Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Pogledaj rezultate ankete: Dojenje i gubitak kg?
Istina 49 44.55%
Mit 61 55.45%
Glasovatelji: 110. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2016., 18:02   #241
Ja sam počela vježbati i paziti na količinu hrane kad je mali imao 5 mjeseci i tad sam počela mršaviti.
Noshtromo, ako je sve u redu sa štitnjačom, onda ili krivo računaš kalorije, ili te dvije duge šetnje dnevno nisu tako duge. Koliko su duge? Ja ne bih mogla ići u dugu šetnju s djetetom u marami jer bi me boljela ledja.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 10:54   #242
Lady guga, hvala na brizi, šetamo se po sat vremena cca(2h dnevno), koji put malo više, a koji put malo manje, ali osim toga idem i na šipku (pole dance) 3 sata tjedno već 3 mj. Treniram već koju godinu tako da radim malo teže stvari. Nadam se da točno računam kalorije, moguće da ima nekih odstupanja. Ravnam se po tablicama s neta i tablicama etiketa s proizvoda.
No kad sam se pojadala sam se malo primirila i više ću se moć posvetit sebi kad prestanem dojiti (u smislu dijeta i vježbanja). Kile će kad tad morat odlijepit ako pazim i vjezbam. Prije sam održavala 62 kg uz jaču prehranu i manje vježbanja. Tako da mi je najbolje da malo oladim i ne brinem se. Mozda mi se usporio metabolizam jer realno imam vise fizickih napora nego prije pa tijelo stedi rezerve . A ni sama neznam u čemu je kvaka..najbolje da mučim
Noshtromo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 11:20   #243
Oprosti, kasnije mi je palo na pamet da nisi tražila savjet, nego da si došla olakšati dušu. Zaboravi da sam išta napisala.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 09:37   #244
Ni ja ne mrsavim uz dojenje, bez obzira na sve napore.

Beba mi ima 2.5 mj, unazad mjesec dana sam na lchf prehrani (iako pojedem voce).
Dakle, nisam strogo bez ugljikohidrata. Vjezbam vec cca 3 tj svako jutro kruzni trening, plus nosim ju u nosiljki i radim sve po doma. Nisam neispavana jer imamo dobar ritam, odvalimo cijelu noc u komadu i drijemam popodne uz nju.

E sad, glad. gladna sam, puno i cesto i naravno jedem kad osjetim ali obroci mi se sastoje vecinom od puno povrca kuhanog na pari, mesa, jaja..izmedju obroka grickam nesto zdravo tipa mrkve ili pojedem saku oraha.

Uz sve to - moja vaga stoji.
Necu odustat ali zaista mi nije jasno kako ni zasto!

Lani su se kilogrami samo topili na tom rezimu, sa svojih 63 sam spala na 57kg i bila u odlicnoj formi.
Vjerujem da sve dok dojim, a odlucila sam barem 6 mjeseci, nece biti nekog drasticnog pomaka.
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 00:48   #245
Jedan pozitivni apdejt na moj očajni post koji sam zaljepila pred malo više od mjesec dana. Samo najednom sam počela gubiti centimetre, a kg neznam koliko imam. Ugl u struku sam izgubila 10 cm, u bokovima 5, prsa su ista. Nisam bila previše oprezna s hranom koju sam jela, ali sam i dalje pazila da je do 1500 kcal. Nisam nijednom osjetila glad. Sve drugo je po starom...opterecivala sam se bzvz. Cmok svima
Noshtromo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 12:54   #246
Mit!

Prvo dijete rodila s 80 kila, mjesec dana poslije sam imala 68.

Drugo dijete rodila s 80 kila, mjesec i pol poslije imam 76 kila.

Prvo dijete na AD, drugo dojim. Jbg, tri god starija, metabolizam sporiji, a i prvo dijete sam konstantno nosala, dok s drugim stalno ležim ili sjedim jer ga dojim.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.