Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2009., 09:46   #61
fizički nikako lijeganjem navečer u krevet pred tevejom.
psihički - družeći se sa prijateljima u laptopu svi su na jednom mjestu

uglavnom teve i laptop
da nisam pročitala ovo sve, mislila bih da sam u kurcu
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 09:53   #62
Quote:
Sandee kaže: Pogledaj post
Kod mene ide nekako, samo ne smijem niti jedan dan nista preskociti, svaki dan moram, kao poslusan vojnik partije, obaviti sve zacrtano inace se rusi krhka zivotna konstrukcija nazvana 'poso-kuca-birtija' (samo bez birtije).
e, to je to!
nije mi ništa prestrašno, odmorim se s vremena na vrijeme, muž je divan i sve, al to je taj osjećaj da sam u žrvnju. melje me, stalno nešto trebam i moram, stalno nešto treba očistit, stalno nešto treba nabavit, stalno nešto treba napravit i nedajbože pomislit na ono što - želiš. nedajbože se opustit i odjebat sve makar na par sati.

pos'o-kuća-muž-dete, a birtije ni na vidiku.

ma, dobro, izađem ja van, već sam se i napila k'o zadnja klinka nekoliko puta i onda je samo gore - mamurluk lupa jače nego prije kad sam bila u formi, a istovremeno u glavi guilty trip da kakva sam ja to majka koja mamurna leži u krevetu dok ju dijete zaziva, da niš ne valjam i sl.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 09:57   #63
Quote:
emeral kaže: Pogledaj post
fizički nikako lijeganjem navečer u krevet pred tevejom.
psihički - družeći se sa prijateljima u laptopu svi su na jednom mjestu

uglavnom teve i laptop
da nisam pročitala ovo sve, mislila bih da sam u kurcu
i meni je to super! svi na jednom mjestu!!
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 10:02   #64
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
e, to je to!
nije mi ništa prestrašno, odmorim se s vremena na vrijeme, muž je divan i sve, al to je taj osjećaj da sam u žrvnju. melje me, stalno nešto trebam i moram, stalno nešto treba očistit, stalno nešto treba nabavit, stalno nešto treba napravit i nedajbože pomislit na ono što - želiš. nedajbože se opustit i odjebat sve makar na par sati.

pos'o-kuća-muž-dete, a birtije ni na vidiku.

ma, dobro, izađem ja van, već sam se i napila k'o zadnja klinka nekoliko puta i onda je samo gore - mamurluk lupa jače nego prije kad sam bila u formi, a istovremeno u glavi guilty trip da kakva sam ja to majka koja mamurna leži u krevetu dok ju dijete zaziva, da niš ne valjam i sl.
Mislim da je ovo kljucno. Mene boli k sto mi je stan ko da je atomska bomba pala, boli me k sto ponekad nema rucka, boli me k sto zaboravljam obaviti i najosnovnije stvari. Umjesto da uzmem nesto pospremiti kad mala spava ja cesto uzmem knjigu i zavalim se na kutnu ili laptop.
Imam stav inace da u zivotu treba kao u avionu kad padnu one maske s kisikom, prvo ju moras staviti sebi da bi mogla staviti i drugome.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 10:05   #65
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovo kljucno. Mene boli k sto mi je stan ko da je atomska bomba pala, boli me k sto ponekad nema rucka, boli me k sto zaboravljam obaviti i najosnovnije stvari. Umjesto da uzmem nesto pospremiti kad mala spava ja cesto uzmem knjigu i zavalim se na kutnu ili laptop.
Imam stav inace da u zivotu treba kao u avionu kad padnu one maske s kisikom, prvo ju moras staviti sebi da bi mogla staviti i drugome.

tako je i najzdravije
mene je d osta grizla savjest radi takvog stava, sad uz bebu, ali nema mame koja mi nije savjetovala da radim baš tako. osim svekrve naravno.
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 10:06   #66
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
i meni je to super! svi na jednom mjestu!!
pa pošandrcala bih da si ne priuštim barem takav vid socijalizacije, prijeko potrebne za sačuvat zdrav razum.
kaj ne?
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 10:08   #67
Eh...i kad je pijanka , zg

meni je ok od kad radim i mala je u jaslicama.... ma bilo mi je ok i na porodiljnom (osim prva 2 mjeseca)
a ok mi je zato jer sam se pomirila da mi život više neće biti isti
letvicu "dom i kućanstvo" smo oboje spustili... a "druženje bez djeteta" (znači izlasci i kave bez razgovora o bebi temama) polako povisujemo

31 na grbi, muž sudjeluje u svemu što može (posao će ga ubiti ), i vrlo teško podnosim alkohol i kasne izlaske ali trudim se ...

eh, da i razmišljamo kako sve sjebati sad kad je ok- napraviti još jednu pišulju
__________________
On the road again......
....moje male ljubavi Z i V....
danka 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 10:14   #68
pa ako same sebe ne stavimo ponekad na prvo mjesto, neće nitko to napraviti umjesto nas

meni je oduvijek bil odbojna slika "majke-požrtvovne patnice". niti jedna žena koja se tako postavila u životu nije dobro prošla.

Quote:
emeral kaže: Pogledaj post
pa pošandrcala bih da si ne priuštim barem takav vid socijalizacije, prijeko potrebne za sačuvat zdrav razum.
kaj ne?
naravno.

ja imam dodatni problem. a to je da još nitko od naših bliskih prijatelja nema djece i u stvari ja nemam blisku frendicu s kojom mogu podijeliti neke situacije

npr. M nije kakao 3 dana i onda se posere! ajme sreće i ponosa!!! i onda dođem na forum, pohvalim se i da vidiš ovog smajlića - sa svih strana! kaj ću? mene to veseli!! i ja se veselim kad se tuđe dijete pokaka nakon par dana!
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 10:17   #69
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovo kljucno. Mene boli k sto mi je stan ko da je atomska bomba pala, boli me k sto ponekad nema rucka, boli me k sto zaboravljam obaviti i najosnovnije stvari. Umjesto da uzmem nesto pospremiti kad mala spava ja cesto uzmem knjigu i zavalim se na kutnu ili laptop.
krivo si me skužila
ako je itko milijun puta rekao (i dokazao ovdje) da je loša domaćica to sam ja. ja letvicu nisam spuštala jer moja nikad nije ni bila visoko, štoviše ja sam ju dizala otkad imam dijete jer ipak neki standard higijene uz dijete moraš održavat.

sad me skoro pa sram toga (iako znam da je to normalno, štoviše poželjno), al ja nisam ništa radila osim kuhanja ručka dok sam bila na porodiljnom. doduše, nisam puno ni imala manevarskog prostora za guštanje jer je mala spavala pola sata dnevno, ostatak vremena bila prilijepljena za mene i zahtijevala 200-postotni angažman. kuhinja je znala bit u kaosu-kaosu i MM je znao to spremat kad bi došao doma. i to je bio dio moje depresije 4 zida.

al sad kad radim - a, jbg, minumum treba obavit za funkcioniranje. ako ne stavim suđe prat uskoro neću imat čistih tanjura, ako ne skuham nešto neću imat što jest, ako ne operem veš morat ću dijete poslat u zmazanom u vrtić, a i ja moram nešto obuć. ja stvarno ne radim ništa osim osnovnog (jedini put u zadnjih pola godine sam peglala prije dva mjeseca), ali postoje stvari koje MORAM napravit.
imanje djeteta zahtjeva održavanje, i djeteta i njegove okoline.
nema šanse, nikakve šanse da k'o nekad, uz kuću u džumbusu umjesto planiranog spremanja MM i ja rastegnemo kauč i pustimo tri filma zaredom.

e, to mi fali! ne stalno, znam da je to nemoguće uz dijete, ali bar jedan jedini jedincati dan da ništa ne moram.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 10:20   #70
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
obro prošla.


ja imam dodatni problem. a to je da još nitko od naših bliskih prijatelja nema djece i u stvari ja nemam blisku frendicu s kojom mogu podijeliti neke situacije

npr. M nije kakao 3 dana i onda se posere! ajme sreće i ponosa!!! i onda dođem na forum, pohvalim se i da vidiš ovog smajlića - sa svih strana! kaj ću? mene to veseli!! i ja se veselim kad se tuđe dijete pokaka nakon par dana!
hehehe, pa super
i kako se totalno ufuraš u nečiju priču o kakanju, grčevima, zubićima :cereki kako se mjenjaju teme koje posjećujem od onih prije poroda, do ovih poslije
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 10:21   #71
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
nema šanse, nikakve šanse da k'o nekad, uz kuću u džumbusu umjesto planiranog spremanja MM i ja rastegnemo kauč i pustimo tri filma zaredom.
e, to mi fali! ne stalno, znam da je to nemoguće uz dijete, ali bar jedan jedini jedincati dan da ništa ne moram.
ja se zadovoljim s time da si skinemo s neta novu epizodu "how i met your mother"(traje 20-tak min) i to pogledamo u miru i ljubavi!
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 10:27   #72
Quote:
emeral kaže: Pogledaj post
hehehe, pa super
i kako se totalno ufuraš u nečiju priču o kakanju, grčevima, zubićima :cereki kako se mjenjaju teme koje posjećujem od onih prije poroda, do ovih poslije
pa da... pa pratiš kako je koja bebica, koliko se udebljao/la, koje nove vragolije izvodi...

pa mi je lakše kad čujem da i druga djeca npr. imaju fiksaciju na šlape (jučer sam kupila nove, samo njemu za igru, i evo ga, na puzzlama uživa s njima)

moje frendice to ne kuže jedva čekam da neka od njih zatrudni!! dvije su počele raditi na bebi pa valjda će me koja od njih uskoro razveseliti!

i onda, kad im i ispričam nešto, samo me blijedo gledaju. a nije da sam postala jedna od onih koje kad rode popizde. paše mi razgovarati o "odraslim" stvarima, ali, eto, voljela bih da i sa nekim bliskim u RL mogu podijeliti neke stvari...
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 10:28   #73
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
krivo si me skužila
nakon koliko si se vratila na posao?
i ima li koja mama da je radila noćne smjene prije poroda, i kako si je izorganizirala povratak na takvo radno mjesto?
šta zakon kaže na to?
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 10:32   #74
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post

i onda, kad im i ispričam nešto, samo me blijedo gledaju. a nije da sam postala jedna od onih koje kad rode popizde. paše mi razgovarati o "odraslim" stvarima, ali, eto, voljela bih da i sa nekim bliskim u RL mogu podijeliti neke stvari...
sigurno da bi ti bilo znatno lakše da vidiš nekok u istom sosu ko i ti
mojih par prijateljica ima, ali već stariju djecu, pa se slabo sjećaju problema iz ovog perioda
i moje dvije rade na bebi, i ja im želim što prije jedan veliki veliki plus. ko kuću.
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 11:08   #75
Quote:
emeral kaže: Pogledaj post
nakon koliko si se vratila na posao?
i ima li koja mama da je radila noćne smjene prije poroda, i kako si je izorganizirala povratak na takvo radno mjesto?
šta zakon kaže na to?
nakon godinu i pol
mislim da po zakonune smiješ radit noćne kao majka malog djeteta, ne znam jel do 3 ili samo do 1 godine
također, do djetetove 3 godine smiješ radit prekovremeno samo ako potpišeš da pristaješ na to (al to, pretpostavljam, moš okačit mačku o rep)

lakše je kad si doma, ak nešto ne napravim danas, sutra je predamnom cijeli dan. ako ne napravim sutra, budem preksutra, imam cijeli dan. ovak, funkcioniranje zaposlene obitelji s malim djetetom u jaslicama treba održavati, bar osnovno, ili se sve raspadne nakon par dana.
evo, mi smo u nedjelju spremali, nismo stigli jedino usisati i oprat podove. i sad su ti podovi još i danas zmazani i mrvičavi jer je u pon MM-u uletio neki fuš pa sam ja bila sama s njom popodne, jučer smo svi bili gladni, nismo imali niš gotovo za jest i MM je radio večeru, a dora je bila prenervozna da bih ja s njom usisavala, valjda ćemo danas uspjet...
dakle, ako nešto ne napraviš kad možeš, tko zna kad ćeš to sljedeći put moć napravit.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 11:31   #76
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Doduše, ako mi je tako sa jednim... jebote kako je tek sa troje ??
ovako:

šalim se...a možda i ne

ja sam ponekad na rubu u ta 4 zida...ali se uvijek nekako "dignem",šta ja znam, tješim se da može biti i gore

mrzim nered oko sebe,(a prisutan je jbg ), ima dana kad bi se najradije
pokrila po glavi i da me nitko ne dira. a to ne mogu, tako da sama sebi ponekad poklonim "pola sata samo za sebe" i odmah mi se sve čini drugačije.

a da, kad se klinci potuku (dvoje starijih) i vrište po stanu, to su trenuci kad doslovno lupam glavom o zid ....ali onda se sjetim da je od toga gora samo mrtvačka tišina i kad si jebeno sam ko pas.

__________________
Locco
bobby-j is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 12:04   #77
frendica me u čudu gleda kad pričam o tjednom pospremanju. kaže ona za to nema vremena ni mogućnosti, jer ima dvoje malih, uz koje nema šanse da će ona ribati cijelu kupaonicu u komadu jer će oni napraviti neku pizdariju u sobi sigurno. i upravo zato što svaki dan moraš raditi te "osnovne stvari", potegneš krpom u malo širem luku dok na primjer čistiš štednjak od kuhanja, pa prebrišeš sve kuhinjske elemente... drugi dan opereš i kadu i wc... i tak, svaki dan pomalo... pokušavam se nagovoriti na takav način

i, da - može li pod biti čist 15 minuta u komadu uz dijete od 17 mjeseci? ako može, zašto to meni nikako ne polazi za rukom?
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 12:08   #78
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
f i upravo zato što svaki dan moraš raditi te "osnovne stvari", potegneš krpom u malo širem luku dok na primjer čistiš štednjak od kuhanja, pa prebrišeš sve kuhinjske elemente... drugi dan opereš i kadu i wc... i tak, svaki dan pomalo...


jap, tak je lakše, al tak i dođeš u stanje da bi pucala na nekog jer svaki dan moraš neki bog radit...nema nijednog dana da nešto ne moram!

ja ne znam što je bolje, jednom tjedno veliko pospremanje ili svaki dan pomalo, mrsko mi je i jedno i drugo jednako. kod obog svaki dan me živcira što svaki dan nešto rintaš, a opet nikad nije sve kak bi trebalo bit.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 12:12   #79
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
frendica me u čudu gleda kad pričam o tjednom pospremanju. kaže ona za to nema vremena ni mogućnosti, jer ima dvoje malih, uz koje nema šanse da će ona ribati cijelu kupaonicu u komadu jer će oni napraviti neku pizdariju u sobi sigurno. i upravo zato što svaki dan moraš raditi te "osnovne stvari", potegneš krpom u malo širem luku dok na primjer čistiš štednjak od kuhanja, pa prebrišeš sve kuhinjske elemente... drugi dan opereš i kadu i wc... i tak, svaki dan pomalo... pokušavam se nagovoriti na takav način

i, da - može li pod biti čist 15 minuta u komadu uz dijete od 17 mjeseci? ako može, zašto to meni nikako ne polazi za rukom?
Dobitna kombinacija je po meni sklanjati za sobom i jednu prostoriju na dan generalno srediti...to je moguće, to je lako, ali svi mi mislim upadnemo u to da kad nastupi zatišje idemo ljenčarit...inače kupila sam prije bebe snježno bijelu kožnu garnituru...nije beba ni kriva, ali nevjerovatno dugo ju mogu gladat flekavu...danas sam ju kompletno sredila za sat vremena i najrađe bi se našamarala.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 12:30   #80
Lali, fora i je u tome da svaki dan ionako nešto MORAŠ, pa onda radije to što već moraš napraviš detaljnije i to ti je sigurno sat - dva ako ne i tri vremena za film ili šetnju vikendom.
kažem, meni se ta ideja jako sviđa, samo još da se uspijem riješiti navike da se vikendom posprema i potrebe da sve bude baš bolesno uredno i blistavo čisto

edit: od kad je princeza prohodala ja ni u jednom trenutku nisam osjetila ono blaženstvo kad završiš sve i sve je čisto i ne moraš više ništa a imaš još dan i pol vikenda pred sobom uživati u čistom stanu
ne razumijem zašto, ali ponekad se ulovim da usisavam već četvrti put i da na tom podu i opet ima mrvica, prašine... i to me izluđuje! dobro je dok radimo, pa smo kratko doma, pa em sam umorna pa ne vidim dobro, em me nije briga... ali kad sam doma, na bolovanju, popizdim! i ne kužim što mi se to dogodilo - nisam prije bila takva - pospremila bih jednom tjedno a u srijedu se ne bih opterećivala razbacanom odjećom u ormaru ili prašinom na podu...
draga marta,...
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.