Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2009., 10:13   #1041
Quote:
279 kaže: Pogledaj post
Puno žena ne želi roditi vaginalno iz 1001 glupog razloga - to se zove planirani/elektivni carski
Ne, to se zove planirani/elektivni carski rez BEZ medicinske indikacije. Kao doktorica, sigurna sam da znaš da se CR može i treba planirati i u situacijama kada postoje medicinske indikacije.
Uvijek me iznenadi kada neki doktori ne barataju točno terminologijom.
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 10:45   #1042
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
pitanje za carski: dali ste prije nego ste osjetile prave trudove imale lažne trudove...menstrualne grčeve. I to da se javlja svaki dan?


pravi trudovi i jesu kao menstrualni bolovi. boli u leđima i nisko naprijed i to nema veze sa carskim.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 10:47   #1043
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Ništa ne kužim meni patronažna rekla da ona tko osjeća trudiće ko menstrualne grčeve da će na carski.

možda je mislila, ako imaš indikaciju za carski, a već imaš lagane trudove onda neće čekati više već će te prije dati na carski
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 11:22   #1044
moram odgovoriti na post forumasice 279... evo ja idem na carski... pise mi elektivni carski rez... indikacije svakako postoje - beba u 37, tjednu 4650 gr, a ja imam usku zdjelicu...
znaci, nije hir...
tako da si cd8, potpuno u pravu...
molila bih 279, da ne se suzdrzi od komentara vezanih uz carski zbog nas koje stvarno moramo na carki, pogotovo ako je dr... gdje je tu lijecnicka etika ?!
__________________
Vito stigao 15.09.2009.
nia333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 12:53   #1045
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
možda je mislila, ako imaš indikaciju za carski, a već imaš lagane trudove onda neće čekati više već će te prije dati na carski
Nemam indikaciju, jer već bi mi to dr valjda rekao prije na pregledu. Nego prije tjedan dana počeli su ti lažni trudovi koji mogu navodno trajati i tjednima. I po tome je ona rekla da ću na carski. Pitam zašto: pa od trudova se zdjelica širi, a porodni kanal ne
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 09:48   #1046
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Nemam indikaciju, jer već bi mi to dr valjda rekao prije na pregledu. Nego prije tjedan dana počeli su ti lažni trudovi koji mogu navodno trajati i tjednima. I po tome je ona rekla da ću na carski. Pitam zašto: pa od trudova se zdjelica širi, a porodni kanal ne


a od čega se onda širi porodni kanal ako ne od trudova?
lažni trudovi su braxton hickins kontrakcije, malo zabole, pa prestanu i najčešće se trbuh stvrdne,pa olabavi, a pravi trudovi bole ko menstrualni, u križima i naprijed nisko. obje vrste trudove nemaju veze kakav će porod biti i nisam čula da žene zbog lažnih trudova idu na carski.
babske priče
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 10:54   #1047
A znam to moja patronažna rekla. Danas idem kod dr. pa ću onda najbolje znat.
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 16:03   #1048
Molim neku od carica da mi odgovore kada im se počeo smanjivati trbuh, odnosno kad se potpuno vratio u normalu?
Ja sam sitnije i mršavije građe, a beba je bila prevelika pa i moj trbuh i on je sada ostao poprilično velik.
Kad ste počele pomalo vježbat, ja se osjećam odlično već od 7 dana od carskog?
Pomaže li steznik?
Hvala
__________________
Tu smo
detektiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 16:07   #1049
Quote:
detektiv kaže: Pogledaj post
Molim neku od carica da mi odgovore kada im se počeo smanjivati trbuh, odnosno kad se potpuno vratio u normalu?
Ja sam sitnije i mršavije građe, a beba je bila prevelika pa i moj trbuh i on je sada ostao poprilično velik.
Kad ste počele pomalo vježbat, ja se osjećam odlično već od 7 dana od carskog?
Pomaže li steznik?
Hvala

još imam tri trbuha...
nosim steznik.. ali počni nakon 14 dana... da ti ne povrijedi šavove
vježba se nakon mjesec dana, ali ja ne vježbam lijena sam
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 16:21   #1050
Quote:
detektiv kaže: Pogledaj post
Molim neku od carica da mi odgovore kada im se počeo smanjivati trbuh, odnosno kad se potpuno vratio u normalu?
Ja sam sitnije i mršavije građe, a beba je bila prevelika pa i moj trbuh i on je sada ostao poprilično velik.
Kad ste počele pomalo vježbat, ja se osjećam odlično već od 7 dana od carskog?
Pomaže li steznik?
Hvala
Ja jos imam trbuh. A nikad ga nisma imala, ni kad sam najdeblja bila.
Nadam se da ce vjezbanje pomoci.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 16:27   #1051
[QUOTE=detektiv;22558368
Kad ste počele pomalo vježbat, ja se osjećam odlično već od 7 dana od carskog?

Hvala[/QUOTE]

sad si me stvarno utjesila... ja idem sutra, i drago mi je cuti da se netko osjeca super samo 7 dana od carskog...

ako imate koji savjet ti i larazg, dobro bi mi dosao...
__________________
Vito stigao 15.09.2009.
nia333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 17:23   #1052
Pozdrav svima. Ja sam bila na carskom, spinalna anestezija. Osjećala sam se super već 10 dana poslije. Jedino je glupo što u vinogradskoj na odjelu babinjača nema onaj trokut za lakše dizanje iznad kreveta. Par dana me jako boljelo dizanje čak još gore kad sam išla leći. Ne znam kako u dr. bolnicama! Trbuh je još tu, 6mj. poslije. Nisam nosila nikakav steznik. Još ne vježbam. Spremamo se uskoro na drugu bebu.
__________________
[url=https://babysizer.com/f210924]
elisabeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 17:49   #1053
Quote:
nia333 kaže: Pogledaj post
sad si me stvarno utjesila... ja idem sutra, i drago mi je cuti da se netko osjeca super samo 7 dana od carskog...

ako imate koji savjet ti i larazg, dobro bi mi dosao...
moje iskustvo sam napisala

ja sam na nogama bila drugi dan.... meni je carski super.. majke mi mile....
drugi dan na nogama, drugi dan se već tuširala...

opet da sam trudna.. izabrala bih carski

rode su me izopćile iz sekte zbog ove izjave ali jebaji ga.. ja iskrena
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 18:02   #1054
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
moje iskustvo sam napisala

ja sam na nogama bila drugi dan.... meni je carski super.. majke mi mile....
drugi dan na nogama, drugi dan se već tuširala...

opet da sam trudna.. izabrala bih carski

rode su me izopćile iz sekte zbog ove izjave ali jebaji ga.. ja iskrena
citala sam tvoje postove i to me drzi... njih se drzim...
nadam se da ce i meni biti tako...
hvala ti lara na podrsci!
__________________
Vito stigao 15.09.2009.
nia333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 19:58   #1055
Cure da javim dr kaže isto što i vi , da je patronažna luda.
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 20:25   #1056
Quote:
detektiv kaže: Pogledaj post
Molim neku od carica da mi odgovore kada im se počeo smanjivati trbuh, odnosno kad se potpuno vratio u normalu?
Ja sam sitnije i mršavije građe, a beba je bila prevelika pa i moj trbuh i on je sada ostao poprilično velik.
Kad ste počele pomalo vježbat, ja se osjećam odlično već od 7 dana od carskog?
Pomaže li steznik?
Hvala
Pozz!
Ja sam nakon carskog počela vježbat odmah nakon babinja (a tad mi se smanjio i trbuh). Radila sam trbušnjake i orbitrek, al fakat nisam pretjerivala. Nekih 2 tj nakon carskog sam počela nositi steznik (2 sata ujutro i 2 sata popdne- da se mišići još više ne opuste, cca 1 mj). Trbuh mi je sada 6 mj. nakon poroda isti kao i prije. Bila na moru u bikiniju. Inače sam isto sitnije i mršavije građe.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 20:30   #1057
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
moje iskustvo sam napisala

ja sam na nogama bila drugi dan.... meni je carski super.. majke mi mile....
drugi dan na nogama, drugi dan se već tuširala...

opet da sam trudna.. izabrala bih carski

rode su me izopćile iz sekte zbog ove izjave ali jebaji ga.. ja iskrena
U potpunosti se slažem sa tobom. I ja da ponovno zatrudnim, bih htjela opet carski.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 21:13   #1058
Quote:
elisabeth kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Ja sam bila na carskom, spinalna anestezija. Osjećala sam se super već 10 dana poslije. Jedino je glupo što u vinogradskoj na odjelu babinjača nema onaj trokut za lakše dizanje iznad kreveta. Par dana me jako boljelo dizanje čak još gore kad sam išla leći. Ne znam kako u dr. bolnicama! Trbuh je još tu, 6mj. poslije. Nisam nosila nikakav steznik. Još ne vježbam. Spremamo se uskoro na drugu bebu.

ni na sd nema ništa za pridizanje nakon carskog. najgore mi je bilo kad sam se dizala. btw šta ne bi trebalo nakon carskog čekati na drugu bebu barem godinu dana?!
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 21:18   #1059
Quote:
detektiv kaže: Pogledaj post
Molim neku od carica da mi odgovore kada im se počeo smanjivati trbuh, odnosno kad se potpuno vratio u normalu?
Ja sam sitnije i mršavije građe, a beba je bila prevelika pa i moj trbuh i on je sada ostao poprilično velik.
Kad ste počele pomalo vježbat, ja se osjećam odlično već od 7 dana od carskog?
Pomaže li steznik?
Hvala

inače imam oko 58 kg, sitnija sam gore, a imam šire bokove. u trudnoći sam dobila 14 kg, znači imala sam 70 kg. malog još dojim i kile same idu dolje, ništa nisam vježbala, ne stignem malog nosim po cijele dane ili se igram s njim, kuham, perem, čistim, kad stignem a to je rijetko i sad imam 50 kg, ko u srednjoj školi
neki mi kažu da je to od dojenja, ali znam neke dojilje koje nisu skinule ni 1 kg nakon poroda, tak da mislim da to ovisi o organizmu. ako nisi sklona debljanju, sve ćeš skinuti. nisam nosila steznik, trbuh se sam povukao, a inače možeš vježbati nakon babinja, 40 dana od poroda.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 21:21   #1060
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
šta ne bi trebalo nakon carskog čekati na drugu bebu barem godinu dana?!
ovisi kojom metodom ti rade...
ja sam pitala svog profesora kada mogu na drugo.. rekao je odmah.. radio sam vam carski novom tehnikom...
e sad što je stara a što nova tehnika ja ne bih znala
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.