Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2009., 13:15   #21
ajme, marinella! dakle, oni traze tebe da platis dio neke vecere na kojoj neces biti niti ti niti tvoji?! pod izlikom da je to obicaj?!?? ma odakle im samo obraza za to?! ko da ja dodjem mojoj sveki i trazim je da mi plati tamo neku, ne znam, proslavu rodjendana na kojoj nitko od njih nece biti ne pristaj ni u ludilu, pa makar imala novaca na bacanje! pristanes li na to, pa must ce te citav zivot! sto biste ti i muz od VASEG dara placali tamo neke vecere koje veze s vama, kao parom, nemaju?! bezobrazluk!
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 13:18   #22
Neki imaju obraza za štošta
Rosalinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 13:39   #23
Quote:
Provincijalkaa kaže: Pogledaj post
Zanima me tko plaća oblekicu za mladoženju, mladu, pozivnice, zahvalnice, foto-video, glazba, prstenje i sl. Naime naši nam plaćaju vjenčanje, ali još nismo definirali niti mi znamo što tko plaća. Pa molim vaša iskustva. TNX
moj slučaj - mi ćemo platiti odijela, cipele, šminku i bla bla ostalo za srediti nas dvoje, prstenje i tak, a ostatak - stolica, fotić, band, piće ćemo, nadam se, pokriti iz koverata (ovo mi strašno licemjerno i ogavno zvuči, ali tako je, i mi smo ostalima davali novac, i oni će nama dati tako da se ne brinem kad vidim da svi to rade, neću se ni ja praviti luda)
Nemojte sad samo komentirati 'zašto radite svadbu ak nemate novaca' ili 'kako možeš očekivati da će ti netko dati pare', samo govorim kako mi planiramo pokriti troškove
a sudeći po iskustvima x parova koji su se vjenčali nedavno, a na čijim smo svadbama mi bili, sve su pokrili od novca kojeg su im svatovi darovali.
Od roditelja ne očekujem ništa.
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 14:43   #24
Ako možete sami si platite svadbu i nemojte računati da ćete vjerojatno od poklona natrag vratiti novac, vrijeme je teško, ljudi će možda rađe kupovati poklone na rate, sada kada ljudi ostaju bez posla glupo je uopće razmišljati o velikim svadbama.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 23:09   #25
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Ako možete sami si platite svadbu i nemojte računati da ćete vjerojatno od poklona natrag vratiti novac, vrijeme je teško, ljudi će možda rađe kupovati poklone na rate, sada kada ljudi ostaju bez posla glupo je uopće razmišljati o velikim svadbama.
slažem se. razumijem da se ljudi nekritično zadužuju za liječenje ili neku sličnu nevolju, ali jenčanje definitvno nije u toj kategoriji
__________________
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Roza Smota is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 13:25   #26
dragi i ja smo u startu, kad smo tek počeli planirati, htjeli sami platiti cijelo vjenčanje.
al kad smo s tom idejom došli starcima, i jedni i drugi su se uvrijedili (i ja i dragi smo prvo dijete u obitelji koje se udaje/ženi)
tako da su nam oni - nakon dugotrajnog inzistiranja - platili restoran, kolače i piće,
ostalo smo platili sami...
zbog toga nam je od darova ostalo oko 15000 kn.
i da, ja sam uzela svoju mamu i svekrvu na dogovor za kolače,
a oboje roditelje na dogovor za restoran.
za piće smo zajedno napravili popis što treba.
ako to već plaćaju,
onda imaju i pravo znati što plaćaju.
__________________
06.09.2008.

Zadnje uređivanje dvolični blizanac : 29.03.2009. at 13:33.
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 17:52   #27
Svakako.
Rosalinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 17:57   #28
I muz i ja smo radili i primali placu,tak da smo sve sami platili.I vjencanje organizirali po svom.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 18:54   #29
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
U pravu si. To su seljački odgoji i običaji.
šta? velika svadba?
a kakav je to gradski običaj?
insomnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 19:02   #30
Quote:
insomnia kaže: Pogledaj post
šta? velika svadba?
a kakav je to gradski običaj?
Velike su svadbe po meni dokaz nekog kompleksa.Zašto? pa da pozoveš ljude koji su ti rod a nisi ni u nekom kontaktu sa njim pa i onim što sam već spominjala.Ljudi gladuju,al se prave velike svadbe di se ne podjeli hrana.Na sestričninoj svadbi sam dobila kolače i to da ne kažem koliko.Baš jadno tak se razbacivat parama.Ak se misle razbacivati klopom nek ono što ostane odnesu u pučku kuhinju,a ne da bacaju.
Rosalinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 20:20   #31
Oprosti, ali neki ljudi jednostavno imaju puno rodbine. I zato su seljaci?
Moja svadba je bila velika i hrana se nije bacala, podijelili smo rodbini, a dio i odnijeli u karitas.
Svatko si pravi svadbu kakva mu se sviđa, a jedino seljačko je pljuvanje po nečijoj svadbi. Bila velika ili mala, ne vidim razloga da se uz svadbu vežu pogrdni epiteti.
maalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 21:06   #32
Quote:
Rosalinda kaže: Pogledaj post
Velike su svadbe po meni dokaz nekog kompleksa.Zašto? pa da pozoveš ljude koji su ti rod a nisi ni u nekom kontaktu sa njim pa i onim što sam već spominjala.Ljudi gladuju,al se prave velike svadbe di se ne podjeli hrana.Na sestričninoj svadbi sam dobila kolače i to da ne kažem koliko.Baš jadno tak se razbacivat parama.Ak se misle razbacivati klopom nek ono što ostane odnesu u pučku kuhinju,a ne da bacaju.
imaš neke krive poglede a to je zbog toga što ne toleriraš ovaj stav : neka svatko radi kako mu paše. pogotovo kad su u pitanju guštanja.

ako ćemo tako kako ti kažeš, svako guštanje u životu je bespotrebno razbacivanje novaca. jer uvijek ima netko negdje gladan.

dok nije na štetu drugoga, mislim da se nebi trebalo nikog osuđivat.
insomnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 08:35   #33
Moje je mišljenje da tko voli velike svadbe nek izvoli. Ako netko želi imati 500 ljudi na svadbi, ak si to može priuštiti neka izvoli. U konačnici imali vi veliku svadbu ili ne, kada zbrojite sve troškove fiksni troškovi kao haljina, odjelo, fotograf, cvijeće... uvijek su vam isti, dok večera ovisi o broju ljudi. Mislim da je tu samo stvar da li vi želite takvu svadbu (nije bitno da li je 60 ili 200) s običajima (usput mnogi tzv. običaji uopće nisu naši običaji, tj. običaji našeg podneblja) i cijelom pompom ili ne. Ja osobno nisam taj tip osobe, niti je moja familija takva, dok je s drugom stranom sasvim drugačije. Tko će opet sve skupa platiti ovisi opet o situaciji, negdje roditelji nemaju novaca a mladi žele svadbu, da li tada roditelje natjerati da istu plate ili će se oni sami pobrinuti za financiranje.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 09:06   #34
Quote:
Rosalinda kaže: Pogledaj post
Velike su svadbe po meni dokaz nekog kompleksa.Zašto? pa da pozoveš ljude koji su ti rod a nisi ni u nekom kontaktu sa njim pa i onim što sam već spominjala.Ljudi gladuju,al se prave velike svadbe di se ne podjeli hrana.Na sestričninoj svadbi sam dobila kolače i to da ne kažem koliko.Baš jadno tak se razbacivat parama.Ak se misle razbacivati klopom nek ono što ostane odnesu u pučku kuhinju,a ne da bacaju.
Ja sam upravo iz tog razloga uzela klasični menu, a ne onaj s platama, jer mi je kuharica objasnila da jelo s plata prije ukisne i možda ne izdrži jutro, pogotovo ne u ljetnim mjesecima kada je prevruće, bez obzira što je hrana u hladnjači itd. Sarma može stajati danima u hladnjaku, sve što bude ostalo poslije ručka ćemo podijeliti najužoj rodbini, a ostatak ide u pučku kuhinju Osijek, makar ja to sama u svom autu morala voziti dan poslije svojih svatova. Nema šanse da se baca hrana, ali ne možeš gledati na gladne ljude, jer njih ima svugdje i koliko god mi to htjeli, ne možemo im svima pomoći. Pomoći ćemo onima kojima možemo, i možemo biti sretni zbog toga. Ali nemoj ljudima nabijati kompleks krivnje za to što su drugi gladni...
__________________
11. 7. 2009. The day we became one.
xantippa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 09:09   #35
pa blago vama u slavoniji gdje je normalno da imate sarmu - mene bi moji samo pogledali da im dam sarmu na svadbi...

pričalo bi se o tome još mjesecima
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 09:12   #36
mi cemo svoje vjenčanje sami financiati, i nebi mi palo na pamet raditi veliki pir ako nemam novaca i onda pitati roditelje , ni moje ni njegove , da plačaju naše želje ili dižu kredite za napraviti pir.. mogu eventualno očekivati , i sigurna sam da če tako i biti , da če oni financirati onaj dio hrane i pića kod kuće.. ja smatram da svatko treba napraviti onoliko koliko može i pilagoditi se svojim mogućnostima , jer bitan je čin vjenčanja .. a najžalosnije mi je kad nekima roditelji sve plačaju a oni se žale kako ih sve zanima i kako im se mješju u pripreme.. ko nas su svi uključeni , od roditelja , rodbine i prijatelja ..
0503982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 09:12   #37
A zašto ne bi mogla imati sarmu ako ti to želiš?
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 09:15   #38
postadoh ravnodušna prema svemu.nemam snage više
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 09:18   #39
ne bih - kao prvo što je meni to čudno jer nisam navikla, a kao drugo - ovdje ak nema pohanaca i ostale mesine - klopa ne valja

nije stoga čudno što sam na prvoj svadbi na kojoj sam bila u dalmaciji - ostala gladna
(ne jedem ni morske plodove od kojih su bila rižota, a ne jedem ni janjetinu, a sarme nije bilo, zato sam sad nedavno bila u Hercegovini i kad su donijeli sarmu i punjene paprike - najela sam se toga i dobro da jesam jer je iza toga bila samo janjetina)

nije stoga ni čudna razlika u cijeni između hercegovačke ili dalmatinske i zagrebačke svadbe - em je u zagrebu inače sve puno skuplje em ima puno više raznih vrsta mesa kojih dolje nema
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 09:27   #40
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
postadoh ravnodušna prema svemu.nemam snage više
Znaš što je najžalosnije od svega? To je dan kada bi trebalo biti sve po tvom i mladoženjinom, vi ste centar svega i trebale bi se poštivati vaše želje. Međutim događaju se iste stvari koje su se događale i vašim roditeljima i njihovim roditeljima prije itd. Žele da se sve odvija prema scenariju koji je bio i za njihovu svadbu makar su to oni u tom momentu mrzili i sada oni rade vama što su njihovi roditelji radili njima. Stalno se situacija vrti u krug. Evo kod mene je situacija takva da njegova strana želi neke običaje koji uopće nisu običaji u mom kraju gdje se mi ženimo. Moja buduća svekrva se samo snebiva što sve neće biti na našoj večeri i vjenčanju. Problem je to što će njoj njezina rodbina reči ako se ne ispoštivana ono sve kako se je na njezinoj svadbi ispoštivalo. A usput budi rečeno ona nije imala svadbu već ručak za 30 osoba, a nas sada želi prisiliti da imamo večeru za 100 ljudi. I kako smo se tome odhrvatli. Moj dragi je zauzeo jasan stav kod svojih roditelja i rekao što može, a što ne. Moji roditelji su me pitali sve što misle da bi trebalo i sve smo se dogovorili nije bilo nikakve drame i suza kao na drugoj strani.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:05.