Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2007., 19:55   #21
ok ,sad mi je lakše, ne zato što su vam djeca otresla, nego da nisam jedino ja roditelj kojem se to desilo. stalno sam u strahu, najradije bi stolić iz dnevnog bacila i još pokoju stvar, jer se stalno pentra po njemu i samo čekam kad će si ona dva zubića izbiti.
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 20:39   #22
e da iturkano, to zaboravih.
skloni sve opasno: stolnjake koje moze povuc, stolice ostrih rubova, teske knjige u visini njegovih ociju, kablove - em ih moze povuc, em progrist.
za uticnice zastite, za ladice koje mu ne das isto.
al ostavi mu par bezopasnih ladica koje smije otvorit
sto vise toga sklonis, laksi ce ti zivot bit.
a sto ne mozes sklonit - a uvijek ima nesto - ostro pazi.
e, one lojtre za rublje isto treba pazit da si na glavu ne povuce.

ne zavaravaj se da on to ne moze.
moj 10 mjesecni bebo ima foru da se digne na prstice, uhvati rukom za stol, a drugom mase po zraku pa sto dohvati.
sve sto je na stolu popada mu na glavu.
pa je bolje da to ne bude npr. salica s kavom
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 23:46   #23
ajde i meni lakse kad procitam ovo
moja isto opala sa sofe u dnevnoj (40 cm visoke) na ledja cijelom duzinom...bedasta mama podbocila jastucima koji se otklizali i zavrsili na hitnoj iako se ona normalno ponasala i kad sam dosla u soku i suzama samo me sestra pitala jel sa vece visine od metra a ja gledam jel ona luda..kazem joj sta bilo samo je rekla cim ju vidjela da to nije nist da djeca padaju sa metar visine i nije im nista radi tog nezarasceog dijela glave i da ne treba radit paniku kad djete place nakon pada vec samo ako suti i izgleda izgubljeno...a meni jos u glavi onaj zvuk kad je lupila o pod..ajme..al zato sad znam...
indy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 00:52   #24
a sad sam se sjetila i slucaja sa starijom kceri koja nije padala al su zato stvari padale na nju
kao jednom sa kuhinjskog elementa di sam ja naslagala konzerve poslije kupovine jedna sa graskom se okliznula meni iz ruke i opala njoj sa rubom tocno nnasred glave...mala bila oko godinu...nije nista bilo samo je imala malu udubinu od konzerve..
prezivjeli i to i od tada ne kupujem vise grasak u konzervi...
defiitivno..
indy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 06:18   #25
MEni starija nikada nije pala ali zato ova mladja je jedno tri ,cetri puta zveknula sa kreveta.Jednom mi je (bili smo svi bolesni) kod muzevih roditelja pala iz ruku usred noci s kreveta.Spvala je meni na prsima,ja podbocena na jastuke da mozemo obje disati i u jednom trenu se ona trznula,mene zanjela(odgurnula se nogicama) i izletila mi iz ruku na pod,milimetar od ruba ormarica. Ma zuas,mislila sam da cu dobit slom zivaca,onako umorna i nikakva. Ali sve OK. Definitivno ne skacem na svaki pad i starija mi je totalno luda, divlja, padne,odere se bogovski i nis,stepe se i ide dalje.Jos mi vice,mama ne brini ja sam OK. Sve je to za ljude roditelje,hehe.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 08:42   #26
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
e da iturkano, to zaboravih.
skloni sve opasno: stolnjake koje moze povuc, stolice ostrih rubova, teske knjige u visini njegovih ociju, kablove - em ih moze povuc, em progrist.
za uticnice zastite, za ladice koje mu ne das isto.
al ostavi mu par bezopasnih ladica koje smije otvorit
sto vise toga sklonis, laksi ce ti zivot bit.
a sto ne mozes sklonit - a uvijek ima nesto - ostro pazi.
e, one lojtre za rublje isto treba pazit da si na glavu ne povuce.

ne zavaravaj se da on to ne moze.
moj 10 mjesecni bebo ima foru da se digne na prstice, uhvati rukom za stol, a drugom mase po zraku pa sto dohvati.
sve sto je na stolu popada mu na glavu.
pa je bolje da to ne bude npr. salica s kavom
mi smo curica
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 20:13   #27
Hematom na bebinoj glavici nakon pada s kreveta, na koje biste pretrage pristali?

Priča ide ovako:
12.02. mi je mala E. (6 mjeseci) pala s kreveta (visina je cca 35 cm), odmah je zaplakala i nije bilo neobičnog ponašanja. nakon 2 dana primjećujem velik hematom iznad desnog uha i zovem pedijatricu kaj da radim. Ona mi veli da je to sve normalno i da će proći samo od sebe.
17.02. ipak odlučujemo otići na hitnu (pošto je nedjelja). oni nas šalju na slikanje i utvrđuju da je sve ok s glavicom i da će stavljanjem toplih obloga nestati, ali da za 8 dana dođemo na kontrolu.
25.02. nakon pregleda drugi kirurg nas šalje opet na snimanje jer pipa neko napuknuće lubanje koje se ni nakon 2 slikanja danas ne može sa sigurnošću potvrditi. nakon konzultacije s još jednim kirurgom predlažu nam hospitalizaciju i CT glave. nismo pristali da E. ostane u bolnici jer ju ne želimo bespotrebno izlagati zračenju, za koje mi ni nakon nekoliko puta postavljenog pitanja kirurzi nisu uspjeli odgovoriti da li je to stvarno potrebno ili ne. da bi napravili CT moraju je uspavati što mi se isto nikako ne sviđa. pa infuzije...

pitala sam kako se liječi fraktura - nije bilo nekog konkretnog odgovora - nešto kao ovisno o frakturi ali u pravilu mirovanjem?! u biti nije bilo konkretnih odgovora ni na jedno postavljeno pitanje - štetnost CT-a, moguće posljedice ako se ostavi da napuknuće (koje možda ni ne postoji) samo zaraste...
ja ovak razmišljam (možda sam u krivu): ako se radi o frakturi pa zar ne bi dijete bolno plakalo kad se dodirne to mjesto, a ona normalno spava na desnom boku, nema bolnih reakcija kad se dodiruje to mjesto...
razumijem da doktori žele sebe zaštite ako nešto, ne daj Bože, pođe po zlu (to su i sami rekli).
ne znam kaj da radim, da li obaviti tu CT pretragu bez obzira na štetnost zračenja (za koju se ni ne zna da li je potrebna) ili pustiti da priroda učini svoje.
mislili smo sutra otići u klaićevu jer pretpostavljam da su oni stručniji kaj se tiče beba. da li se treba tamo naručiti?

btw., hematom se polako povlači, ali su rekli da bude vjerovatno trebalo iglom izvuči sukrvicu van (ne kužim koju sukrvicu, ako je taj hematom boje kao i ostatak kože)?!

što bi vi učinili na našem mjestu? možda ste imali sličnu situaciju?!
EMISTIL is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 20:49   #28
Uzas! Meni je T.pao s kreveta kad je imao 5 mj. U mojoj sekundi nepaznje se odkotrljao. Nije plakao. Dr. nam je rekla da samo pazimo da li mice okicama kada se probudi.

Ja se jos danas osjecam krivom iako posljedica nije bilo.

Iskreno, ja ne bih pristala na RTG, a pogotovo 2x. i jos CT.
Da li ste s napravljenim slikama trazili drugo misljenje??
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 21:40   #29
MIhael je 4 puta pao sa kreveta a padove na glavu pri prvim pokušajima dizanja na noge i hodanja ni neznam broj...

pratili smo stanje....nikad ništa...za sve ostalo neznam...

~~~~~~~~~~~~~~~ da nije puknuće...

a što su rekli što će radit u slučaju puknuća?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 21:49   #30
Stvarno te razumijem kako ti je kad te počmu vozat po doktorima ali ako ti kirurg kaže da treba snimanje možda ga ne bi bilo loše napraviti pa makar da se umiriš i vidiš da joj nije ništa jer bar ja tako mislim nitko ne bi badave zračio malo dijete
petra051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 21:58   #31
Jako mi je žao što se tako mučite. Jesi li možda razmišljala zatražiti drugo mišljenje u nekoj drugoj ustanovi, obzirom da iz tvog posta dobivam dojam da u ustanovi u kojoj ste bili na pregledu i kontroli niste dobili zadovoljavajuće informacije. Ja bih prvo našla liječnika kojem bih vjerovala, a onda poslušala njegov savjet.
Sretno!
puppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 22:45   #32
bili smo danas kod pedijatrice koja je isto preporučila CT da se vidi što se dešava u maloj glavici, pošto je i ona opipala ulegnuće (koje može biti ništa, ali opet...). bojim se CT-a. ćitala sam na netu da je jedno takvo zračenje jednako kao da si 114 puta bio na rendgenu!!!
dala nam je i uputnicu za klaićevu jer želimo čuti i drugo mišljenje (posebno nekog tko se svakodnevno susreće s takvim stvarima).
telefonski su nam rekli u klaićevoj da dođemo u sutra jer srijedom neuropedijatar vrši preglede.

ovisi kakvo je puknuće. u pravilu se to rješava mirovanjem (kaj god im to značilo!?) ili ako je nešto teže (u kaj ne vjerujem jer se dijete ne bi normalno ponašalo kako se ponaša).
EMISTIL is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 01:53   #33
Evo mi smo imali jedan malo teži slučaj s djetetom,imao je 2 godine i pao je sa sjedalice glavom na pod.odmah smo išli na hitnu gdje su nas poslali na rendgen.On nije mogao nikako mirno stajati dok su ga slikali pa su morali ponoviti(ja sam bila trudna pa nisam mogla ići s njim da ga smirim).Posumnjali su na frakturu na lijevoj strani glave iznad uha pa su ga ostavili na promatranju.Napravili su mu CT dva puta i utvrdili su da je fraktura bez unutarnjeg krvarenja ali da se napravio mjehurić zraka...Bio je na promatranju 4 dana,on se ponašao sasvim normalno pa su ga pustili kući.Nakon mjesec dana smo opet išli na kontrolu i sve je bilo u redu...E sad što se tiče zračenja-mislim da joj jedan CT neće naškoditi,sumnjam da bi doktori puno riskirali a mislim da je bolje znati sigurno je li sve u redu...moje dijete su morali uspavati da bi napravili CT i bilo mi je strašno sve to proživljavati ali sve za njegovo dobro...
Tajolufi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 06:24   #34
a da tražite MR? Ipak je kod magnetske zračenje puno manje nego kod CT-a

Inače, ja znam slučajeve di su bebe pale pa im nije ništa (i nama se to dasilo)

Al znam i slučaj di je beba pala i poesljedice su se pokazale tek kroz par tjedana i danas taj dečko ima probleme koji nisu baš bezazleni.

Da sam na tvom mjestu mislim da bi poslušala savjet doktora jer smatram da su posljedice zračenja manje nego što su moguće komplikacije ukoliko se ne tretira ozljeda glave.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 11:27   #35
rezime

klaićeve i čakovečke ekipe lječnika je,
da glavica je napukla, ali su na našu sreću prošla 2 tjedna od pada,a
dijete nije imalo(bogu hvala)nikakve posljedice što znači da nebi trebalo biti
joj ništa.
ali za svaki slučaj nas šalju na EEG, nakon kojeg će se vidjeti potreba za
CT-om(koji najvjerojatnije nije potreban)

mogu reć samo jedno UVIJEK TRAŽIM DRUGO MIŠLJENJE
EMISTIL is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 11:55   #36
Suuperr!!!
EEG ce sigurno biti dobar.
Javi nam rezultate.
Zelimo vam svu srecu!
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 14:09   #37
Moja je nekoliko puta pala na glavu i to u periodu između 8 i 11 mjeseca života kad se počela samostalno dizati i pokušavala balansirati bez pridržavanja za namještaj.

Uglavnom, jednom je to bilo dosta grdo, udarila je glavicom u metalni rub stolice i zaradila dosta vidljivu modricu i čvrgu na čelu i jednu na obrazu.

Muž je poludio i inzistirao da je furamo u Klaićevu da je doktori pregledaju, iako je dijete plakalo tek kojih 20-30 sekundi nakon toga i čim je vidjela omiljeni crtić počela se smješkati.

I šta je - tu je, u Klaićevoj nam fakat kažu da najvjerojatnije nije niš, ali i nude ako želimo da mogu djetetu napravit rtg glave. Muž veli - da. Ja se složim.

Na rtg-u niš, kao što sam i pretpostavljala, a uostalom i da je ne daj bože bilo kakvo krvarenje ili nešto ozbiljnije da se to ionako bez CT-a ne bi vidjelo.

Iz današnje perspektive mislim da smo dijete bespotrebno izlagali zračenju, al roditeljska panika je prevladala.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 22:24   #38
evo nas s dobrim rezultatima EEG-a (hvala Bogu - već sam mu valjda i dosadila sa svojim molitvama da sve bude u redu)

nakon EEG-a koji je učinjen u ČK bolnici, primila nas je neuropedijatrica koja je pregledala bebu i rekla da je sve u redu prema tim nalazima (nije baš bila ljubazna, ali tak valjda mora biti; a mislim i da je problemčić što smo tražili drugo mišljenje). špotala nas je da se igramo s djetetom i da je CT trebao biti odmah učinjen (nakon pada), no sad kaj je tu je. od pada je prošlo 17 dana (a najkritičnija su prva 2 tjedna) i da ne bi trebalo biti nikakvih posljedica iako se zna desiti u kasnijim godinama djeteta da dođe do problema. ali, i utješila nas je pa rekla da u 20 godina (koliko ona radi svoj posao) nije imala takav slučaj - posljedice frakture da se javljaju u kasnijoj dobi djeteta.

čovjek uvijek hoće najbolje za svoje dijete, i jako je velika odgovornost na nama roditeljima (to sam tek skužila u ovih nekoliko dana).

bitno da je moje djetešce ok!!!

hvala svima koji su se javili bilo s podrškom ili sličnom situacijom
EMISTIL is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 22:27   #39
e da, fraktura bi trebala zarasti sama od sebe

te@, i ja se pitam kak bu to kad krene puzati i hodati kad već sad rastura. čuvaj djetešce!
EMISTIL is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 09:16   #40
Emistil, kazes da je odgovornost roditelja velika....mislim da to saznamo tek kad dobijemo svoju djecu. Zato mi je uzasno tesko kada mladi olako shvacaju "trudnocu" i ponasaju se s 18 ili cak imanje godina: "Pa kaj onda kaj sam trudna. Nekak ce bit!"

U svakom slucaju jako mi je drago zbog vase bebice!
Iskreno vjerujem da nece imati nikakvih daljnjih problema.
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.