljudi, kompleksni ljudi koji imaju više uloga. Znanstvenik može biti istovremeno i otac, nečiji unuk, možda je i rekreativni sportaš, političar, vjernik ..............

Toliko za večeras, za više sam previše umorna.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 11:20   #79
@mravac8, tema se zove "Evo zašto ne vjerujem znanstvenicima", a ne "Haram, lik i djelo", pa te molim da se ostaviš psihoanaliziranja od kojih bi se i Mirjana Krizmanić zacrvenjela (ne, to nije kompliment).
Napisala si kako bi znanstvenici trebali više iskoristiti svoj utjecaj na društvo, a ja sam ti na primjeru globalnih klimatskih promjena pokazao da taj utjecaj baš i nije neki.

Idemo dalje...

Zadnje uređivanje haram : 17.04.2014. at 11:55.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 11:29   #80
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
1. Radi se o živim ljudima sa mozgom i osjećajima a ne o robotima i čipovima.

2. Kao što sam već pokušala objasniti Haramu ne postoji nitko tko je samo znanstvenik, pa ni samo reduckionistički materijalist.

Odnosno i znanstvenici su ljudi, kompleksni ljudi koji imaju više uloga. Znanstvenik može biti istovremeno i otac, nečiji unuk, možda je i rekreativni sportaš, političar, vjernik ..............

Toliko za večeras, za više sam previše umorna.
Ti živi ljudi sa mozgom i osjećajima su mehanički ljudi, programirani odgojem, religijom (dakle, odgojem), znanošću (dakle, religijom),... nastavi niz (dakle, konstanta). Evolucija civilizacije u pravom svom smislu se može pojaviti samo kao rezultat svjesnih napora, a ne nesvjesnih mehaničkih radnji znanstvenika, očeva, unuka, rekreativnih sportaša, političara, vjernika, nevjernika, ..."pekara, lekara, apotekara, polupesnika, bolesnika".... uključujem i sebe u mehaničkog čovjeka, tako da ne bude....
Dostoj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.