Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2006., 11:35   #21
Tema - "Veza na daljinu" 45-i put...klap....

Samo jedna recenica : povjerenje i strast,nije bitna daljina u ovo nashe atomsko doba kad ljudi lete u svemir,a internet imaju i u Bangladeshu...
__________________
"Dođite brzo stop dovoljno mjesta za sve u bačvi ruma stop nema posla stop odlična plaća stop piješ cijeli dan stop ševiš cijelu noć stop požurite možda neće dugo trajati"
U2dva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 11:41   #22
Ja mislim da daljina nije faktor ne/uspjeha nego to kakva je ta druga osoba. Ako ti odgovara, uspjet ćete bez obzira na udaljenost (naći ćete način), a ako baš i niste stvoreni jedno za drugo - propast ćete, bez obzira na daljinu ili blizinu.

Znam jednu vezu koja je završiila uspješnim brakom. Istina, oboje su bili vrlo fleksibilni i nije im bilo teško putovati. I dosta brzo je sve to išlo jer su im vjerojatno dojadila putovanja ) No, činjenica je da će netko morati preseliti i prijeći preko svog ega. Eh, sad tko će to biti i dali se to može...
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 11:54   #23
Kod mene ta veza na daljinu od 450km funkcionira bez problema vec skoro dvije godine! Lagao bi kad bi rekao da je to lako jer mnogo je tu odricanja, no kad se zaista i svim srcem voli nikakva daljina nemoze unistit tu ljubav, ta daljina postaje samo test na kojem one slabe ljubavi definitivno padaju. Evo sad narednih dana upravo jedan moj prijatelj nakon petogodisnje veze na daljinu ima svatove, tako da sve se moze kad postoji volja obje strane.
__________________
Ja to mogu ja to hocu
tihomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 11:55   #24
Quote:
leptir kaže:
kratko i jasno- sta mislite o vezama na daljinu.
ne mislim o vezama na daljinu
prakticiram ih
KCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 12:51   #25
Znaš kak se kaže "Daleko od očiju,daleko od srca!!" barem je tak bilo kod mene.....no svaka čast onima koji to prakticiraju,nije to za svakoga

Kao prvo ja nebi mogla bez sexa
DarkAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 13:17   #26
Quote:
leptir kaže:
imam manje od 20 godina, al et iskustvo ko iskustvo uvijek je dobro doslo.a slazem se sa tobom i ja pocinjem misliti da nije vrijedan....
ali ne znam kaj da radim..... ima tu jedna glupa stvar koja se zove -zaljubljenost,ili ljude tada jednostavno privlaci ta osoba jer znaju da je ne mogu imati uvijek pored sebe.
Imam 30 godina, i vec jednu curu volim skoro 9 godina, i mogu ti reci da radi..
Ona je slovakinja, trenutno radi u njemackoj, upoznali smo se pred puno puuuno godina, mladost ludost sam znao reci onda, i nisam htio nista zaozbiljno, i uvijek sam trazio i imao neke druge veze, da bi se na kraju ispostavilo da to nije to, srce me stalno vuklo k njoj, prvenstveno sto takvu osobu nisam jos u zivotu upoznao, nedavno se doselila u hrvatsku, ali kakva je nasa administracija, papire za posao nije mogla dobiti u 6 mjeseci, i ponudilo joj se da se vrati na staro mjesto u njemackoj, i odlucila je to prihvatiti.. Bilo je kao da se rastajemo, svjesni sto to nosi, ali egzistencija te prisiljava da doneses neke odluke u zivotu koje ostavljaju traga na srcu...
Uglavnom, opet smo razdvojeni, vidimo se jednom na mjesec, i jedva cekam taj trenutak kada je ugledam, za to jednostavno ne postoji logicko objasnjenje, jer me nista drugo ne ispunjava..
Plan za dalje je da se ja spremam k njoj, i u roku godine dana cu to i napravit, trenutno ucim njemacki, i vjeruj, najsretniji sam covjek na svijetu, imam svoju ljubav, moje srce kuca i za nekog drugog..
Go for it, ako stvarno osjecas da je to to..
Morate biti jako iskreni, tu ne postoje second thaughts, nekad se emocije toliko uzburkaju, cini ti se da se sve rusi... Ali vrijedi..
Sretno.
Grololom is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 13:19   #27
Znam ljude koji funkcioniraju na takav način dosta dugo vremena, ali mislim da to ovisi o više faktora... Osobno, uz najbolju volju, mislim da ne bi funkcioniralo duže od 6 mjeseci i to samo ako već imamo prethodne čvrste temelje "normalne" veze (dakle, kad nije bilo na daljinu)...
Srećom, sudbina me ipak odlučila ne bacati u takvo iskušenje...
__________________
Ljubav je...
chocogirl35b is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 13:50   #28
Pokušala sam , al nije išlo . ima to svojih čari jer se uželiš osobe više nego da ste stalno skupa . malo on tebi pa malo ti k njemu . ne može te zadesiti monotonija ili tako nešto. ali tu su vječite sekiracije jer ne znaš šta radi 80% vremena kad niste skupa. ma ne bi više hvala.thanks, but no thnx.
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 14:19   #29
Veze na daljinu su puste price.
To onda nisu veze.
Tocno se zna "definicija" veze.
Ako sam u vezi, ja bih tu osobu (barem) svaki dan uz sebe a ne samo vikendom.
Sto ako mi je neophodna u cetvrtak navecer a tehnicki je neizvedivo da se vidimo prije subote?
Utjeha u prijatelju? hmmm ... sto ce mi onda veza?
S frendovima cu imati vise zajednickog nego s tom osobom.
Ok, ako je prijelazni period, ali za stalno ..... poljubi i ostavi - manje boli.
clipp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 16:51   #30
Quote:
clipp kaže:
Veze na daljinu su puste price.
To onda nisu veze.
Tocno se zna "definicija" veze.
Ako sam u vezi, ja bih tu osobu (barem) svaki dan uz sebe a ne samo vikendom.
Sto ako mi je neophodna u cetvrtak navecer a tehnicki je neizvedivo da se vidimo prije subote?
Utjeha u prijatelju? hmmm ... sto ce mi onda veza?
S frendovima cu imati vise zajednickog nego s tom osobom.
Ok, ako je prijelazni period, ali za stalno ..... poljubi i ostavi - manje boli.
Sto ako si u vezi s pomorcem ili trgovackim putnikom?
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 19:06   #31
Quote:
clipp kaže:
Tocno se zna "definicija" veze.
daj mi, molim te, tu definiciju
__________________
"Zbog slabog interesa bolje sutra se otkazuje"
žirafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 19:21   #32
Ja nisam za takve veze...
Svjesna sam da sam takva i zato se ni ne upuštam.
Jednostavno, nismo svi za sve.

On the other hand, moja sestrična ima tipa u Portugalu. Već su skupa 2 godine. Ali ja se uvijek pitam - što će biti kada jednom provedu zajedno više vremena. Sada se viđaju malo i to vrijeme što su zajedno im je prekrasno. Ali to nije realni život... Nekako mi se sve to skupa čini tako...
neznam. besmisleno...
s jedne strane stalno su sami, ne prolaze zajedno ama baš ništa, vide se koliko se vide i onda su u nekoj nerealnoj dimenziji, već je prošlo par godina a još niti ne znaju da li bi se slagali u onom životu "dan za dan"... bo.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 20:59   #33
pa da, kako se nisam sjetio? zasto bit bez onog medu nogama, kad ga mozes imat? Razlika je u mentalitetu. S toga nemojte davati savjete. Ne stoji vam.

Ako ste procitali ikoji roman iz davnina, neke osobe su cijeli zivot volile nekog bez obzira na...
Superly Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 21:38   #34
a slijedeci put cu traziti nekog u susjedstvu!!!! -- da da.

znas kako kazu pastrva s pastrvom.
Superly Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 21:56   #35
daljina nije stvar uspjeha' -- daljina je ite kako stvar uspjeha -).

jel bolje skocit sto duze ili krace?
Superly Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 22:09   #36
POMORCI
hehe ... u vezi s pomorcem ..... pa zato su pomorci najrizicnije skupine spolno-prenosivih bolesti jer se rokaju di god pristanu

PASTRVE
Nisam pastrva.

ROMANI IZ DAVNINA
Duso .... pozdrav iz 21-og stoljeca
clipp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 22:33   #37
Quote:
leptir kaže:
kratko i jasno- sta mislite o vezama na daljinu.
mogu li uspijeti,ili su u startu osudjene na propast.
jeste li mozda imali takvu vezu,kakva su vam iskustva-ili se
mozda ne biste nikada u to upustili.
ja sam ti živi primjer da veza na daljinu može uspjeti. i kad ti svi kažu da ne može nije istina...

moj priča ide ovako.. upoznali smo se prije 5 godina... trebalo je trajati samo jedno ljeto..jer on živi u inozemstvu, a ja u hrvatskoj. i nisam drugačije ni pokušala zamisliti tu vezu, nego kao vezu od mjesec dana. znala sam da kad ode, da će sa sobom odnijeti i sve ono šta je tog ljeta bilo. nisam ni tražila više. samo da me to ljeto grli, ljubi i voli. otišao je... ali i prije nego je otišao shvatila sam da ga volim.. nisam mu htjela reci... ali prije nego je otisao rekao mi je da me voli.. nismo bili skupa.. pokoja poruka, mail.. svatko svoj zivot.. doslo je i drugo ljeto, a s njim i on.. dogovorili smo kavu.. nisam ga zaboravila, a kad sam ga vidjela shvatila sam da ga nisam ni prebolila.. ovaj put nisam htjela da ode a da mu ne kažem što osjećam. i rekla sam mu da sam ga voljela i da ga ne mogu zaboraviti.. da ga još volim i da želim bit s njim bez obzira šta je 1500 km izmedju nas.. proveli smo predivno ljeto. i odlučili pokušat. svako 1,5-2 mjeseca bi se nasli... i evo nakon 5 godina, volimo se više nego prije... on je čovjek mog života..

samo savjet... treba puno razumjevanja, povjerenja, razgovora, razgovora i razgovora.. zaboravi na prkos i ponos.. i ako treba bit, bit će.
eritrea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 22:37   #38
Quote:
clipp kaže:
Veze na daljinu su puste price.
To onda nisu veze.
Tocno se zna "definicija" veze.
Ako sam u vezi, ja bih tu osobu (barem) svaki dan uz sebe a ne samo vikendom.
Sto ako mi je neophodna u cetvrtak navecer a tehnicki je neizvedivo da se vidimo prije subote?
Utjeha u prijatelju? hmmm ... sto ce mi onda veza?
S frendovima cu imati vise zajednickog nego s tom osobom.
Ok, ako je prijelazni period, ali za stalno ..... poljubi i ostavi - manje boli.
najbolje je da se parovi zavežu pupčanom vrpcom pa da se ne razdvajaju... da da.. ponekad nekog moraš pustit od sebe da bi vidio koliko ti je stal do njegao.. stalno vidjanje može biti navika a ne ljubav.. a daljina zna ljude povezat vise nego da se svaki dan vidjaju.. istina, zna ih i razdvojit.. ali ovako vrlo brzo znas na čemu si..
eritrea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 22:47   #39
Quote:
eritrea kaže:
najbolje je da se parovi zavežu pupčanom vrpcom pa da se ne razdvajaju... da da.. ponekad nekog moraš pustit od sebe da bi vidio koliko ti je stal do njegao.. stalno vidjanje može biti navika a ne ljubav.. a daljina zna ljude povezat vise nego da se svaki dan vidjaju.. istina, zna ih i razdvojit.. ali ovako vrlo brzo znas na čemu si..

Nije rijec o vezivanju pupcanom vrpcom za Boga miloga, vec o vezi na daljinu.
Na kraju krajeva, obrati paznju na to koliko je ljudi u partnerstvu u svome gradu i blizoj okolici a koliko onih New York-Zagreb, te koliko one prve a koliko one druge veze opstaju.
No, sve je relativno, jer na kretena mozes naletjeti i u najblizem susjedstvu.
clipp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 22:50   #40
Quote:
eritrea kaže:
najbolje je da se parovi zavežu pupčanom vrpcom pa da se ne razdvajaju... da da..
na to sam i ja ciljala kad sam ju pitala da mi kaze "definiciju" veze, koja je kao opcepoznata

ak se s nekim ne vidis svaki dan onda nisi u vezi
__________________
"Zbog slabog interesa bolje sutra se otkazuje"
žirafica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.