Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2021., 13:53   #1
Nasljednici se ne javljaju, žive u inozemstvu

Pozdrav.
Nisam naišla na post ove teme, pa otvaram novu.
Ako ona postoji, molim da me uputite. Hvala.

Trebam savjet kako "očistiti" zemlju kad su svi živući nasljednici u drugoj zemlji i ne javljaju se.
Imamo dosta zemlje, a u svakoj čestici je djelom vlasnik osoba koja je mrtva već više od 50 godina.
Nikad se ni djeca (pokojni i oni), ni unuci nisu pojavili, niti prebacili imovinu na svoje ime. Unuka sad ima 6 (+njihove obitelji).
Pokušali smo ih tražiti, ali ne možemo doći do njih. S jednim jedinim smo uspjeli kontaktirati, objasnili smo da želimo srediti te vlasničke odnose i otad se više ne javlja.

Postoji li način da se to drugačije riješi?
Jer ovako će to iz godine u godinu biti sve teže, a nasljednika sve više.
Hvala na odgovoru.
Nuvola bianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2021., 23:39   #2
Pokreni PIP i predaj zahtjev na ZK odjel, naravno uz neke dokaze da si u posjedu i da stvarno stanje nije usklađeno sa (starim) upisima u ZK.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2021., 12:22   #3
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Pokreni PIP i predaj zahtjev na ZK odjel, naravno uz neke dokaze da si u posjedu i da stvarno stanje nije usklađeno sa (starim) upisima u ZK.
Ali i u posjedovnom listu je ta osoba koja je umrla davno.

Šta se može s te osobe prebaciti na nas, neovisno o tome šta je ona imala/ima nasljednike?
Nuvola bianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2022., 07:55   #4
Ti moraš dokazati da si u posjedu, ili neki arhivski ugovor o prodaji ili svjedoci.

Ne ide prebacivanje zemlje s jednog vlasnika na drugog samo tako. Uzmi odvjetnika i pokreni postupak.
Obzirom da nisi niti u posjedovnoj listu, slutim probleme.

Ja sam svoju zemlju rješavala da je pokrenut postupak izmjene podataka u zk, medjutim moja obitelj je bila u posjedovnoj listu. Išlo je dokazivanje, stari papiri i svjedoci pred sutkinjom.

Osobe upisane u vlasničkom listu su odavno bile pokojne, ali sa živućim nasljednicima i ta zemlja ih uopće nije zanimala. Da jest, dan danas bi se ganjali po sudu.
blues4lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2024., 19:10   #5
Pozdrav,

Zamolila bih za pomoć - šta u slučaju kada u slučaju smrti postoje 2 brata nasljednika, jedan je u Hrvatskoj i živi u nasljeđenom stanu a drugi je negdje u Americi i ne zna se ništa o njemu zadnjih 20 godina, ni da li je živ ni gdje stanuje. Interpol ga je već probao naći ali ništa od toga. Od smrti oca ostavitelja je prošlo godina dana.
Sud u Hrvatskoj je odredio skrbnika (sa suda) nestalom bratu, prošla je godina dana, drugi brat želi preurediti stan i skrasiti se itd. ali ne može ništa napraviti jer postoji suvlasnik ali ništa se ne zna o njemu.
Skrbnik ne želi odustati i tvrdi da se nestali brat mora naći. Moje pitanje je, šta u tom slučaju - da li treba proći još dosta godina dok se nešto ne pokrene, prema nekim saznanjima, potrebno je proći 2 godine od ostavinske rasprave i nakon toga prestaje sudska obveza skrbništva.
Da li možda netko zna?

Hvala!
The Connie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:27.