Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2020., 16:17   #1
Je li potrebna kemija da bi se ostvarila kvalitetna veza?

Ovo je tema u kojoj možemo raspravljati o tome koliku važnost pridajete tzv "leptirićima" na početku veze, smatrate li da se oni mogu održati godinama ili s vremenom splasnu pa nije toliko važno ni da ih ima na početku već je važnije naći nekoga s kime smo kompatibilni.



Ovdje su premješteni i postovi vezani uz konkretno pitanje jedne forumašice koje mi je i inspiriralo temu pa se nadam da ćemo ga proširiti u općenitu raspravu
__________________
You won't go to heaven when I eat your ghost
Sjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 16:19   #2
Quote:
Vinteuil kaže: Pogledaj post
Evo ljudi odma da se ispricam sto je malo off topic, al vidim da se tu dosta pise, a ja ne znam ni pod koju temu bi spadala ova moja situacija... neka admin premjesti gdje treba (ako je nuzno).

Ugl.upoznala sam nedavno jednog decka i ok smo si, al on se puno vise "zagrijao" za mene, negoli ja za njega i vec me i pitao da budemo zajedno, a ja na njega prakticki gledam ko na frenda. Nema nekih leptirica u mom trbuhu ni niceg. Ok je decko i kazem evo dobri smo si, medutim nedostaje "ono nesto" sto sam npr.imala s bivsim i sto me odmah privuklo njemu. Ne znam je li u meni mozda problem jer mi se rijetko netko svidi, imam visoka ocekivanja ili u cemu vec.
Quote:
Vinteuil kaže: Pogledaj post
Vjerujem da cu se nastavit nalazit s njim, ali poznavajući sebe, ako mi se dosad nije svidio, niti nece; a opet s druge strane dobar je decko, a rijetki su takvi i zao mi ovo prekinut.
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Nadam se da nećeš ući s njim u vezu, zato što trenutno nemaš ništa bolje, i od čovjeka početi praviti budućeg cinika

Premješteno s teme Nakon prekida
__________________
You won't go to heaven when I eat your ghost
Sjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 16:22   #3
Hvala Sjenka
Vinteuil is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 16:26   #4
Quote:
Vinteuil kaže: Pogledaj post
Hvala Sjenka
Ti bi se zapravo nastavila viđati s njime ali kao prijateljica? Ili se pitaš možeš li s njim ostvariti vezu iako ne osjećaš kemiju na kakvu si se inače naviknula u vezama?

Je li se među vama dogodilo nešto konkretno (ljubljenje i slično)?
__________________
You won't go to heaven when I eat your ghost
Sjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 16:30   #5
Pa...vise ovo drugo

Ipak polažem neku nadu da ce se vremenom i dogoditi neka "kemija" medu nama, tj.da ce mi se pocet vise svidat/gledat ga na malo drugačiji način itd.
Vinteuil is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 16:31   #6
Quote:
Sjenka33 kaže: Pogledaj post
već je važnije naći nekoga s kime smo kompatibilni
Ali njih dvoje nisu kompatibilni. Napisala je da joj se ne sviđa kao muškarac i ne privlači ju. Najvažnija stavka za vezu im nedostaje.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 16:31   #7
Osobno smatram da su leptirići tj. onaj osjećaj zaljubljenosti bitni za vezu.

Većinom nas kod partnera prvo privukne fizički izgled, ali po meni za vezu treba biti i ono nešto bili to leptirići, uzbuđenje ili neki drugi osjećaj... teško je takve stvari opisati.

S vremenom ti leptirići svakako splasnu ali to ne znači nužno da više nema ljubavi, samo su se osjećaji promjenili i promjenili.
__________________
The purpose of life is to live it, to taste experience to the utmost, to reach out eagerly and without fear for newer and richer experience.
Condor93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 16:33   #8
Quote:
Sjenka33 kaže: Pogledaj post
Ovo je tema u kojoj možemo raspravljati o tome koliku važnost pridajete tzv "leptirićima" na početku veze, smatrate li da se oni mogu održati godinama ili s vremenom splasnu pa nije toliko važno ni da ih ima na početku već je važnije naći nekoga s kime smo kompatibilni.
Mislim da ljudi koji imaju takve osjecaje trebaju otici na ultrazvuk da se provjeri nose li trakavicu u utrobi.

Quote:
Sjenka33 kaže: Pogledaj post
Ovdje su premješteni i postovi vezani uz konkretno pitanje jedne forumašice koje mi je i inspiriralo temu pa se nadam da ćemo ga proširiti u općenitu raspravu
Odgovoriti cu protupitanjem:"Sto je to kvalitetna veza?"
__________________
"Sometimes you just gotta be your own hero and keep what is left of your heart for yourself."
notyourtype is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 16:33   #9
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Ali njih dvoje nisu kompatibilni. Napisala je da joj se ne sviđa kao muškarac i ne privlači ju. Najvažnija stavka za vezu im nedostaje.
Ovako, nije mi odbojan niti nista tome slicno, samo mi nije ni toliko privlacan (trenutno) kao sto su bili neki bivsi...
Vinteuil is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 16:35   #10
Kako su prije funkcionirali dogovoreni brakovi, kažu bili su i bolji i stabilniji no danas. Možda se s vremenom i može naučiti voljeti nekoga.
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 16:35   #11
Quote:
Vinteuil kaže: Pogledaj post
da ce mi se pocet vise svidat/gledat ga na malo drugačiji način itd.
To više sviđat ne samo da je možda nego će trajati taman toliko dok ne naletiš na nekoga tko će ti se sviđati kako treba. Bez kompromisa sa samom sobom i zavlačenja druge strane. Što ćeš onda napraviti?

a) ostati s njim, ali varati ga
b) ostaviti ga
c) nema c
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 16:40   #12
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
To više sviđat ne samo da je možda nego će trajati taman toliko dok ne naletiš na nekoga tko će ti se sviđati kako treba. Bez kompromisa sa samom sobom i zavlačenja druge strane. Što ćeš onda napraviti?

a) ostati s njim, ali varati ga
b) ostaviti ga
c) nema c
c
__________________
"Sometimes you just gotta be your own hero and keep what is left of your heart for yourself."
notyourtype is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 16:41   #13
Quote:
Vinteuil kaže: Pogledaj post
Ovako, nije mi odbojan niti nista tome slicno, samo mi nije ni toliko privlacan (trenutno) kao sto su bili neki bivsi...
Zašto ti je njegova zapaljenost za tebe faktor da počneš razmišljati o vama? Imaš problema naći si partnera, dugo si bila sama ili koji je razlog?
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 16:47   #14
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Zašto ti je njegova zapaljenost za tebe faktor da počneš razmišljati o vama? Imaš problema naći si partnera, dugo si bila sama ili koji je razlog?
Sama sam neko vrijeme i htjela bi imati nekoga, nalazila sam se s nekima i nisu/nismo si odgovarali iz ovih ili onih razloga, ali on mi karakterno paše
Vinteuil is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 16:48   #15
Quote:
Vinteuil kaže: Pogledaj post
Ipak polažem neku nadu da ce se vremenom i dogoditi neka "kemija" medu nama
Naravno da neće.

Važno pitanje: zna li on kakav mu je status ili vjeruje da su emocije obostrano jednakog intenziteta?

Po pitanju naslova teme: definiraj "kvalitetnu vezu" - ako je to veza koja će potrajati, "najkvalitetnija" je veza u kojoj uopće nema leptirića i koja se zasnuje obostranim potpisom ugovora o djelu.

Ali, ne živi čovjek samo o kvaliteti .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 16:50   #16
Kemija je (pre)važan sastojak u nekom odnosu.

I bez nje se može ostvariti predivna i kvalitetna veza, ali ja bih takve odnose ostavila za neke druge godine i zrelost.
forchetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 16:53   #17
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Naravno da neće.

Važno pitanje: zna li on kakav mu je status ili vjeruje da su emocije obostrano jednakog intenziteta?

Po pitanju naslova teme: definiraj "kvalitetnu vezu" - ako je to veza koja će potrajati, "najkvalitetnija" je veza u kojoj uopće nema leptirića i koja se zasnuje obostranim potpisom ugovora o djelu.

Ali, ne živi čovjek samo o kvaliteti .
Zna otprilike
Vinteuil is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 16:53   #18
Quote:
Vinteuil kaže: Pogledaj post
Sama sam neko vrijeme i htjela bi imati nekoga, nalazila sam se s nekima i nisu/nismo si odgovarali iz ovih ili onih razloga, ali on mi karakterno paše
Ako nisi dugo sama, a ne tek neko vrijeme, i ako nisi u 40-im ili 50-im, šansa da nećeš samo izvozati tog dečka do prve prave prilike je jako malena.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 16:58   #19
Ovisi što ti je u odnosu bitno, što ti fali i na što si naučio. Vjerujem da nije nužno osobi koja je kemiju doživjela s dvije i pol osobe.

Ovo što je Nata opisala, ako si otvoren prema nečemu, uz moju dopunu, ako za bolje ne znaš, onda ti je to dovoljno i misliš da je to jednostavno tako.

Veze u kojima sam bio, ne bih rekao da je na opstanak veze utjecala kemija ili npr privlačnost, koje su mnogima default za kavu. Iz prve veze ne mogu razlučiti što je točno postojalo, u drugu sam uletio kao budala u kredit, jer sam bio u očajnom i katastrofalnom stanju što se tiče ljubavnog života. U trećoj, rekao bih da smo kliknuli. Možda bi se ta seksualna privlačnost mogla nazvati kemijom, iako tu nije bilo jebanja pogledima kao s nekim ranijim partnericama(koje mi nisu bile djevojke. I tu je postojala seksualna, a izostala fizička privlačnost)

Vjerujem i nadam se jednog dana potpunom odnosu, uključujući privlačnu osobu s kojom ću osjetiti i leptiriće, i kemiju i imati zajednički cilj, s kojom ću biti sretan. Da, istina, sretan sam bio i do sad, ali vjerujem da neki s razlogom ne pristaju na manje od "svega", ali im je to "sve" na mahove dostupno.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 17:02   #20
Reci mu tocno sto osjecas, odnosno ne osjecas pa nek on odluci da li ce trositi vrijeme na tebe ili nece.
Swithin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.