Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2010., 12:51   #1
Nedostatak roditeljskih osjećaja?

u svojoj bližoj okolini imam dvije situacije koje stvarno ne mogu razumijeti:

1. žena nakon neslaganja i nesuglasica sa mužem (s kojim je dugi niz godina), odlazi od kuće, seli u drugi grad udaljen 400 km i ostavlja 2 djece u pubertetu. viđa ih otprilike 1 mjesečno. u obitelji nije bilo nasilja, droge, prevara ni sličnih situacija.

2. majka i otac, prešli tridestu (koji rade normalno radno vrijeme 7-15), jednogodišnje dijete cijeli (radni tjedan) ostavljaju baki i djedu na čuvanje (znači i na spavanje), uzimaju ga samo vikendom i eventualno povremeno ga dođu "posjeteti" preko tjedna. baka i djed su udaljeni oko deset kilometara od njih. nemaju nekih financijskih poteškoća...

često se zapitam što je to sa ovim ljudima, i zar je moguće da su tako sebični?
523 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:06   #2
Quote:
523 kaže: Pogledaj post
u svojoj bližoj okolini imam dvije situacije koje stvarno ne mogu razumijeti:

1. žena nakon neslaganja i nesuglasica sa mužem (s kojim je dugi niz godina), odlazi od kuće, seli u drugi grad udaljen 400 km i ostavlja 2 djece u pubertetu. viđa ih otprilike 1 mjesečno. u obitelji nije bilo nasilja, droge, prevara ni sličnih situacija.

2. majka i otac, prešli tridestu (koji rade normalno radno vrijeme 7-15), jednogodišnje dijete cijeli (radni tjedan) ostavljaju baki i djedu na čuvanje (znači i na spavanje), uzimaju ga samo vikendom i eventualno povremeno ga dođu "posjeteti" preko tjedna. baka i djed su udaljeni oko deset kilometara od njih. nemaju nekih financijskih poteškoća...

često se zapitam što je to sa ovim ljudima, i zar je moguće da su tako sebični?
Ovo je meni moja sveki predložila... rekla sam NEMA ŠANSE!!!! Taj film neće gledat.. .
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:11   #3
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Ovo je meni moja sveki predložila... rekla sam NEMA ŠANSE!!!! Taj film neće gledat.. .
Ja znam dva takva slučaja...sa bakom preko tjedna...na 15-20 minuta vožžnje od mjesta stanovanja...kažu oni da uživaju djeca...pa hebote možda da ti uživaš s njima kad si ih već napravio
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:15   #4
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Ja znam dva takva slučaja...sa bakom preko tjedna...na 15-20 minuta vožžnje od mjesta stanovanja...kažu oni da uživaju djeca...pa hebote možda da ti uživaš s njima kad si ih već napravio
Ja ne bi mogla zamislit da ne vidim svoje dijete preko tjedna.. pa samo da ga navečer ušuškam i stavim spavat..

Ne.. ne mogu si to zamislit.. umrla bi od tuge..
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:16   #5
znam i ja za takav slucaj,dijete kod bake udaljeno nekih pola sata voznje,i tako od kad je bio beba.mama ode kod njega vikendom,rijetko ga dovede doma nego bude sa njim tamo.to mi nikako nije jasno i ja radim i imam djecu pa mi tako nesto nikad nebi palo na pamet.neznam kako oni razmisljaju ali sigurno takvo nesto nije normalno ukoliko imaju sve uvjete za to dijete,a imaju.
Bokanjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:18   #6
Ja sam živjela kod bake do škole. A i poslije sam bila kod nje za vrijeme školskih praznika, vikendom...
Moja baka je divna žena i obožavala sam biti kod nje, ali mama je mama!
I mislim da nikad neću moći oprostiti mami što me je (kako sam ja na to gledala kao dijete) "napustila".
Zato su moja djeca uvijek sa mnom. Ne znam da li dva puta godišnje prespavaju kod dide i bake.
__________________
There are no problems only solutions!
Poison Ivy 058 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:20   #7
mislim da se radi o jako jako sebičnim ljudima, kojima je njihov komod na prvom mjestu. oni kao rade, pa se moraju odmoriti preko tjedna i ne mogu se baviti još i djetetom. pa čemu onda takvi rađaju djecu?
523 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:21   #8
uf,uf,uf bila je negdje već tema o ostavljanju djece pa se povezalo i s radom u inozemstvu prije kada su roditelji redovno ostavljali djecu djedama i bakama jer kažu nisu imali izbora.
ne znam, ja ne bih mogla. ok, govorim iz "sređene" situacije, ali ova dva primjera iz uvodnog posta mi nikako nisu opravdana
nije problem prespavati kod dide i bake, prvosti dan s njima, pogotovo kad su veći, ja sam sve praznike provodila u vikendici s mojima, ali ovako...ne.
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:22   #9
Quote:
2. majka i otac, prešli tridestu (koji rade normalno radno vrijeme 7-15), jednogodišnje dijete cijeli (radni tjedan) ostavljaju baki i djedu na čuvanje (znači i na spavanje), uzimaju ga samo vikendom i eventualno povremeno ga dođu "posjeteti" preko tjedna. baka i djed su udaljeni oko deset kilometara od njih. nemaju nekih financijskih poteškoća...
Ova situacija je iz moje obitelji. Dijete im je sad student. Uglavnom, ne bih u detalje, ali sve je loše ispalo, psihički problemi s djetetom do te mjere da odlazi psihijatru.
Ne bih nikada takvo što napravila svojem djetetu, baka i djed ne mogu i ne smiju zamijeniti roditelje.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:32   #10
Ne znam......meni je to grozno, ne bih mogla izdržati da je ne vidim toliko dugo
Ok da prespavaju ponekad ali ovo je baš napuštanje, jadna djeca
Aelis 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:36   #11
Quote:
523 kaže: Pogledaj post
u svojoj bližoj okolini imam dvije situacije koje stvarno ne mogu razumijeti:

1. žena nakon neslaganja i nesuglasica sa mužem (s kojim je dugi niz godina), odlazi od kuće, seli u drugi grad udaljen 400 km i ostavlja 2 djece u pubertetu. viđa ih otprilike 1 mjesečno. u obitelji nije bilo nasilja, droge, prevara ni sličnih situacija.

Premalo podataka, ružno je ostaviti djecu ali tko zna iz kojeg je razloga otiša i možda je procjenila da je bolje da djecu ne povede (ili nisu klinci htjeli ići s njom). Uglavnom premalo podataka. Ali ružno je ostaviti djete koliko god godina imalo.

Quote:
523 kaže: Pogledaj post
2. majka i otac, prešli tridestu (koji rade normalno radno vrijeme 7-15), jednogodišnje dijete cijeli (radni tjedan) ostavljaju baki i djedu na čuvanje (znači i na spavanje), uzimaju ga samo vikendom i eventualno povremeno ga dođu "posjeteti" preko tjedna. baka i djed su udaljeni oko deset kilometara od njih. nemaju nekih financijskih poteškoća...
Da, ovo postaje kao neki trend, znam dosta takvih slučajeva ali nitko meni blizak da bih mogla otvoreno pitati PA ZAŠTOOO?????

Zbog komocije pod krinkom posla. To mi je baš užasno. Moji klinci ljeti idu sa bakom na more i kada ja radim-odu krajem šestog i dođu krajem osmog mjeseca, nije da ih ne ostavljam, ali ovo je kao da i nemaš djecu. Ma, ne da mi se uopće komentirati.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:49   #12
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Premalo podataka, ružno je ostaviti djecu ali tko zna iz kojeg je razloga otiša i možda je procjenila da je bolje da djecu ne povede (ili nisu klinci htjeli ići s njom). Uglavnom premalo podataka. Ali ružno je ostaviti djete koliko god godina imalo.
znam ženu osobno godinama ...moram priznat da mi je ponekad išlo na živce kad bi došla kod nje a ono 5 vrsta kolača na stolu, sve blista oću reć žena je bila skroz obiteljski tip......uglavnom brak je pukao, ona je trenutno bila nezaposlena, nije mogla naći posao u struci u gradu u nekih mjesec-dva i jednostavno spakirala kufere, ostavila djecu mužu (koji radi skoro po cijeli dan) i otišla. imala je ponudu od bliske rodbine da dođe kod njih sa djecom dok se ne snađe ali joj oni nisu "pasali" pa je odbila, ma mogla je čak i sa njima nešto raditi ali nije joj "to bilo to" (po njenim rječima)...to je bilo prije otprilike 6 mjeseci, u tom periodu djecu je vidjela 2 puta
ma žao mi je te djece jer vidim koliko pate zbog toga i često se zapitam pa kvragu jer bar mogla ostat u ovom gradu, pa makar radila bilo šta samo da je sa djecom

Zadnje uređivanje 523 : 01.04.2010. at 13:58.
523 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:51   #13
poznajem 2 obitelji koji funkcioniraju kao primjer br 2....meni je to nezamislivo
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:52   #14
Ponekad pustim sina na vikend kod mojih staraca, tek toliko da se malo izigra jer kod nas i nema baš dijece njegove dobi. Ali moram priznati da ih nikad nebi ostavljala dugoročno negdje bez obzira na situaciju.
A evo mene je odgojila moja baka, roditelji su me uzeli sebi kad sam pošla u prvi razred i moram priznati da to nije to.
OT: neću nikoga da osuđujem ali ti ljudi će osjetiti posljedice svojih djela u odnosu njihove djece prema njima.
__________________
2002 (političar)
2006 (barbika)
2009 (grizli )
nina 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:54   #15
Meni to spada na "Brigo moja pređi na drugoga".
Komformizam i manjak odgovornosti.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:54   #16
znam i ja kojekakvih priča i 'ostavljene' djece, ali ne pada mi na pamet nikog osuđivat i optuživat za nedostatak roditeljskih osjećaja. njihov život, njihova stvar, ne tiče me se.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:57   #17
Ja sam znala prije škole biti kod bake u Gospiću desetak dana,nekad i duže ali mi je to bilo super,obožavala sam ići tamo
Mogu samo zamisliti kako se osjeća dijete koje mama dođe posjetiti za vikend
Aelis 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:57   #18
Quote:
poison ivy 058 kaže: Pogledaj post
Ja sam živjela kod bake do škole. A i poslije sam bila kod nje za vrijeme školskih praznika, vikendom...
Moja baka je divna žena i obožavala sam biti kod nje, ali mama je mama!
I mislim da nikad neću moći oprostiti mami što me je (kako sam ja na to gledala kao dijete) "napustila".Zato su moja djeca uvijek sa mnom. Ne znam da li dva puta godišnje prespavaju kod dide i bake.
Quote:
nina 28 kaže: Pogledaj post
Ponekad pustim sina na vikend kod mojih staraca, tek toliko da se malo izigra jer kod nas i nema baš dijece njegove dobi. Ali moram priznati da ih nikad nebi ostavljala dugoročno negdje bez obzira na situaciju.
A evo mene je odgojila moja baka, roditelji su me uzeli sebi kad sam pošla u prvi razred i moram priznati da to nije to.
OT: neću nikoga da osuđujem ali ti ljudi će osjetiti posljedice svojih djela u odnosu njihove djece prema njima.
Mislim da ovo sve govori.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 14:00   #19
Mene je mama ostavila s bakom kad sam bila mala. Ne cijelo razdoblje djetinjstva ali dobar dio. Kod bake sam imala bolje uvijete stanovanja, jedno vrijeme se mama baš i nije mogla brinuti adekvatno za mene i procijenili su da bi meni bilo bolje kod bake. kasnije smo živjeli svi zajedno, mama, baka i ja.

Teško je o tome sad suditi jer ja sa svojih 30 i kusur godina još ne znam (sad više nije ni važno) cijelu priču, ali činjenica je da danas i nemam baš kvalitetan odnos s majkom, em smo različitog karaktera, em dio života nismo živjele zajedno.

Ja svoje dijete, gledano iz sadašnje pozicije kad sam u braku, imamo svoj stan, primanja, relativno dobro zdravlje, ne bi mogla tako ostaviti kod bake. Ali kad bih procijenila da bi joj s bakom bilo bolje ( na određeno vrijeme), dala bih je na čuvanje baki.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 14:44   #20
Mislim da nitko ne može zaista znati zbog čega je netko drugi postupio onako kako je postupio. A naročito je nezahvalno misliti da se poznaje ičija obiteljska situacija iza 4 zida.

Tko zna iz kojih su razloga ti ljudi tako postupili. Možda postoje razlozi o kojima nitko izvana nema pojma (i ne treba imati), a zbog kojih su oni odlučili da je tako bolje.

A djeca ispadnu svakakva i u obiteljima u kojima su svi zajedno i prema van izgledaju kao one big happy family...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:35.