Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2010., 22:45   #181
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
a bijela roba nije problem sa mrljama, sa domestom se sve skine
A ne, te kemije ne idu na njenu robu jer bi morala ispirat 800 puta.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 22:58   #182
U Konzumu je na akciji onaj manji ariel profesional za skidanje flekova na 9,99, njega često koristim uz DM-ov sapun jer flekove od banane nema šanse samo tako otkloniti jedino ako se odmah to napravi.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 00:38   #183
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
U Konzumu je na akciji onaj manji ariel profesional za skidanje flekova na 9,99, njega često koristim uz DM-ov sapun jer flekove od banane nema šanse samo tako otkloniti jedino ako se odmah to napravi.
A jel taj Ariel professional izbljedjuje boje? Za Vanish sam se uvjerila da skida boje, a fleke bas i ne Tak da se sad bas ne usudim s bilo cim na sarenu robicu.
ewa33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 07:29   #184
Quote:
ewa33 kaže: Pogledaj post
A jel taj Ariel professional izbljedjuje boje? Za Vanish sam se uvjerila da skida boje, a fleke bas i ne Tak da se sad bas ne usudim s bilo cim na sarenu robicu.
ako previše dugo držiš na robici može se desiti da izbijeli ali ja stavim ca. 10 min. arile prof. na mrlju prije nego što stavim u mašinu
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 08:02   #185
ja stavim ariel prof. direkt na mrlju i gurnem odmah u stroj na pranje.
neki dan se mala po novoj bijeloj majci umazala čokoladnom tortom, ali komplet, došlo mi da sjednem i plačem.
+ na majci šljokice, reko šta ću sad ako ne ode na 40?
međutim, namočila sam majcu vodom, stavila ariel prof. direkt na mrlju, gurnula u stroj, dodala Rex tekući za šareno i ubacila još dm oxy energy za mrlje u pretinac skupa sa deterdžentom i sve se opralo

btw, kupila i ja dm sapun, al mi s njim nije baš nešto otišlo ili nisam dovoljno dugo trljala mrlju
i koristim one dm maramice za upijanje boja, za sad su mi ok!, al ja svejedno pazim koju robu stavljam skupa prati.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 11:33   #186
Play doh

Nije odjeća nego tepih. Pun je mrlja i komadića zasušenog tog plastelina.
Da li netko zna s čim to ide dole?
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 14:12   #187
Quote:
mops0807 kaže: Pogledaj post
evo da vas cisto upozorim da ne bacate bezveze novce.one maramice za upijanje boje(da ne pusti po drugoj odjeci u masini) su cisto sra...
s njom mi je pustilo po svoj robi.uglavnom-obicna patka
meni su fenomenalne...nikad nisu prevarile,a kad imam nešto novo i sumnjivo stavim dvije za svaki slučaj...
maramica uvijek obojana,a robica čista...
meni ih sveki nosi iz italije,isto one Grey,koje imaju i kod nas,ali su tamo puno jeftnije...i još neke,ali oboje su super...
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 23:56   #188
Thumbs up

Evo htjela bih podijeliti s vama sitnicu....
Malog sam danas naivno obukla u novu majicu i poslala u vrtić. Naravno bojao je s temperama i majica je bila puna crnih fleka.
Probala sam mrlje skinuti sa svim živim od persila, Ariela, vanisha, carlija, denkmit, mlijeka... bezuspješno....
Naišla sam na netu da pomaže običan vulgaris sapun (ja imala Olea kplus) i na moje ogromno iznenadenje gotovo sve je otišlo ostala je samo mala točkica na šavu.
Znam da nisam "otkrila Ameriku" al uz sve današnje obećavajuće proizvode sapun mi nije bio ni na kraj pameti.
Eto možda kome pomogne.
__________________
L&N
"maslinica" is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 14:33   #189
Imam bejbija starog tri mjeseca koji jako voli bljuckati.
Sve njegove gazice i bijele tetre perem na 95 stupnjeva, stavim predpranje i dodatno ispiranje i samo prašak, ali svejedno mi ostane onaj blagi miris rigotine u tim gazama.
Kako da se toga riješim?
Kada ih peglam taj mi miris isparava, sve mi se želudac digne.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 14:39   #190
Quote:
Reina kaže: Pogledaj post
Imam bejbija starog tri mjeseca koji jako voli bljuckati.
Sve njegove gazice i bijele tetre perem na 95 stupnjeva, stavim predpranje i dodatno ispiranje i samo prašak, ali svejedno mi ostane onaj blagi miris rigotine u tim gazama.
Kako da se toga riješim?
Kada ih peglam taj mi miris isparava, sve mi se želudac digne.
Pošto se radi o baby krpicama ne znam bi li preporučala, ali ja mirise koji nikako ne odlaze u samom pranju (npr. miris znoja na muževim majicama koje se peru na 40 ) sređujem s povremenim dodavanjem ovog https://www.dm-drogeriemarkt.hr/imag...iju-rublja.png

Stavi se u vešmašinu, u pretinac za omekšivač (zato ne znam bi li savjetovala za baby stvari jer ne znam koliko se to baš ispere pa da ne dođe do iritacije kože). Trebalo bi (preporuka na boci) se 30 minuta s time prati, ali moja vešmašina baš i ne drži 30 minuta veš u tome prije ispiranja, no djeluje. Nema kasnije po tome miris (ja ne dodajem omekšivač).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 15:17   #191
Da, vidiš, nisam za ovo znala.
Ne znam smijem li to koristiti, ipak mu po ustima idem s tim gazicama, a na tetrama spava baš zbog tog učestaloga bljucanja.

Možda netko još nešto napiše, podijeli svoje iskustvo.

Ali hvala za ovo, svakako ću kupiti to, isto mi treba za muževe majice.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 07:30   #192
Ariel Profesional povlače iz proizvodnje već duže vrijeme, i u DM ga uopće nema. Lani sam kupila zalihe na velikom sniženju ali to mi je sad pri kraju.
Što preporučate umjesto toga?
S tim da ja to gore ulijem u ladicu, direktno na mrlju baš ako je neka gadna, i dosad je sve odlazilo.
__________________
Siromašna država se treba sramiti svojih bogataša a bogata država svojih siromaha
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 14:35   #193
samo zelim pohvaliti onaj kruti sapun za mrlje iz DMa, njihova marka. odlican je! od prije sam to znala ali ovaj tjedan je mali dosao iz vrtica sa rukavima bijele boje koji su bili posarani flomasterima! 3x sam oprala tu majicu na 90, dodavala venich za mrlje, cak i izbjeljivač i ništa nije pomoglo. pozdravila se s majicom ali onda sam se sjetila sapuna. je da sam ga trljala 5min i dobila zulj, ali otislo je sve! trebala sam slikati prije/poslije
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 13:47   #194
Quote:
Malo Sunce kaže: Pogledaj post
samo zelim pohvaliti onaj kruti sapun za mrlje iz DMa, njihova marka. odlican je! od prije sam to znala ali ovaj tjedan je mali dosao iz vrtica sa rukavima bijele boje koji su bili posarani flomasterima! 3x sam oprala tu majicu na 90, dodavala venich za mrlje, cak i izbjeljivač i ništa nije pomoglo. pozdravila se s majicom ali onda sam se sjetila sapuna. je da sam ga trljala 5min i dobila zulj, ali otislo je sve! trebala sam slikati prije/poslije
Potpis super mi je njihov kruti sapun, ja inače malenoj perem robu na 40 i svaki put obavezno prije nego bacim u mašinu mrlje natrljam (i dobro ižuljam) s tim sapunom i zaista sve ode dole: hrana, trava, blato, ma sve! Jedino što mi nije uspjelo oprati od prve su bile mrlje od mandarine na bijelim tajicama, sve drugo zaista uvijek ode dole
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.