Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2009., 12:42   #81
e, ja bih da bude bar jedan dan kad ne moram!
dobro, mislim da je iz mojih upisa prilično jasno da sam loša domaćica i da mi je sve to tlaka i da nisam baš kućni tip. pun mi je kufer i brisanja štednjaka i malo više oko njega! aaaaaaaaa! neću!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 13:03   #82
neka je forumašica jednom napisala da štednjak prekrije folijom pa poslije kuhanja samo foliju baci a ispod joj je čist štednjak.
lali, ideja takvog pospremanja o kojem ti pišem i je u tome da barem jedan dan vikenda ne radiš NIŠTA.
ako si stvarno loša domaćica i ako ti nije toliko važno, onda ne kužim zašto si to ne bi mogla priuštiti
kužim da ja ne mogu, jer ne mogu zato što mi uvijek sve mora biti na mjestu i čisto i ubit ću se čišćenjem i nikad mi neće biti dovoljno čisto (šalim se, nisam baš TAK opsjednuta, ali skoro), ali ak si u četvrtak sredila kuhinju, u petak kupaonicu, u subotu ćeš eventualno ubaciti veš u mašinu i objesiti ga, ručat ćete vani pa nećeš čistiti kuhinju od kuhanja, a u nedjelju ćeš pospremiti dnevni boravak.
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 13:17   #83
prepoznajem se skoro pa u svakom postu
a inače, kako kada...nekad lakše, nekad teže....malo me ubija kolotečina, tj jednoličnost, ono svaki dan isti ili sličan...ali kad bebe vole rutinu, to je općepoznato...tješim se da će bit bolje kad bude malo veći
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 13:48   #84
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
lali, ideja takvog pospremanja o kojem ti pišem i je u tome da barem jedan dan vikenda ne radiš NIŠTA.
ako si stvarno loša domaćica i ako ti nije toliko važno, onda ne kužim zašto si to ne bi mogla priuštiti
nije stvar samo u spremanju, tu stvarno uglavnom radim osnovno i uglavnom zabušavam. mora se ić i u nabavku namirnica (jbg, jest ipak moram) pa se mora jednom mjesečno u nabavku pelena i u tzv. veliki dm-šoping pa se mora posjetit ovog il onog (rođendani, krstitke, obiteljske prigode) pa se mora ovo pa se mora ono.

ponavljam, ništa od toga nije nit ubitačno nit prestrašno, al sve skupa u kombinaciji je
meni ovako izgleda svakodnevica, ne znam kak vama:
ustaj-spremajsebedijetebržebolje-žuri na posao-radi-dođidoma i jednom rukom jedi i skidaj se, drugom provodi vrijeme s djetetom-uspavaj-skuhaj i malo pospremi-pogledaj seriju s mužem, malo porazgovaraj i na spavanje i sutra sve ispočetka. i tako od ponedjeljka do petka. žrvanj skroz.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 13:48   #85
Ja sam sebi smislila novi raspored.
Kad popijem kavu posle ručka i posla idem u prostoriju koja je najčišća pa onda 5 min u srednje čistu i na kraju tamo di je najviše posla (uglavnom je to kuhinja). Tako mi za 10-15 min bude veći dio kuće 100 % čist a ostalo će o tom po tom.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 13:51   #86
Vidim da je kod svih više manje ista priča....mislim da je to normalno i da je to zapravo svakodnevica obitelji sa malom bebom.
Ja jedino čistim svaki dan i naučila sam se odma pospremit i očistiti iza sebe, što prije nije bio baš slučaj, al ko šta je netko več napisao ako ne napraviš odma kad imaš priliku pitaj boga kada ćeš, a bit će i teže, tj još prljavije.
Ja usisivač više ne spremam uopće, ili mi treba za Ariannu ili je mali nešto prosuo, ili je izmrvio, uglavnom non stop je u funkciji, jer bolje mi je odma usisati to, nego raznijeti mrvice po cjelom stanu pa usisavati cjeli stan. Mrzim usisavati, to mi je uz peglanje najomraženiji kućanski posao
Meni ako nije čisto oko mene onda se osjećam još gore....
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 14:01   #87
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
neka je forumašica jednom napisala da štednjak prekrije folijom pa poslije kuhanja samo foliju baci a ispod joj je čist štednjak.
neznam kad sam zadnji put bila toliko oduševljena necime kao maloprije kad sam ovo procitala
mislim da ste mi upravo uštedili 20min u danu i jaaako puno živaca. jedva cekam da to isprobam. nadam se da necu nesto zapaliti!

meni najteze pada to da nemam s kim dijeliti moje probleme, sretne trenutke ni kavice osim sa dragim. ''frendice'' su sve još u fazi lumpovanja sta mene niti malo ne privlaci, još nemaju djece i ne razumiju ni 2% od onog o cemu im ja pricam.
zivot mi je monotonan, cini mi se da uopce nemam ni vremena nekog zvati na kavu ili izaci iz kuce jer ko zna dali cu rucak stici napraviti, pa nebi stigla pospremiti sve... itd itd...
uh....
__________________
*Sunce moje malo*
mamica :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 14:04   #88
Quote:
morska alga kaže: Pogledaj post
Ja sam sebi smislila novi raspored.
Kad popijem kavu posle ručka i posla idem u prostoriju koja je najčišća pa onda 5 min u srednje čistu i na kraju tamo di je najviše posla (uglavnom je to kuhinja). Tako mi za 10-15 min bude veći dio kuće 100 % čist a ostalo će o tom po tom.
Svaka ti čast, otvorila si mi oči! do sad sam išla obrnutim redosljedom. Tvoj način je 100% bolji! tnx
__________________
BabyCipelicscrapbook
Joel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 14:07   #89
ja si olakšavam što se tiče kućanskih poslova koliko god mogu.
većinu toga sušim u sušilici. imam veš mašinu koja ima i opciju sušenja pa jednostavno uključim pranje+sušenje i to se drnda idućih par sati.
samo ekstra osjetljivu robu objesim da se suši na štriku.

suđe ne perem na ruke. nipošto. čak ga niti ne ispirem prije stavljanja u perilicu, samo ostatke hrane bacim u smeće... a moj muž veli da moram isprati svo suđe vodom i tek onda u perilicu omg wtf? koji k... će mi onda perilica uopće???? eno mu pa neka si ispire od jutra do sutra. ja to nemam namjeru raditi dosta mi je što moram to sve staviti u mašinu i vaditi van ..i još onu tabletu vaditi iz folije...ma daj...

prašinu brišem 1-2 tjedno.

generalno čišćenje jednom mjesečno i lijepo spičim van muža s djetetom neka šetaju po gradu sat-dva i još si stignem pljugu zapalit u odmoru od čišćenja.


više me ne pere umor toliko koliko prije jer pijem i vitamine i matičnu mliječ i omega 3 i svašta nešto... al priznajem da me i dalje zna uhvatiti pospanost kad popodne legnem pokraj malog i dojim ga pa ga zato radije dojim u sjedećem položaju.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 14:15   #90
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
nakon godinu i pol
mislim da po zakonune smiješ radit noćne kao majka malog djeteta, ne znam jel do 3 ili samo do 1 godine
također, do djetetove 3 godine smiješ radit prekovremeno samo ako potpišeš da pristaješ na to (al to, pretpostavljam, moš okačit mačku o rep)

lakše je kad si doma, ak nešto ne napravim danas, sutra je predamnom cijeli dan. ako ne napravim sutra, budem preksutra, imam cijeli dan. ovak, funkcioniranje zaposlene obitelji s malim djetetom u jaslicama treba održavati, bar osnovno, ili se sve raspadne nakon par dana.
evo, mi smo u nedjelju spremali, nismo stigli jedino usisati i oprat podove. i sad su ti podovi još i danas zmazani i mrvičavi jer je u pon MM-u uletio neki fuš pa sam ja bila sama s njom popodne, jučer smo svi bili gladni, nismo imali niš gotovo za jest i MM je radio večeru, a dora je bila prenervozna da bih ja s njom usisavala, valjda ćemo danas uspjet...
dakle, ako nešto ne napraviš kad možeš, tko zna kad ćeš to sljedeći put moć napravit.
upućena sam toliko da znam ovo da do tri navršene godine djeteta ne smiješ u treću smjenu, i da poslodavac mora radno mjesto prilagoditi novnonastaloj situaciji jebiga.
upravo tako, mislim da zakon kao takav mogu okačit mačku o rep
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 14:41   #91
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
neka je forumašica jednom napisala da štednjak prekrije folijom pa poslije kuhanja samo foliju baci a ispod joj je čist štednjak.
lali, ideja takvog pospremanja o kojem ti pišem i je u tome da barem jedan dan vikenda ne radiš NIŠTA.
ako si stvarno loša domaćica i ako ti nije toliko važno, onda ne kužim zašto si to ne bi mogla priuštiti
kužim da ja ne mogu, jer ne mogu zato što mi uvijek sve mora biti na mjestu i čisto i ubit ću se čišćenjem i nikad mi neće biti dovoljno čisto

:
Inače ja sam danas oprala kuhinjske elemente masne i prljave ko vrag sa pjenom za brijanje...nasprejala, ostavila 10 min i samo lagano pokupila...mislim ipak ja gledam "Odred za čistoću"
Ovo je malo žešći OT
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 14:51   #92
ja sam oribala tuš kabinu.
pas joj mater *ebo... koja ukorijenjena nečistoća ...isuse...

cilit bang+trljanje spužvom... 5 spužvica se raspalo.

moš mislit koja prljavština.
makar to nije izgledalo prljavo uopće...nego kad sam ja krenula čistiti osjetila sam da je nekako hrapavo i da se to ustvari skida dok trljam ali teeeeeško...
prestrašno.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 14:54   #93
ja štednjak ionak čistim jednom do dvaput tjedno. meni ne smeta da je zaprljan. tj. cca jednom tjedno čistim ja, jednom muž.
koji je stvarno super i sve poslove dijelimo.
al mene s vremena na vrijeme ubije to što cijeli tjedan funkcioniramo po rasporedu.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 15:03   #94
Quote:
morska alga kaže: Pogledaj post
Ja sam sebi smislila novi raspored.
Kad popijem kavu posle ručka i posla idem u prostoriju koja je najčišća pa onda 5 min u srednje čistu i na kraju tamo di je najviše posla (uglavnom je to kuhinja). Tako mi za 10-15 min bude veći dio kuće 100 % čist a ostalo će o tom po tom.
meni ovo nema baš previše smisla jer mi je nakon ručka prljava jedino kuhinja...tj ovo drugo sredim uglavnom kroz jutro
šta se tiče štednjaka, keramička staklena ploča je preporod! dok perem suđe samo je prođem spužvom i deterđentom i nakon toga pobrišem trulexicom i to je to eventualno ako pečeš palačinke pa se ulje prolije onda treba malo cifa...ali svejedno mi padne mrak dok ja to sve sredim
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 15:08   #95
Ja bi na godišnji...
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 15:12   #96
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
meni ovo nema baš previše smisla jer mi je nakon ručka prljava jedino kuhinja...tj ovo drugo sredim uglavnom kroz jutro
mislim da je kod morske alge ključno ono 'nakon posla i ručka'
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 15:24   #97
kako se nosim?
super... i uzivam...
ok, malo zdravlje otislo u pm, ali se ne osjeti previse...
glavno da je curka dobro, sretna i zadovoljna, pa sam i ja odlicno...
jako puno smo vani, nakon rucka zajedno ubijemo oko (ja se naspavala, ona jos spava)...
navecer kad ona legne ja nabrzinu uredim kuhinju i operem robu... sve ostalo kad stignem i koliko stignem... mm pomaze dosta, a i nikad nismo bili picajzle sto se cistoce tice...
stignem i na forum, da opustim zivce, i sve pet...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 15:46   #98
E,ova tema mi je dosla k'o narucena. Znate ono kad su zene od jutra do mraka savrsene majke,kucanice,nista im nije tesko,ma hodat ce prljava i poderana samo da su joj djecica suuuper
Uzas.
Ajd' fala bogu da netko lijepo kazek,tesko mi je,moram pet miliona stvari napravit. Ju ar maj fejvrit

To meni stalno drze ljudi bukvice kako bih ja trebala zivjeti,raditi,dijete odgajati... Vlastita mater mi trlja nos kad nazove, pita sta joj unuka radi,a ja kazem gleda crtic. K'o ono, "sta,dosad je bila u vrticu, sad gleda crtic, to nije dobro za dijete,treba raditi nesto kreativno..." mile-lale i sve to. Jest,kako da ne. Problem je u tome sto sam ja prilicno mlada (22 imam), studiram, u isto vrijeme radim svaki dan 8 sati i jednom tjedno nocnu kao dodatak, prevodim usput, kuham,spremam... pa ajde ti stigni. I nije da se ne igram i ne druzim s kceri,dapace. Ali smatram da je cist ok da ona pogleda crtic 45 minuta kad ja dodjem s posla dok sjednem,zapalim, i na miru skuham brzinski rucak.

I onda dodjem na forum gdje mogu vama svima kazati da mrzim dezurne dusebriznike i volim vas jer lijepo priznate: pa da,tesko je,jebes ga.
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 16:20   #99
Vidim svi nešto čiste više puta tjedno. Ja sve čistim jednom tjedno, prašina, pećnica (točnije ploča za kuhanje, pečnicu nisam od prošlog božića i neću do ovog), prozori nemam pojma to mm radi što znači vrlo rijetko (imam zavjese da ih ne vidim ) i tako .. Popizdila sam kad je M. propuzao i kad sam skužila da moram usisat više od jednom tjedno Iako da dođete k meni ne bi vidjele da je tak grozno ko što se čini, jer obično držim do toga da iza upotrebe stvar/i vratim na njihovo mjesto, to je cijela čar čistoće, mislim one na izgled, a kad čistim onda ribam i to je jednom tjedno nekih 2 sata (ipak sam profesionalka u tome) i mirna bosna slijedećih tjedan dana.
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 16:26   #100
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Vidim svi nešto čiste više puta tjedno. Ja sve čistim jednom tjedno, prašina, pećnica (točnije ploča za kuhanje, pečnicu nisam od prošlog božića i neću do ovog), prozori nemam pojma to mm radi što znači vrlo rijetko (imam zavjese da ih ne vidim ) i tako .. Popizdila sam kad je M. propuzao i kad sam skužila da moram usisat više od jednom tjedno :rolleyes: Iako da dođete k meni ne bi vidjele da je tak grozno ko što se čini, jer obično držim do toga da iza upotrebe stvar/i vratim na njihovo mjesto, to je cijela čar čistoće, mislim one na izgled, a kad čistim onda ribam i to je jednom tjedno nekih 2 sata (ipak sam profesionalka u tome) i mirna bosna slijedećih tjedan dana.
Moja puze pa jos uvijek ne usisavam vise od jednom tjedno. Pozitivno je sto su puzzle na sredini prostora pa sva prasina odleti dalje i skuplja se uz rubove.
Inace, cim malo jos poboljsaju onaj usisivac koji sam usisava kupujem ga pa makar kosta 10 000 kn.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.