Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2010., 10:06   #2041
Quote:
jaca99 kaže: Pogledaj post
Potpisujem, ja i nakon 3 tjedna nisam najbolje! Ja sam išla jer je malena okrenuta na zadak i nekako se veselila, kasnije mi je bilo žao i zavidim onima koje su rodile vaginalno i ne mogu vjerovati da netko plati da bi išao na carski! Između ostalog, nisu mi dobro dali spinalnu pa sam rez i otvaranje osjetila dok me nisu uspavali!
Kad se sjetim prvih dana, ne mogu se brinuti ni za sebe, a kamoli za bebicu koja me treba! Razmislite si dobro!
ma daj!!! užas!!!

a vidiš kako svaki organizam drukčije reagira! ja sam drugi dan bila kao zmaj, na nogama, sve sama obavljala bez ikakvih problema. uvijek se šalim da sam ih mogla taj tjedan još troje tako roditi, stvarno imam jedno dobro, rel. bezbolno iskustvo sa carskim

I cure, obavezno se krećite i uspravljajte, koliko god teško bilo jer ćete se brže i bolje oporaviti, nemojte zaleći!
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 10:08   #2042
mene zadnja 3 dana probada dolje nešto, a uopće ne mogu definirati što bi to moglo biti... i ta 3-4 dana nema nikakvog krvarenja
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 11:38   #2043
Meni su jučer na pregledu rekli da imam usku zdjelicu, a beba je zasad dosta velika (naročito glava). Da li je samo uska zdjelica bila nekome od vas indikacija za carski, i da li su vas prvo pustili da probate vaginalno ili su odmah zakazali carski?
__________________
Mali princ je napokon stigao 2010:))))
A stigla je i princeza 2015:))))
najmanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 17:46   #2044
Quote:
najmanja kaže: Pogledaj post
Meni su jučer na pregledu rekli da imam usku zdjelicu, a beba je zasad dosta velika (naročito glava). Da li je samo uska zdjelica bila nekome od vas indikacija za carski, i da li su vas prvo pustili da probate vaginalno ili su odmah zakazali carski?
Disproporcija zdjelice je definitivno jedna od indikacija za carski rez, a sve ti ovisi kakav ti je doktor. Meni je moj rekao da mogu ići vaginalno, ali da ću na kraju ipak završiti na carskom jer je beba stvarno bila velika i još je k tome glavica prednjačila po veličini
Odmah mi je rekao da kod carskog nema ničeg "carskog" i apsolutno je bio u pravu. Zakazao mi je dva dana prije termina i stvarno je to lijepo izveo, prije svega hvala mu što je tako postupio jer nismo doveli bebu u nikakvu opasnost.

Budući da sam ja rodila na Sv. Duhu gdje je rooming in- to je priča za sebe- uglavnom to mi je bila tortura- ne mogu se brinuti za sebe, a kamoli za dijete koje je jadno bilo gladno pa im je trebalo tri dana vrištanja da skuže da tako velika beba ima ipak veće potrebe od onih sa 3kg i da se ne može najesti od kapljice kolostruma al to je sad of topic pa neću dužiti.

Zvrksa- za ovo što te probada javi se obavezno doktoru, nikad se ne zna- pitaj ginekologa telefonom pa ako ti kaže da dođeš, obavezno si to pogledaj
Ipak je to bila operacija. Sretno....
nika7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 19:52   #2045
Ja sam prvi porod prije 3 godine odradila prirodno. Drugi porod prije 17 mjeseci carski zbog ispadanja pupkovine i treći porod prije 16 dana odradila prirodno.
Mislila sam daće me zbog velike bebe (4440 gr) stavit pod nož, ali nisu i sad mi je drago jer sam danas ko violina. Porod je bio super i brz, kao i oporavak. NIšta teže nego prvi put.
Čisto ako ste mislile da će vas porodit carski ako ste ponovno zatrudnili kratko vrijeme nakon poroda.
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 20:07   #2046
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
a vidiš kako svaki organizam drukčije reagira! ja sam drugi dan bila kao zmaj, na nogama, sve sama obavljala bez ikakvih problema. uvijek se šalim da sam ih mogla taj tjedan još troje tako roditi, stvarno imam jedno dobro, rel. bezbolno iskustvo sa carskim
Ista stvar i kod mene. Tako da je stvarno sve to individualno.
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 20:16   #2047
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
mene zadnja 3 dana probada dolje nešto, a uopće ne mogu definirati što bi to moglo biti... i ta 3-4 dana nema nikakvog krvarenja
Kakvo probadanje? Jesi zvala doca? Meni je krvarenje ful oskudno od početka; možda ti se jajnici opet spremaju za funkcioniranje , a možda se trebaš samo malo odmoriti....
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 20:21   #2048
Quote:
jaca99 kaže: Pogledaj post
Potpisujem, ja i nakon 3 tjedna nisam najbolje! Ja sam išla jer je malena okrenuta na zadak i nekako se veselila, kasnije mi je bilo žao i zavidim onima koje su rodile vaginalno i ne mogu vjerovati da netko plati da bi išao na carski! Između ostalog, nisu mi dobro dali spinalnu pa sam rez i otvaranje osjetila dok me nisu uspavali!
Kad se sjetim prvih dana, ne mogu se brinuti ni za sebe, a kamoli za bebicu koja me treba! Razmislite si dobro!
prestrašno, ja bi ih tužila. U kojoj bolnici je to bilo?? Stvarno mi je žao što ti je takvo iskustvo bilo. Eto kao i lotusica ja sam drugi dan bila na nogama i brinula se o bebici i sve normalno. Zatezalo me taj prvi dan, drugi dan sam već hodala uspravno i tuširala se i sve. Pustili me doma 4. dan.
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 20:57   #2049
carski

ja upravo razmišljam na koji način da doktoru uglavim 500 eurića da budem sto posto sigurna da mi napravi carski... ja se normalnog poroda bojim ko vrag.. prošle godine sam operirala endometriozu i imam ogromni rez preko cijelog trbuha.. za dva dana sam bila na nogama, jest da je malo peckalo kod ustajanja, kašljanja i slično al ništa strašno... a opet kad čujem frendice koje su po 20 sati urlale u rađaoni , normalno rodile pa poslje 2 tj. nisu mogle piškit , operacija mi izgleda super.. Znam da ima cura koje rode za sat , dva al puno više znam one koje se dugo muče i pate...tak da glasam za carski...
majsica29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 21:37   #2050
Quote:
jaca99 kaže: Pogledaj post
Razmislite si dobro!
pa mislim da većina nas ne bira
nego ide na carski ako postoji neki razlog

ja se nikad ne bih usudila miješati u posla doktora i plaćati bez indikacija za ovo ili za ono... izgurala bih šta već treba koliko mi god bilo mrsko ako doktori misle da je tako najbolje za mene i bebu...
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 21:38   #2051
Quote:
ivana9821 kaže: Pogledaj post
jasd am ostala trudna 9 mj nakon carskog..
i isla sam na vaginalni porod.
Quote:
loptica02 kaže: Pogledaj post
Ja sam prvi porod prije 3 godine odradila prirodno. Drugi porod prije 17 mjeseci carski zbog ispadanja pupkovine i treći porod prije 16 dana odradila prirodno.
...
Čisto ako ste mislile da će vas porodit carski ako ste ponovno zatrudnili kratko vrijeme nakon poroda.
O super!!!!! ovo mi daje nadu da ću drugi put prirodno roditi...
Quote:
jaca99 kaže: Pogledaj post
.. i zavidim onima koje su rodile vaginalno
I ja isto!!!
Nekako se osjećam zakinuto za to iskustvo!!!

Nadam se da ću drugi put prirodni roditi
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 21:43   #2052
Quote:
Alka Zagreb kaže: Pogledaj post
Nekako se osjećam zakinuto za to iskustvo!!!

Nadam se da ću drugi put prirodni roditi
Alka ti si mazohistički nastrojena

ja sam daleko od toga da priželjkujem porod i bolove i agonije... al eto moraš biti spreman na to ako se odlučiš za bebu, koliko god ne bi
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 21:51   #2053
Ma i ja sam kukala u rađaoni kad su me šorali trudovi da bum riknula od bolova i da ne znam kak ću izgon izdržati, onda su me na hitan carski poslali nakon 10h trudova.
Svejedno mi je žao što nisam to doživjela. Kažem ti, osjećam se zakinuto. Ispada da nisam sposobna istjerati bebu iz sebe, nego su doktori to morali obaviti umjesto mene.
Ma pusti moje brije, vidiš da nisam normalna!

Na kraju kad drugi put budem rađala vaginalno ću ih moliti da mi naprave carski jer me preveć boli!
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 21:59   #2054
Quote:
Alka Zagreb kaže: Pogledaj post
Ma i ja sam kukala u rađaoni kad su me šorali trudovi da bum riknula od bolova i da ne znam kak ću izgon izdržati, onda su me na hitan carski poslali nakon 10h trudova.
Svejedno mi je žao što nisam to doživjela. Kažem ti, osjećam se zakinuto. Ispada da nisam sposobna istjerati bebu iz sebe, nego su doktori to morali obaviti umjesto mene.
Ma pusti moje brije, vidiš da nisam normalna!

Na kraju kad drugi put budem rađala vaginalno ću ih moliti da mi naprave carski jer me preveć boli!
a to već razumijem..,jer ako si odvalila dobar dio vaginalnog, trudove, bolove, otvaranje i to sve... i ja bih htjela onda to i finiširati a ne nakon svega još i hitan carski...ovako ko da si prošla jedan i po porod
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 22:02   #2055
Quote:
jaca99 kaže: Pogledaj post
Između ostalog, nisu mi dobro dali spinalnu pa sam rez i otvaranje osjetila dok me nisu uspavali!
ovo sam ja napisala na prošloj stranici da mi nekad padne na pamet.. i vidiš da se dogodi nažalost

a kako mi padne na pamet napisala sam na drugoj temi..moja svekrva obožava pričat ovakve pričice...kako su jednoj obavljali carski a sve je osjetila al oni joj nisu vjerovali, itd,itd super priče za trudnicu
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 23:57   #2056
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
pa mislim da većina nas ne bira
nego ide na carski ako postoji neki razlog

ja se nikad ne bih usudila miješati u posla doktora i plaćati bez indikacija za ovo ili za ono... izgurala bih šta već treba koliko mi god bilo mrsko ako doktori misle da je tako najbolje za mene i bebu...
ne bira , osim žena nogometaša, baš sam neki dan komentirala kak sve one hoće rodit normalno i staršno im žao kaj su to propustile al eto morale na hitni carski i to kod Podobnika...Sad zadnja je bila žena od Luke Modrića, pa ista priča s Ljupkom Gojić, ženom od Mikića... Svima je na kraju bilo hitno..
majsica29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 07:19   #2057
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
ja sam daleko od toga da priželjkujem porod i bolove i agonije... al eto moraš biti spreman na to ako se odlučiš za bebu, koliko god ne bi
irres, sad ću ti ja reći moj dojam nakon što sam u bolnici i pričala s nekih 20-ak žena i uglavnom ih vidjela prije i nakon poroda...
curke koje su rodile vaginalno uglavnom su se namučile prije poroda taj dan ili par sati i u samom porodu (neke više, neke manje), ali po pitanju oporavka - sve su nakon par sati ležale bočno, dizale se bez problema, hodale i sl.
curke koje su bile na carskom se naravno nisu namučile prije carskog i tijekom operacije, ali zato je oporavak puno, puno teži... ja sam ta prva 3-4 dana govorila da ne znam zašto bi neke žene htjele na carski...osim što ostaneš uskraćen da to iskustvo podijeliš s mužem (a svaka, ali baš svaka žena kaže da ju muž nakon toga ipak malko drukčije doživljava i cijeni...i da ih to dodatno poveže), a da ne pričam o tom uskraćivanju prvog kontakta s bebom

ja razumijem strah...i ja sam ga imala...ali radije bih vaginalni bez komplikacija (koji sam, uostalom i očekivala tijekom cijele svoje "školske" trudnoće) nego ovak kak sam završila
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 10:30   #2058
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
a to već razumijem..,jer ako si odvalila dobar dio vaginalnog, trudove, bolove, otvaranje i to sve... i ja bih htjela onda to i finiširati a ne nakon svega još i hitan carski...ovako ko da si prošla jedan i po porod
pa baš...onda mi za idući put ostale pola za odraditi!!!
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 10:33   #2059
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
ovo sam ja napisala na prošloj stranici da mi nekad padne na pamet.. i vidiš da se dogodi nažalost

a kako mi padne na pamet napisala sam na drugoj temi..moja svekrva obožava pričat ovakve pričice...kako su jednoj obavljali carski a sve je osjetila al oni joj nisu vjerovali, itd,itd super priče za trudnicu
grozno..................................Men e su jucer pustili iz bolnice doma, bila sam u 24 sata, na svim pregledima i dogovorima za carski, anesteziju ( izabrala sam spinalnu...tu na forumu sam dobila dojam da je nekako bolje- dozivis porod malo zivlje nego u totalnoj...) i idem u srijedu unutra a cetvrtak je dogovoren porod) dodjem tu i opet krenem citati i sada mi je bas bed, voljela bi da nisam i da jos ovih par dan "uzivam" u iscekivanju...
btw: beba je na zadak, meni je prvi porod i tako su mi doktori preporucili, valjda znaju bolje od mene
__________________
01.07.2010
CICOTINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 11:24   #2060
Quote:
CICOTINA kaže: Pogledaj post
grozno..................................Men e su jucer pustili iz bolnice doma, bila sam u 24 sata, na svim pregledima i dogovorima za carski, anesteziju ( izabrala sam spinalnu...tu na forumu sam dobila dojam da je nekako bolje- dozivis porod malo zivlje nego u totalnoj...) i idem u srijedu unutra a cetvrtak je dogovoren porod) dodjem tu i opet krenem citati i sada mi je bas bed, voljela bi da nisam i da jos ovih par dan "uzivam" u iscekivanju...
btw: beba je na zadak, meni je prvi porod i tako su mi doktori preporucili, valjda znaju bolje od mene
Evo, da te malo utješim! Ja sam se isto bojala da bum nekaj osjetila i pitam ja anesteziologicu jel bum kaj osjetila, a ona meni odgovori: "pa oni vam već rade". Znači niš nisam osjetila.
Helly7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:23.