Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2009., 17:56   #41
Quote:
jellenna kaže: Pogledaj post
PiaLolla, ovo za fiziološku otopinu ti je netko rekao ili?
Meni se nekako isto čini da ne bi trebalo stavljati nikakvu kemiju na lice tako male bebe...
Chistila sam joj nosich, ushi, pupak sa fizioloshkom, pa sam ponekad malo preshla i preko licheka......nitko mi nije rekao, nije pomoglo, a nije ni odmoglo

OT: Ja sam imala probleme sa dermatitisima, pa su mi je dermatologica rekla da ujutro i navecher chistim lice fizioloshkom.......


Stvarno nemojte nichime mazati.....makar je na povrshini, ali izbija iznutra, niakava krema neche pomoch, samo moze pogorshat, jer se zachepljuju pore.
Mala kozica od 1mj djeteta mora disati, pogovoto kad se chisti od tih hormona
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 18:28   #42
to su ti obični hormoni djete se čisti....ali pazi što jedeš
mama26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 11:48   #43
Pozdrav svima!

Ja sam mama Lovre starog 15 mjeseci i isto bitku vodimo sa prištićima ali na koljenu i to desnom. Počnu kao crveni prištići i onda se transformiraju u velike gnojne koji se suše, evo već tri do četiri tjedna. Već sam poluluda i ne znam šta da radim. Samo da naglasim da Lovru ne perem u kupkama već u običnoj vodi sa malo maslonovog ulja, ne jede čokoladu (zbog alergije) i ne dajem mu nikakvu junk hranu. Kuham svaki dan i jede uvijek svježe pripremljeno. Stvarno ne znam u čem je kvaka
valle1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 16:53   #44
Evo i mi smo počeli imat problema sa nekakvim osipom po licu.Prvo je počelo samo po bradi prije nekoliko dana,od jučer se proširilo sve oko usta,na pola obraščiće i po nosu.E sad,znalo se desit i ranije da mu iskoči digdi koji po licu ili oko usta od dude ili šta ja znam od čega al to nije ni približno slično ovome.To je užasno crveno,točkica do točkice i danas san primjetila da se počelo sušit.Ma grozno.On ima 10 miseci i jede skoro pa sve ne virujen da je alergija na nekakvu hranu jer je jeo isto šta i uvik ovih dana.Sad ga svako malo umivam vodom i mažem mu to malo sa nekakvom Bubchen kremom za lice koja je kao protiv utjecaja hladnog vremena ( protiv isušivanja ) jer smo to imali i prošle zime i krema mu je super pomogla.Al ponavljam to je bilo možda nekoliko prišteva a sad je to gomila.
u četvrtak ionako idemo kod doktora pa ću pitat,a u međuvremenu ima neko neku ideju šta bi mu to moblo bit???
Dudu više skoro pa i ne stavlja u usta dakle ne može bit od nje!
__________________
Više neman vrimena za ništa.
sandrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 14:08   #45
S obzirom na to da nisam dobila nikakvu informaciju ni odgovor na svoje pitanje mislim da je lipo i kulturno da napišem da smo sami rješili svoj problem,naime dobili smo nekakvu Mustelinu kremicu od doktorice i sve se povuklo u roku od 2 dana.Ako ikog zanima naravno,samo da se zna.
__________________
Više neman vrimena za ništa.
sandrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 15:37   #46
Quote:
sandrić kaže: Pogledaj post
S obzirom na to da nisam dobila nikakvu informaciju ni odgovor na svoje pitanje mislim da je lipo i kulturno da napišem da smo sami rješili svoj problem,naime dobili smo nekakvu Mustelinu kremicu od doktorice i sve se povuklo u roku od 2 dana.Ako ikog zanima naravno,samo da se zna.
Mene zanima, mojoj maloj se svako malo izbacuju prištići oko usta i ja stalno mislim da je to od dude, ali sve više počinjem sumnjat u to... kaj je vama pedica rekla od čega je to? I koja je to Mustelina kremica?
astra99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 10:31   #47
Quote:
astra99 kaže: Pogledaj post
Mene zanima, mojoj maloj se svako malo izbacuju prištići oko usta i ja stalno mislim da je to od dude, ali sve više počinjem sumnjat u to... kaj je vama pedica rekla od čega je to? I koja je to Mustelina kremica?
meni je rekla da je to vrlo moguće reakcija na kravlje mlijeko,pa je preporučila da ga ne koristim u pripremi jela nekoliko dana i da mažem s ovim i otišlo je! e sad od čega,ne mogu dat ruku u vatru al mislim da je ipak kremica odradičla svoje.
Kako se točno zove nemam pojma jer tu na njoj piše sto stvari ( mi smo dobili testere ),al uglavnom piše ti ovako: Mustela,dermo-pediatrie pa ispod ZONES IRRITEES ( for irritated area ) , pa opet ispod STELATRIA, dermo repairing care.
Nadam se da sam pomogla
__________________
Više neman vrimena za ništa.
sandrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 00:04   #48
Quote:
sandrić kaže: Pogledaj post
meni je rekla da je to vrlo moguće reakcija na kravlje mlijeko,pa je preporučila da ga ne koristim u pripremi jela nekoliko dana i da mažem s ovim i otišlo je! e sad od čega,ne mogu dat ruku u vatru al mislim da je ipak kremica odradičla svoje.
Kako se točno zove nemam pojma jer tu na njoj piše sto stvari ( mi smo dobili testere ),al uglavnom piše ti ovako: Mustela,dermo-pediatrie pa ispod ZONES IRRITEES ( for irritated area ) , pa opet ispod STELATRIA, dermo repairing care.
Nadam se da sam pomogla
Jesi, hvala. Ja sam kupila neku od ADERME isto kao za iziritirana područja, baš je navedeno i to crvenilo oko usta, ali baš i ne pomaže. Čak neko vrijeme pišem sve kaj jede, ali nisam ništa pametnija. Kravlje mlijeko joj ne dajem, na istom adaptiranom je već mjesecima tak da nije u tome stvar. Izgleda da ćemo i mi morati kod pedice
astra99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 10:43   #49
Quote:
astra99 kaže: Pogledaj post
Jesi, hvala. Ja sam kupila neku od ADERME isto kao za iziritirana područja, baš je navedeno i to crvenilo oko usta, ali baš i ne pomaže. Čak neko vrijeme pišem sve kaj jede, ali nisam ništa pametnija. Kravlje mlijeko joj ne dajem, na istom adaptiranom je već mjesecima tak da nije u tome stvar. Izgleda da ćemo i mi morati kod pedice
Da,skužila san i ja da mu nije od kravljeg mlijeka.Nekako mi se sve čini da on kako sve živo dira okolo i trpa u usta da mu nešto izaziva takvu reakciju,baš sam ga počela pratit pomalo,nemam pojma.
__________________
Više neman vrimena za ništa.
sandrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 11:23   #50
Quote:
zaskia kaže: Pogledaj post
I mi vec mjesecima (sad smo 9 mj.) imamo neke pristice, ne mazem nicim, on se ne cese, jedino sto ruzno izgleda...Od hrane ne bi trebalo biti, jer obicno kad je na nesto odreagirao drugacije je izgledalo i proslo bi za jedan dan...Ovo mi ipak malo predugo traje... Ne vidim u tome neki problem, osim sto ruzno izgleda...
Evo da ja updateam...Otkrili smo, valjda, od cega su pristici, bila kod pedice...Nije nikakva reakcija na hranu ni nista, nego je od iritacije od tatine, djedove, strikine brade Dala nam neku Mustelinu kremicu za suhu kozu i rekla da prije nanosenja kreme ocistim obraze s kamilicom i da onda nanesem kremu...Blah...
zaskia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 23:30   #51
Pisala sam na dohrani, pa kopiram ovdje, možda mi netko može šta pametno reći.

Malena je probala jabuku 3 dana, pa 3 dana krušku. Treći dan kruške ujutro dobila osip iza uha, malo po vratu i po leđima, to je bilo jučer, osip ostao i danas. Ako je to alergija na krušku, dal bi se pojavila tek treći dan??
(a može biti i nešto drugo, oprala sam 2 mašine robice prije 2 tj sa nekim drugim praškom, slučajno krivi kupila, pa možda od toga. Ali, sigurna sam da sam joj već i prije obukla neku robicu iz tih tura opranog veša. Sad moram oprat 80% njenog veša jer nemam pojma šta je sve oprano s tim praškom.)

Šta sad s tim osipom? kolko dugo ga smije imat a da ne treba dizat paniku? i da li mazat s nečim ili ničim?
__________________
BabyCipelicscrapbook
Joel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 16:55   #52
evo jedva pronašla nekakvu temu o osipu

ovako, mojoj curici je već jedno dva tjedna na vratu nekakav čudan osip, u biti ni sama ne znam dal bi rekla da je to osip,, uglavnom iza na vratu, točno gdje recimo dođe etiketa od majice ima jednu točkupromjera možda nekih 1,5 cm i unutar te točkice su kao male sitne sitne točkice kao osip, (hm, valjda sam dobro objasnila)
ne da mi se sad zbog toga odmah letiti pedijatrici, al zanima me ako je netko imao nekakvo slično iskustvo da mi kaže s čim bi joj to mogla mazati
probala sam sa sudocremom al baš ne ide
može nešto drugo??
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 08:48   #53
Quote:
ane_007 kaže: Pogledaj post
evo jedva pronašla nekakvu temu o osipu

ovako, mojoj curici je već jedno dva tjedna na vratu nekakav čudan osip, u biti ni sama ne znam dal bi rekla da je to osip,, uglavnom iza na vratu, točno gdje recimo dođe etiketa od majice ima jednu točkupromjera možda nekih 1,5 cm i unutar te točkice su kao male sitne sitne točkice kao osip, (hm, valjda sam dobro objasnila)
ne da mi se sad zbog toga odmah letiti pedijatrici, al zanima me ako je netko imao nekakvo slično iskustvo da mi kaže s čim bi joj to mogla mazati
probala sam sa sudocremom al baš ne ide
može nešto drugo??
odi pedijatrici, moguće da su gljivice ili sl pa će trebati mazati da se ne proširi. Kod gljivica je specifično što imaju oštar rub-unutra se zacrveni, a nakon nekoliko dana taj unutarnji tio posvijetli i počne se perutati -tada se može prenjeti dalje jer se to šire spore... Nije ništa strašno neka se djeca jednostavno podložna tome, ali odi pedijtru da pogleda
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 09:28   #54
Quote:
ane_007 kaže: Pogledaj post
evo jedva pronašla nekakvu temu o osipu

ovako, mojoj curici je već jedno dva tjedna na vratu nekakav čudan osip, u biti ni sama ne znam dal bi rekla da je to osip,, uglavnom iza na vratu, točno gdje recimo dođe etiketa od majice ima jednu točkupromjera možda nekih 1,5 cm i unutar te točkice su kao male sitne sitne točkice kao osip, (hm, valjda sam dobro objasnila)
ne da mi se sad zbog toga odmah letiti pedijatrici, al zanima me ako je netko imao nekakvo slično iskustvo da mi kaže s čim bi joj to mogla mazati
probala sam sa sudocremom al baš ne ide
može nešto drugo??
Mi smo se riješili naše ''točke''. Pojavila se kad je mala imala oko 1,5 mj i trajala preko mjesec dana.
Isto je tako izgledala: oblik elipse dužine 2 cm širine 1 cm. Crvenilo s puno točkica koje izgledaju ko mali prištići. Jedan dan više izražena, drugi dan manje. Na bradici ispod uha.
Trajalo je skoro mjesec dana. Probali sve kremice ( suduko, neke niveine, adermu ... ) Prvi put nam je pedijatar dao adermu uz komentar: obični dječiji ekcem koji duže traje ali prije ili kasnije prođe. Nakon tjedan dva nije prošao već se i pojavila još jedna mrlja malo više na licu. Na redovnom pregledu, ovaj put pedijatrica, dala nam je belobazu (mislim da se tako zove) na recept (pripravlja se u apoteci, bijela krema s mirisom ljepila za papir).
Rekla je mazati 5 dana. Treći dan ni traga više od mrlje.
bioaktiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 10:36   #55
Quote:
bioaktiv kaže: Pogledaj post
Mi smo se riješili naše ''točke''. Pojavila se kad je mala imala oko 1,5 mj i trajala preko mjesec dana.
Isto je tako izgledala: oblik elipse dužine 2 cm širine 1 cm. Crvenilo s puno točkica koje izgledaju ko mali prištići. Jedan dan više izražena, drugi dan manje. Na bradici ispod uha.
Trajalo je skoro mjesec dana. Probali sve kremice ( suduko, neke niveine, adermu ... ) Prvi put nam je pedijatar dao adermu uz komentar: obični dječiji ekcem koji duže traje ali prije ili kasnije prođe. Nakon tjedan dva nije prošao već se i pojavila još jedna mrlja malo više na licu. Na redovnom pregledu, ovaj put pedijatrica, dala nam je belobazu (mislim da se tako zove) na recept (pripravlja se u apoteci, bijela krema s mirisom ljepila za papir).
Rekla je mazati 5 dana. Treći dan ni traga više od mrlje.
To su ti onda gljivice... beštije kojih se jaaaako teško riješiti-stalno se vraćaju
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:01   #56
Bioaktiv, i meni zvuči kao ekcem, a ne glivice...
ako ne želiš kortikosteroide postoji jedna krema na biljnoj bazi bez kortikosteroida...mogu provjeriti kako se zove
to bi moglo biti kod Ane... sumnjam da su gljivice na djelu kraj etikete..pa di je vlaga tamo?
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:15   #57
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
Bioaktiv, i meni zvuči kao ekcem, a ne glivice...
ako ne želiš kortikosteroide postoji jedna krema na biljnoj bazi bez kortikosteroida...mogu provjeriti kako se zove
to bi moglo biti kod Ane... sumnjam da su gljivice na djelu kraj etikete..pa di je vlaga tamo?
meni je kćer imala na trbuhu i nozi-to je ono što kažu "lišajevi"-mazala je sa "Belodermom". s tim smo se borili do 4-5 god. i nikad se više nije vratilo.
S malim imam problema sa glivicama, bakterijama na bradi-krenulo od dude i nebi se rješla nikako ... očito su mi skloni tim gljivetinama
I mene zanima kremica bez kortikosterida
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:22   #58
Quote:
Dodagoda kaže: Pogledaj post
meni je kćer imala na trbuhu i nozi-to je ono što kažu "lišajevi"-mazala je sa "Belodermom". s tim smo se borili do 4-5 god. i nikad se više nije vratilo.
da to je bio ekcem, ne gljivice
Quote:
Dodagoda kaže: Pogledaj post
S malim imam problema sa glivicama, bakterijama na bradi-krenulo od dude i nebi se rješla nikako ... očito su mi skloni tim gljivetinama
I mene zanima kremica bez kortikosterida
a ovo očito glivice, a i logično je da oko usta ima puno vlage i od dude i sline i sl.

krema za ekcene, neurodermitis je Parfenac creme. ja ju kupila u Austriji za cca 10 eur-a. ona nije za gljivice!
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 23:36   #59
e i meni sliči kao "lišaj"
a ne znam, čini mi se kao da joj se lagani širi, mazala sam joj danas sa bepantenom ali opet baš ne prolazi
vidit ću kakvo će stanje biti sutra
to se nalazi baš na predjelu di bi došla etiketa od majice pa možda malo poviše par milimetara, baš na sredini vrata odozada

i šta onda preporučujete, beloderm jel??
jel ti lišajevi imaju te male crvene točkice? jer njoj su kao male točkice i crveno je
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 23:43   #60
Quote:
ZgeNbo kaže: Pogledaj post
Našem se jednomjesečnom Marinu prije nekih 5 dana pojavio osip (mali prištići sa žućkastim vrhovima) po cijelome tijelu, najviše po leđima. Bili smo kod pedijatra i na vađenju krvi i urina. Krv i urin su ok ( nema nikakve infekcije ), pedijatar uopće nemože dati točan odgovor šta je to. Poslani smo kući uz terapiju kupanja u hipermanganskoj kupki. Također je zabranio hranjenje na bočicu (HIPP), pa sad naš mališa samo sisa. Čak smo smo i promijenili deterdžent, te mu se robica pere odvojeno sa posebnim tekučim deterdžentom.
Supruga je dobila upute o prehrani - ne jede : ribu,agrume,ljuto,začinjeno,slano, previše masno,kikiriki,flips, nikakve obojane sokove itd...
I sad evo nakon 3 kupanja dnevno nakon par dana ne vidimo nekakve promjene, pa nas zanima ima li tko nekakvih sličnih iskustava sa ovakvim zdravstvenim problemom bebe.

Unaprijed se zahvaljujemo na odgovorima

prvo mi je zvučalo kao pelenski osip,a onda vidim da i pedijatar ne zna šta je..
nakon pranja robe ja uvijek malome uključim još jedno ispiranje i ne stavljam omekšivać..prvih mjesec,dva,kupala sam ga samo u mlakoj vodi,dva puta tjedno bi samo dodala kapljicu domaćeg maslinovog ulja...na Mustelu je kasnije bio tako alergičan npr...
a ne znam kakve su nuspojave na alergiju na mlijeko,da nije to??
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:14.