Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2010., 14:51   #21
e da, i zasto bi se bebu ucilo da bude sama? sto je tu pozitivno, da mala beba bude sama?
dok je s mamom ili tatom beba upija i uci i razvija se, ni jedna igracka to ne moze zamijeniti.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 14:55   #22
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja sam ljubila i nosala i mazila pa mogu otici kam hocu, moje se dijete igra samo.
ne mozes previse maziti dijete, to jednostavno ne postoji.


kazu psiholozi da dijete koje je ostavljano samo da place, jako gubi na samopouzdanju
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 14:55   #23
Da znam. Tak i bebe u Klaicevoj koje su od rodjenja radi intrauterine infekcije u bolnici, leze mirno ko mumije u kreveticu i nikoga ne zahebavaju. Jer znaju da NITKO NECE DOCI. Pitanje je samo da li mi to stvarno zelimo svojoj djeci.
Moja nije razmazena, samostalna je i bistra curica, ali je jako vezana za mene. A onda opet, za koga ce bit vezana ako nece za roditelje? Dala sam joj sebe koliko je ona sama trazila, a trazila je vjerujem koliko joj je trebalo, a trebalo joj je puno.
Kada je nacrtala nasu malu obitelj s 2 godine ja sam bila velika ko Barbapapa, ako ju pitas reci ce ti da je mama najveca, veca od svih. Ako ju pitas sto ce biti kada odraste reci ce ti da ce biti mama i da ce imati troje djece i da ce ih ona sama cuvati.
Sve moje godine skolovanja, cijelu karijeru prije nje objesim macku o rep.... odgojiti dijete je najodgovorniji i najvazniji poziv u zivotu.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 14:58   #24
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
dok je s mamom ili tatom beba upija i uci i razvija se, ni jedna igracka to ne moze zamijeniti.
točno tako....
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 15:10   #25
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post


kazu psiholozi da dijete koje je ostavljano samo da place, jako gubi na samopouzdanju
ako i nece izgubiti na samopouzdanju izgubit ce na "pouzdanju" u mamu. meni suze navru kad nekad vidim koliko je moja kcer sigurna u mene, uopce se ne uzbudjuje u nekim situacijama za koje bi bilo normalno da se uznemiri jer zna da sam ja na "MAMA!" udaljena od nje.
meni je to vrijedno i kuhanja s jednom rukom, i spavanja s jednim okom, i svega ostalog u ovih 18 mjeseci.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 15:18   #26
Quote:
Jelky kaže: Pogledaj post
zar nije predivno kad te tvoja beba voli i kad uziva u tvojo blizini tvoja beba ti zeli reci da joj neizmjerno fališ kad nisi kraj nje, kad te ne vidi.. kao da imaju urođeni strah od napuštanja, ne zaboravi da si 9 mjeseci to dijete nosila ispod srca, da je to dijete bilo s tobom povezano na jedan divan nacin.. da su vasa srca kuca u istom ritmu

razdvojili su vas prilikom poroda .. neboj se, neceš razmaziti dijete ako mu pokazeš da ga voliš. ti si njegova mama, jedna i jedina, i na ovome svijetu on ima samo tebe... pa čaki kad krene u vrtić i upozna drugu djeca njegova mama ce biti samo jedna jedina.

i ja sam svoga gonjala u kolicima do wc-a do kreveta, do tv-a.. pa je bio u baby gymu, pa u vrtic mrezi, pa u hodalici ali ipak najvise na rukama u mom zagrljaju... tad je bio najsretniji i najmirniji jer nista ne lječi bolje od maminog zagrljaja.. čak i dan danas (sad ima 2 ipo) pruza mi rukice i vice digi digi da vidim i ja... nemam ga srca odbiti kad tako lijepo pruzi ruke preko meni i kaze mama ja te lolim ...

pusti frendice, neka one odgajaju svoju dicu kako znaju a ti najbolje znaš sto je najbolje za tvoje dijete...

Evo rasplaka me žena....krasno si to rekla i pogodila valjda svaku riječ....
__________________
Wanting something is not enough. You must hunger for it. Your motivation must be absolutely compelling in order to overcome the obstacles that will invariably come your way..
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 15:19   #27
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ako i nece izgubiti na samopouzdanju izgubit ce na "pouzdanju" u mamu. meni suze navru kad nekad vidim koliko je moja kcer sigurna u mene, uopce se ne uzbudjuje u nekim situacijama za koje bi bilo normalno da se uznemiri jer zna da sam ja na "MAMA!" udaljena od nje.
meni je to vrijedno i kuhanja s jednom rukom, i spavanja s jednim okom, i svega ostalog u ovih 18 mjeseci.
potpis na sve tvoje postove. osim kaj je moja malo starija- 2 godine i 2 mj.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 15:23   #28
Quote:
Kayla3 kaže: Pogledaj post
kupi i viper i posjedn ga tamo gdje si ti, da zna da si blizu...nemoj popuštati i nosati ga jer ćeš se jako zeznuti, imat ćeš malog razmaženka...ja sam svog puštala da se i dere kad mu neš nije po volji, danas ima godinu i 3 mj. i sam se zna igrati, ne zafrkava sa svaku sitnicu i ne traži pažnju, dok moje curke koje su nosale, ljubile i previše mazile, imaju pizdariju jer ne mogu ni na wc otići

samo da se vratim na ovo, što je loše u tome da dijete traži pažnju? pa pobogu, dijete je
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 15:24   #29
znam roditelje kojima nije bilo tako kako opisuješ. ja sam od onih kojima je kupovali smo sva moguća pomagala za 5 minuta zabave, gym, ljuljačka, kolica, as, dekica na podu u kojoj ju tata vozi. prođe s nekih 8 mjeseci kad ju počne zanimat svijet oko sebe. te tvoje prije, ne slušaj ih, radije im reci nek dođu pol sata - sat pričuvat da jedeš i opereš kosu a onda možda dobiju i kavicu
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 15:30   #30
Quote:
Kayla3 kaže: Pogledaj post
kupi i viper i posjedn ga tamo gdje si ti, da zna da si blizu...nemoj popuštati i nosati ga jer ćeš se jako zeznuti, imat ćeš malog razmaženka...ja sam svog puštala da se i dere kad mu neš nije po volji, danas ima godinu i 3 mj. i sam se zna igrati, ne zafrkava sa svaku sitnicu i ne traži pažnju, dok moje curke koje su nosale, ljubile i previše mazile, imaju pizdariju jer ne mogu ni na wc otići
nema 2 ista djeteta. ja svoje nisam nosala nego premiještala, s jednog pomagala u drugi po cijeli cjelcati dan. ali puštala da se dere nisam nikad. mišljenja sam da se svaka beba te dobi zna sama igrati. i da ljubljenjem i maženjem nećeš utjecati na razvoj te sposobnosti. dijete se ne uči igrati ostavljanjem da bude sam, nego igranjem s njim, igranjem pokraj njega i navođenjem na otkrivanje / istraživanje.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 15:37   #31
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
nikako. još je mali za učenje bilo čega.
ali misliš da ti neće bit za petama i kad bude veći? prvo će puzati za tobom a onda hodati i naposljetku trčati u guzicu bi ti ušli da mogu.
ali kad budete išli vani onda će ići uglavnom u suprotnom smjeru, možda i bježati od tebe.
ajme grozna sam al to ti je uglavnom tako
pa ko voli biti sam na kraju krajeva? ljudi su socijalna bića a mama je ipak mama, jedna i jedina i nezamjenjiva i sad si mama i to ti je tako.
a sad ozbiljno, ja sam svog vukljala za sobom po kući...u kolicima, viperu, ogradici...naštelila bi ga ispred vrata od zahoda dok bi vršila nuždu, isto ga nisam mogla slušat kako reve, pa dok ga smiriš poslije... lakše je bilo vukljat ga za sobom.
strpiš se dok prohoda pa onda ide za tobom ko pile za kvočkom
miana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 16:25   #32
da te utješim, moja ima godinu i dva mjeseca i još uvijek ne podnosi kad ja odem u drugu prostoriju
al već sam se navikla i nije mi bed, sad kad hoda, prati me i to mi je ok. doduše stavim ju u kinderbet kad idem pišat, pa malo plače te dvi minute, al hebiga,imam potrebe

ona će se lijepo igrat i sve pet dokle god vidi mene, čim se malo odmaknem,kaos doduše,kad ja moram izać bude dobra dok ju čuva mm,al čim vidi da sam došla urliče ko da je netko kolje,dok je ne uzmem,dam cicu i sl

ja sam se pomirila s tim, tako da ne razbijam glavu i boli me kuki šta mi drugi pametuju
__________________
G. moja sreća :)
Velandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 16:32   #33
Quote:
Kayla3 kaže: Pogledaj post
kupi i viper i posjedn ga tamo gdje si ti, da zna da si blizu...nemoj popuštati i nosati ga jer ćeš se jako zeznuti, imat ćeš malog razmaženka...ja sam svog puštala da se i dere kad mu neš nije po volji, danas ima godinu i 3 mj. i sam se zna igrati, ne zafrkava sa svaku sitnicu i ne traži pažnju, dok moje curke koje su nosale, ljubile i previše mazile, imaju pizdariju jer ne mogu ni na wc otići
ovo je totalna glupost.

ja sam svoju bebu 5 i pol mjeseci nosala u marami, vukla svuda sa sobom i ona se sada (sa svojih 7 mjeseci) sama igra, želi ići svima i svima se smije i nije ni razmažena ni zalijepljena za mene.
bebine potrebe treba zadovoljiti da bi se ona osjećala mirno, sigurno i voljeno.
bebu koja je isfrustrirana zbog nedostatka mamine blizine (koje "treniraju" "pusti da se isplače" metodom), još više plaši odvajanje.
nevjerojatno mi je da se ovakve gluposti još propovijedaju u 21 stoljeću.

jadne te bebe.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 16:37   #34
Quote:
Kayla3 kaže: Pogledaj post
kupi i viper i posjedn ga tamo gdje si ti, da zna da si blizu...nemoj popuštati i nosati ga jer ćeš se jako zeznuti, imat ćeš malog razmaženka...ja sam svog puštala da se i dere kad mu neš nije po volji, danas ima godinu i 3 mj. i sam se zna igrati, ne zafrkava sa svaku sitnicu i ne traži pažnju, dok moje curke koje su nosale, ljubile i previše mazile, imaju pizdariju jer ne mogu ni na wc otići
ma nema ti to veze, ja mog puno nosim, na svaki kme ga uzimam na ruke, a i općenito mi je puno na rukama, pa opet može biti sam
a iste je dobi kao ovaj s početka priče, moj ima 4.5 mjeseca, ujutro bez problema bude bar pol sata sam u baby gymu dok ja doručkujem i kuham kavu, a i inače tijekom dana se valja i pokušava odgurivati po podu, nije problem da odem na wc ili jedem ili šta već (jedini uvjet je da je dovoljno naspavan )


meni je ovako da se doslovno ne mogu maknuti bilo samo prvih mjesec-dva.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 16:39   #35
Quote:
anitaxyx kaže: Pogledaj post
Dragi roditelji!! Iskreno se nadam da će te mi biti voljni odgovoriti na pitanje jer sam više totalno zbunjena a ujedno i očajna,ako možemo to tako nazvati.Imam preslatkog malog dečkića koji ima 4 mjeseca,i moj problem leži u tome što moje slatko čudo ne može biti samo ni 5 minuta,što inače ne bi bio problem da ja ne trebam otići i na wc,jesti,nešto i skuhati i malo pospremiti stan itd.Kada sam pored njega,makar i da samo sjedim,iako i tu nastane pobuna nakon izvjesnog vremena jer moram biti okrenuta prema njemu,sve je u redu,ali čim napravim mali korak od njega,da negdje idem (kuhinja,kupaona),tu počinje deranje,koje ako ne dođem nakon par minuta pređe u vrištanje.čitala sam dosta po netu i ovako se raspitivala kod ostalih i koliko sam skužila ima dva načina da se to riješi,Br 1;da ga pustim da vrišti,dok se ne nauči da to ne funkcionira tako,probala,ali nisam izdržala ni 5 minuta jer jednostavno ne mogu to slušati,onda dođem do njega,i pored njega ostanem,ili pod Br.2;da ga ne puštam samoga!!Počela sam ga stavljati u kolica pa ga vozikati sa sobom po stanu,u kuhinju itd.ali ubrzo mu i to dosadi i želi da ga primim.Čim ga primim odmah se počne smijati i svijet je ljepši,ali činjenica je ta da ga ne mogu po cijele dane nositi,i da hoću.Znam da je tako malo dijete nesvjesno onoga što mu ja pričam i objašnjavam,iako to radim,ali već sam se psihički počela pripremati ako se trebam od njega maknuti na par minuta da po nešto odem,napravim mu jesti,odem po pelenu itd.Mali je postao baš pravi šef,koji dirigira gdje,kada i kako,svjesno ili nesvjesno,činjenica je ta da sam postala malo po malo pa očajna jer ne mogu da se ne pitam kako će tek biti kada još bude bio veći.Ako ima tko iskustva sa ovakvim problemom molim vas da mi date koji savjet,kako sa što manje plača dijete naviknuti da mora biti pa makar kratko vrijeme samo.Unaprijed zahvaljujem svima na odg.oprostite što se tekst malo odužio!!
ko da slušam sebe, totalno ista situacija,na wc išla a on me gleda iz kolica,kuhanje nepostojeće kao i pospremanje,jednostavno je bio ko priljepak od kad je došao iz rodilišta.pogotovo jer sam dojila i uvijek sam i morala bit blizu iz tog razloga. al sve se popravilo od kad smo krenuli sa dohranom i od kad je on počeo sjediti po malo i više se zanimati za igračke(to nisam mislila da ću dočekati).sad mogu pomalo i kuhati, usisati a može mu netko drugi i dati obrok umjesto mene. u svakom slučaju, bit će bolje.vjeruj mi.samo strpljivo.sretno!!
__________________
Not my circus,not my monkeys.
marijaklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 16:54   #36
joj moj pak ne doživljava nikog,nema šanse to dijete primit u ruke,maziti,ljubiti,pjavat mu...da ga uspavam...ne...on divlja dok ne padne od iznemoglosti i to doslovno a ima god dana...i to mi tako fali jer što će bit veći manje će to htjet a sad kad ga primim da ga izljubim vrišti,izvija se jer je za to vrijeme on mogo razbacat ormar,lupat po televizoru...opet ni jedno ni drugo nije dobro,treba neka sredina
__________________
gledam te dok spavaš,slušam kako dišeš...
daca87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 17:42   #37
Quote:
anitaxyx kaže: Pogledaj post
Dragi roditelji!! Iskreno se nadam da će te mi biti voljni odgovoriti na pitanje jer sam više totalno zbunjena a ujedno i očajna,ako možemo to tako nazvati.Imam preslatkog malog dečkića koji ima 4 mjeseca,i moj problem leži u tome što moje slatko čudo ne može biti samo ni 5 minuta,što inače ne bi bio problem da ja ne trebam otići i na wc,jesti,nešto i skuhati i malo pospremiti stan itd.Kada sam pored njega,makar i da samo sjedim,iako i tu nastane pobuna nakon izvjesnog vremena jer moram biti okrenuta prema njemu,sve je u redu,ali čim napravim mali korak od njega,da negdje idem (kuhinja,kupaona),tu počinje deranje,koje ako ne dođem nakon par minuta pređe u vrištanje.čitala sam dosta po netu i ovako se raspitivala kod ostalih i koliko sam skužila ima dva načina da se to riješi,Br 1;da ga pustim da vrišti,dok se ne nauči da to ne funkcionira tako,probala,ali nisam izdržala ni 5 minuta jer jednostavno ne mogu to slušati,onda dođem do njega,i pored njega ostanem,ili pod Br.2;da ga ne puštam samoga!!Počela sam ga stavljati u kolica pa ga vozikati sa sobom po stanu,u kuhinju itd.ali ubrzo mu i to dosadi i želi da ga primim.Čim ga primim odmah se počne smijati i svijet je ljepši,ali činjenica je ta da ga ne mogu po cijele dane nositi,i da hoću.Znam da je tako malo dijete nesvjesno onoga što mu ja pričam i objašnjavam,iako to radim,ali već sam se psihički počela pripremati ako se trebam od njega maknuti na par minuta da po nešto odem,napravim mu jesti,odem po pelenu itd.Mali je postao baš pravi šef,koji dirigira gdje,kada i kako,svjesno ili nesvjesno,činjenica je ta da sam postala malo po malo pa očajna jer ne mogu da se ne pitam kako će tek biti kada još bude bio veći.Ako ima tko iskustva sa ovakvim problemom molim vas da mi date koji savjet,kako sa što manje plača dijete naviknuti da mora biti pa makar kratko vrijeme samo.Unaprijed zahvaljujem svima na odg.oprostite što se tekst malo odužio!!
kad bi bar moja bila zadovoljna da sjedi u viperu i gleda me, ja bih bila presretna...mi se volimo samo nosati...kolica, auto sjedalica, baby gym, viper, ljuljačka, ništa ne pali duže od 3 mikro sekunde. preporodila sam se od kad sam sama sa sobom raščistila da je to tak i da bu jednom prošlo...
__________________
BUTIGA
kangaroooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 18:32   #38
Quote:
anitaxyx kaže: Pogledaj post
Dragi roditelji!! Iskreno se nadam da će te mi biti voljni odgovoriti na pitanje.....
a jesi probala baby gym, viper, neku ljuljačku?? zar ga baš ništa ne interesira bar na kratko? ili ga stavi u maramu/sling pa radi po kući
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 20:16   #39
Dora i Summernight su ti jako lijepo napisale..

Ja sam puno koristila maramu i beco nosiljku.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 23:29   #40
Quote:
Kayla3 kaže: Pogledaj post
kupi i viper i posjedn ga tamo gdje si ti, da zna da si blizu...nemoj popuštati i nosati ga jer ćeš se jako zeznuti, imat ćeš malog razmaženka...ja sam svog puštala da se i dere kad mu neš nije po volji, danas ima godinu i 3 mj. i sam se zna igrati, ne zafrkava sa svaku sitnicu i ne traži pažnju, dok moje curke koje su nosale, ljubile i previše mazile, imaju pizdariju jer ne mogu ni na wc otići
e neš ti pizdarije, ne mogu se ni popišat u miru.
Čega je tebe strah da ti ne vidi golu guzicu ili da sazna čemu služi školjka

Da sam htjela imati imati nešto što ne bi mazila i ljubila, kupila bih si plastično cvijeće.


Pih da razmaženko..
Bit će da ti i muž nemate fizičkog kontakta..Da se ne bi razmazili
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.