Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2009., 10:56   #1
d.o.o.-razdioba

zbog prirode posla bih trebala u braku osnovati d.o.o.
da li ta firma ulazi u stečenu imovinu pa druga strana može dobit pola?
akafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 16:50   #2
Najkraće rečeno, da. Imam takav primjer u blizini, ljudi se razveli pa kako su podjelili sve tako i d.o.o. Muškarac (vlasnik d.o.o.) je morao isplatiti bivšu ženu koja nije imala nikakve veze sa tvrtkom (ima svoj posao) u visini 50% vrijednosti tvrtke. Sami su dogovorili način i dinamiku plaćanja kroz nekoliko godina.

Nadam se da sam pomogla.
SuzyQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 21:50   #3
Quote:
akafi kaže: Pogledaj post
zbog prirode posla bih trebala u braku osnovati d.o.o.
da li ta firma ulazi u stečenu imovinu pa druga strana može dobit pola?
ako postoji predbracni ugovor ili ugovor u braku da u slucaju razvoda d.o.o. pripada tom i tom, onda se nema sto dijeliti... provjeri kod odvjetnika ili na forumu Pravo
bosonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 01:40   #4
Quote:
akafi kaže: Pogledaj post
zbog prirode posla bih trebala u braku osnovati d.o.o.
da li ta firma ulazi u stečenu imovinu pa druga strana može dobit pola?
Da, i pola firme i pola dobiti i pola dugova
Ali iskreno mislim da je bolje da se razvedeš.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 21:21   #5
no krasno

kad sam danas malo obračunala z akoliko love me voza godinama dođe mi da osnujem taj doo i nabijem dugova i kvit

u stvari sam slabić teški slabić i divim se svima vama koji ste imali snage rastati se, od srca se divim
akafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 02:14   #6
Quote:
akafi kaže: Pogledaj post
no krasno

kad sam danas malo obračunala z akoliko love me voza godinama dođe mi da osnujem taj doo i nabijem dugova i kvit

u stvari sam slabić teški slabić i divim se svima vama koji ste imali snage rastati se, od srca se divim


Nije ti to stvar snage, nego odluke! Kad to jednom prelomiš i odlučiš - napravit ćeš... da, bit će ti teško, posrtat ćeš, patiti, ali se nećeš vratiti. Tu ti je sva poanta!

Zato ovaj forum postoji i mi sve jesmo tu da ti damo podršku i savjet (ako znamo). I ako misliš da bi ti sad bilo tško zajebat ga vjeruj mi da će ti poslije bit još gore kad ćeš se žderat šta nisi uzela ono što te ide
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 06:59   #7
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
[/B]

Nije ti to stvar snage, nego odluke! Kad to jednom prelomiš i odlučiš - napravit ćeš... da, bit će ti teško, posrtat ćeš, patiti, ali se nećeš vratiti. Tu ti je sva poanta!

Zato ovaj forum postoji i mi sve jesmo tu da ti damo podršku i savjet (ako znamo). I ako misliš da bi ti sad bilo tško zajebat ga vjeruj mi da će ti poslije bit još gore kad ćeš se žderat šta nisi uzela ono što te ide
Nikako ne razumijem ovakva razmišljanja, zajebat, nabiti dug isl. Razumijem da je netko razočaran, povređen, ali ovakve osvete ne vode nikuda. Pričate o kršćanskom duhu, o braku u crkvi, a onda o osvetama. Pogotovo jer se žene masovno osvećuju bivšim preko djece a to je toliko jadno jer muče i djecu radi nekakvih svojih niskih ciljeva. Naravno, kasnije čitamo o razno raznim tragedijama, i nije nam jasno, a sve je vrlo jednostavno. Ljudi i ja bi za djete mogao ubiti ako sam prisiljen na to i ako ću tim činom spasiti jedan mali život . Mislim da bi i vi isto
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 00:55   #8
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Nikako ne razumijem ovakva razmišljanja, zajebat, nabiti dug isl. Razumijem da je netko razočaran, povređen, ali ovakve osvete ne vode nikuda. Pričate o kršćanskom duhu, o braku u crkvi, a onda o osvetama. Pogotovo jer se žene masovno osvećuju bivšim preko djece a to je toliko jadno jer muče i djecu radi nekakvih svojih niskih ciljeva. Naravno, kasnije čitamo o razno raznim tragedijama, i nije nam jasno, a sve je vrlo jednostavno. Ljudi i ja bi za djete mogao ubiti ako sam prisiljen na to i ako ću tim činom spasiti jedan mali život . Mislim da bi i vi isto
Mislim da si ti nešto ovdje pobrkao. Nitko tu ne spominje djecu,nego imovinu. A očito po njenim riječima muž se već fino opernatio na njenoj grbi. To što je žena zaradila ištoje njeno neka samo uzme. Jer to poslije isterivati preko suda... ajme majko moja Vjeruj mi znam o čemu govorim. Sad se moram krviti- ne za ono što smo "zajedno" stekli nego što je i prije bilo moje. Da sam znala to što sa znam, vjeruj mi - malo bi ja to drugčije postavila
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 01:13   #9
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Mislim da si ti nešto ovdje pobrkao. Nitko tu ne spominje djecu,nego imovinu. A očito po njenim riječima muž se već fino opernatio na njenoj grbi. To što je žena zaradila ištoje njeno neka samo uzme. Jer to poslije isterivati preko suda... ajme majko moja Vjeruj mi znam o čemu govorim. Sad se moram krviti- ne za ono što smo "zajedno" stekli nego što je i prije bilo moje. Da sam znala to što sa znam, vjeruj mi - malo bi ja to drugčije postavila
Stara mislim da ti ne kužiš da su neke stvari puno važnije od materijalne imovine a ako si ti imala idiota koji te izvarao, je.. ga sama si si kriva, gdje si gledala.
I zanima me na što misliš zadnjom rečenicom
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.