Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2011., 14:45   #161
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
eto jedna od najglupljih zabluda

i kod virusnih oboljena se takodjer daju antibiotici i to upravo kod male djece kako bi se sprijecile koplikacije koje su u toj dobi i najcesce: kod virusne upale pluca, virusne upale uha i virusnog laringitisa
moj mali nećak je trenutno u bolnici zbog virusne upale pluća. na terapiji je klavocinom, doduše u maloj količini, 2 puta po 1 ml (cca 13 kg ima) iz razloga što mu je u nazofarinksu nađen pneumokok, pa je u tako lošem stanju u kakvom je trenutno vrlo lako da se razvije i bakterijska upala povrh virusne. dakle, klavocin se u ovom slučaju daje kao prifilaksa, ne kao terapija za virusno oboljenje.

bitno je razlučiti koja je šteta veća: od antibiotika ili od potencijalnog oboljenja koje je vrlo izgledno.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 14:49   #162
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
a siroce - to je kao i sin od frendice, taj ne reagira uopce na paracetamol a opet na njegovih 16 kg mu 2 ml brufena skinu temp u par minuta - za nevjerovat

A da Voltaren je preagresivan - moja rođakinja je sa cepicem volatrena podhladila djete
mislim da paracetamol ne djeluje većini djece ako se koristi prema uputama proizvođača ja u ljekarni redovito lažem da imam dijete od 25 kila i 7 godina, jer mi za dijete od 12 kila ne daju velike čepiće. na 12,5 kila ja dam 370 mg lupoceta, i to kad krene preko 39, i djeluje. ali 120 mg ne djeluje to dajem po uputi liječnika, da ne bude zabune. ibuprofen - dalsy imam za slučaj nužde.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 14:52   #163
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
čuj, trodnevna groznica (tj. šesta bolest) je dječja zarazna bolest virusnog porijekla što znači kad se jednom preboli ne može se više dobiti. znači u ovom vašem slučaju je jednom bilo nešto drugo u pitanju, tj. procjenila si krivo

http://www.cybermed.hr/forum/specija...nevna_groznica
o dr Rihetru je uopce glupo nesto normalno govorit jer taj covjek nije bas normalan i prica nebuloze - citaj malo njegove postove

Trodnevnu vrucicu tj Egzantema subitum ili rozeola infantu ili šesta bolest koju uzrokuje virus humani herpes virus-6 kojeg postoje dva podtipa a to su: A i B, i veliku vecinu infekcija u djece uzrokovane su tipom B ALI nakon prve infekcije taj isti virus ostaje u organizmu ( u limfocitima i respiratornim sekretima) vjerojatno doživotno i može se reaktivirati kao febrilna bolest, hepatitis ili upala pluća i svaki infektolog sa zarazne ce ti reci da je se moze dobit nekoliko puta a to samo ovisi o imunitetu djeteta i priljepcivosti na neki bolest a dr Rihter uopce nije infektolog i paca se previse djelove medicine o kojima ne zna puto i uopce je zalosno da jedna takav doktor pise na nekom portalu

ako ne vjerujes ovome sto pise malo bolej uguglaj o trodnevnoj il nazovi kliniku dr. Fran Mihaljevic pa ces sve cut iz prve ruke

eto i potvrde navedenog

http://www.ordinacija.hr/halo-doktor...-brzo-nestane/

http://www.dijete.net/strucnisavjeti...ja062006.shtml
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 14:55   #164
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
a siroce - to je kao i sin od frendice, taj ne reagira uopce na paracetamol a opet na njegovih 16 kg mu 2 ml brufena skinu temp u par minuta - za nevjerovat

A da Voltaren je preagresivan - moja rođakinja je sa cepicem volatrena podhladila djete
Da, takva ti je situacija kod nas...uglavnom, bila je na paracetamolu medjutim tresli bi se da docekamo 4h da joj opet mozemo dat jer nikako da temperaturu spusti. To je bilo katastrofa. Bespomocan si, ne znas sto da vise ucinis. Uglavnom, od njenih 15-16 mj. presli smo na ibuprofen koji djeluje i fala Bogu on spusti tempicu.
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 14:55   #165
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
moj mali nećak je trenutno u bolnici zbog virusne upale pluća. na terapiji je klavocinom, doduše u maloj količini, 2 puta po 1 ml (cca 13 kg ima) iz razloga što mu je u nazofarinksu nađen pneumokok, pa je u tako lošem stanju u kakvom je trenutno vrlo lako da se razvije i bakterijska upala povrh virusne. dakle, klavocin se u ovom slučaju daje kao prifilaksa, ne kao terapija za virusno oboljenje.

bitno je razlučiti koja je šteta veća: od antibiotika ili od potencijalnog oboljenja koje je vrlo izgledno.
naravno a to mnogi ne razumiju i misle cim je oboljenje virusno da je to super i antibiotik nije potreban pa se prevare

- pa to je super, moj mali je bio na intravenskoj terapiji i to Rocefinom/5 dana
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 16:03   #166
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
mislim da paracetamol ne djeluje većini djece ako se koristi prema uputama proizvođača ja u ljekarni redovito lažem da imam dijete od 25 kila i 7 godina, jer mi za dijete od 12 kila ne daju velike čepiće. na 12,5 kila ja dam 370 mg lupoceta, i to kad krene preko 39, i djeluje. ali 120 mg ne djeluje to dajem po uputi liječnika, da ne bude zabune. ibuprofen - dalsy imam za slučaj nužde.
more biti
Neki roditelji stvarno koriste samo ibrufen jer im je paracetamol 'prelagan'. Mi fala bogu, jednu neotvorenu bočicu brufena odnijeli u ljekarnu, istekao rok.
Mom paracatamol lijepo skine.
Fakat nismo trebali posegnut za jačim i sa antibioticima smo na vi. Ali zato kortikosteroidi, e toga je bilo.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 17:11   #167
Quote:
NelaZg kaže: Pogledaj post
Mi tek treci dan ako je temperatura prisutna idemo na vadjenje krvi i urina do tada snizavam temperaturu s ibuprofenom.
Nadam se da to ne vrijedi i za temperature preko 39 ili 39.5. To bi moglo biti, recimo to njezno, kobno.
Sincerely Yours is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 06:02   #168
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
o dr Rihetru je uopce glupo nesto normalno govorit jer taj covjek nije bas normalan i prica nebuloze - citaj malo njegove postove

Trodnevnu vrucicu tj Egzantema subitum ili rozeola infantu ili šesta bolest koju uzrokuje virus humani herpes virus-6 kojeg postoje dva podtipa a to su: A i B, i veliku vecinu infekcija u djece uzrokovane su tipom B ALI nakon prve infekcije taj isti virus ostaje u organizmu ( u limfocitima i respiratornim sekretima) vjerojatno doživotno i može se reaktivirati kao febrilna bolest, hepatitis ili upala pluća i svaki infektolog sa zarazne ce ti reci da je se moze dobit nekoliko puta a to samo ovisi o imunitetu djeteta i priljepcivosti na neki bolest a dr Rihter uopce nije infektolog i paca se previse djelove medicine o kojima ne zna puto i uopce je zalosno da jedna takav doktor pise na nekom portalu

ako ne vjerujes ovome sto pise malo bolej uguglaj o trodnevnoj il nazovi kliniku dr. Fran Mihaljevic pa ces sve cut iz prve ruke

eto i potvrde navedenog

http://www.ordinacija.hr/halo-doktor...-brzo-nestane/

http://www.dijete.net/strucnisavjeti...ja062006.shtml
evo čitam:
Quote:
Nakon primoinfekcije virus ostaje u organizmu i izuzetno se može reaktivirati, uglavnom u imunodeficijentnih osoba kao febrilno stanje, hepatitis, pneumonija ili supresija koštane srž
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 09:07   #169
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
more biti
Neki roditelji stvarno koriste samo ibrufen jer im je paracetamol 'prelagan'. Mi fala bogu, jednu neotvorenu bočicu brufena odnijeli u ljekarnu, istekao rok.
Mom paracatamol lijepo skine.
Fakat nismo trebali posegnut za jačim i sa antibioticima smo na vi. Ali zato kortikosteroidi, e toga je bilo.
nije baš tema, ali ajde, korisno je znati... paracetamol je izuzetno blag, nuspojave su rijetke i blage i teško je, recimo tako, predozirati dijete paracetamolom (razgovaramo o normalnim količinama, ne o eksperimentiranju). i u trudnoći jedino što će vam dati u ljekarni je paracetamol... kod višednevne i učestale temperature nama je više liječnika savjetovalo bolje davati velike doze paracetamola, u slučaju da na manje dijete ne reagira, nego kontinuirano davati ibuprofen.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 09:09   #170
Quote:
Sincerely Yours kaže: Pogledaj post
Nadam se da to ne vrijedi i za temperature preko 39 ili 39.5. To bi moglo biti, recimo to njezno, kobno.
Ako je preko 39 prvo spustimo temperaturu a onda odemo do doktora. Zadnji put kad je imala preko 39, dosla sam doma i vidjela u cemu je stvar; moja svekrva ju je u pidjami i vreci jos prekrila frotirnom dekicom i naravno temperatura je podivljala. Zvala pedijatricu, skinula dijete i temperatura je pala. Svekrva je skola starog kova koja smatra kad je temperatura prisutna moras utopliti dijete uglavnom nakon tog puta njoj i svekru nije vise palo na pamet da utopljavaju dijete.
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 09:22   #171
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
nije baš tema, ali ajde, korisno je znati... paracetamol je izuzetno blag, nuspojave su rijetke i blage i teško je, recimo tako, predozirati dijete paracetamolom (razgovaramo o normalnim količinama, ne o eksperimentiranju). i u trudnoći jedino što će vam dati u ljekarni je paracetamol... kod višednevne i učestale temperature nama je više liječnika savjetovalo bolje davati velike doze paracetamola, u slučaju da na manje dijete ne reagira, nego kontinuirano davati ibuprofen.
Da, ibuprofen i cepici voltarena se izbjegavaju, medjutim imas djece kojima paracetamol ne pomaze. Kod ibuprofena se striktno drzim doze koja pise na receptu, nema nikakvog "dodatnog" doziranja. Mislim da je neke stvari nekim ljudima malo teze za objasniti ukoliko neke stvari ne osjete na vlastitoj kozi tj. ukoliko nemaju iskustva u nekim stvarima. Ali, eto mislim da je ovo sad dovoljno o paracetamolu i ibuprofenu vratimo se dalje na glavnu temu antibiotici: da/ne.
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 09:52   #172
Quote:
Sincerely Yours kaže: Pogledaj post
Nadam se da to ne vrijedi i za temperature preko 39 ili 39.5. To bi moglo biti, recimo to njezno, kobno.
moji blizanci od prvog dana temperature kure oko 40-41...
i kad god smo išli vaditi krv prvi dan - ništaaaaa....tek treći dan je nalaz pokazao da nekaj nije ok....
tako da i ja neidem dr do trećeg dna temperature...

Quote:
NelaZg kaže: Pogledaj post
Da, ibuprofen i cepici voltarena se izbjegavaju, medjutim imas djece kojima paracetamol ne pomaze. Kod ibuprofena se striktno drzim doze koja pise na receptu, nema nikakvog "dodatnog" doziranja. Mislim da je neke stvari nekim ljudima malo teze za objasniti ukoliko neke stvari ne osjete na vlastitoj kozi tj. ukoliko nemaju iskustva u nekim stvarima. Ali, eto mislim da je ovo sad dovoljno o paracetamolu i ibuprofenu vratimo se dalje na glavnu temu antibiotici: da/ne.
moja djeca zbog navedenih gore temperatura koriste isključivo voltaren čepiće po preporuci doktorice i lječnika iz bolnice (zarazne)....nama ni ibuprofen a kamoli paracetamol ne pomažu....

ON: moja antibiotike (L) je pila samo zbog E.COLI.....i to je to....
i ka imaju tako visoke temp obično je neka viroza pa ne pijemo antibiotike
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 10:06   #173
...slažem se...masu puta sam vodila djecu prvi ili drugi dan temeprature i svaki put mi je rečeno da ukoliko je temperatura jedini problem, odnosno nema drugih simptoma bolesti poput boli, povraćanja, osipa i slično, nemam šta radit u doktora prije trećeg dana

...što se tiče ibuprofena, ja s njim skidam temeprature 39+ jer nam paracetamol na tako visokim temepraturama ne djeluje...a mislim da je bolje onda dat dalsy nego lupocet i dalsy nakon toga
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 09:32   #174
Evo mog slučaja:
Djevojčica je prije 15-tak dana imala dg. otitis media, dobila Zinnat, krvna slika je bila za antibiotik. Pila ga je deset dana, pred kraj terapije ponovo pokupila neki virus, tako da joj je po prestanku terapije odmah skočila temperatura.
Ponovo kod ORL, ponovo dijagnoza otitis media, sada propisani pencilini. KS uredu, pa idemo kod drugog ORL. Drugi ORL kaže da je uho samo malo upaljeno, dijagnosticira na osnovu ničega alergijski rinitis i bronhitis (jer sam rekla da kašljuca) i propisuje antibiotike i još 3 lijeka neprikladna za dijete ispod 2 godine starosti.
Ne dajem antibiotike i čekam nalaz brisa nosa i grla. Temperatura opala, nalaz uredan i stvarno ne dajem antibiotike. Čekam.
Prošla 4 dana, temperatura konstantno do 37,5, djevojčica se budi svaku noć sa vriskovima i dira po glavi.
Jutros sam joj dala propisani antibiotik. Instinktivno. Ne želim je voditi više u dom zdravlja gdje svaki put sa svojim oslabljenim imunitetom pokupi nešto.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 09:39   #175
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Evo mog slučaja:
Djevojčica je prije 15-tak dana imala dg. otitis media, dobila Zinnat, krvna slika je bila za antibiotik. Pila ga je deset dana, pred kraj terapije ponovo pokupila neki virus, tako da joj je po prestanku terapije odmah skočila temperatura.
Ponovo kod ORL, ponovo dijagnoza otitis media, sada propisani pencilini. KS uredu, pa idemo kod drugog ORL. Drugi ORL kaže da je uho samo malo upaljeno, dijagnosticira na osnovu ničega alergijski rinitis i bronhitis (jer sam rekla da kašljuca) i propisuje antibiotike i još 3 lijeka neprikladna za dijete ispod 2 godine starosti. Ne dajem antibiotike i čekam nalaz brisa nosa i grla. Temperatura opala, nalaz uredan i stvarno ne dajem antibiotike. Čekam.
Prošla 4 dana, temperatura konstantno do 37,5, djevojčica se budi svaku noć sa vriskovima i dira po glavi.Jutros sam joj dala propisani antibiotik. Instinktivno. Ne želim je voditi više u dom zdravlja gdje svaki put sa svojim oslabljenim imunitetom pokupi nešto.
ja ne volim antibiotike, i načelno se slažem s tezom da ih pedijatri (barem ovi s kojima sam imala iskustva) suviše olako prepisuju... ALI još nijednom se nisam usudila ne dati antibiotik, jedino svaki put tražim nalaz krvi...

pa me zanima za ovo boldano: koji su to lijekovi neprikladni za djecu ispod 2 godine, i na temelju čega zaključuješ da su neprikladni? i zašto čekaš tako dugo, jer 4 dana je užasno dugo kad te nešto jako boli, da djetetu pomogneš? a očito je da je boli
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 10:14   #176
Propisao je Flonidan (ili sličan naziv) sirup protiv alergije, Operil P sprej, ovi su neprikladni za ispod dvije godine, pogriješila sam broj. I Dalsy je propisao, ali dozu od 4 ml tri puta dnevno, s tim da ne smijem prekidati uzimanje istog. Antibiotik je potrefio.
Čekala sam jer joj je temp. sa 39,3 spala na 37,2-37,3 i mislila sam da će dalje opadati, s tim da dijete nije pokazivalo znakove da je nešto boli po danu, ali po noći nam je prilično burno (mogla bih to i povezati sa rastom zuba, ali ne usuđujem se). I da, crp i leukociti su bili super prije 4 dana, i bris je u subotu također bio ok, tako da mi se nisu davali antibiotici ni za šta.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 14:20   #177
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Propisao je Flonidan (ili sličan naziv) sirup protiv alergije, Operil P sprej, ovi su neprikladni za ispod dvije godine, pogriješila sam broj. I Dalsy je propisao, ali dozu od 4 ml tri puta dnevno, s tim da ne smijem prekidati uzimanje istog. Antibiotik je potrefio.
Čekala sam jer joj je temp. sa 39,3 spala na 37,2-37,3 i mislila sam da će dalje opadati, s tim da dijete nije pokazivalo znakove da je nešto boli po danu, ali po noći nam je prilično burno (mogla bih to i povezati sa rastom zuba, ali ne usuđujem se). I da, crp i leukociti su bili super prije 4 dana, i bris je u subotu također bio ok, tako da mi se nisu davali antibiotici ni za šta.
Operil P spraj smiju djeca od 1 godine na dalje
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 15:14   #178
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Operil P spraj smiju djeca od 1 godine na dalje
Ne prema uputstvu za upotrebu
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 15:19   #179
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Ne prema uputstvu za upotrebu
si ziher, citaj malo bolje

1. ŠTO JE OPERIL P 0,025% SPREJ ZA NOS I ZA ŠTO SE UPOTREBLJAVA
Operil P 0,025% sprej za nos je namijenjen djeci u dobi od 1 do 7 godina.

http://www.sandoz.hr/assets/content/..._korisnika.pdf

Osim ako niste dobili onaj koncentracijeo,o50 al on je za djecu stariju od 7 godina
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 15:34   #180
Imam drugačije uputstvo, papirno koje dođe uz proizvod. U njemu piše da je za djecu iznad dvije godine, jesam nenaspavana ali ne i ćorava.
Valjda se razlikuje Operil P za Bosnu i Hrvatsku
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.