Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2008., 14:07   #81
Quote:
phuketya kaže: Pogledaj post
Moj je još gori. Sisa samo i tek kad ga uspavam.
A uspavljuje se palcem u ustima. Inače ga ne cucla pa zato ni ne brinem jer je tog cuclanja palca svega pola sata u danu. Mislim da to ne može ostaviti za posljedice, ili?
Nightfall, moj je do prije par mjeseci cuclao palac isto po noći, ali samo kada bi ogladnio, tj. želio siku.

Ni moja ne cucla palac inače, samo kad je pospana, tak se uspava. I to zadnjih dana, inače je zaspala na cici. Sad kombiniramo cicu i palac, kako kad,nekad upali jedno, nekad drugo, nakad kombinacija.
Po noći nemamo problema, to dijete nije zaplakalo po noći od kad smo došli iz bolnice . Kad se JA probudim u noći, ako skužim da cucla palac (prije je cuclala dlan ) podojim je i spavamo dalje. Obično jednom pa spavamo do jutra. Ali ovo cuclanje palca za spavanje me brinulo jer mi se čini da spava mnogo "površnije" nego kad se uspava na cici. Ili to samo progovara moja povrijeđena majčinska strana jer me ne treba više toliko za maženje prije spavanja
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 14:10   #82
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
bok,
da se malo i ovdje javim.
ja sam cuclala palac do osme godine (ok,je mi neugodno)
prijetili mi svim i svačim,obećavali sve i svašata,ali sama sam prestala kad su oni mene prestali gnjavit.
možda će i druga djeca tako.
samo bi dodala da sam bila hipersenzibilno dijete i da mi to cuclanje nije ni najmanje naudilo (imam svaršene zube jel...)
eto,pozdrav
I ja sam do 8.godine znala se probuditi s palcem u ustima pa me baš bilo sram...zato sam svojoj prvoj kćeri ponudila dudu kad je malo narasla i kad smo se uhodali s dojenjem....sa dvi i po godine poslala sam je u krevet bez dude,...bilo je pobune,kad se ustala vidila je dudu na dva dila puknutu...ja sam rekla da je pukla sama i rekla joj da je pomiriše kako samo smrdi i nije se bunila više...par dana je pitala da joj kupim novu ali i to je preživila jer sam joj objasnila da je ona veeeelika cura i da je ružno vidit veliku curu s dudom i kupila joj sitne poklone kao nagrade.....Isto mislim učinit i sa malom Tonkom ali sve u svoje vrime.......
Taja.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 16:01   #83
moj antonio duda,ali tek je počeo nedavno,valjda vidi od drugih,pa se navukao
kad ide spavat onda viče duditaaa!!! dekitaaaa!!!!
ali ispadne mu minut nakon što zaspi
tako da se ne brinem previše.
ako je preko dana stavi u usta,onda mu kažem,izvadi dudu,ništa ne razumijem,izvadi je i to je to dok ne krene spavat.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 16:07   #84
Ljudi, molim vas pomozite! moja sestra ima 5.50 god i još nije prestala cuclati palac ide mi na živce kako se riješiti toga (nemojte mi reci proci ce samo od sebe) zelim odgovor!!! Ja cu poludjeti ako ona još ne prestane!!!! MOLIM VAS ODGOVARAJTE ŠTO BRŽE TREBAM HITNU POMOČ!
Zabrinuta seka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 20:54   #85
Pa sta te smeta sto ona cucla palac? Prestat ce kad krene u skolu vjerojatno, kad ju klinci pocnu zezati.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 09:40   #86
Quote:
Zabrinuta seka kaže: Pogledaj post
Ljudi, molim vas pomozite! moja sestra ima 5.50 god i još nije prestala cuclati palac ide mi na živce kako se riješiti toga (nemojte mi reci proci ce samo od sebe) zelim odgovor!!! Ja cu poludjeti ako ona još ne prestane!!!! MOLIM VAS ODGOVARAJTE ŠTO BRŽE TREBAM HITNU POMOČ!
i moj mali ima tolko godina i isto cucla palac kad je umoran i kad ide spavat
prestat će..
nadam se
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 11:56   #87
Al problem je u tome sto ona uz prst ima i neku krpu koju zove egi i kad got stavi prst u usta ponasa se kao beba a i ona svasta dira i onda stavi prst u usta i onda se razboli a i tu krpu (egi vuce po podu) i onda ju stavi pod nos i šnjofa ju!! nezz kako da joj uturim u glavu da to ne smije radit
Zabrinuta seka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 11:58   #88
I nju vec zazaju u vezi prsta al ona to ne ferma ni 5%!!
Zabrinuta seka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 13:12   #89
da malo dignem temu...

imam sinčića od 3 mjeseca. dojim ga i cuclao je dudu do nedavno. zapravo dok nije otkrio palac sada kada mu izvadim palac iz usta i gurnem dudu, napravi facu gađenja kao da će se ispovraćati (probala sam sa različitim oblicima dude-ni jednu neće)... nebih htjela da on bude dijete koje cucla sa 6 godina... ne želim nikoga uvrijediti ali to mi je baš grozno za vidjeti... sada sam mu stavila one rukavice protiv grebanja pa gura ruke ali palac ne može... neznam što da radim... da li je to možda zbog zubića?? dudu sada više kao da nezna cuclati jer ju grize...
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 18:56   #90
Quote:
prevarena_ri kaže: Pogledaj post
da malo dignem temu...

imam sinčića od 3 mjeseca. dojim ga i cuclao je dudu do nedavno. zapravo dok nije otkrio palac sada kada mu izvadim palac iz usta i gurnem dudu, napravi facu gađenja kao da će se ispovraćati (probala sam sa različitim oblicima dude-ni jednu neće)... nebih htjela da on bude dijete koje cucla sa 6 godina... ne želim nikoga uvrijediti ali to mi je baš grozno za vidjeti... sada sam mu stavila one rukavice protiv grebanja pa gura ruke ali palac ne može... neznam što da radim... da li je to možda zbog zubića?? dudu sada više kao da nezna cuclati jer ju grize...
isto i kod nas, isto tri mjeseca isto palac sad postao opsesija i stvarno ne bi voljela da mu se zubi ispreokrenu zbog toga, a i užasno me nervira kaj sad umjesto da priča, a tak je lijepo već radio razne kombinacije glasova i gugutao sad niš jer svako malo evo ide palac. Imamo isti problem s dudom.. ubit ću se
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 22:16   #91
Question Dudanje ili sisanje palca

Da li netko zna ili je imao slučaj kako odučiti curicu 4god. od dudanja palca. Ne duda stalno samo kad je nervozna ili joj se spava , uglavnom kad ju uhvati neka kriza, a navečer kad legne u krevet obavezno mora staviti palac u usta!
Inače duda palac od prvog dana kad su mi ju donesli u rodilište!
Palac se skroz deformirao a i gornji zubići su izbočeni prema van. Kad joj lakiram nokte taj palac uopće neda nalakirati!
Jel imao tko takav slučaj??
__________________
njuškalo: daca5
daca2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 20:20   #92
Quote:
daca2 kaže: Pogledaj post
Da li netko zna ili je imao slučaj kako odučiti curicu 4god. od dudanja palca. Ne duda stalno samo kad je nervozna ili joj se spava , uglavnom kad ju uhvati neka kriza, a navečer kad legne u krevet obavezno mora staviti palac u usta!
Inače duda palac od prvog dana kad su mi ju donesli u rodilište!
Palac se skroz deformirao a i gornji zubići su izbočeni prema van. Kad joj lakiram nokte taj palac uopće neda nalakirati!
Jel imao tko takav slučaj??
Ja sam svoju kćerkicu odučila baš sa tim nekim gorkim lakom za nokte koji služi za odvikavanje od grizenja noktiju. Možeš joj pokušati nalakirati kad zaspi. Mojoj je bio 3 godine i nekoliko dana je plakala da joj je gorak prst, prala ga, jer nije znala što je. (Lak je bezbojan) Poslije 4-5 dana je potpuno prestala i sada joj je 8 godina i ne sjeća se koji prst je dudala, zubi su joj u redu, a i oba palca su potpuno ista.
__________________
moje tri sreće 14. 07.2001. 20. 06. 2003. i 23. 03. 2011.
samosvoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 20:28   #93
Moja je dugo cuclala, palac je bio deformiran (zubi ne) ....prestala je s vremenom uz malu "podrsku". Palac je postao normalan.
Zubi se kasnije (cak i ako se iskrive) lako isprave aparaticem. Vecina djece ima krive zube, nevezano s palcem/dudom...i nose aparatic i poslije sve ok...ne brinite previse, pustite ih da uzivaju, povremeno (neprimjetno) pokusavajte izvaditi dudu/palac i zabavite ih necime ...kad se uspavljuju/tjese...nema druge nego im pustiti gust...proci ce to...
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 22:09   #94
Thumbs up

Quote:
samosvoja kaže: Pogledaj post
Ja sam svoju kćerkicu odučila baš sa tim nekim gorkim lakom za nokte koji služi za odvikavanje od grizenja noktiju. Možeš joj pokušati nalakirati kad zaspi. Mojoj je bio 3 godine i nekoliko dana je plakala da joj je gorak prst, prala ga, jer nije znala što je. (Lak je bezbojan) Poslije 4-5 dana je potpuno prestala i sada joj je 8 godina i ne sjeća se koji prst je dudala, zubi su joj u redu, a i oba palca su potpuno ista.
Hvala na pomoći, pokušati ću s lakom, da li možda znate gdje to ima za kupiti ? U ljekarni ili parfumeriji??
__________________
njuškalo: daca5
daca2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 22:11   #95
Question

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Moja je dugo cuclala, palac je bio deformiran (zubi ne) ....prestala je s vremenom uz malu "podrsku". Palac je postao normalan.
Zubi se kasnije (cak i ako se iskrive) lako isprave aparaticem. Vecina djece ima krive zube, nevezano s palcem/dudom...i nose aparatic i poslije sve ok...ne brinite previse, pustite ih da uzivaju, povremeno (neprimjetno) pokusavajte izvaditi dudu/palac i zabavite ih necime ...kad se uspavljuju/tjese...nema druge nego im pustiti gust...proci ce to...
Ma ne brinem toliko za zubiće,jer to su ionako mliječni zubi koji će ispasti, ali brinem se da će joj se drga djeca rugati a kako baš nije za druželjubiva moglo bi joj sjesti na psihu?
Možda se previše brinem, hvala svima koji pomažu!
__________________
njuškalo: daca5
daca2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 08:26   #96
Quote:
daca2 kaže: Pogledaj post
Hvala na pomoći, pokušati ću s lakom, da li možda znate gdje to ima za kupiti ? U ljekarni ili parfumeriji??
Jooooj žao li je više se ne sjećam, davno je bilo...Sad imam sinčića od 6 mjeseci koji također duda palac pa kad malo poraste trebat će mi lak opet
__________________
moje tri sreće 14. 07.2001. 20. 06. 2003. i 23. 03. 2011.
samosvoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 19:14   #97
Quote:
samosvoja kaže: Pogledaj post
Jooooj žao li je više se ne sjećam, davno je bilo...Sad imam sinčića od 6 mjeseci koji također duda palac pa kad malo poraste trebat će mi lak opet
Ok javim ak kupim!!
__________________
njuškalo: daca5
daca2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 10:34   #98
Cuclanje palca

Nisam našla ovu ili sličnu temu pa se ispričavam ako postoji.

Dijete mi ima skoro 2 godine i cucla palac. Nisam pravila veliki problem od toga jer ga uglavnom cucla da se uspava, nije mu stalno u ustima. Uvijek je taj palac imao tvrđu kožu nego drugi prsti i lagano zadebljanje, ali danas sam našla ogroman gnojni prištić. Sve je crveno i natečeno i vidim da ga boli.
Nikako da se odlučim što da napravim. Znam da će mu bol malo popustiti ako ispustim gnoj nekako van, ali se bojim da će ući prljavština i da će biti još i gore dugoročno. Što vi mislite?
I definitivno sam odlučila da ću mu naručiti ovo:

http://www.ebay.co.uk/itm/2509701481...#ht_1555wt_932
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 11:49   #99
Moj mlađi se uspavljivao palcem prva 3-4 mj, ne sjećam se više. Nisam ga vadila niti sprječavala. Prestao je sam od sebe.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 12:10   #100
a da li je imao gnojne rane po prstima kao moj? mene je, u biti, ovo najviše zasmetalo. do sada mi to nije bio problem..

edit: vidim sada da je cuclao 3-4 mjeseca, znači nije još bilo došlo do gnojnih rana...
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:12.