Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2019., 10:48   #1
Prijevoz školske djece

Postoje li službe koje se mogu unajmiti da prevoze dijete do škole i nazad po Zagrebu ili se za to mora unajmiti dadilja?
Od jeseni kćer kreće u 4. razred i imati će raspored od 11-16h što mi nikako ne odgovara zbog posla da ju vodim pošto joj je škola na drugom kraju grada a ne znam kako to riješiti
Neki prijedlog?
Dermann is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2019., 11:10   #2
Quote:
Dermann kaže: Pogledaj post
Postoje li službe koje se mogu unajmiti da prevoze dijete do škole i nazad po Zagrebu ili se za to mora unajmiti dadilja?
Od jeseni kćer kreće u 4. razred i imati će raspored od 11-16h što mi nikako ne odgovara zbog posla da ju vodim pošto joj je škola na drugom kraju grada a ne znam kako to riješiti
Neki prijedlog?
Ako je dijete s posebnim potrebama, mislim da škola ima neku organizaciju, bar tako viđam kod nas jer je škola blizu vrtića u koji moj mali ide, pa vidim da imaju one male buseve koji prevoze djecu. Pa bi se trebalo raspitati u školi.
Pretpostavila sam da je dijete s posebnim potrebama jer ne znam koji bi drugi razlog bio da dijete ide u školu na drugi kraj grada kad ima škola u svakom kvartu. ako nije ispričavam se
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2019., 11:52   #3
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Ako je dijete s posebnim potrebama, mislim da škola ima neku organizaciju, bar tako viđam kod nas jer je škola blizu vrtića u koji moj mali ide, pa vidim da imaju one male buseve koji prevoze djecu. Pa bi se trebalo raspitati u školi.
Pretpostavila sam da je dijete s posebnim potrebama jer ne znam koji bi drugi razlog bio da dijete ide u školu na drugi kraj grada kad ima škola u svakom kvartu. ako nije ispričavam se
nije dijete s posebnim potrebama. razlog voženja na drugi kraj grada je razvod i odvojen život gdje bivša živi u centru a ja u NZg gdje kćer i dalje ide u školu. Dok se ne riješi bolji način sa stanovanjem, u tjedne kad je kćer kod bivše putuje s njom iz centra u NZg
Dermann is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2019., 12:21   #4
Dogovoriti sa nekim taksistom, ako imate preko nekoga dobiti kontakt nekoga od povjerenja i dogovoriti neku posebnu cijenu?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2019., 12:52   #5
A nemam nikoga, u tome i je problem. A i dogovor s taksistom je škakljiv jer nit znam čovjeka da bih mu povjerio dijete, nit je certificiran za takav posao pa to sud ne bi priznao kao rješenje. Jedino što za sada vidim je unajmljivanje dadilje obzirom da one moraju biti certificirane i odobrene od strane CZSS-a, zato i pitam ovdje da vidim da li tko zna kakvo drugo rješenje
Dermann is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2019., 13:08   #6
Nece ti niti dadilja smjeti prevoziti dijete ako nije registrirana za bas to, ako nema odgovarajuce vozilo(pojasevi, autosjedalice ako jos treba), cak nisam siguran treba li prof vozac.



Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2019., 13:23   #7
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Nece ti niti dadilja smjeti prevoziti dijete ako nije registrirana za bas to, ako nema odgovarajuce vozilo(pojasevi, autosjedalice ako jos treba), cak nisam siguran treba li prof vozac.
joj daj molim te! nisu ni roditelji, bake, dede, strine, stričevi, susjedi profi i certificirani vozači, pa ih svejedno smiju voziti. važno je da dadilja ima vozačku i da zna voziti. naravno, sigurnost djeteta u autu se podrazumijeva.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2019., 13:38   #8
Jesi siguran da za oboje vaze ista pravila?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2019., 22:18   #9
Ti nisi nikad u autu imao tuđe dijete?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2019., 07:52   #10
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ti nisi nikad u autu imao tuđe dijete?
Jesam, ali nisam morao podastrijeti dokaz da cu ga sigurno dovesti do skole, i da to zadovolji sud.

Mozda sam u krivu, ali kakvo nam je pravosude,ispasti ce da dadilja obavlja neregistriranu djelatnaost prijevoza djece.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2019., 15:50   #11
Quote:
Dermann kaže: Pogledaj post
nije dijete s posebnim potrebama. razlog voženja na drugi kraj grada je razvod i odvojen život gdje bivša živi u centru a ja u NZg gdje kćer i dalje ide u školu. Dok se ne riješi bolji način sa stanovanjem, u tjedne kad je kćer kod bivše putuje s njom iz centra u NZg
A da probate dogovorit stanovanje drugačije?Mora li biti jedan tjedan kod vas, drugi kod bivše ako je tako komplicirano s nastavom?Nama su to isto nudili u czss-u pri rastavi ali sam se ja preselila iz grada i to ne bi bilo izvedivo čak niti dok je u vrtiću.Provodi svaki drugi vikend kod tate ali se čuju gotovo svaki dan telefonom.Preko praznika su duže skupa.

U vašem slučaju pada mi napamet da je možda bolje da bude kod mame kada je nastava ujutro,ode sama kući s nastave i pričeka kod vaše kuće da mama dođe po nju i onda ju mama odvede svojoj kući i ujutro u školu.A kod vas je u tjednu kada je nastava popodne.


Sad je možda kasno ali vama je bolja varijanta škola u centru jer imaju produženi boravak i u 4. razredu.Kasnije imaju jednosmjensku nastavu i tjedan koji je kod vas možete ju ujutro dovesti u školu, nakon nastave ode kod mame gdje vas čeka da dođete s posla i idete kući.
Gdama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.