Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2009., 13:20   #21
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Moj otac je bio kreten i povremeni alkoholičar (ovo mi zvuči kao oksimoron, ali ne znam kako drugačije objasniti - kad nije cugao, onda nije cugao, ali kada je cugao, onda je to bilo vrlo intenzivno ). Kada bi ga uhvatio period lokanja, bio bi, između ostalog, i psihički vrlo nasilan. Urlao bi, vrijeđao mamu i mene, ponižavao, a vrlo često bi takve svađe završavale tako da bi on otišao ili na terasu ili bi sjeo u prozor ili tako nešto i prijetio da će se ubiti.
nije oksimoron već dipsomanija.

oće li se ubiti ili ne - nije tvoja briga.
ruku u vatru da neće, već je slabić koji prijeti na najgori mogući način.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 13:50   #22
Idi odma,sada,sega,now.Po mogucnosti u drugi grad !Sto dalje!To je retko izleciva bolest a i veoma psihicki zarazna.razboli se i telo i dusa!Odi odma!
partybracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 12:24   #23
Hvala na odgovorima!
Samo bih ispravila one koji su rekli da me on a i da me njegovi ucjenjuju.
Jasno sam podvukla da mi on to nikada nije rekao niti me ucjenjivao, a njegovi su bili vise nego fer i rekli da su svjesni da bi se mogao ubitri no da smo bitni ja i djete! Dakle uz mene su, a to da bi im pao na grbacu ne bi....jer bi ga se odrekli cak i po posljedicu samoubistva. Dakle roditelji su mu realne osobe koje su mi u svakom slucaju spremne pruziti i pomoc i podrsku...meni a ne njemu.

I dalje idem prema cilju a to je rastava. Posto sam bez posla ostala prije nekoliko mjeseci prvo i osnovno mi je naci posao, potom se odseliti u drugi stan i predati papire za razvod. To sam nu dala do znanja. On se kao sada malo trgnuo i sigurno ce pokusati svojim dobrim ponasanjem izmjeniti moju odluku....no ona je takva kakva je. Daj boze da se promjeni on... i da se to sve prolongira u nedogled,ali znam da on bez cuge izdrzi svega 4-5 mjeseci i tada je super,no nema sanse da se pomirim sa cinjenicom da je brak normalan pola godine a drugu polovicu koma. U svakom slucaju posao naci mi je prvo, a onda prva casica....zbogom. Znam da ce do toga doci...to je neizbjezno.
Zalosno,no tako je i nije do mene.
-Zabrinuta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 12:32   #24
Eh, da ...
Naziv teme su mi promjenili.... ranije je bila Vasi svajeti sto sam i trazila od vas...
a ovo sada On pije-hoce li se ubiti ako odem?... Takav naslov ne bih nikada stavila. Pa niste vidoviti i uistinu je glupo da Vas pitam nesto tako.

Savjeti, misljenje i ispustva su i dalje dobro dosli.
Hvala Vam od srca!
-Zabrinuta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 18:39   #25
Quote:
Rudolfa kaže: Pogledaj post
Potpuno je besmisleno razmišljati o tome da bi se on ubio da ga ti ostaviš,jer da je njemu doista stalo do tebe i djeteta,otišao bi se lijeciti....
potpisujem.

a lik je manipulator i kukavica.

kamo sreće da sam u krivu, al mislim da s takvim život nikad neće biti dobar....pogotovo ne djetetu....
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 18:52   #26
prošla sam slično iskustvo kao zbunjoza, s dvoje vrlo male djece. alkohol je bio izazvan teškom depresijom, ali je bio - alkohol. tri-četiri godine laganja, mamanipulacija, teških alkoholnih padova i koma, paničnih situacija kad je pijan nestajao, suludih kombinacija s roditeljima, poslom, klincima koji su bili totalno sluđeni zbog cijelog cirkusa, dvije godine nespavanja, nesigurnosti, anksioznosti. danas se sve sredilo, ali i danas kad se sjetim tog razdoblja pobjegla bih glavom bez obzira.
jedino što je upalilo: istjerala sam ga iz kuće. i bila odlučna da ću mu svim sredstvima zabraniti vidjeti djecu, u čemu sam, na sreću, imala podršku cijele obitelji. i to ga je jedino spustilo s oblaka sebičnosti, samosažaljevanja, manipulacije na kojem je živio i s kojeg nas je sve uništavao.
spasila sam sebe i djecu kad sam shvatila da mu ne mogu i neću pomoći samookrivljavanjem, skrivanjem i zatvaranjem očiju pred tim problemom. koji je NJEGOV. ali je uništavao NAS. mene i moju djecu i roditelje.
i tek tad, kad sam rekla njemu i sebi i svima, ovo je MOJ život, MOJA djeca, a ti ako odlučiš možeš se liječiti, a možeš se i ubiti, ali ne o mom trošku, samo izvoli.
mislim punoljetan je, zar ne? i vjerujem da si napravila sve što si znala i mogla zar ne? jer, i alkoholizam je bolest?
bježi glavom bez obzira. jedino ga tako možeš spasiti. ali, prije svega, spašavaj sebe i djecu. i vjeruj mi, zaista, zaista, nisi za ništa kriva. a ako te netko pokuša i okriviti za bilo što, učini si uslugu i stavi ga na ignore list. pa čak ako se radi o tvojim vlastitim ili njegovim roditeljima. manipulacija je najslađa igra.
daska is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 19:41   #27
Dijete će ti imati PUNO veće traume zbog suživota s alkoholičarem,
nego zbog njegova samoubojstva, koje, naravno ako se uopće i dogodi
neće imati veze s tobom nego s time što je on neuravnotežena osoba.
Kamena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 20:25   #28
Quote:
-Zabrinuta- I dalje idem prema cilju a to je rastava. Posto sam bez posla ostala prije nekoliko mjeseci prvo i osnovno mi je naci posao, potom se odseliti u drugi stan i predati papire za razvod. To sam nu dala do znanja. On se kao sada malo trgnuo i sigurno ce pokusati svojim dobrim ponasanjem izmjeniti moju odluku....no ona je takva kakva je. Daj boze da se promjeni on... i da se to sve prolongira u nedogled,ali znam da on bez cuge izdrzi svega 4-5 mjeseci i tada je super,no nema sanse da se pomirim sa cinjenicom da je brak normalan pola godine a drugu polovicu koma. U svakom slucaju posao naci mi je prvo, a onda prva casica....zbogom. Znam da ce do toga doci...to je neizbjezno.
Zalosno,no tako je i nije do mene.
sretno,
neće se ubiti jer previše voli sebe.
i ne oslanjaj se previše na njegove.
__________________
panta rei
tridesete is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 11:12   #29
Ja sam bila u sličnoj situaciji, moj nije pio, ali ima čudnu sklonost prema ženama.
Prijetio mi je da će se ubiti ostavim li ga..ostala sam s njim što zbog djeteta, što zbog obečanja da će se promjeniti..nije se ubio, a ne bi ni tada vjerovatno jer peviše voli sebe.
Sada kada imam jedno tužno iskustvo osobe koja je počinila samoubojstvo, a koju mogu reći da sam voljela, mogu ti samo reći..da je život kao vlak, kad krene nema povratka...
bori se za sebe i svoje dijete ako ga ne voliš, i nje ti stalo, ne obaziraj se na nikog.
budi sebi najbitnija,ja to nažalost nisam znala napraviti.
__________________
Ako imaš dovoljno razloga zašto, naći češ načina kako!
bombonina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 11:16   #30
Quote:
daska kaže: Pogledaj post
prošla sam slično iskustvo kao zbunjoza, s dvoje vrlo male djece. alkohol je bio izazvan teškom depresijom, ali je bio - alkohol. tri-četiri godine laganja, mamanipulacija, teških alkoholnih padova i koma, paničnih situacija kad je pijan nestajao, suludih kombinacija s roditeljima, poslom, klincima koji su bili totalno sluđeni zbog cijelog cirkusa, dvije godine nespavanja, nesigurnosti, anksioznosti. danas se sve sredilo, ali i danas kad se sjetim tog razdoblja pobjegla bih glavom bez obzira.
jedino što je upalilo: istjerala sam ga iz kuće. i bila odlučna da ću mu svim sredstvima zabraniti vidjeti djecu, u čemu sam, na sreću, imala podršku cijele obitelji. i to ga je jedino spustilo s oblaka sebičnosti, samosažaljevanja, manipulacije na kojem je živio i s kojeg nas je sve uništavao.
spasila sam sebe i djecu kad sam shvatila da mu ne mogu i neću pomoći samookrivljavanjem, skrivanjem i zatvaranjem očiju pred tim problemom. koji je NJEGOV. ali je uništavao NAS. mene i moju djecu i roditelje.
i tek tad, kad sam rekla njemu i sebi i svima, ovo je MOJ život, MOJA djeca, a ti ako odlučiš možeš se liječiti, a možeš se i ubiti, ali ne o mom trošku, samo izvoli.
mislim punoljetan je, zar ne? i vjerujem da si napravila sve što si znala i mogla zar ne? jer, i alkoholizam je bolest?
bježi glavom bez obzira. jedino ga tako možeš spasiti. ali, prije svega, spašavaj sebe i djecu. i vjeruj mi, zaista, zaista, nisi za ništa kriva. a ako te netko pokuša i okriviti za bilo što, učini si uslugu i stavi ga na ignore list. pa čak ako se radi o tvojim vlastitim ili njegovim roditeljima. manipulacija je najslađa igra.

Sjedi, odličan 5!
tanki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 11:20   #31
Neće se takav ubiti, previše voli sebe i svoj način života. Rastavom bi spasila sebe a ponajviše dijete i djetetov život. Vjeruj mi život sa alkoholičarem ostavlja traume, a ponajviše na dijecu ( ja imam 23 god, pa ne mogu ih izliječiti a niti ću ikad). Stoga pamet u glavu i koliko god ti teško bilo, pobrini se za sebe i djete dok još imaš vremena, dok ne bude prekasno.
prolaznica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 18:08   #32
Rastava

Pa nek se ubije ak baš hoće(on se ne bi brinuo tako za tebe)
pusa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 22:16   #33
Ja se upravo rastajem od čovjeka koji pije i koji se isto prijetio da će se ubiti ako ga ostavim,a imamo dvoje djece.4 god. me maltretira,tuće i ucjenjuje a ja sam zbog milion glupih razloga ostajala dok mi nije polomio rebra,pred djecom....Sad sam ga doslovno otjerala,rastavu sam podnijela i iako sam podstanar sa dvoje male djece,u gradu u kojem nemam nikoga,jer su moji 500 km dalje,a i da su bliže nebi mi mogli pomoći,jer žive od jedne mirovine,zaposlena sam na zamjeni i realno život mi je u banani,ali znam dvije stvari,a to su :moja djeca zaslužuju mirno djetinjstvo i neće se on ubiti,prevelika je kukavica da bi digao ruku na sebe.Bilo je lako mene mlatiti,ali sebe neće sigurno!I iako se ja sad jako bojim šta će biti,dali će me ubiti,kako ću sama prehraniti djecu itd. jedno sigurno znam da za njegove postupke nisam odgovorna i ako se na kraju stvarno ubije(a neće),nisam ja kriva ineću dozvoliti da me pokopa do kraja,ne radi mene,već radi moje djece,koja nisu ništa skrivila a moja je dužnost da ih čuvam i štitim dok ne umrem,a on nek radi šta hoće!
trevejn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 12:36   #34
Quote:
-Zabrinuta- kaže: Pogledaj post
Ono što me lagano sputava je to da sam svjesna da bi se stvarno mogao ubiti ostavim li ga...nisam baš sigurna da sam sposobna uzeti nekome život. Indirektno ja bi ispala za to kriva zar ne? Iako je kriva njegova slabost zapravo. Kako bi sutra objasnila djetetu da se tata ubio jer smo se rastali. Bojim se da bi to bile ogromne traume za djete koje bi jednoga dana mogle narušiti i naš odnos.
A kako ces danas-sutra objasniti tom djetetu da si zrtvovala svoj, a sto je jos vaznije i njegov zivot da bi ostala uz tatu alkoholicara koji vam unistava zivot?

Ako je tvom muzu toliko stalo do vas da bi se radije ubio nego bio bez vas - onda mu trebate biti vazniji i od flase pice...no cini se da je kod njega redoslijed "pice, zena i djete, zivot...".

A njegovi roditelji su grozni manipulatori i nabijaju ti osjecaj krivice jer ti pune glavu time da ce se on ubiti ako ti odes. Ja na takve ucjene ne bih pristala...
Sledeci put kad ti tako nesto kazu reci da radije njemu kazu da bi mu zivot ako vi odete bio toliko sranje da bi se mozda i ubijao zbog svega...

Sjedi s muzem, ako ga volis - a ocito da ga volis jer trazis isprike za njega i izmisljas razloge da ostanes, te mu reci da mu dajes jednu i jedinu zadnju sansu, ako on i nakon toga odluci da mu je pice vaznije od tebe i djeteta da ces otici zauvijek...
Bori se s njim, pomazi mu, ali ne trazi izgovore za njega!
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 13:34   #35
Bježi od njega kao vrag od tamjana!Ako mu ti i dijete niste dovoljno veliki motiv da odustane od alkohola,neće nikad.A to što misliš da će se ubiti,ne,on voli sebe više i od tebe i dijeteta,a alkohol mu je strast.I ja sam se naslušala tih priča,pa ni sad nakon 10 god od rastave on se nije ubio i nije prestao piti.Gledaj sebe i svoje dijete i skloni se od njega,jer alkohol je najveći porok i tu sreće nema.Pišem te sve iz svoga vlastitoga iskustva!Samo se odvaži i nestani iz ralja na vrijeme!
srna i vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 10:17   #36
Slažem se sa tobom,ja sam se razvela,kada sam ga htjela ostavit počeo je glumiti nevimešve i kao prestat će ali nikada...čak se počeo drogirati...nebrini neće se ubiti...to sam kažu...da te zadrže ali nebrini to se neće desiti.Alkohol je najgore što se može dogoditi jednoj obitlji i ti to nezaslužuješ...ni ti niti ijedna druga žena.
Stelaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 14:35   #37
Bravo curke u pravu ste! Neće se taj ubiti, kao ni jedan drugi, a svi su oni imali takve izjave kad je voda došla do grla jer znaju da smo mi ženske sentimentalne guske. To su sebični egoisti, samožive guzice koje sebe previše vole... relaks ženo...
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:05.