Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2012., 15:25   #9981
Baš to, većina na Badoo su lažnjaci, a i oni koji nisu su tamo samo zato da se dopisuju jer im je dosadno. Kao da su totalno fulali poantu takve stranice.
HLudlum is offline  
Old 01.09.2012., 15:33   #9982
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Neki su spominjali Badoo, da su jako zadovoljni stranicom. Nisam nikad isprobala, pa ne znam. Ali probaj, zašto ne.

Ima još i okcupid. Osobno mi je zabavan, ima dosta pitalica i testova za rješavati, a profil je koncipiran kao esejski - imaš nekoliko pitanja na koja odgovaraš kraćim esejom (ukoliko želiš, ukoliko ne - možeš ti i jednom rečenicom). Kad klikneš na nečiji profil, odmah ti prikazuje postotak kompatibilnosti i ukoliko ste odgovarali na ista pitanja/rješavali iste testove, pokaže ti se statistički prikaz tko je više/manje liberalan, pustolovan, seksualno slobodan/inhibiran itd. Također, ne moraš tražiti nekoga isključivo za romantičan odnos, imaš i opcije: tražim nekog samo za dopisivanje, tražim prijatelje, tražim društvo za razne aktivnosti itd.

Koncept stranice je po meni, jako dobar i zanimljiv.

Što se tiče ljudi, ima svega, uistinu. Od stranaca, preko domaćih, svih profila, obrazovanja, rasa, vjeroispovijesti i sl. Generalno, ljudi su puno pristojniji nego na Iskri - ukoliko napišeš primjerice, da ne želiš da ti se javljaju oženjeni/zauzeti, može se dogoditi da pogledaju profil, no neće se javiti. Također, vrijeđanja i omalovažavanja kao na Iskri - nema. S vremena na vrijeme, zna se naći neki čudan komentar, no ni u kakvom obujmu kao na Iskri.

Ako si muškarac, definitivno će ti site imati još i više prednosti.

Moram reći da sam tamo upoznala par jako dragih ljudi s kojima se često čujem i s kojima sam razvila prijateljski odnos - koliko je to moguće preko kompa, jel.

Nadam se da je recenzija pomogla.
Medow, koliko si ti rječita u svojim postovima najradje bi se s tebom dopisiva

Ma pitao sam samo informativno, sumnjam da je trenutno ijedan site u hrvatskoj jači od facebooka i njegovih bezumnih zidova punih gluposti. Ali to šta si ti opisala je kocept sličan dosta stranica koje pokušavaju biti "alternativna" opcija nekim mainstream stranicama.
Čak i taj Badoo ima neke takve opcije s interesima, ali fukcioniraju kao na facebooku (tj. kao da itko to čita s obzirom da ih neki imaju i na stotine).
Ali mogao bi biti ok za internacionalno upoznavanje i dopisivanje, tu se čini ok.

Mislim da su i na iskricu uveli to mijenjanje zašto nekog tražiš, da ne bude isključivo zbog romanse, avanture ili čega već. Ali nije baš zaživilo.
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Old 01.09.2012., 16:10   #9983
Quote:
mako kaže: Pogledaj post
Medow, koliko si ti rječita u svojim postovima najradje bi se s tebom dopisiva
Pa hvala ti. Nije to pitanje rječitosti, već ako znam neke stvari iz prve ruke, nastojim pojasniti jer puno je lakše kad ti netko iz osobnog iskustva predoči dobre i loše strane.

Quote:
Mislim da su i na iskricu uveli to mijenjanje zašto nekog tražiš, da ne bude isključivo zbog romanse, avanture ili čega već. Ali nije baš zaživilo.
Ne bih znala, na Iskrici teško da jedna žena može uopće doći do normalne komunikacije; nakon što xy puta ničim izazvana dobije hrpu uvreda, psovki i sl. komentara, čak i ukoliko se javi netko željan nesputane i normalne komunikacije, tebi više bude dosta svega i izgubiš želju. Tako da s te strane, vjerujem da je na internacionalnim stranicama lakše jer su ljudi u prvom redu - kulturniji.

Treba probati pa što bude da bude, uostalom, uvijek je lijepo i popričati sa zanimljivim ljudima, razmijeniti iskustva, pa čak i ako ne bude nikog za romantične pobude.


Penelopa, bar znaš prepoznati lažnu sliku, i to je nešto Osobno to ne bih znala pa da me bode u oči.
Meadow is offline  
Old 01.09.2012., 17:29   #9984
imam neko vrijeme profil na iskrici, i naletio sam samo na idiote od ljudi, cure puče usne (to ne stoji nikome a pogotovo nekim neuglednim zenskima) i rade ostale cirkusarije od face i tijela opcenito, na slikama. takodjer mi je u ovo kratko vrimena upalo cak i par gayeva, prenerazio sam se.
po mojoj procjeni, na tom sajtu 1 od 50 osoba je mozda normalna.mora imat neku "falingu" kako god okrenes. mozda sam opet prekritican al eto.. Mozda se normalni ljudi nemogu sastat i pronac u toj masi, mislim da je tu problem!

vidio sam da se moze deaktivirat profil al to je bezveze jer se opet mos logirat normalno.
kome poslat zahtjev da se pobrise cijeli profil?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Old 01.09.2012., 17:33   #9985
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Penelopa, bar znaš prepoznati lažnu sliku, i to je nešto Osobno to ne bih znala pa da me bode u oči.
Ah, zeznula sam se i ja par puta, nikad ne možeš sigurno znati. Najčešće kad nisam htjela vidjeti ono što je očito. Uglavnom, ako ti se čini "to good to be true", obično i je tako, nije istinit. Na Badoou su većinom odmah priznavali da im je slika lažna ili je slikana prije ohohoho godina. Ako vidiš lijepi portret, oštar, lijepe boje, a pozadina lijepo zamućena i ne dolazi do izražaja – ili mu je slika skinuta sa weba ili ima prijatelja fotografa. Ako je amaterska, onakva kakvu većina nas slika i ako ima dosta različitih slika, a neke od njih su malo mutne i boje nisu baš savršene, bit će da je ipak on. Ponekad se lažnjaci nađu na webu preko www.tineye.com.

Imaš još nekih provjera ako ti netko šalje slike mailom: spremiš sliku, klikneš na nju desnom tipkom miša, pogledaš Properties, pa Details, tu bi trebali biti svi podaci o slici, kojim aparatom je slikana, kojeg datuma... te detalje nemaju slike skinute sa weba, Facebooka i sl.
Pennelopa is offline  
Old 01.09.2012., 17:39   #9986
Quote:
Pennelopa kaže: Pogledaj post
Ako vidiš lijepi portret, oštar, lijepe boje, a pozadina lijepo zamućena i ne dolazi do izražaja – ili mu je slika skinuta sa weba ili ima prijatelja fotografa.
Ili jednostavno - ima prijatelja.

SLR aparati danas nisu rijetkost i ne mora biti fotograf da bi dobio zamućenu pozadinu kod porteta. Zapravo, ne da SLR aparati nisu rijetkost nego mi je teško zamisliti društvo u kojem barem jedna osoba ne posjeduje SLR. I onda svi više manje imaju priliku imati portret sa zamućenom pozadinom ako to žele

Ovo je info čisto da ne odjebajete ljude na temelju toga
Quote:
Imaš još nekih provjera ako ti netko šalje slike mailom: spremiš sliku, klikneš na nju desnom tipkom miša, pogledaš Properties, pa Details, tu bi trebali biti svi podaci o slici, kojim aparatom je slikana, kojeg datuma... te detalje nemaju slike skinute sa weba, Facebooka i sl.

E da, još samo dodatak. Ako slika nema EXIF podatke ne mora značiti da je skinuta s neta nego je moguće da je obrađena programom koji ubija exif podatke. Npr. ima jednostavnih programa koji stavljaju okvir na sliku, ali pritom i obrišu exif.

Opet - da ne bi proglasili lažljivcem nekog tko jednostavno nema ukusa pa stavlja okvir na svoju fotku

Zadnje uređivanje darkić : 01.09.2012. at 17:57.
darkić is offline  
Old 01.09.2012., 18:56   #9987
@Darkić, mislila sam na većinu. Naravno da se može desiti da netko ima super sliku i njegova je, naravno da je netko mogao obrađivati pa ubiti detalje, mogao je poslati svoju sliku iz mlađih dana, mogao je skinuti vlastitu sliku sa fejsa pa poslati, mogao je... svašta, ali ono o čemu sam ja govorila bilo je kako možda na prvi pogled postati malo oprezniji, tražiti još koju sliku, malo ispitivati... ljudi koji borave na iskrici i ostalim dejting sajtovima znaju već kako to ide, ne mora ga se odmah proglasiti lažljivcem.

Nikad se ne može ništa 100% tvrditi, osim ako ga baš ne nađeš na internetu, što mi se isto znalo dogoditi, ali upravo zato što su mi slike bile sumnjive, pa sam krenula tražiti. U većini slučajeva, kod kombinacije predobre slike i čudnog razgovora - bila sam u pravu.
Pennelopa is offline  
Old 01.09.2012., 19:36   #9988
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Ne bih znala, na Iskrici teško da jedna žena može uopće doći do normalne komunikacije; nakon što xy puta ničim izazvana dobije hrpu uvreda, psovki i sl. komentara, čak i ukoliko se javi netko željan nesputane i normalne komunikacije, tebi više bude dosta svega i izgubiš želju. Tako da s te strane, vjerujem da je na internacionalnim stranicama lakše jer su ljudi u prvom redu - kulturniji.

Treba probati pa što bude da bude, uostalom, uvijek je lijepo i popričati sa zanimljivim ljudima, razmijeniti iskustva, pa čak i ako ne bude nikog za romantične pobude.
Ma nisu toliki problem na iskrici bili ni ti frustrirani šta haraju njom, uvijek je bilo lako napisat prvu primamljivu poruku, već su druge stvari bile kobne za nju. Prvo što su uveli plaćanje, a baš ti frustrirani, vjerujem da bi bili prvi koji bi isprsili (nemalu) svotu love za to.

Drugo je što praktički ne dobiješ ništa za to što platiš. Čak su i onaj forum gdje si mogao vidjeti kako ko diše i izvan profila - ugasili.

A treće po meni je što je pretraga profila imala glupe filtere jer si mogao samo staviti one postavke što su oni predvidili. Kao da išta govori o osobi ako je idealni spoj u obliku ispijanja pive u irskom pubu ili u nekom sumraku. Tj, značilo bi kad bi netko stvarno odgovarao bez sprdanja
Dok recimo nisi imao ni najobičniji filter da ti izbaci samo one koji su se potrudili nešto napisat o sebi (onaj dio gdje sam pišeš), pa bi morao klik po klik među klonovima, ženskim muškarcima, i ostalih tražit zanimljiv profil. Tako netko zanimljiv potencijalno padne u drugi plan.

Ali nije toliko loše, tamo sam upoznao i zanimljive cure dok sam još bio u srednjoj.
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Old 01.09.2012., 20:02   #9989
Quote:
Pennelopa kaže: Pogledaj post
Nikad se ne može ništa 100% tvrditi, osim ako ga baš ne nađeš na internetu, što mi se isto znalo dogoditi, ali upravo zato što su mi slike bile sumnjive, pa sam krenula tražiti. U većini slučajeva, kod kombinacije predobre slike i čudnog razgovora - bila sam u pravu.
Meni je jedna poslala sliku prosječne cure (ne svoju), a na dejt je došao komad i pol.
Ostao sam malo WTF ali sam se brzo skulirao

Moguće i da se u zadnji čas ustrtarila pa poslala frendicu?
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Old 01.09.2012., 20:15   #9990
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Meni je jedna poslala sliku prosječne cure (ne svoju), a na dejt je došao komad i pol.
Ostao sam malo WTF ali sam se brzo skulirao

Moguće i da se u zadnji čas ustrtarila pa poslala frendicu?
Haha, ovo je dobro. Možda nije htjela slati svoje slike da raznorazni tipovi ne slinave tamo po njoj (slici, mislim). Pa jesi je pitao zašto je to napravila?
Pennelopa is offline  
Old 01.09.2012., 21:43   #9991
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Meni je jedna poslala sliku prosječne cure (ne svoju), a na dejt je došao komad i pol.
Ostao sam malo WTF ali sam se brzo skulirao

Moguće i da se u zadnji čas ustrtarila pa poslala frendicu?
Hoćeš reći da je nisi pitao u čemu je trik?

To mi nije jasno. Kako to možeš prešutiti?
darkić is offline  
Old 01.09.2012., 22:04   #9992
Da, to bi baš bio razgovor.

Faca: Čuj, na onoj fotki baš ono, prosječno izgledaš i uopće nisi hot. Jesi išla na kakvu operaciju u međuvremenu?
Koka: WTF?

Mislim, stvarno, ljudi...
Jack Daniel's is offline  
Old 01.09.2012., 22:12   #9993
uostalom, pa bolje tak nego obrnuto - da je na fotki komad i pol, a na dejt dođe "srednja žalost". to se, recimo, meni desilo.
Roisin M is offline  
Old 01.09.2012., 22:35   #9994
Quote:
Roisin M kaže: Pogledaj post
uostalom, pa bolje tak nego obrnuto - da je na fotki komad i pol, a na dejt dođe "srednja žalost". to se, recimo, meni desilo.
Pa kako je uspjela od srednje žalosti napraviti ne samo komada, nego komada i pol? Možeš li pojasniti?

Možda je radio photoshop s druge teme
Meadow is offline  
Old 01.09.2012., 22:44   #9995
Quote:
Jack Daniel's kaže: Pogledaj post
Da, to bi baš bio razgovor.

Faca: Čuj, na onoj fotki baš ono, prosječno izgledaš i uopće nisi hot. Jesi išla na kakvu operaciju u međuvremenu?
Koka: WTF?

Mislim, stvarno, ljudi...
What he said

A što ja znam, rekoh sebi prihvatiti ću blagoslov i šutjeti o tome.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Old 01.09.2012., 22:56   #9996
Quote:
Jack Daniel's kaže: Pogledaj post
Da, to bi baš bio razgovor.

Faca: Čuj, na onoj fotki baš ono, prosječno izgledaš i uopće nisi hot. Jesi išla na kakvu operaciju u međuvremenu?
Koka: WTF?

Mislim, stvarno, ljudi...
A to je jedini način?

Nije moguće reći da je nikad ne bi prepoznao po slici i da kad bi ga netko pitao da bi rekao da to nije ista osoba?

Možeš se ti fejspalmat do sutra, al meni je puno više za fejspalmanje činjenica da ostaneš na kavi/dejtu/nečemu s nekim za koga si misliš da ti je poslao fejk sliku, al ajde bar izgleda bolje nego na toj slici? WTF na to.

Kužim ako je cilj doć do pičke i ništa više, al ako te imalo zanima osoba preko puta onda mi je prešućivanje fejk slike i daljnja konverzacija bez spominjanja toga totalni misterij. Čemu?
darkić is offline  
Old 01.09.2012., 23:01   #9997
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
A to je jedini način?

Nije moguće reći da je nikad ne bi prepoznao po slici i da kad bi ga netko pitao da bi rekao da to nije ista osoba?

Možeš se ti fejspalmat do sutra, al meni je puno više za fejspalmanje činjenica da ostaneš na kavi/dejtu/nečemu s nekim za koga si misliš da ti je poslao fejk sliku, al ajde bar izgleda bolje nego na toj slici? WTF na to.

Kužim ako je cilj doć do pičke i ništa više, al ako te imalo zanima osoba preko puta onda mi je prešućivanje fejk slike i daljnja koverzacija bez spominjanja toga totalni misterij. Čemu?
Pa manji je problem kad ti dođe zgodnija cura nego ružnija, ako se već radi o lažnim slikama.

Ajmo reći da sam čekao da vidim hoće li ona to sama spomenuti
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Old 01.09.2012., 23:02   #9998
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Pa manji je problem kad ti dođe zgodnija cura nego ružnija, ako se već radi o lažnim slikama.

Ajmo reći da sam čekao da vidim hoće li ona to sama spomenuti
Manji je problem ako samo gledaš kako poševit nešto zgodno. Inače je potpuno svejedno. Fejk je fejk.

Nego, to je bio jedini susret? Zašto se niste vidjeli ponovno? Ili jeste?
darkić is offline  
Old 01.09.2012., 23:02   #9999
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Pa kako je uspjela od srednje žalosti napraviti ne samo komada, nego komada i pol? Možeš li pojasniti?

Možda je radio photoshop s druge teme
pa ne znam kak je uspjela. samo kažem da je taj tvoj slučaj bio bolji nego moj, di je na fotki bio komad, a uživo "eek". općenito, to me (prvo, jedino i zadnje) iskustvo odmah ohladilo od tih iskrica, smokvica, ljubica i đurđica i svih ostalih dejtova na slijepo. i kak je završila priča s komadom i pol? se razvila dalje ili?
Roisin M is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.