Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2007., 11:44   #21
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
kakvo plašenje, neko ko se brine o djeci, sebi, poslu, zauzima gard kakav može, taj se ne da tako lako zaplašiti. pa nisam aždaja (iako mnogi to misle)
ehem...
pa dobro onda, kada jesi, kad ce ta slika?


agramer, zašto se opterećuješ oko tog "općeg mišljenja" oko samohranih majki? Nije vrijedno toga.
Den1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 16:42   #22
Quote:
Den1s kaže: Pogledaj post
ehem...

agramer, zašto se opterećuješ oko tog "općeg mišljenja" oko samohranih majki? Nije vrijedno toga.
Opterećujem?I ne baš,ali je,nažalost,sveprisutno.No,navikao sam,pa se više ne osvrčem toliko.
Jučer sam imao jedan kvalitetan razgovor s jednom jako pametno-simpatičnom osobom,koja ima i znanja,i iskustva,te mi je u mnogo čemu pomogla.Prepoznat će se,a samo kaj mogu reči,velika joj hvala,sa big H.
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 18:03   #23
Quote:
agramer kaže: Pogledaj post
Kad smo več u off-u...zakaj je jedino i isključivo žensko pravo da dobiju djecu nakon razvoda?????Mislim,i sudstvo nam radi na isti način,a sumnjam da sam ja jedini koji se borio za djecu zbog djece,a ne da povrijedi bivšu i izvojeva pobjedu nad istom.Kaj smo fakat mi muški niža vrsta od žena,pa da neznamo sa djecom?...Hallo!!!!!I mi imamo dušu i srce,vjerovale ili ne.
Ima i dobrih muškaraca među muškim svinjama,i loših žena među sveticama.Točka!
Iako to nije moj obićaj- jednostavno se potpisujem ispod toga.
Niśta dodat, niśta oduzeti.

Agramer moje ćestitke! Ti si jedan od onih necijelih 5% oćeva u cijeloj europi kojima je uspijelo poslije rastave "uhvatiti Boga za bradu"

Za mene je njegova brada joś nedosjeżna ali polako pa sigurno.
Idem stepenicu po stepenicu i nadam se da ću izdrżati do kraja jer one su u jako lośem stanju i cijele su obrasle trnjem a na nekim mjestima su postavljene zamke pa i "minska" polja.

Upravo sada prelazim preko takvog jednog i ako mi to uspije moj cilj će biti mnogo bliżi.

Pozdravljam sve prave rastavljene Oćeve a onim nerastavljenima żelim da do rastave niti ne dodje jer... to samo neki od nas sa "druge" strane znamo.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 18:29   #24
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Iako to nije moj obićaj- jednostavno se potpisujem ispod toga.
Niśta dodat, niśta oduzeti.
Benny...ako ideš sudski,imaš promil šanse,nažalost.Kada se muškarac napije,mada jednom na godinu,to je nešto strašno-automatizmom si pijanica,djecu pogledaj malo oštrije-zlostavljač,ženi reci da joj je ručak malo preslan-psihološki zlostavljač...dakle,nisi za djecu.
A da žena izgubi spor,moraš napraviti čuda i čudesa,p to ponoviti nekoliko puta u par navrata.Ja sam se pripremio i to na slijedeći način: Bili smo u bračnom savjetovalištu,nalaz nije išao bivšoj u korist,u školi sam na informacijama od prvog dana škole za oboje,i učiteljice su mi rekle,ako treba,napisat će pismo za socijalu,mali mi ide kod logopeda,i ona je rekla da bude napisala svoje mišljenje(koje naginje meni u korist)...i mislim da to OPET nebi bilo dovoljno.Zašto?Zato,jer ženu moraš uhvatiti ili da se drogira i to teškim drogama,jako čvrste dokaze da zapostavlja djecu,da je alkoholičaraka....Ako su droga i cuga u pitanju,i ako se svetica odluči na odvikavanje,sud jednostavno previdi te činjenice,i dodijeli djecu opet ženi.Moja ex. i nije loša žena,ali budući da je zbrkana trenutno,i najvjerovatnije nije ni njoj lako,iako želi pokazati drugačije,u trenutku osvještenja,ipak je pristala na sporazumni razvod i da djeca ostanu samnom.Mislim da je zaključila da je to manje zlo,a i kaj je najvažnije,ne maltretiramo djecu,jer su ipak oni ispred nas.Kao kaj sam i prije rekel,biramo manje zlo za njih,jer ni ona a ni ja nismo najsretnije rješenje,najsretnije bi bilo da smo svi zajedno,no kako to nije moguče,eto,poslije skoro godinu dana,uspio sam ju normalno urazumiti,bez prijetnja prisila i naznam kakvih negativnih predznaka.Da je došlo do suda,neznam koliko bi rukavice ostale u igri,a kako bi dalje išlo,ne želim ni razmišljati.
Želim ti sve naj,ako fakat misliš da si spreman biti solo s djetetom(ili djecom,neznam)i uživati u njima,i napraviti sve vezano uz njih kaj im treba,i odreči se dosta toga,tj.stvari kaj tebe vesele,jer vremena ti bude uvijek premalo.Trebaš jako dobro razmisliti,jer nema više pive s dečkima,kasni izlasci i sl.barem ne odmah,dok se ne uhodate.Ja nisam nikome od svojih(mama,sestre i sl)dao da mi odmah pomognu,sam sam se uhvatio i čišćenja i peglanja kuhanja.....da prvo sam sebi dokažem da mogu.Kada sam skužio da sve ide,opustio sam se,i nadalje je sve super.Žene?Kak češ to ukomponirati,pojma nemam,jer ili će bježati od tebe jer si rastavljen,pa i sa djecom(te te nisu ni vrijedne),ili če zahtjevati više vremena za njih...ja taj dio još nisam riješio,a i nije da se trudim nešto....
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 18:39   #25
Ne bih htio spamati pa ako te interesira i imaś malo vremena zaviri u moj topic na ovom istom podforumu:
"Jesu li Vam onemogućavani kontakti s djetetom/sami ih onemogućavate?"
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 19:22   #26
dečki dragi, vi svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujete
a kaj mislite da je ženama te sposobnosti dal neko s neba? nagon da uopće imaš potomstvo, to da.
ako imaš duše, onda razgovaraš s bebačom još u trbuhu, pjevaš mu pjesmice i sanjariš kad buš ga prvi put videl uživo. a onda te tresne stvarnost i shvatiš da to malo kmezavo, bespomoćno potpuno ovisi o tebi i da si doživotno postao odgovorna osoba. i sve zapravo učiš oko njega, prilagođavaš se, trudiš, nastojiš, savladavaš gradivo. ali nemojte osuđivati one koji to ne mogu. to se desi prvenstveno tatekima, jer biološki nisu prikopčani na tu valnu duljinu. muškarac-lovac. kaj se more. ali je neoprostivo da se ne potrude, pa svom partneru-ici olako prepuste svu brigu. treba se potruditi da naučiš ono što si odabrao kad si ga delal! pedagoški je postulat da na jedno dijete treba jedna odrasla osoba za pravilno odrastanje. zato samohrancima treba dvostruka doza energije i ljubavi ukoliko imaju dva klince.
jezuš, daj da si konačno napunim taj akumulator!brrrm-brrrm-brrrm...
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 19:26   #27
Hmmm..........da,ali se ipak svede na razgovor s ex.i na kraju s njenom/njegovom reakciom,i kako kasnije dalje....
Klasična akcija-reakcija,lovac ili ne...
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 19:36   #28
ovisi kaj ste se dogovorili, ako se uopće možete dogovoriti. to bi bilo sjajno. a onda snimiš situaciju, pogledaš u kristalnu kuglu da vidiš budućnost. ak ti se ne sviđa, znači da trebaš krenut drugim putem. onda promućkaš mozgom i napraviš strategiju. ratni plan. bitku po bitku. a kad te dijete zagrli i kaže da si najbolji tata na svijetu, da te voli, voli, voli , onda vidiš da si bezgranične snage i da radiš kako treba ( ne zaboravi povremeno prekontrolirat ulje, gorivo, vodu, jer bu zakuhalo!)
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 19:43   #29
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
ovisi kaj ste se dogovorili, ako se uopće možete dogovoriti. to bi bilo sjajno. a onda snimiš situaciju, pogledaš u kristalnu kuglu da vidiš budućnost. ak ti se ne sviđa, znači da trebaš krenut drugim putem. onda promućkaš mozgom i napraviš strategiju. ratni plan. bitku po bitku. a kad te dijete zagrli i kaže da si najbolji tata na svijetu, da te voli, voli, voli , onda vidiš da si bezgranične snage i da radiš kako treba ( ne zaboravi povremeno prekontrolirat ulje, gorivo, vodu, jer bu zakuhalo!)
E,draga moja,ja se toplo nadam da sam na kraju tog puta,sve je dogovoreno,treba se to na papir baciti,parafirati,i to je to.Nadalje,komunikacija nam se popravila,više se ne gleda u pozadinu rečenog,i priznajem lakše mi je,a biti će da mi je i lakše jer sam pregrizao i odlučio da tu ženu,osobu...ne želim više u svojem životu gledati više nego je potrebno(zbog djece ofkors)
Da sječanja ostaju,nedaju se izbrisati,ali rana je zacjelila,ali kad promislim,nema ni kaj zacjeliti,jer uopče se ne osvrčem,ne zato kaj neču,nego ne stignem od ova dva bembača...hebate,pa jure da to nije istina,i to svaki dan u svakom pogledu,ne obaziru se ni na petak,ni svetak...a tat je tu da ih prati....i da,provjerim i ulje i vodu.....tu i tamo....
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 19:52   #30
pa to je super da normalno razgovarate i komunicirate! osnovna stvar.
ja još uvijek doživljavam prigovore u smislu: vraga sam ja patila zbog njegovog nedostatka ljuvbavi, čim je zbriso iz stana, odmah sam si našla fakere, i to šestoricu, zamisli. kak on to zna nemam pojma. valda je patroliral pred kućom. u svakom slučaju ne zna brojati. interesantno, to ga raspizdi kad god trebam neku lovu iskamčit. i još me ucjenjuje da nema niš od života, a ako bum digla zahtjev za alimentaciju, onda je on gotof. ništa mu ne preostaje nego da skonča život. ali, naravno, djeca će biti na vrijeme obaviještena ko je tu glavni krivac! pasmater
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 20:03   #31
Krivci smo i svi mi i okruženje u kojem živimo i razni događaji koji nam utječu na živote.
Patrolirati ispred(u mom slučaju) njezine zgrade?Pa na te grane sumnjam da ću ikada pasti.Ako mi je pokušala i uzeti sve,dostojanstvo pred samim sobom,nemože,NEDAM!A i koja je svrha,poanta?Pa moja ex je imala toliko sreće da živi u zgradi prek puta,našla stan,jaaaaako blizu.No isti mi je vrag,jel tu ili na sjevernom polu.U principu,što je manje vidim,to je i bolje.....
Kakav jesam,i dalje ću je poštovati kao osobu,zbog sebe,i djece,a kak bu ona dalje,zbilja više nije moj problem,ak joj bude dobro,biti ću sretan zbog nje,ak bu joj loše,biti će mi žao,ali da ću joj zagorčavati život i to prek djece,ne....nisam takav,na sreću(ili nažalost?)
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 20:10   #32
možda je krivo shvaćeno. on prijeti meni da će obavijestiti djecu da sam ja krivac ako si nešto napravi, ukoliko dignem zahtjev za alimentaciju i tako mu smanjim prihode, jer, jadan, ima kola, kuću s namodernijim stvarima, kompletno uređenu, obiteljsko nasljeđe je prorajtal, zajednički auto je stumbal i odmah si kupil drugi, klince potkupljuje s mp3, igricama i sličnim glupostima, i još se tuži da mu je loše. on ima skoro duplo veću plaću, živi sam ( iako vjerojatno nije sam, treba umočit u nešto valjda, pardon, treba nekog da ga pazi mazi i tetoši), a ja uzdržavam troje ljudi. ma nemoj! to je čista emotivna ucjena!
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 20:33   #33
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
možda je krivo shvaćeno. on prijeti meni da će obavijestiti djecu da sam ja krivac ako si nešto napravi, ukoliko dignem zahtjev za alimentaciju i tako mu smanjim prihode, jer, jadan, ima kola, kuću s namodernijim stvarima, kompletno uređenu, obiteljsko nasljeđe je prorajtal, zajednički auto je stumbal i odmah si kupil drugi, klince potkupljuje s mp3, igricama i sličnim glupostima, i još se tuži da mu je loše. on ima skoro duplo veću plaću, živi sam ( iako vjerojatno nije sam, treba umočit u nešto valjda, pardon, treba nekog da ga pazi mazi i tetoši), a ja uzdržavam troje ljudi. ma nemoj! to je čista emotivna ucjena!

Potez očajnika,nikaj drugo!
Po mojem skromnom mišljenju,neče to dugo trajati,je ni klinci koliko god su mali,nisu glupi,i samo je pitanje dana kada će mu reči,"stari daj zašuti",ok.možda neče tako direktno,jer si zatvaraju pipu za mp3,igrice ili sl.ali da će ga prozrijeti,to budu,nema sumnje...sve je to tako prozirno,da nije tužno,bilo bi smiješno....
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 22:09   #34
ma problem je kaj klinci nisu imali puno od tog tipa, imali su samo povremeno, kad je ON bio raspoložen. pa je onda pala zezancija, smijanje i tak to. a mama je ta koja špota, upozorava, traži. imali su pojam oca kao uvijek nasmijanog i veselog, bezbrižnog i u onih pol sata zajedništva zbilja su se nauživali. kad je otišao, zadržali su takvu sliku, i eto, nakon dvije godine totalne šutnje opet otac, veseo, super, sve pet. ok, makar to. ma da ga vidim jel bi bio raspoložen da je u mojoj koži. klince ne opterećujem s takvim stvarima. danas sutra im to neće biti dovoljno, al onda će, kak veliš, biti već dovoljno čvrsti i shvatiti sve.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 22:31   #35
samo mi nije jasno kaj se to prekopča u muškoj glavi kad je u pitanju lova i alimentacija. i zakaj oni, koji delaju sranja i uzrok su raskidu, u svom determiniranom mozgu pronalaze sve moguće krivce osim sebe. to se obično dešava kad nisu sazrele, sigurne ličnosti, kad svoj ego kompenziraju svim i svačim, samo ne vlastitim osjećajima. obično ih ni nemaju. za druge. a da ih imaju za sebe uistinu, bili bi spokojni i mirni, a ne nesretnici i luzeri.
već sam umorna od onih dječjih pakosnih igara u stilu: e, baš joj neću dozvoliti da bude mirna i sretna. pa valjda bu se jedamput umoril od tih paranoidnih gluposti. kad god podmetne nogu, sam se na nju popikne. ne trebam se i ne želim niš posebno truditi.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 14:04   #36
maher, zašto ne daš zahtjev za alimentacijom?
To je njegova dužnost i neka ju prihvati, želio on to ili ne. A to je ujedno i pravo vaše djece.
Tvoj bivši svojim patetičnim izgovorima zapravo bježi od svoje odgovornosti i na neki način te i kontrolira. "ako ti budeš tražila alimentaciju, onda ću, jadan ja, ...."
Den1s is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.