Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2006., 11:47   #61
sa istih onih stranica evo još jednog teksitća s konkretnim prijedlogom gdje naći dečka...

Tko traži, naći će

Frazu «Ali ja ne mogu naći normalnog dečka» ili njenu inačicu «Pa gdje su normalni dečki?» sam sama izgovorila, a i čula valjda tisuću puta u životu. To je druga rečenica (poslije «Debela sam, jel da?») koju ženski spol najčešće izgovara...

«Debela sam» fraza se u mom vokabularu nikad nije ukorijenila, ali ova druga mi vrlo često padne napamet. Osobito nakon što se za mog sadašnjeg princa ispostavi:

• da je već nečiji tuđi princ pola godine
• da mi je to «zaboravio reći»
• da je emocionalno hendikepiran i može ostvariti čvršću povezanost samo sa daljinskim upravljačem
• da mu je nepoznat pojam «monogamija»
• da voli biti u simbiozi umjesto u vezi

Bilo koji od ovih razloga nužno povlači napadaj bijesa i gore spomenutu rečenicu. Barem kod mene. No, kako sam ja tip za akciju a ne za sjedit doma i plakat, kotačići u mojoj glavi su se lagano počeli vrtit (da, lagano, helou pa plava sam). Za početak, što ja uopće tražim? Pa, normalnog dečka. Ali, kako definirat «normalno». Hm, da ne kompliciram sad tu..normalan dečko ti se sviđa izgledom (nebitno je li crn, plav, visok, nizak..svatko ima svoje preference, u to neću ulazit), privlači te, može zadržati tvoju pažnju isključivo razgovorom (bez onih drugih hm… podlih taktika za uvjeravanje da su bolji nego što jesu :-)) određeno (duže) vrijeme i ne prepoznaje se u nijednoj od gore navedenih kategorija. Za početak, dosta.

Ali, gdje to naći pitate se sad. Nakon što sam davnih dana zaključila da je vani teško naći nekog takvog (ne zato jer normalni dečki ne idu van- da je tako ne bi bili normalni, nego zato jer zaglušujuća buka, alkohol i gužva nisu atmosfera za tražit i «prepoznat» normalnog frajera) počela sam razmišljat gdje onda. I odgovor mi je sinuo jedne spasonosne srijede oko 2 popodne. Taman kada sam digla pogled s knjige i tupo se zabuljila ispred sebe predamnom je prošetala najbolja guza koju sam ikad vidla. Tj. njen vlasnik, čija je i faca, kao i pozadina bila itekako vrijedna pogleda. Tada sam shvatila- umjesto usklika «Eureka!», moje otkriće je bilo popraćeno treskom knjige, koju sam u trenutku zanesenosti laktom srušila na pod. Koji pod? Pa pod 4. kata Nacionalne i Sveučilišne Biblioteke u Zagrebu :-) Da, oni najbolji odgovori su ujedno i najjednostavniji. NSB..zgrada kraj koje prolazim svaki dan po dva puta, i u kojoj sam istrošila sate i sate zaista učeći dok mi nije došlo do glave za što bi još mogla poslužiti.

U NSB-u je gotovo uvijek gužva, a veći broj ljudi znači i veću mogućnost pronalaženja nekog tko ti se može svidjet. Toliko studenata (muškog spola) na jednom mjestu je moguće naći samo na brucošijadama, ili «muškim» faksevima. A kako ja studiram na faksu gdje na jednog frajera dođe otprilike 12 žena, onda moja fascinacija ovim mjestom više i nije toliko čudna. Za pretpostavit je da frajeri u NSB nešto i uče (tu i tamo), dakle ne bi trebali bit tupavi. Prvi zahtjev je zadovoljen. A među toliko njih nije problem naći i onog koji će ti zapet za oko .A sad, kako stupit u kontakt s dotičnim je stvar osobnog izbora. Koja je najbolja metoda, ne znam. Jer, da znam, mislim da bi imala pametnijeg posla, a ne pisati kolumne :-)
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 12:06   #62
Quote:
blink_blink kaže:
Gdje se danas skrivaju slatki, simpatični i dobri dečki??
Ne skrivaju se,svuda su oko nas,i SVI SU ZAUZETI!
__________________
"Dum spiro,spero..."
Amina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 13:05   #63
Quote:
brain_cell kaže:
Ja sam se danas najela piletine, nadam se da će to muškarci znat cjenit.

ja volim piletinu,oš se ženit??,gdje i kako naći dečka ili on tebe,pa možeš i u redu za kruh,ali sumnjam pa upiši nešto,ne znam ples,fitness,ideš na fax,ni jedan na faxu ti se ne sviđa??di su okupljališta faxova,da vidiš ponudu i s ostalih faxeva,ti uopće prilaze dečki ili odmah odkantaš kad ti priđu?ti bi htjela da ti priđe tip ala brad pit i pita hoćeš li mi biti cura ti kažeš da i to je to,sve je moguće i nemoguće.
demetrius is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 14:32   #64
lako je nac decka, a sad jel on dobar....e te prave nades slucajno....jednog sam upoznala na tulumu, a ovog sad....e s njim sam sjedila u srednjoj skoli pa smo se nasli nakon puno godina
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 15:02   #65
e pa ljudi moji odn cure moje, ja sam tokom
ovih 6-7 godina izlazenja, imanja deckiju i sl
dosla do zakljucka da najbolji decki spadaju u profil
sportasa - znaci : izgled rjesen jer maltene svi imaju
dobra tijela a i dobre face (bar moji jesu), prakticiraju
zdrav zivot (nema cigareta ni litara alkohola dok je sezona)
imaju neki cilj u zivotu, naviknuti na rad i obaveze itd itd
skoro svi moji decki su bili sportasi i musko drustvo u kojem se
krecem je sastavljeno od istih. i znate kaj? tipovi su prejebeni.
kakgod da okrenes

minus u prici - prije ces takvog srest na jarunu nego za sankom u 2am
zato cure mrdnite dupetom, nece vam princ na vrata pokucat
plavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 15:47   #66
Quote:
blink_blink kaže:
Moja prijateljica i ja baš jučer pričamo gdje naći dečka??? Gdje se danas skrivaju slatki, simpatični i dobri dečki??
Mislim da nema baš previše budućnosti nakon onog kad zabriješ s nekim vani?!!?
Gdje ste vi upoznali svoje srodne duše??
Evo cherce, napravi ti ovako kako ti ja kazem:

Obuces se onako sportski ali slatko (ne trebas pretjerivati s kolicinom materijala na sebi, ali ne moras biti niti polugola), nabavis onu jednu anketarsku A4 plocicu na koji se zakvaci papir s anketom , siltericu na glavu i sparkas se negjde gdje ima naoko zanimljivih primjeraka. Odabers nekog, izdvojis ga iz copora i krenes ga anketirati i velis da trazis decka za frendicu. Slobodno ga izresetas sve sto bi te bilo sljuka pitati da je za tebe, a usput vidis i kako decko pliva pod pritiskom, ima li smisla za humor i sl. Od oka bih rekao da ce ti se svaki treci dati detaljno ispitati a neki od njih bi po statistici trebali imati i neke dobre preduvjete za daljnju obradu. E onda za kraj interviewa takve pitas da li za kraj oni imaju kakvo pitanje za tebe.

Ako barem jedan od njih ne zagrize i ne pita te broj telefona, rezi me tamo gdje sam najtanji!

p.s. jedino majke ti nemoj sve boldati jer ce svi decki pobjeci
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 15:50   #67
Quote:
Arash's friend kaže:
Evo cherce, napravi ti ovako kako ti ja kazem:

Obuces se onako sportski ali slatko (ne trebas pretjerivati s kolicinom materijala na sebi, ali ne moras biti niti polugola), nabavis onu jednu anketarsku A4 plocicu na koji se zakvaci papir s anketom , siltericu na glavu i sparkas se negjde gdje ima naoko zanimljivih primjeraka. Odabers nekog, izdvojis ga iz copora i krenes ga anketirati i velis da trazis decka za frendicu. Slobodno ga izresetas sve sto bi te bilo sljuka pitati da je za tebe, a usput vidis i kako decko pliva pod pritiskom, ima li smisla za humor i sl. Od oka bih rekao da ce ti se svaki treci dati detaljno ispitati a neki od njih bi po statistici trebali imati i neke dobre preduvjete za daljnju obradu. E onda za kraj interviewa takve pitas da li za kraj oni imaju kakvo pitanje za tebe.

Ako barem jedan od njih ne zagrize i ne pita te broj telefona, rezi me tamo gdje sam najtanji!
majstore šta iskustvo znači


Btw. nisi baš tanak nigdje
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 15:52   #68
Prije negdje na ulici ili u setnji nego u kaficu u 3 ujutro mrtva pijana... sada naravno sve ovisi o tome sto tko zeli;-)))
Ali pretpostavimo da se zeli naci neki dobar decko koji zna sto hoce i koji nije kao osoba los a izgled je ok (ako je samo izgled u pitanju, e onda moja sucut jer cete isto pitati i za 10 godina...)
Naravno da sve ovisi o prvome kontaktu tako da treba biti i cura simpaticna i jednostavna - a ne ocekivati da ce neka poza umisljene kraljice osvojiti neciji pogled - hoce ali ne onoga kojega pretpostavljamo zelite;-))
U biti sve se svede na to da je bitno biti na "trzistu" - znaci setati, druziti se, kretati se gdje se vecina krece i znati procijeniti situaciju...
A najbolje je ne ocekivati previse jer onda nitko nece ni valjati a u biti kako bi netko na prvi pogled zadovoljio ajmo reci kriterije za princa na konju;-))
Zjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 19:08   #69
... a opet, s druge strane, ja sam komplicirana, hirovita i stvarno svasta pricam u napadima iskrenosti, secem se svake prestupne i uzasno puno ocekujem pa se svejedno naslo srodnih dusa i za mene
zakljucak - svaki lonac ima poklopac i nije svaki savjet za svakoga
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 23:45   #70
Quote:
plavusa kaže:
e pa ljudi moji odn cure moje, ja sam tokom
ovih 6-7 godina izlazenja, imanja deckiju i sl
dosla do zakljucka da najbolji decki spadaju u profil
sportasa - znaci : izgled rjesen jer maltene svi imaju
dobra tijela a i dobre face (bar moji jesu), prakticiraju
zdrav zivot (nema cigareta ni litara alkohola dok je sezona)
imaju neki cilj u zivotu, naviknuti na rad i obaveze itd itd
skoro svi moji decki su bili sportasi i musko drustvo u kojem se
krecem je sastavljeno od istih. i znate kaj? tipovi su prejebeni.
kakgod da okrenes

minus u prici - prije ces takvog srest na jarunu nego za sankom u 2am
zato cure mrdnite dupetom, nece vam princ na vrata pokucat

draga moja, sportaša nikad više... osobe koje su spremne poginut za LOPTU, i život im se vrti oko igre, ne hvala. ne pristajem biti iza lopte na listi prioriteta (ili kojeg već rekvizita u drugim sportovima)


a gdje naći normalnog dečka, nemm pojma, i mene zanima


da, snimila sam jednog zgodnog u teretani, a onda sam ga u subotu vidjela zagrljenog s curom. tak to ide...
naranđica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 00:11   #71
Quote:
blink_blink kaže:
Moja prijateljica i ja baš jučer pričamo gdje naći dečka??? Gdje se danas skrivaju slatki, simpatični i dobri dečki??
Sorry, STVARNO ne stignemo sve... trudimo se, ali IMA VAS TAKO PUNO, a mi zauzeti!!!
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 00:19   #72
ma cure baljezgate gluposti.
Ja sam do sada imala 4 duge veze, a kriteriji za dečka su: mora biti visok oko 2m, mršav, onak malo duža kosa, alternativa blaga, slušat rock, pušit travu. Onda ne smije biti previše uredan, i budući da obožavam pse, ne bi mu smjelo smetat jedno 3-4 poveća psa u kući.
I ako ja s takvim zahtjevima uspijem naći dečka, onda mi nitko ne može reći da se ne može.
boaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 02:36   #73
Quote:
blink_blink kaže:
Moja prijateljica i ja baš jučer pričamo gdje naći dečka??? Gdje se danas skrivaju slatki, simpatični i dobri dečki??
Mislim da nema baš previše budućnosti nakon onog kad zabriješ s nekim vani?!!?
Gdje ste vi upoznali svoje srodne duše??
Zanimljiv topic.

Pa naravno da nema buducnosti s tim brijama...to je sve "instant veza"

Takav decko kakve trazite ti i prijateljica mozete negdje izolirane doma, ili tko zna gdje, vani cete ih tesko naci...kao i ja curu kakvu zavrijeđujem, vani se sve trzaju na cajke i sve su iste...
Gifted1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 07:56   #74
Quote:
blink_blink kaže:
Moja prijateljica i ja baš jučer pričamo gdje naći dečka??? Gdje se danas skrivaju slatki, simpatični i dobri dečki??
tu na forumu su svi takvi, kaj to još nisi skužila?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 08:22   #75
Quote:
papa štrumf kaže:
Btw. nisi baš tanak nigdje
priznajem, prilično nesretan izbor stilske figure
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 08:42   #76
Lopta prioritet ?

Pa to ti je kako si sama postavis u glavi...moj decko isto trenirao nogas i bio sav u tome...ali ja u tome nikad nisam vidjela neki problem...hvala Bogu da se bavi sportom i da se ne klosari...

...uostalom, ne bi ni ja dozvolila decku da mi brani da se bavim sportom koji treniram...aha-aha...

Glupa krava is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 09:21   #77
Quote:
boaa kaže:
imala sam ja jednog tako nadobudnog, dok mi nije poceo nabrajati koliko ima masti i kalorija u MIlka cokoladi.
e pa srce ti si naisla na jednog narcisa - momka kojemu je
tijelo kao takvo hram i koji ima nenormalne kriterije pa kad
mu vec nije dosta kaj terorizira sebe , to radi i drugima
normalni sportasi takvi nisu. kao sto rekoh podosta sam ih
promijenila i upoznala - i nitko mi nije brojao kolko sam cevapa
pojela . dapace, obzderavali su se samnom
plavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 13:10   #78
daj trebice brijete bezveze...odete van malo cugnete ..ako ok izgledate bar će vam 10 tipova doći s nekom spikom...ako nijedan ne valja onda ste vi komadi u banani..
__________________
Što bude sa ženom kad padne niz stepenice?
Ništa ako su pive čitave...
jao_sto_sam_lep is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 13:52   #79
Quote:
GDJE / KAKO NACI DECKA
NE na internetu...
Default_user is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 14:37   #80
jelte i dalje čutam ovaj site spreha.net i stvaro ima zgodnih stvari tamo...

pa vezano uz temu upravo pročitah o mr. Niceguy oliti kavalirima...

Danas slušamo o raznim vrstama muškaraca, što novim što starim. Govorim o metroseksualcima, „osjećajnim“ muškarcima, ženskarošima ... itd. Ali kad ste zadnji put čuli, a kamoli vidjeli jednog pravog kavalira? Krenite samnom u potragu za razlozima zbog kojih je ova „vrsta“ muškaraca pred izumiranjem.

Kada govorim o kavalirima mislim na ljude poput Gregory Pecka ili Frank Sinatre koje ste mogli vidjeti u starim (često crno bijelim) filmovima dok ste bili mali ili sada na HTVu kad nemaju s čime popuniti program. Kada govorim o kavalirima govorim o ljudima koji su poštovali žene i sve ljude oko sebe te općenito bili ljubazni i dobri prema svima, ne zbog tuđeg mišljenja već zato što su shvatili da drugačije ponašanje jednostavno nije prihvatljivo, a niti dostojno ljudskog bića. To su osobe koje su zaslužile danas izlizan epitet gospodina. Danas sve nazivamo gospodom, ali jako malo ljudi zaslužuje taj epitet. Prava gospoda su potpuna suprotnost od današnjih „slavnih“ muškaraca poput Colina Farrella, Brad Pitta, Tom Cruisa i njima sličnih koje osim po dobrim (diskutabilno) filmovima pamtimo i po nevjerojatno velikom broju skandala (tučnjave po barovima, varanje...). Glumci su još nevinašca prema poznatim glazbenicima koje uopće nema smisla imenovati, a ni njihove u najmanju ruku „diskutabilne“ radnje.

Sada kad smo definirali pojam, vrijeme je za jackpot pitanje. Cure, kad ste zadnji put vidjele jednog takvog? Kad vam je netko zadnji put pridržao stolicu dok ste sjedale ili jaknu/kaput dok ste je oblačili? Kad se netko prema vama ponašao tako da ste osjetili da ste nešto posebno, a da vam nije bio partner? Naravno, ne mislim da ste tu osobu vidjeli samo jednom da se tako ponaša, već da vam je upao u oko kao dosljedan, a ne vikend kavalir.

Razloga zbog kojih su pravi kavaliri rijetka pojava u društvu, gotovo ravna mitu je mnogo. Prvi razlog je propadanje tradicionalnih vrijednosti u društvu što je posljedica liberalizacije društva, ali i medija. Prave vrijednosti se ne prenose sa naraštaja na naraštaj zbog toga što roditelji imaju sve manje i manje vremena da ga provode sa djecom, a sve više vremena troše na akumuliranje materijalnih dobara. Rezultat toga je nerijetko loš odgoj bez usađenih pravih vrijednosti i nekih socijalnih manira. Na kraju balade o lošem odgoju dobijemo jako puno ljudi bez osjećaja za bonton i indiferentnost prema svemu. Primjer toga je da ćete u New Yorku prije dobiti pomoć kad vičete „vatra!“ nego „u pomoć!“. Žalosno, ali istinito. Ironično je što bi svatko u toj situaciji očekivao pomoć, ali ne bi bio taj koji pomaže. Drugi razlog zbog kojeg ima sve manje kavalira su žene. Žene su ubile kavalire. Osim što uopće ne cijene takvo ponašanje, neke od njih idu tako daleko da ga ne odobravaju. Naravno, govorim o feministkinjama. Naime pojam jakosti žene im je toliko udario u glavu da su odlučile da im ne treba pomoć, te da je bilo kakvo nuđenje dotične znak krajnjeg nepoštovanja i udar na položaj jednakosti. Osim što propagiraju hrpu gluposti, dotične babe ubijaju svaku želju za ljubaznošću. Prije par godina sam se ustao da ustupim svoje mjesto jednoj gospođi u tramvaju na što se ona počela derati na mene da onda nije stara te da sam bezobrazan što to mislim. Takve situacije pokazuju da osim što su kavaliri ugrožena vrsta, ni dame nisu daleko od tog statusa.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:12.