Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2017., 16:13   #61
Quote:
Zrakomlatski kaže: Pogledaj post
Danas je ekonomsko finasijska situacija u Srbiji neuporedivo bolja nego za vreme Slobe 90tih.....to niko normalan ne moze da dovede u pitanje........npr zadnjih godina po 1,5 miliona Srba ide na more (Grcka,Crna Gora,Hrvatska itd),a za vreme Slobe da li ih je bilo par desetina hiljada?......ustvari ja se ne secam da je iko tada i letovao,zimovao itd...

Tada je bilo i nestasica svega i svacega (goriva,raznorazne hrane itd,itd) pa cak oni i koji su imali neke sigurnije plate cesto nisu imali gde da kupe razne stvari....ili su bili osudjeni na cekanju u redovima....

Ne znam odakle si,ali u Beogradu (2 miliona ljudi) su realtivno retki oni koji rade a ne primaju platu.....cak je realtivno tesko naci i ljude koji rade za minimalac....
Da li se mozda ti secas da je drzava bila pod sankcijama i pritiscima i ucenama?
Od cega svi ti ljudi danas idu na more? Kazes Beograd? Jesi se upitao sta se proizvodi u tom Beogradu? Ja cu ti reci, nista, osim magle, prasine, i papirologije, zivimo od MMF donacija i prosjacenja, zato nase vrlo rukovodstvo i resava pitanje Kosova, tj, priznavanje Kosova, jer ce svi ti Beogradjani da pomru od gladi koliko sutra ako se ukine ta milostinja. Ali nisu ni oni iz MMF deda Mrazovi, ne samo da cemo morati da pristanemo na sva ponizenja i predaje drzavne teritorije, mozda i ne samo na Kosovu, nego ce nasa deca i unuci morati da vracaju sva ta letovanja, daj boze da to ne bude onako kako je moja generacija vracala sva ona putovanja u Trst i slicen zajebancije tipa radio ne radio svira ti radio.

Ti ocigledno pojma nemas o tome sta je to realan zivot, kao da zivis u nekom imaginarnom svetu gde deda Mrazovi ispunjavaju zelje.


Quote:
Zrakomlatski kaže: Pogledaj post
Pa ciji su onda rezultati?.....da je Sloba rekao Slovencma,Hrvatima i ostalima koji hoce van SFRJ "idite u 3LPM,ali gradjanska prava Srba da budu postovana" sta mislis da li bi bilo rata?

A sa tolikim Srbima u Hrvatskoj,Bosni i tokom 90tih i dan danas Srbija bi imala veci uticaj u tim zemljama.....narocito danas u eri "ljudskih prava" itd,itd...
Jeste, sve bi oni potrcali da postuju ljudska prava Srba, kako da ne, sve su se radi toga otcepljivali.

Sve to su rezultati srpskog izgubljenog XX veka, gde Srbadija nije resavala svoje nacionalno pitanje vec je gradila nove nacije. Ali kako vec rekoh gore, sve dodje na naplatu, karma je neumoljiva.




Quote:
Zrakomlatski kaže: Pogledaj post
Setio si se dva "potencijalna" politicka ubistva,a tokom 90tih su se kriminalno-politicki ubijali gotovo svakodnevno.......a to je sve bila posledica povratka tolikih kriminalaca u Srbiju...
Jesu, ubijani su predstavnici drzave i drzavni funkcioneri, da bi se desatbilizovala drzava, Pavle Bulatovic, Zoran Todorovic- Kundak, Bosko, Perosevic.

Ubijani su i lupezi UDBAsi Titine Drzave, Goran Vukovic, Knele, Canda i ta gomila bednika koje je SDB likvidirao da ne bi dobili sansu da potezu veze po sudovima i dodatno destabilizuju drzavu.
Za to Slobi veliko hvala, sto je sve te Zuce, Bojane, Grenebarevice i ostali sljam koji je sredio po kratkom postupku.

Zadnje uređivanje ccaterpillar : 21.08.2017. at 16:25.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 16:15   #62
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Ni jednom nije falila dlaka s glave. Želim ti reći da je slika koju su Srbi dobivali iz beogradskog tiska bila dijametralno suprotna od realnosti. Zbog toga ironiziram, jer taj čovjek više vjerovao novinama koje je čitao nego vlastitom iskustvu. Tko je tada pažljivo promatrao mogao je zaključiti da se putem medija Srbi sustavno i planski galvaniziraju za nešto što će uslijediti, a to je rat i agresija. No malo tko je tada očekivao da će se to stvarno dogoditi.
Glavno pitanje je zbog cega je Hrvatska podrzavala albanski separatizam recimo, a ovo sto ti pises su trice i kucine.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 16:33   #63
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Ko vam je kriv sto vas partizaniju nitko ne voli
Ne moraju nas voliti, bitno je da smo pobijedili
I to u obadva rata, rekao bih

Ako su iti jedne ideje gubitnice i '95. i '45. , to bi bile velikosrpske i velikohrvatske ideje.

Neka plače koga smeta
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 16:35   #64
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
A ko pa tebe tera da ucestvujes u diskusiji?
Ako nemas sta da kazes, zaobidji temu i gotova stvar.
Kako nemam što da kažem?

Pišeš budalaštine i totalne nebuloze tipa da je Slobo htio sačuvati Jugoslaviju, a zbog njega i vas koji plačete za Velikom Srbijom se SFRJ raspala.

Tko bi htio živjeti u Jugi u kojoj se pod Slobinim blagoslovom šeću četnici s kokardama? Da njega nije bilo, ne bi ni nama ni Slovencima toliko stalo da se otcijepimo, a ako bismo to čak i napravili (što baš i nije vjerojatno), to bismo učinili u miru.

Svi vi koji plačete za Slobom niste u biti ništa drukčiji od onih koji plaču za Hitlerom.

Jel sad jasnije, druže Horvat?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 16:37   #65
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Glavno pitanje je zbog cega je Hrvatska podrzavala albanski separatizam recimo, a ovo sto ti pises su trice i kucine.
A kada ga je to podržavala i kako?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 16:37   #66
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Glavno pitanje je zbog cega je Hrvatska podrzavala albanski separatizam recimo, a ovo sto ti pises su trice i kucine.
Hrvatska nije podržavala albanski separatizam. Od kuda ti to? Hrvatska policija je neko vrijeme išla u ispomoć u sklopu tzv. Združenog odreda. Zapravo radi se o tome da su za hrvatsku javnost bili neprihvatljivi postupci srpske strane prema etničkim Albancima. No nije Hrvatska u kritikama bila ni prva ni najglasnija, već Slovenija, a s njima ste i danas dobri koliko mi je poznato.

Btw. Želiš li čuti jedan dobar vic o Združenom odredu?
Liudewitus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 16:41   #67
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Kako nemam što da kažem?

Pišeš budalaštine i totalne nebuloze tipa da je Slobo htio sačuvati Jugoslaviju, a zbog njega i vas koji plačete za Velikom Srbijom se SFRJ raspala.

Tko bi htio živjeti u Jugi u kojoj se pod Slobinim blagoslovom šeću četnici s kokardama? Da njega nije bilo, ne bi ni nama ni Slovencima toliko stalo da se otcijepimo, a ako bismo to čak i napravili (što baš i nije vjerojatno), to bismo učinili u miru.

Svi vi koji plačete za Slobom niste u biti ništa drukčiji od onih koji plaču za Hitlerom.

Jel sad jasnije, druže Horvat?
Kome nije jasno da je Jugoslavija osamdesetih, posle smrti Tita bila u dubokoj krizi, i da su joj bile neophodne temeljne reforme da bi uopste prezivela, taj nista nije razumeo.

To sto su neki mislili da ce biti bolje ako je nema, ako budu samostalni, zdrav razum je i onda govorio da je to teska zabluda, a to se na kraju i pokazalo.

Sloba nikada nije pomenuo niti Veliku Srbiju niti granice KOKV, ali eto, u njegovoj drzavi si mogao da spominjes te granice, da nosis kokardu, kao i petokraku, primali su ljudi boracke penzije i slicno, sta ces, u demokratiji je svasta moguce, pa i razni provokatori tipa Vuka Draskovica koji je onda mlatio kokardom a danas poziva na hitno priznavanje Kosova itd...

Svageca se u turbulentnim vremenima olos doseti, a sve radi malo para i privilegija.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 16:46   #68
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Hrvatska nije podržavala albanski separatizam. Od kuda ti to? Hrvatska policija je neko vrijeme išla u ispomoć u sklopu tzv. Združenog odreda. Zapravo radi se o tome da su za hrvatsku javnost bili neprihvatljivi postupci srpske strane prema etničkim Albancima. No nije Hrvatska u kritikama bila ni prva ni najglasnija, već Slovenija, a s njima ste i danas dobri koliko mi je poznato.

Btw. Želiš li čuti jedan dobar vic o Združenom odredu?
Ma daj, pusti me tih fora, das im drzavu, oformis im drugu drzavu na Balkanu, a onda hapsis njihovu omladinu i saljes policiju jer je omladina nestrpljiva pa hoce republiku odmah, i pise parole po zidovima.

Doduse, mozda si u pravu, nije to Hrvatska napravila, tako je bila ustrojena bivsa nam drzava, Srbiji dve pokrajine, Albancima drzava, to je kao bilo neko stanje ravnoteze.

I cim je neko iz Srbije resio da stane na put albanizaciji dela Srbije i demontira njihovu defacto drzavu, ispalo je da je narusio tu ravnotezu koja je eto bila takva je bila, na stetu Srbije.

I sve se eto srusilo kao kula od karata.

A moglo je da bude drugacije, mogla je Hrvatska da podrzi stavljanje pokrajina pod kontrolu maticne republike.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 16:48   #69
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Kome nije jasno da je Jugoslavija osamdesetih, posle smrti Tita bila u dubokoj krizi, i da su joj bile neophodne temeljne reforme da bi uopste prezivela, taj nista nije razumeo.
Reforme su se događale u doba Ante Markovića, a upravo je Srbija bila njihov najveći kočničar. Zapravo oko Slobe su se tada okupile sve reakcionarne i kriptokomunističke snage u želji da zadrže status quo. No to su mogle samo tako da podvlaste Hrvatsku i Sloveniju koje su bile motor promjena i koje su stajale iza reformskih napora. Reforme su išle u smjeru kapitalizma. Priče o tome da je Srbija predvodila nekakve reforme su živa smijurija i priče za malu djecu.
Liudewitus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 16:52   #70
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
A moglo je da bude drugacije, mogla je Hrvatska da podrzi stavljanje pokrajina pod kontrolu maticne republike.
Je li, pa da i sama završi kao Kosovo. Nije li se u Srbiji pričalo o granicama republika kao "administrativnim"?

Ali vic je stvarno dobar...
Liudewitus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 16:53   #71
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post

Btw. Želiš li čuti jedan dobar vic o Združenom odredu?
Jel to onak kada 1989. milicioner mlati Albanca kao vola u kupusu, Albanac viče: "Nemojte da me mljatite drug miljicioner, ja voljim Srbe, ja voljim Srbe!"

A na to će milicioner:"Je, a kaj to mene briga?"
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 16:59   #72
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Jel to onak kada 1989. milicioner mlati Albanca kao vola u kupusu, Albanac viče: "Nemojte da me mljatite drug miljicioner, ja voljim Srbe, ja voljim Srbe!"

A na to će milicioner:"Je, a kaj to mene briga?"
Taj je, ali sa suptilnom razlikom: Demonstrant je vikao "Nemoj mene bre, ja sam Srbin...".
Liudewitus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 17:00   #73
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Taj je, ali sa suptilnom razlikom: Demonstrant je vikao "Nemoj mene bre, ja sam Srbin...".
Jes', dobar je
Oprosti ak sam ti ukrao poantu.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 17:18   #74
Cijela priča se zasniva na nekoliko premisa poput - život u Jugoslaviji je bio bolji, kvaliteta života u Hr i Sr je tu negdje, obmanuti smo, opljačkani, a sve skupa ne može biti dalje od istine no što jeste. Srbija je iz Hrvatske perspektive nerazvijena zemlja trećeg svijeta i šaka jada štono bi rekao Milanović, život u Hr je neuporedivo bolji i kvalitetniji od života u Sr. Da je do raspada Juge došlo mirnim putem, ne bi bilo rata, razaranja, ratnih zločina sudova, ucjena, odgađanja i jaz između Hr i Sr bi danas bio 3 puta veći što je strahovito porazno za Srbiju.

Da je kojim slučajem opstala Jugoslavija, mi možda i ne bi živjeli puno lošije no što živimo sada, ali bi ukupno gledano, kvaliteta života jugoslovenskog građanina bila puno lošija od one hrvatskoga građanina danas.

Ako pak Srbima pomaže to da se tješe kako živimo tu negdje, li la i da smo svi obmanuti i opljačkani, nek im bude.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 17:25   #75
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Kako nemam što da kažem?

Pišeš budalaštine i totalne nebuloze tipa da je Slobo htio sačuvati Jugoslaviju, a zbog njega i vas koji plačete za Velikom Srbijom se SFRJ raspala.

Tko bi htio živjeti u Jugi u kojoj se pod Slobinim blagoslovom šeću četnici s kokardama? Da njega nije bilo, ne bi ni nama ni Slovencima toliko stalo da se otcijepimo, a ako bismo to čak i napravili (što baš i nije vjerojatno), to bismo učinili u miru.

Svi vi koji plačete za Slobom niste u biti ništa drukčiji od onih koji plaču za Hitlerom.

Jel sad jasnije, druže Horvat?
Uh, da ovako branite i ljutite se na nekog tko udara po hrvatskim vrijednostima

Kakav bijes prema rusiteljina Jugoslavije....
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 17:34   #76
U trenutku razlaza, Srbija je još bila komunistička država ili barem nije davala do znanja da želi odbaciti komunizam. Malo reći da je relativizirala granice, širila nestabilnost, prijetila silom itd. Tko razuman u tom trenutku ne bi glasao za izlazak? Možda su Srbi bili zaljubljeni u Slobu jer im je govorio ono što su željeli čuti, ali drugi nisu mogli zamisliti da im takav lik vlada državom.
Liudewitus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 17:45   #77
Milošević i srpska elita su željeli prekrojiti SFRJ po velikosrpskoj mjeri uz korekciju granica po srpskim željama. Ta država bi bila reinkarnacija one karađorđevićske. Kako su se u hodu stvari počele razvijati drugačije plan B im je bio amputirati SLO i uzeti što veći komad HR, te zadržati ostale u krnjoj YU koja bi postala velika srbija. Da je HR 91.g. bila pregažena Srbija bi uspjela u svom naumu.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 17:55   #78
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Reforme su se događale u doba Ante Markovića, a upravo je Srbija bila njihov najveći kočničar. Zapravo oko Slobe su se tada okupile sve reakcionarne i kriptokomunističke snage u želji da zadrže status quo. No to su mogle samo tako da podvlaste Hrvatsku i Sloveniju koje su bile motor promjena i koje su stajale iza reformskih napora. Reforme su išle u smjeru kapitalizma. Priče o tome da je Srbija predvodila nekakve reforme su živa smijurija i priče za malu djecu.
Da da, Sloba, koji je bio bankar u SAD, americki covek, bio komunista i okupljao reakcionarne snage.
A s druge strane motori promena, oaze demokracije, ljudskih prava, sloboda, trzisne ekonomije.
Kako ti ne dosadi da mlatis gluposti i otrcane fraze?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 17:56   #79
Što je najgore, nikakvu pouku nisu izvukli iz toga. Nedavno su opet uhvaćeni s prstima u pekmezu u jednoj susjednoj državi...
Liudewitus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 17:58   #80
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Milošević i srpska elita su željeli prekrojiti SFRJ po velikosrpskoj mjeri uz korekciju granica po srpskim željama. Ta država bi bila reinkarnacija one karađorđevićske. Kako su se u hodu stvari počele razvijati drugačije plan B im je bio amputirati SLO i uzeti što veći komad HR, te zadržati ostale u krnjoj YU koja bi postala velika srbija. Da je HR 91.g. bila pregažena Srbija bi uspjela u svom naumu.
Korekcija granica je bila opcija broj 2, posto opcija ucrscivanja SFRJ nije uspela.
Logicno, pravo onih koji zele da ostanu u Jugoslaviji ne moze biti jace od prava onih koji zele da izadju.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:26.