Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2012., 17:59   #521
Quote:
Illy kaže: Pogledaj post
Ako u urinu postoji 10na 4 ili manje Escherichie coli (ili neke druge bakterije), takav nalaz se ne smatra infekcijom, ali nije ni sterilan. Dakle, nije nužno liječiti (osim u trudnoci).
Ako ima 10 na 5 ili više, tada se govori o infekciji urinarnog trakta koja se mora liječiti antibioticama prema antibiogramu.
Ako u urinu nema bakterija, tada je urin sterilan.
citiram: "Zdrav urin je sterilan. U njemu nema bakterija, virusa niti gljivica."

Iz obične pretrage urina nemože se zaključiti koliko točno ima neke bakterije i o kojoj se bakteriji radi, nego je potrebno napraviti urinokulturu sa antibiogramom.

U trudnoci se svaka infekcija liječi, jer je potencionalno iznimno opasna jer "u 25% slučajeva razvija upalu bubrega (pijelonefritis), koja povećava rizik prijevremenog poroda, povećava perinatalni mortalitet i povećava rizik za kasniju kroničnu bolest bubrega".
"Čak i ako se ne razvije upala bubrega, neliječena infekcija mokraćnog trakta koja se pojavi u prvom ili trećem trimestru trudnoće povećava rizik mentalne retardacije i zastoja u rastu fetusa s 1.2% na 2%. Neke vrste E.coli mogu povećati rizik komplikacija u trudnoći, uključujući pobačaj i prijevremeni porod "

više o tome http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=162&Show=1167
ok...čitam unatrag i nađem OVO!
sad me malo panika uhvatila! zašto je onda mojih 10 000 ok i ne treba liječenje??
makeup_aab is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 16:31   #522
Sad mi je mm donio nalaz krvi i crp mi je dosta povisen....normalno je da je do 5, a meni je 20,2. Nasla sam da to zna ukazivat na neku upalu, a da li je moguce da mi je povisen jer sam prehladena?

I da, zeljezo mi je u manje od dva mjeseca palo za vise od pola
scottie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 16:32   #523
Sad mi je mm donio nalaz krvi i crp mi je dosta povisen....normalno je da je do 5, a meni je 20,2. Nasla sam da to zna ukazivat na neku upalu, a da li je moguce da mi je povisen jer sam prehladena?

I da, zeljezo mi je u manje od dva mjeseca palo za vise od pola
scottie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 16:37   #524
baš sad gledam svoj nalaz krvi i vidim da mi je enzim ALP dosta povišen - 132 (ref vr: 54-119),a GGT mi je nizak - 4 (ref. vr: 9-35). jel to nešto zabrinjavajuće?
u pon nosim nalaze ginu ali znatiželjna sam
__________________
10.2. mali alvić <3<3<3
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 16:40   #525
Quote:
scottie kaže: Pogledaj post
Sad mi je mm donio nalaz krvi i crp mi je dosta povisen....normalno je da je do 5, a meni je 20,2. Nasla sam da to zna ukazivat na neku upalu, a da li je moguce da mi je povisen jer sam prehladena?

I da, zeljezo mi je u manje od dva mjeseca palo za vise od pola
Nisi samo prehlađena već imaš neku upalu, to pokazuje crp.
A željezo ti je palo jer se organizam tako bori protiv bolesti.
Bude samo naraslo kad ozdraviš.
Ali odi kod dr, da vidi što ti je to upaljeno.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 17:11   #526
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Nisi samo prehlađena već imaš neku upalu, to pokazuje crp.
A željezo ti je palo jer se organizam tako bori protiv bolesti.
Bude samo naraslo kad ozdraviš.
Ali odi kod dr, da vidi što ti je to upaljeno.
Hvala na odgovoru, idem u pon na pregled pa ću vidjet šta će mi reć... A inče imam problema sa željezom i cijelu trudnoću pijem dodatno kendural c i baš mi se fino popravilo (zadnji puta mi je bio preko 18), a sada mi je pao ispod 8...
Ali hemoglobin mi je ok, tako da bar nešto. A i rekao mi je gin da u zadnjim tjednima zna želejlzo dosta pasti pa valjda sve zajedno se skupilo...
scottie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 22:14   #527
Quote:
scottie kaže: Pogledaj post
Sad mi je mm donio nalaz krvi i crp mi je dosta povisen....normalno je da je do 5, a meni je 20,2. Nasla sam da to zna ukazivat na neku upalu, a da li je moguce da mi je povisen jer sam prehladena?

I da, zeljezo mi je u manje od dva mjeseca palo za vise od pola
crp u pravilu pokazuje bakterijsku upalu,a ne virusnu ...

ja sam u sličnoj situaciji ,nisko Fe (i feritin koji pokazuje stanje u stanicama ),urin loš, SE visoka ,crp povišen ...
da ne kažem da se subjektivno osjećam loše,imam i bolove , umorna sam,malaksala, tahikardna (zbog Fe-a ,znam to )
No bila sa i na UZV bubrega i pokazuje 2. stupanj hodronefroze .
Znam da je i to prilično često u trudnoći,ali moj ginić je ...

On na sve kaže ma nije to ništa . Nije mi čak htio dati ni uputnicu za urinokulturu jer smo je radili nedavno (prije neka 3 tj ) i bila je sterilna .
Sad sam u 30. tjednu i što ja znam ,možda i jesam već luda od svega ,ali imam već jednog bolesnog sedmogodišnjaka i to greškom ginekologa koji se igrao s nama na porodu .
Zato ne želim ništa prepustiti slučaju .

Eto,sad mi je lakše kad sam se izjadala ...
neverending is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 18:35   #528
Imate li kakvih novih saznanja/savjeta na ovu temu?
__________________
Nekad je lakše pisat, nekad čitat.
MeDiOkRiTeT is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 18:38   #529
nadene su mi bakterije u mokraći i dobila sam xorimax 500 za piti dali je štetan za plod
josy00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 10:01   #530
U 35. sam tjednu je li vam se dogodilo da vam je krvna slika bila nešto lošija na samom kraju i nakon uzimanja tableta/lijekova? Mislim na eritrocite i hemoglobin koji su malo sniženi i nakon tableta Folacina i sirupa Floradixa za željezo. U prvoj trudnoći mi je bilo sve uredno do kraja, ali s drugim lijekovima. Čini mi se da bi dr. trebao pojačati s drugim tabletama još tih mjesec dana jelda? Iskustva?
Woman Yoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 14:01   #531
Pitala sam doktora, pojačao mi je tablete do kraja trudnoće.
Woman Yoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 17:01   #532
Pozdrav cure i mame, imam jedno pitanje. Trudna sam skoro 16 tjedana, radila sam urinokulturu prije (mislim) tri tjedna. Pokazala je e.coli.... Dobila sam antibiotike prema onoj dijagnozi koja pokazuje koje mozes uzeti, pila ih 10 dana i nakon desetak dana radila urino i evo opet je imam i sutra idem kod gin da mi prepise nove antibiotike.. I prije trudnoce sam je cesto imala, ali ne opet ovako odmah nakon antibiotika. Zabrinuta sam dali e.coli ili antibiotici mogu nastetiti bebi???... Znam za brusnicu i vodu, jedino jos nisam probala bas tablete od brusnice....
I jos usput: znam da nije tema ali kratko je: malo su mi bradavice suhe i bolne. Kupila sam babylove kremu za bradavice ali pise samo za dojilje. Mogu li je ja vec sad koristiti ili ne?
Puno vam hvala...................
bedva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 22:30   #533
ja isto imam problem sa e coli, na pocetku trudnoce sam ju imala, dobila sam klavocin, pila sam caj od brusnice, jela nekakve kisele sljive i u caj stavljala sinekolin kapsule i nakon te terapije nalaz mi je bio sterilan!! sad sam u 34 tt i bakterija se opet vratila, brine me i to sto zadnjih dana osjetim probadanja u podrucju desnog bubrega, ali ne cijelo vrijeme nego jednom dnevno me zna probosti desetak puta za redom i to onako bas jako!! kontrola mi je tek za tjedan dana i bojim se da se do tada bakterija ne prosiri u rodnicu i nasteti bebici!! bris mi jos nije radila!! e da i kad sam ju prvi puta imala dala mi je neke vaginalete koje se prave posebno za tu bakteriju i posebno za trudnice!! zanima me dali to probadanje ima veze sa bakterijom, i cini mi se da mi se bebica dosta spustila jer stalno trcim na wc, sad neznam dali to probadanje moze biti da mi beba dotice i bubreg pa me od toga boli!!
kiara-7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 09:03   #534
Evo curke, ja nikada do ove trudnoće (a treća je) nisam imala problema sa infekcijama a ovu me uhvatila baš dotična e.coli. Imala sam ju sa nekih skoro 12 tjdana i pila antibiotike koje sam povraćala pa na kraju nije bilo efekta pa sam uzela ove druge i prošla je. Sve je bilo super a onda se beštija opet pojavila u 30-om tt i to na bubregu. OPet na antibiotik i umiranje u bolovima pa sam uz to pila i lekadol koji nije baš neš pomagao ali ipak je malo. Kupila sam si tada i brusnicin kapsule i pijem ih od tada, radila urinokulturu prošli tjedan i evo sve ok. Rekao je dr da ne bi trebalo utjecat na bebu i ona je bila sasvim ok na pregledu. Sada do kraja trudnoće pijem brusnicine i ne daj Bože nikome prolaziti bubrežne bolove
__________________
...ja sam hteo tačnu takvu to je čudna podudarnost....
*Simba* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 16:25   #535
Bok!Nadam se da će mi netko moći pomoći ,savjetom.trudna sam 16 tjedana i dobila sam strašnu bol u području lijevog bubrega.napravila sam urinokulturu i pokazuje da su prisutne Escherichie coli i enterobacter spp.ginekolog mi radi tek u četvrtak.strah me da ne završim u bolnici.dali ste imali iskustva sa liječenjem tih bakterija?krećem pit odmah čaj od peršina ,brusnicu moram kupit.bila bih vam zahvalna na bilo kojim informacijama,
baltazarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 23:24   #536
Pa kaj ti je rekao gin? Kolika ti je razina e.coli? Ja sam ju liječila antibiotikom. Ako ti je otišla na bubreg stara moja onda ćeš vrištati od bolova nekoliko dana, ali ti je bolje piti antibiotik doma jer ako ne počneš na vrijeme a radi se o danu, bit ćeš hospitalizirana i intravenozno ćeš primati jaki antibiotik i mogla bi roditi ranije.
Pij brusnicu, žvači brusnicu i/ili pij i one brusnicin kapsule, ali svakako ti dr po razini mora vidjeti da li si za antibiotik.
__________________
...ja sam hteo tačnu takvu to je čudna podudarnost....
*Simba* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 11:26   #537
gin. mi je dao tablete za bol,i rekao da čekamo urinokulturu.htio me je odmah stavit u bolnicu,ali ostala sam kući mjereći temperaturu,ak dođe do 39 odmah da se javim u bolnicu.razina e.coli mi je u 1 ml>10 na 5 cfu,a enterobacter spp. pozitivan >10 na 3.bolovi su bili neizdrživi,pogotovo nakon kućanskih poslova,sad je malo bolje ali podnosim bol,tak da popijem po jednu tabletu tek na dan kad sve završim i odem malo mirovat,najgorje je kad ležim.
baltazarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 21:46   #538
Uf meni je bol baš bila neizdrživa, ne znam jesu li gori ti ili porođajni, meni je dr odmah pripisao antibiotik jer sam se prije borila sa e.coli i nije bilo razmišljanja da se prepusti hospitalizaciji. Mislim, u slučaju da mi je anrasla temp hbga onda bi morala u bolnicu na antibiotik i vrlo vjerojatno bi me porodili jer koliko sam skužila tad je onda to opasno i po bebu
__________________
...ja sam hteo tačnu takvu to je čudna podudarnost....
*Simba* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 10:05   #539
izvukla sam se sa antibiotikom!već vidim poboljšanje!!!hvala na savjetima *Simba*,
baltazarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 07:27   #540
Drago mi je baltazarica PIj brusnicu u bilo kakvom obliku da se djubre ne bi vratilo
__________________
...ja sam hteo tačnu takvu to je čudna podudarnost....
*Simba* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:18.