Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2010., 16:22   #141
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
dovoljno

ak ima koji zdrugovac (al onaj koji je bil u postrojbi do 95g nek napise)
pisanje onih koji su dosli kasnije me ne zanima
Ima nas još, srećom.
Pozdrav JoZ@
tiberian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 22:46   #142
HGZ je, koliko se sjećam, osvojio kotu Demirovac koja kontrolira Kupreška vrata.

Inače, iz druge ruke- jedan moj prijatelj s PTSP-om bio je u, kraće vrijeme, s jednim čovjekom iz HGZ-a, inače vezistom (isto PTSP). Koliko mi je prijatelj pričao- a ne znam što je istina, što ne- ovaj mu je vezist rekao da su uglavnom "rasturali" protivnike (radilo se o helikopterskim desantima), te da im je Rojs znao donijeti plaću u vrećama i još neke bizarnosti.

Kad se sve zbroji i oduzme, HGZ je zaslužan za velik broj uspjeha i ne mislim da su razne priče- većinom- napuhane bajke. Također, jasno je da je morao "pasti" kad su došli sixtersi- kao uostalom i cijela vojska i koncept OSRH.
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 11:27   #143
Ja sam služio vojsku u ljeto 1995. na Brijunima u 1.HG Zboru 3.GMPPB.
Mislim da sam bio 14.klasa HV-a. Sjećam se da je u Hrvatskoj vojsci tada plaća za ročnog vojnika bila 100 kuna, a mi u Zboru smo imali 500!!
Zapovjednik je bio pukovnik Tomo Medved, tada je imao 26 godina i ulijevao je veliko stahopoštovanje. Uz njega tu je bilo još par pravih vojničina o ovo ostalo su bili nekakvi glumčine...bar su tako ostavljali dojam.

Svi dočasnici i časnici su bili većinom zagrepčani, dobro se sjećam njihovog kajkanja, pa ta priča o hercegovcima baš i ne drži vodu...sjećam se samo jednog hercegovca.

Ako je još neko bio dolje u to vrijeme nek se javi...
tramper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 15:33   #144
Dečki ako smijete odgovoriti

nedavno mi je ispričano o proboju jedinice ABiH na Hun i kako su specijalci trčali gore da to zaustave.
Nije spomenuto ime jedinice ali mislim da je to bila bojna Zrinski.

Ako ne smijete ništa detaljnije reć jel možete potvrditi da se dogodilo ??
__________________
"Tvrdiće sa zlobnim sjajem...Da sam drhtao pred zmajem...
Gledali su borbu... Iz prikrajka... "
Balaš o Tuđmanovim kritičarima.
starac-more is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 19:27   #145
Quote:
porga kaže: Pogledaj post
?
http://www.youtube.com/watch?v=XliPJf1mBb4
šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 12:31   #146
Ima li netko slike iz spomen sobe u vojarni Drgomalj? Ili nekakav drugi popis poginulih pripadnika zdruga ili bojni Zrinski i Frankopan?
Pitam zato jer se zanimam za jednog svog daljeg rođaka koji je poginuo u Domovinskom ratu. Također me zanima sudbina njegovih suboraca koje sam neke poznavao. Unaprijed hvala.
mountaineer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 21:27   #147
Ako nekoga nešto interesira vezano za 1.HGZ neka pita možda mogu pomoći....
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 01:16   #148
Hm.. ovu temu bi trebalo deletati. Ljudi pišu o stvarima koje se nikada nisu niti dogodile.
kastoriko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 18:23   #149
Quote:
manilu kaže: Pogledaj post
meni piše VES 11101-06
dužnost - diverzant
na žigu je V.P 3247

bio sam od 98- 99 i mislim da smo bili zadnja klasa koja je imala kompletnu diverzantsku obuku od alpinizma do padobranstva i sve ostalo, a koliko sam čuo kasnije nije više bilo ništa, tko zna gdje je nestao prvi vod i oni odlični zapovjednici

Prvi vod je u 350.vojno obavještajnoj,neki zapovjednici su vani,u Afganistanu(koliko ja znam),jedan je u Africi.Uglavnom u mirovnim misijama.
tomaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 18:25   #150
Quote:
lunkerit kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!! vidim da se dosta pise o dogs-ima pa posto sam gore sluzio vojni rok koja klasa vise nemam pojma,prva,druga,treca,94g a volio bih znati gdje su svi ti decki,jesu zivi i to pa ako je tko upucen nek mi se javi!!! jednom prilikom prije nekoliko godina sam bio gore ali vise nije bilo nikoga!!
I ja tražim dečke da malo razmijenimo iskustva,mišljenja,al bez rezultata.
tomaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 15:27   #151
Quote:
tomaš kaže: Pogledaj post
I ja tražim dečke da malo razmijenimo iskustva,mišljenja,al bez rezultata.
Zadnja sam klasa koja je sluzila u Zdrugu prije preustroja,33.klasa,bio u Zdrugu u Sapjanama 6 mjeseci,moje najljepse vrijeme koje sam proveo u vojsci,nismo imali padobransku obuku al je sve ostalo bilo ukljuceno,kad sam tek dosao tamo tri tjedna sam imao upalu misica,al smo stekli i kondicije kao konji,obuceni vrhunski,zahvaljujuci legendarnom Brasi,tog covjeka bi zaista volio opet vidjet i sve iz te zadnje klase.Covjece koji smo respekt imali od svih drugih pa i od vojne policije,kad samo kazes da si u sapjanama. bilo je skoro duplo vise profi vojnika od rocnika al su svi tretirani jednako. Cak je bila i jedna vjezba gdje su rocnici branili polozaj a dogsi bili u napadu,brate da je bio pravi fajt svi bi dogsi izginili kao muhe. Al naravno vodio ih je odlican zapovjednik,mislim da su to bili momci klasu prije moje.A oruzja,ajme el dorado za moje oci i tad sam prvi put drzao MAKSA u rukama.Nije bilo jedino tenkova i borbenih zrakoplova.Mamogu jos stotinu stranica napisati. Bit ce mi drago ako se javi tko da je bio u sapjanama,makar i klase prije mene.
zdrug2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 23:09   #152
Ako želite nešto više saznati o Prvom hrvatskom gardijskom zdrugu uskoro će mislim, za mjesec dana biti objavljena Monografija 1. HGZd. Tamo ćete pročitati sve o Zdrugu i postrojbama koje su prethodile ustrojavanju Zdruga prije svega "bojna Zrinski" najelitnija postrojba koju je Hrvatska država imala.
Onaj tko nije bio sudionikom ili tko nije svjedok vremena ili tko ne razumiije procese ili nije živio u prostoru u kojem su s eodvijala bojeva djelovanja bolje da se ne oglašava na forumu. U tom smislu rasprava ide u krivom smjeru.
POzdrav
hum5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 16:38   #153
Nažalost ovdje mnogi miješaju Zbor i Zdrug .
commandoscro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 16:49   #154
Evo kog zanima zdrug
http://www.facebook.com/pages/1HRVAT...5075111?ref=ts
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 17:49   #155
Quote:
commandoscro kaže: Pogledaj post
Nažalost ovdje mnogi miješaju Zbor i Zdrug .
To si u pravu,puno ljudi ih brka,tko je bio u Sapjanama zna.
__________________
Za SVOJE,a nju nedam ne prodajem ona mi je jedina!http://youtu.be/8IB86caf3wA http://youtu.be/vMjDE3jDLk4 http://youtu.be/70kV_Wp5WpE ICH WILL!! http://youtu.be/fudTbylhVC8 http://youtu.be/xawEPd1gt0o

"Danas kažu protiv tebe riječi pune zavisti,za života šutjeli su glasa nisu podigli..."
zdrug2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 18:53   #156
Quote:
hum5 kaže: Pogledaj post
Ako želite nešto više saznati o Prvom hrvatskom gardijskom zdrugu uskoro će mislim, za mjesec dana biti objavljena Monografija 1. HGZd.
Saznao sam da je knjiga izašla danas (19.12.) iz tiska, ali navodno samo mali broj naklade tako da će trebati pričekati dok bude dostupna u većim knjižnicama. Čovjek mi je također rekao da postoji ideja da se monografija zdruga nađe u prodaji, ali da o tome navodno još dogovaraju detalje.
Decimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 00:57   #157
Dvije zanimljive slike o odori za počasnu bojnu.
http://www.facebook.com/media/set/?s...5075111&type=1
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 13:08   #158
http://www.youtube.com/watch?v=akUSv...eature=related
šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 11:15   #159
Quote:
tramper kaže: Pogledaj post
Ja sam služio vojsku u ljeto 1995. na Brijunima u 1.HG Zboru 3.GMPPB.
Mislim da sam bio 14.klasa HV-a. Sjećam se da je u Hrvatskoj vojsci tada plaća za ročnog vojnika bila 100 kuna, a mi u Zboru smo imali 500!!
Zapovjednik je bio pukovnik Tomo Medved, tada je imao 26 godina i ulijevao je veliko stahopoštovanje. Uz njega tu je bilo još par pravih vojničina o ovo ostalo su bili nekakvi glumčine...bar su tako ostavljali dojam.

Svi dočasnici i časnici su bili većinom zagrepčani, dobro se sjećam njihovog kajkanja, pa ta priča o hercegovcima baš i ne drži vodu...sjećam se samo jednog hercegovca.

Ako je još neko bio dolje u to vrijeme nek se javi...
5.02 -11.08 1995 sam bio na brijunima 13 klasa

Quote:
neven fr kaže: Pogledaj post


5.02 -11.08 1995 sam bio na brijunima 13 klasa
11 od 13 zapovjednika bili su baš zagorci

Zadnje uređivanje rezon@tor : 25.02.2013. at 14:41. Reason: spajanje
neven fr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 13:39   #160
opet se brka ZDRUG i ZBOR. ZDRUG nije bio na Briunima.
bluepearl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:32.