Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2007., 18:24   #1
Što kad beba dobiva previše na težini?

izdvojeno iz teme: Beba mi ne napreduje niti grama putnica

moj je problem suprotan. naime, beba mi je dobila u 5tj. 1230gr, i ped kaže da je to puno, da moramo smanjit papicu.visine je 56cm. hranjenje je dojenje i bebimil, no problem je što neće baš da sisa, plače i buni se, pa onda radije izdojm i kombiniram s bebimilom. ima 2 dana joj dajem manje, no to je teško jer traži još, nervozna je...što učiniti?

Zadnje uređivanje putnica : 12.11.2007. at 09:12.
chatou is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 20:51   #2
Quote:
chatou kaže: Pogledaj post
moj je problem suprotan. naime, beba mi je dobila u 5tj. 1230gr, i ped kaže da je to puno, da moramo smanjit papicu.visine je 56cm. hranjenje je dojenje i bebimil, no problem je što neće baš da sisa, plače i buni se, pa onda radije izdojm i kombiniram s bebimilom. ima 2 dana joj dajem manje, no to je teško jer traži još, nervozna je...što učiniti?
Moj je klinac u prvih mjesec dana sa 4090 g i 53 visine došao do 5450 g i 60 visine (baš sam išla provjeravati da ti krivo ne kažem), s time da je od porođajne težine još i izgubio nekih 200-tinjak grama. to bi ispalo da je u prvih mjesec dana naslagao sigurno 1500 g i dobio na visini 7 cm. Pedijatar je uspoređivao po onim svojim tablicama i rekao da je "najveći" te dobi, i pohvalio kako dobro napreduje. Objasnio nam je da je u stvari važno da odnos visina-težina ne bude "poremećen".
Moj je klinac bio na HIPP-u, redovno je jeo 8, pa onda 7 obroka, a nakon 6 tjedana je počeo spavati od 10 do 6 ujutro. I za to je pedijatar rekao da je o.k.

Sretno!
puppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 19:28   #3
Puppa kod tvoje bebe nevidim ništa loše u vezi težine pa pobogu to je mali bebač koji jako lijepo napreduje,a sada je još definitivno rano za donošenje bilo kakvih zaključaka o pretilosti a pogotovo ukidanje obroka,može mu samo štetiti(anemija itd.).Samo ti nastavi kao i dosad i zapamti da beba najbolje zna koliko joj je dosta(rijetke su iznimke) i na kraju krajeva ni metabolizmi nisu svi isti,pusa bebici
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)

Zadnje uređivanje putnica : 09.11.2007. at 20:37.
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 18:26   #4
Quote:
swanmia kaže: Pogledaj post
....Puppa kod tvoje bebe nevidim ništa loše u vezi težine pa pobogu to je mali bebač koji jako lijepo napreduje,a sada je još definitivno rano za donošenje bilo kakvih zaključaka o pretilosti a pogotovo ukidanje obroka,može mu samo štetiti(anemija itd.).Samo ti nastavi kao i dosad i zapamti da beba najbolje zna koliko joj je dosta(rijetke su iznimke) i na kraju krajeva ni metabolizmi nisu svi isti,pusa bebici
Swanmia, hvala ti. Znam ja da je sve to o.k. Samo sam odgovorila na post Chatou. Curka je se požalila da joj je beba dobila u mjesec dana 1200 g, a pedić kaže da je to puno. Hvala ti još jednom!
puppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 20:57   #5
moj je u prvih mj dana dobuio 1980 g a drugi mjesec čak 2100 g!!!
Pedijatrica se nasmijala i rekla da smo rekorderi (samo dojena beba) i da pokušamo malo razvući obroke.
Pa tvoja beba uopće nije puno dobila;do 1600 g mjesečno smatraju normalnim.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 21:44   #6
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
moj je u prvih mj dana dobuio 1980 g a drugi mjesec čak 2100 g!!!
Pedijatrica se nasmijala i rekla da smo rekorderi (samo dojena beba) i da pokušamo malo razvući obroke.
Pa tvoja beba uopće nije puno dobila;do 1600 g mjesečno smatraju normalnim.
Kao i kod mene-moj je u prvih mjesec dana dobio 1700g na sisi,sa 2 mj.dobio 1500g,a sa 3 mj.1000g i to je ok.Ne brini draga,sve je to normalno-pa oni su još maji maji
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 21:46   #7
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
moj je u prvih mj dana dobuio 1980 g a drugi mjesec čak 2100 g!!! .....
Bravo, Leon!


I šta si napravila kad ti je pedica rekla da razvucete obroke?
puppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 21:50   #8
Quote:
puppa kaže: Pogledaj post
Bravo, Leon!


I šta si napravila kad ti je pedica rekla da razvucete obroke?
Ma kakvo razvlačenje obroka Ja sam svom malcu davala normalno jesti Sad ima 3 mjeseca i težak je 7600g-rekla pedica:Super napreduje!!!
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 21:51   #9
pa,on je u to vrijeme jeo svakih sat i pol-pa smo malo po malo pomicali po par minuta,5 do 10.nakon nekih 2 tjedna ulovio ritam svakih 2,5 sata.ali,ja mu dam kad hoće jesti ne gledam previše na sat.jedino ako vidim da baš nije gladan nego bi cicao bezveze,onda malo razvučem.ali,sad ga više ni ne zanima klopa-zadnjih mjesec dana dobio samo 200 grama!ima tek 11,5 kg sa 6 mj
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 21:52   #10
ja sam malo razvukla jer je on sa 3 mj imao 10 kila i bojala sam se da će biti predebeli.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 00:48   #11
Nama je pedica sa prvom krerkom rekla da se nemamo sta bojati ako je beba iskljucivo dojena i da onda tezina nije problem ali da kod nadohrane treba paziti. Ne znam ja se ne bi sekirala pre vise,jedino bi mu probala ukinut taj bebimil i hranila ga iskljucivo na cicu, lijen je jer zna da ce dobit fino na flasicu i da se ne treba truditi,ali kad ga uhvati glad, da vidis kako ce vuci.
Prva mi je bila bucka a druga je ko glista,obje su iskljucivo dojene 6 mjeseci. Svi su oni razliciti,pa treba i individualno pristupat a te tablice mi oduvijek idu na zivce.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 09:17   #12
ja bih izbacila bebimil, uz tvoje mlijeko joj nije potreban
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 11:43   #13
Quote:
chatou kaže: Pogledaj post
Beba mi ne napreduje niti grama

moj je problem suprotan. naime, beba mi je dobila u 5tj. 1230gr, i ped kaže da je to puno, da moramo smanjit papicu.visine je 56cm. hranjenje je dojenje i bebimil, no problem je što neće baš da sisa, plače i buni se, pa onda radije izdojm i kombiniram s bebimilom. ima 2 dana joj dajem manje, no to je teško jer traži još, nervozna je...što učiniti?
ne znam zašto ti je rekla da je previše iako bi i ja na tvom mjestu izbacila bebimil...
moja je isto dobivala puno i nitko nije rekao da je previše, čak što više do 4 mjeseca je tako dobivala a sad nam je pedica rekla da će vjerojatno stagnirati i da je to normalno! ja bi joj na tvom mjestu davala koliko traži..izgubit će kad prohoda

ovako smo mi dobivali na kilaži.

rodjena- 3640
izašli iz rodilišta s 5 dana -3420
3 tjedna- 4250
2 mj i 1 tjedan-6200
3 mj i 5 dana-7030
3 mj i 20 dana-7400
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 18:40   #14
Koliko ja znam, to je u granicama tablica rasta, bar kad se radi o dojenju. Moj Niko je 1.mjesec dobio 1700g., drugi 1600, treći 850, ali je puno i narastao, tako da je doktorica jako zadovoljna, veli da je skladan. Čula sam još nekoliko pedijatara da su prigovarali, ja ih ne bih slušala.
Ono što bih u tvom slučaju pokušala je vidit malo zašto plače na cici, može biti više razloga npr. pogrešan položaj, prejak let-down, preslab let-down i puno drugih-nazovi rodin sos tel.za dojenje, meni su davali odlične savjete. Pokušaj to riješiti i samo dojiti, te kile su puno bezopasnije nego od bebimila, a bolje ti je i za bebicu. Nadam se da ćeš uspjeti, sretno!
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 22:27   #15
hahaha

moj se rodio sa 3,200, 53 cm, u prvih misec dana samo na dojenju dobio dva kila, čak malo više, al tu san brojku odlučila zaboravit. i kad san morala prestat dojit, po kilo i po je rasta još jedan, dva miseca, pa kilo u misec i po, pa malo manje od kila, a sad ima 10 miseci i ful je velik, al više nije onakva debeljuca s kolutićima i sve 5. samo se voli nosat pa mi strada kralježnica i navečer san strgana. inače motorika mu je super, nije trom i voli se kretat. a otkad mu dajen papice i to lakše mu kontroliran težinu.
__________________
marina_tha
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 22:32   #16
moja mala je nakon mjesec dana dobila 2kg i 200grama i pedica nam je rekla da super napreduje,sa dva mjeseca 1kg i 200grama
nemoj se zamarat s tim,beba dobro napreduje,nego me zanima sta bi ta pedica rekla da ne dobiva na kilazi
beba ti je duga to je sasvim normalno dobivanje na kilazi
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 06:20   #17
Quote:
Mai kaže: Pogledaj post
Ma kakvo razvlačenje obroka Ja sam svom malcu davala normalno jesti Sad ima 3 mjeseca i težak je 7600g-rekla pedica:Super napreduje!!!
ne kužim te pedijatre, moja cura ima 9 mjeseci, rodila se sa 4420g, sad sa 8,5 mjeseci ima 7880g, znači dobila je samo 3460g u toliko vremena i njima je to super. nijma svi super napreduju, ja mislim da je dobila premalo. tvoj sa 3 mjeseca ima 7600g. još je dugačka, pa izgleda još tanja. mislim da nije dobro niti da je dijete predebelo, ali bogami ni mršavo kao moje. bili smo na pretragama i s njom sve u redu (bar tako kažu), jede ko termit, a sad mi je u 5 tjedana dobila samo 200g. ne kužim kako je prihvatljivo i jedno i drugo?
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 09:31   #18
svako je dijete priča za sebe. moja je bila isključivo dojena prvih šest mjeseci, nije baš puno dobivala na kilaži, ali je bila zdrava i zadovoljna tako da pedijatrica nije niti trepnula. frendicin mali, isto isključivo dojen, je pak sa sedam mjeseci imao 10 kg. isto kao što se ja debljam i od samog pogleda na hranu a frendica jede i jede i ni grama gore.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 09:41   #19
Tako je
Dok je dijete zdravo i skladno sve je to ok
Kao što smo i mi svi različiti
Kako će moj dobivati i rasti manje kad ima tatu od 2 metra i 100 kila, a i ja sam visoka
Tako i kod tebe vjerovatno igra genetika
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 09:48   #20
nikako ne smanjivat hranu, time ćeš dobit jedino nervozno dijete i sama ćeš se unervozit ......a i to nije neki veliki prirast na težini.

Mi smo dobivali u prva 4 tjedna 1300 g, druga 4,5 tjedna 2000 g, sa 3,5 mjeseca 1400 g i ništa nam nije rekla jedino nas poslala na provjeru krvne slike jer ako beba dobiva više ili manje (od njihovih tabela) može imat manjak željeza.....pa to nije na odmet provjeriti.

MI smo nakon tolikog rasta zadnja dva mjeseca dobili po 450 g...počet će se smanjivat prirast težine ne brini.....al beba ne može na dijetu ...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.