Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2010., 12:48   #101
Quote:
Daydream kaže: Pogledaj post
Djeca jako dobro skuze kod koga sto mogu i kako s kim mogu. Ako djetetu netko dozvoli da se s necim igra, dira, zasto mu braniti? Primjer..dijete se voli igrati s kuhinjskim posudjem i u gostima pocne otvarati elemente. Moja reakcija ce biti nemoj, ali ako mu gazda dozvoli, a ne radi stetu, zasto braniti. Vjerojatno zato jer roditelj ima potrebu biti glavni autoritet. Ako netko dozvoli, dijete ce to zapamtiti kao sto ce zapamtiti kod koga ne smije. Pretpostavljam da se radi o manjem djetetu koje jos puno ne komunicira, no sto ako u jednom trenutku u takvoj situaciji dijete pita zasto ne moze..sto mu odgovoriti? Zato sto ja tako kazem? Ili izmisljati razloge da bude onako kako roditelj kaze?
Da.. tako je bilo dok je bio manji.. sad više kuži pa mu se nešto i može objasniti. Ali je on obično dirao neke stvari koje su vrijedne.. i da slučajno nešto pokida je nemam love kupiti ljudima novi lcd.. novi mobitel.. novi komp.. novo kućno kino.. pogotovo kad dođemo kod kumova kod kojih je sve turbo uber moderno i preskupo.. Da mu pustim da gura stolicu do cafe aparata koji košta 5000kn.. pa nek ga pokida.. ili ne daj Bože stisne neki gumb pa para izleti van i opeče ga.. samo zato jer je domaćin rekao da ga pustim jer je još dijete. Nema šanse. Neke stvari pustim.. neke dira pod mojim nadzorom a neke se ne smiju uopće pipnut. Ali zato sam ja tu uvijek negdje i gledam i pazim šta dira. Ne sjedem i pijem kavu a njega pustim da ljudima kuće razvaljuje.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 17:48   #102
Quote:
Amarillis kaže: Pogledaj post
ni ja ni njen brat nju ne pokusavamo PREODGOJITI jer ona ODGOJA NEMA (ovo velikim slovima nije vikanje nego samo da se istakne) njenim roditeljima ona treba kad se osvecuju nesta preko nje..
....
ja i dalje stojim iza toga da se ne mjesas u to. neces postici apsolutno nista jer mala ocito ima problema, koji su izazvani nebrigom njenih roditelja i nedostatkom paznje i ljubavi. jedino sto mozes je razgovarat s njenim roditelja i pokusat uticat na njih da nesto ucine po tom pitanju.
ako njeni vlastiti roditelji ne zele pomoci djetetu,nemas ni ti onda sta gubit svoje vrijeme,zivce i energiju na kraju krajeva niti ce ti ko reci hvala nego samo mozes postic suprotan efekat i bit ti kriva
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 19:52   #103
znam ja to, ni ne petljam se ja inace-osim ono kada mi je svekar rekao to za rezanje zila, i to sam samo rekla da to nije stvar za zezanciju i da bi se trebalo vidjeti tko bi joj mogao pomoci.. meni je to jasno da mi nista ne mozemo, ali jednostavno ne mogu gledati kako ona propada. to je pre uzasno. mene se ne tice hoce li ona spremiti svoju sobu ili nesto pospremati, ne zivim ja s njom i to me ne dira uopce, ne smeta mi svako vecer ici zakljucati vrata, ne smeta mi sto se ona opija- ali sta ce biti od nje? kako roditelji mogu biti tako sebicni i dozvoljavati da im se dijete pred ocima unistava? sta se jos treba dogoditi? da negdje mrtva pijana lezi u gradu a na njoj se reda drustvo pijanih kretena (da, ima toga) da dode kuci sa 15-16 godina trudna? i sta onda?

ovo je jednostavno pre strasno. ili ja nisam normalna?
__________________
Le <3
Amarillis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 01:39   #104
Amarilis, bojim se da tu roditelji ne mogu (bolje receno, sudeci po napisanom, ne zele) vise nista. Tesko je 14 godisnje dijete preodgojit, posebno ako je problematicna od malih nogu. I inace svako dijete tokom odrastanja ima razlicite faze u ponasanju pa je nekad potrebno puno truda i zivaca vratiti ga u "normalu". A kod te male je duplo gore stanje. Jer, em sto je trenutno u pubertetu + sto je od malih nogu (?) propusteno puno toga u njenom odgoju.
Jedino sto mozes i sto bi ti bio neki moj savjet (opet sudeci po ovome sto sam procitala) je da ne ulazis posve emocionalno u to sve ako je ikako moguce.Ali popricaj s njom, reci joj sve sto mislis da nije u redu u njenom ponasanju. Ako tebe neke stvari zgrazaju u njenom ponasanju onda joj to jasno i daj do znanja. Zgrazaj se pred njom dok recimo komentiras taj njen izlet s alkoholom. Roditelji njoj nikad u zivotu nece biti aurotitet kao sto nisu ni do sad, jedino mozda da prema tebi stekne nekakav respekt a ako ni to ne uspijes pridobit onda pusti to sve kraju i cuvaj svoje zdravlje i zivce za svoje dijete.
__________________
De, de bona sjeti se
*mrtva_hladna* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 12:43   #105
Quote:
Christina kaže: Pogledaj post
ja i dalje stojim iza toga da se ne mjesas u to. neces postici apsolutno nista jer mala ocito ima problema, koji su izazvani nebrigom njenih roditelja i nedostatkom paznje i ljubavi. jedino sto mozes je razgovarat s njenim roditelja i pokusat uticat na njih da nesto ucine po tom pitanju.
ako njeni vlastiti roditelji ne zele pomoci djetetu,nemas ni ti onda sta gubit svoje vrijeme,zivce i energiju na kraju krajeva niti ce ti ko reci hvala nego samo mozes postic suprotan efekat i bit ti kriva
ja se ne slazem sa ovim
je da ce najvjerovatnije ispasti istinita ona: ucini dobro, poij govno
ali ona sa tom malom prakticki zivi.
bi li bilo gore da je roditelji tuku? meni je zanemarivanje u istom rangu.
da je tuku onda bi joj svi rekli ako roditelji nece, pobrini se ti za malu.
a ne kao 90% ljudi oko nas, vidu probleme oko sebe i onda kad vide clanak u novinama: otac ubio pokcerku, ili bivsi suprug pretukao zenu svi daju izjave, znali smo da je cudan i da ce se ovako nesto dogoditi

inace, ovaj clanak me odma asocira na ovo:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/1...ka/502872.aspx

mozda ova mala nema sogoricu koja jedina brine za nju
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 14:34   #106
pa bas zbog takvih stvari kao u tom clanku, i zbog toga sti i ja imam 24 godine i znam sta se u gradu dogada i radi.. kao sto rekoh- decki su nemoguci u tim godinama, a na zalost ne poznam samo jednu curu koja se nalila za 1. maj pa spavala u satoru dok su se oni redali, ili i gradu u nekom wc-u.. te cure misle da su one sad kad ce 8. razred odrasle, tako se oblace, sminkaju i ponasaju. a u biti su jos uvijek djeca u glavi.. sta je mm prozivljavao kao mali -od svada do tjeranja iz kuce u neko doba noci.. strasno, ali on je nekako skroz drugaciji. mala nije gledala ni slusala svakodnevne svade, nista, samo se svekrva jedan dan odselila i to je bilo to.. na to je uslijedilo prepucavanje, pljuvanje po svekru s njene strane, po svekrvi s njegove.. ma pre jadno. i da i u toj njenoj skoli isto nitko ne reagira.. uzas.
__________________
Le <3
Amarillis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.