Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2006., 14:29   #101
cURE JA SAM BILA NA NAJMANJE DESET SVADBI I NITI JEDNA SVADBA NIJE BILA NEISPLAĆENA(TAKO SE TO KAŽE),uopće ne znam više nikoga da na svadbu donosi miksere i tostere...to je danas postalo više stvar kulture...što se mene tiče...ja na svadbu pozivam 100tinjak ljudi dakle taman one ljude koji su mi bliski i kojima mogu reći da želim novce,a ne nekakve gluparije ili da mi treba ovo lili ono pa ću baš to i dobiti...onima koji pozivaju ljude kojima im je to neugodno reći predlažem da naprave liste darova u nekim trgovinama i da im to napomenu na pozivnicama samo kao natuknicu na dnu....samo jednom rečenicom.....tipa:Lista darova nalazi se u tim i tim trgovinama, mislim da će im sve biti jasno....to neka bude samo za one goste koje ne poznate baš dobro,onima s kojima ste bliski uvijek možete reći da želite novce jel će vas svadba puno koštati,pa da ćete ju tako i otplatiti....iskreno uopće ne kužim ljude koji kažu da nemaju novaca za svadbu,kada se na svadbi jedino može zaraditi...to ne vrijedi za ove astronomske cifre od 20.000,00E
ivanar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:38   #102
Nažalost,ali u zadnje vrijeme sve više čujem da si jedva pokriju troškove sale a drugo da i ne spominjem.Znam dosta ljudi koji su našli prazne koverte,ili kad obitelj od 5 članova donese 100 eura a stolica ta košta 50 po osobi.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:39   #103
mi se nismo isplatili
ali smo zato dobili prema listi zelja kompletnu opremu za stan ,namjestaj isl. tako da smo bili zadovoljni....
ne znam gdje to netko daje 150 € u kuverti, kod nas je prosjek 50tak, a najbliza rodbina eventualno 150-200€
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:47   #104
Ja sam isto čula za prazne koverte..ali bih se onda zapitala koga to oni zovu na svadbu...ja za ljude koje pozovem mogu garantirati da to ne bi napravili ni u ludilu
ivanar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:50   #105
Quote:
Wedding kaže:
Ova tema ide polako u k...., jedni napadaju, Lolitu, drugi spominju kako se tko zabavio na svadbi od 50 ili 500 ljudi..........eeeeeeejjjjjjj pa koja je tema????
ko kokoske smo bas!
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:51   #106
lolita nemoj se sada ti ljutiti,molim te,ali kompletna oprema za stan košta otprilike toliko koliko si ti napisala da te je svadba došla...to znači da si se isplatila...znam sve to jel sam stan počela namještati prije dva mjeseca i do sada smo potrošili oko 70.000.kn,a još nismo sve nmjestili
ivanar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:52   #107
Pa znam za primjer gdje je bila samo familija i najbliži frendovi,a bile su 2 prazne kuverte.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:54   #108
Quote:
milkica kaže:
Pa znam za primjer gdje je bila samo familija i najbliži frendovi,a bile su 2 prazne kuverte.
onda se to stvarno mogu nazvati frendovi
ivanar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:56   #109
ja ne racunam na to da ce se svadba sama isplatit, na to nebi nitko smio racunat. sta ako na kraju ostanes u minusu a nemas ustedjeno. mi cemo imat onoliko koliko ce kostat a ono sto dobijemo koliko god bilo dobro je doslo taj novac se moze onda na nesto drugo trosit.
to o praznim kuvertima sam isto cula, meni je to totalno nezamisljivo kako moze neko tako nesto darivat... mislim da svako na vjencanje zove osobe koje mu nesto znace u zivotu pa ta osoba ako nema mogucnost meni nesto poklonit onda se iskreno nadam da ce mi ipak biti gost jer zna da moj dragi i ja nista ne ocekivamo. mene bi bilo sram od nekoga ko nema sam za sebe dovoljno (a takvih nazalost ima )primit 200 eura, radje da mi da jednu lijepu kartu sa lijepim zeljama i cvijetak
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:59   #110
magg potpisujem u potpunosti...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:02   #111
Quote:
ivanar kaže:
lolita nemoj se sada ti ljutiti,molim te,ali kompletna oprema za stan košta otprilike toliko koliko si ti napisala da te je svadba došla...to znači da si se isplatila...znam sve to jel sam stan počela namještati prije dva mjeseca i do sada smo potrošili oko 70.000.kn,a još nismo sve nmjestili
ma istina je, jesam se isplatila u tom smislu hehe, no htjela sam rec' da nisam dobila lovu.....
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:04   #112
meni recimo neki "blizi" prijatelji nisu poklonili NISTA! a sta da sad kazem...jos da su barem u nemogucnosti, onda bih razumjela i ne bi im nista predbacila, no ovi fakat imaju love...ma da su mi barem cvijet kupili ne bih nista rekla!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:06   #113
to bi i meni zasmetalo i vjerujte mi, to bi im i rekla. na kulturno...ono, da mi i vreću brašna daju, super! nisam materijalist i ne želim nikakve stotine i tisuće kuna...al daj malo! to ima svoju simboliku.
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:07   #114
Naša svadba je došla oko 21.000kn kao što sam već rekla, a ako ne računamo poklon jednih od roditelja, dobili smo oko 7.000 eura. Najmanja cifra je bila 50 eura u koverti, naime svi naši prijatelji su studenti. Većina ljudi se isprsilo i više nego što smo uopće i zamišljali...Bilo mi je krivo jer znam da su neki to jedva skupili, ali kaj da radim....
Uglavnom, mi smo dobro prošli jer su roditelji plaćali, ali nisu tražili nazad novce. Reklo bi se da smo sretnici. Dok nam netko drugi ne nadjene druge ružne pridjeve...

I da, čudni su mi ljudi koji dođu praznih ruku. Ja nisam očekivala ništa, ali bar bi mi cvijet ili neka sitnica već značila neku pažnju, ovako se čovjek osjeća jadno - pozove bližnje i onda tako prevare...Nisu onda trebali ni kuvertu davati...Ma, jadno..Sva sreća da to nisam doživjela.
Mikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:08   #115
Quote:
lolita11 kaže:
mi se nismo isplatili
ali smo zato dobili prema listi zelja kompletnu opremu za stan ,namjestaj isl. tako da smo bili zadovoljni....
ne znam gdje to netko daje 150 € u kuverti, kod nas je prosjek 50tak, a najbliza rodbina eventualno 150-200€
Eto, npr. nama je u 2 koverte bilo po 600 € - čuda se događaju
Bilo ih je dosta i po 200-300, a nitko nam nije dao 50€ u kuverti. A obični smo ljudi, nikakvi bogataši
No, iskreno, začudila sam se na jako puno poklona - opet se potvrdilo da onaj tko najviše ima, najmanje da i obrnuto. Siromašan skuplja godinu dana da ti može pokloniti nešto, a bogataš taj dan "odriješi kesu" i da nešto para..ČAST IZNIMKAMA!
I, da, vratili smo uložene novceu svadbu...
Ma bitno da ti daju od srca nije bitno koliko!
Marta2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:08   #116
Quote:
kitty b kaže:
to bi i meni zasmetalo i vjerujte mi, to bi im i rekla. na kulturno...ono, da mi i vreću brašna daju, super! nisam materijalist i ne želim nikakve stotine i tisuće kuna...al daj malo! to ima svoju simboliku.

ne samo da smeta nego i zaboli , ali ne kaze se bezveze da se poklon vraca, pa bi i ja njima tako vratila
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:09   #117
lolita, to mi je pak malo cudno da nisi nikakav znak paznje dobila... jesu sta o tome rekli? mozda su oni iz nekog kraja di to nije obicaj vec sam to jednom cula..
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:10   #118
Evo, ja cu radje nekome pokloniti sliku ili kupiti nesto po listi zelja nego dati lovu..ali uvijek..jer, sto je danas 100 eura, nista prakticki...a slike kostaju puno vise i dugotrajnije su..

Nedavno sam bila na svadbi od frenda i frendice i poklonila sam im nesto sa liste zelja..kupila sam nesto kao vazu nekakvu..iskreno ne znam sto je to bilo..i ono za ulje i ocat..i platila sam 1600 kn..osinulo me skoro kada sam cula cijenu..fala Bogu na kartici i ratama..a mladencima se bas ne bih mogla pojaviti sa kred.karticom i reci im.."e budem vam ja svaki mjesec davala po 300 kn"
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:11   #119
Quote:
Marta2010 kaže:
Siromašan skuplja godinu dana da ti može pokloniti nešto, a bogataš taj dan "odriješi kesu" i da nešto para..
ovo je na zalost istina.. kad si zamislim da ce moja teta sad vec pocest stedit da mi pokloni 500 eura ko ostalim rodicama onda me srce zaboli i mogu joj 10000000xxxxx puta reci da ja to ne zelim da necu to uzet ali ona to nece da cuje
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:13   #120
Quote:
Magg kaže:
ovo je na zalost istina.. kad si zamislim da ce moja teta sad vec pocest stedit da mi pokloni 500 eura ko ostalim rodicama onda me srce zaboli i mogu joj 10000000xxxxx puta reci da ja to ne zelim da necu to uzet ali ona to nece da cuje
Al vjeruj mi, tako ti je i nama bilo...ja bi najradije vratila neke od poklona, jer znam da ljudi zaista nemaju, a da su barem onda nešto sitno dali...ne mislim da se novcima iskazuje ljubav, već sama gesta od godišnjeg skupljanja je dokaz koliko joj je stalo do tebe
Marta2010 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:10.