Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2007., 15:37   #41
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Kada diskutiraś sa nekime i ne slażeś se sa njegovim pogledima każeś mu da prića GLUPOSTI jer Tvoje miśljenje je vjerovatno uvijek PAMETNO
kad diskutiraš s nekime, bilo bi dobro da se najprije informiraš, u suprotnom, ispada da ne diskutiraš, nego neinformirano sereš bezveze.

osim ako nam možeš navesti neka relevantna znanstvena istraživanja koja su dokazala da su djeca koju odgajaju homoseksualni parovi češće homoseksualci od one koju odgajaju hetero parovi. a nije da se nisu imala na kome provoditi takva istraživanja, recimo, '94. je u sad-u bilo 1-5 milijuna majki lezbijki, i 1-3 milijuna gay očeva. evo, ovdje možeš pročitati rezultate jedne od studija koja je provedena.

iako, ovo je oftopik, tako da, ustvari, nije ni bitno, svoju zatucanost po ovom pitanju i stavove koji junački prkose znanosti, i utemeljeni su isključivo na tvojim predrasudama, slobodno zadrži za sebe, neće nikome faliti.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 16:15   #42
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
meni nisu jasni ti roditelji. odrekli su se svoje djece i dali ih u dom da se drugi brinu za njih, a sad kad se netko stvarno želi brinut za njih i dat im ljubav i sve ostale blagodati roditelja, ne oni za dišpet neće dozvolit to posvajanje, dolaženjem jednom u 6 mjeseci
Nisu svi dali djecu u dom, nekima su i oduzeta.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 20:09   #43
pa i ti kojima su oduzeta mora da ih jako vole ako dođu jednom u tri mjeseca, i mora da su bez razloga oduzeta.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 23:48   #44
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
kad diskutiraš s nekime, bilo bi dobro da se najprije informiraš, u suprotnom, ispada da ne diskutiraš, nego neinformirano sereš bezveze.
Iznanadila si me dvostruko.

Kao prvo na toj strani koju si dala sasvim su drugaćiji podaci nego kakve je moje udrużenje dobilo od jednog psihologa.

Kao drugo do sada sam imao o Tebi sasvim drugo miśljenje ali ovo gore je za mene dno a ja nastojim plivati na povrśini.

Sretno
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 05:22   #45
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Kao prvo na toj strani koju si dala sasvim su drugaćiji podaci nego kakve je moje udrużenje dobilo od jednog psihologa.
A gdje, na kojem i kolikom uzorku je taj psiholog proveo istrazivanjee?

I meni samoj je logicnije ovo sto je Alexxx napisala.
Zapravo sam i sama naletila par puta na takve podatke. Na suprotno (sem tvoje tvrdnje za tog psihologa) nisam.

M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 10:32   #46
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
pa i ti kojima su oduzeta mora da ih jako vole ako dođu jednom u tri mjeseca, i mora da su bez razloga oduzeta.
ma da?
a sto ako je netko samohrana majka i razboli se pa ne moze brinuti o dijetetu?
i ne moze dolaziti cesce zbog bolesti?
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 02:05   #47
onda opravda svoj nedolazak adekvatnom medicinskom ili drugom dokumentacijom i sa pola treptaja pokaze nakanu da se o svom djetetu i dalje zeli i namjerava brinuti.
sto bas i nije isto ko kad klinka rodi, ostavi dijete i vrati se u svoje malo selo ne spominjuci to vise nikad, jer nema ni blage ideje da se djeteta mora i zakonski odreci, nit ju je to nesto puno briga.
__________________
igram sah sa Smrti... kak se ono pomice konjic?
Nioba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 03:59   #48
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
A gdje, na kojem i kolikom uzorku je taj psiholog proveo istrazivanjee?
Nismo pitali jer se naśe udrużenje interesira iskljućivo problemima rastavljenih koji imaju Djecu koju iskoriśtavaju kao svojeg asa u rukavu kojim manipuliraju sa namjerom ostvarivanja svoje osobne emocijonalne ili materijalne koristi.
Pośto ovdje homoseksualci za sada ne mogu usvajati Djecu tako se niti nismo sreli sa slićnim problemom.

Ova tema mi je poslużila u smislu da u budoćnosti provjeravamo podatke koje nam dostavlja taj psiholog i ako zatrba prekinemo suradnju sa njim.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 10:30   #49
u više navrata sam srela Bobanove u gradu i moram priznat da su me oduševili kao prolaznika kolko ljubavi poklanjaju svojoj djeci! Tako da mislim da u njihovom slučaju nije samo pitanje financijske mogućnosti. Ipak 4ero djece usvojit i pružit im ljubav..cijeni se ;-) Da je bar više takvih
ko_ka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 10:51   #50
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
oćeš mi molim te objasnit prvu rečenicu? Šta, ona je jedina koja je usvojila starije dijete? Evo ti morski na topicu, i on i ja znamo i u Splitu par sa uzsvojenim starijim djetetom. Istina je da većina traži skroz male bebe, ali ima onih koji jednostavno žele dijete
ako je neki par tražio dijete prije Opačićke, pa čak i istovremeno kad ga ja ona tražila, svakako je bio u prednosti (naravno, ako nisu oboje nezaposleni, nisu alkohičari isl - govorimo o normalnom paru). Jer se parovima daje prednost. A poanta je da ti parovi ostaju prečesto kratkih rukava jer nemaju odakle povuć vezu, godinama se muče, traže, išćekuju. A ovde se, jelte, ipak rdi o političarki. Medijski eksponiranoj.
Nemoj me krivo svatit, nemam ja ništ protiv žene, dapače. Ali imam puno protiv sistema
pa jel nije ona puno prije toga i posjecivala tu curicu, dobila skrbnistvo itd? koliko se pisalo o tome mislim da je to klasicni slucaj gdje se dopusta posvojenje jer je od koristi za dijete, s obzirom da se njih dvije vec duze znale i vidjale, druzile, sta god.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 01:40   #51
Obiteljski zakon

Dragi pravnici, sugerirano mi je da sam u krivu što mislim da je hrvatski obiteljski zakon naslijeđen iz bivše države, pa vas molim da me uputite na relevantne linkove po tom pitanju, ili ovdje ispričate što znate.

Konkretno me zanimaju aktualni uvjeti posvajanja, udomljavanja i načina zbrinjavanja napuštene djece. Koje su zakonske obaveze roditelja da zadrže roditeljska prava i ako se ne brinu o djetetu? Je li zaista dovoljan telefonski poziv u dom?


Hvala na odgovorima
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 02:04   #52
http://dns.pravo.hr/gpp/propisi/obz/obz_procisceni.pdf

Pročišćeni tekst zakona donesenog 2003 s nekim izmjenama iz 2004.

Ako nešto ne piše u njemu o pitanjima koje te zanimaju valjalo bi naći i neke druge propise.
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 15:13   #53
Što bi značilo "naslijeđen"?

U RH je do stupanja na snagu Obiteljskog zakona iz 1998.g na snazi bio Zakon o braku i porodičnim odnosima iz 1978.g ako se ne varam.
OZ je donesen kao novi zakon i promijenio je mnogo stvari ali ako pitaš naslanja li se na ZBPO iz 78.,u nekim stvarima da.

Roditelj je dužan skrbiti o svom djetetu,a čak i ako nije sposoban za to ili odbija ne može se riješiti obveze uzdržavanja,ali morat ćeš mi neku konkretnu situaciju dati da ti bolje mogu odgovoriti.

Šta se tiče uvjeta posvajanja,pretpostavke aktivne i pasivne legitimacije,odnosno tko može posvojiti i tko može biti posvojen,kao i odredbe o roditeljskoj skrbi,stjecanje i lišenje,naći ćeš u Obiteljskom Zakonu.

Što se tiče udomiteljstva i brige za napuštenu djecu,to spada u domenu aktivnosti centra za socijalnu skrb o kojima neznam previše ali pretpostavljam da možeš otići tamo pa njih pitati ako te nešto konkretno zanima,iako čujem da nisu baš previše orni u riješavanju mnogih stvari ali šta se može...

Eto nadam se da sam barem malo pomogao
Invizigoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 01:36   #54
Usvajanje djece iz Afrike

Poštovani,

ukoliko postoji slična tema molim moderatore da je zaključaju.
ukoliko ovoj temi ovdje nije mjesto molim da je premjeste.

Znam što ćete reći.
Fura se na Angelina Jolie, izgladnjuje se, kupuje skupe krpice, želi biti poput nje.
Nije važno radi li se ovdje o pomodarstvu ili kopiranju poznatih ličnosti iz showbiza.

Realno, htjela bi ostvariti roditeljstvo. htjela bi usvojiti dijete iz Afrike. Ne iz Hrvatske. nemojte me nagovarati na nešto tako. Moje mentalno i emotivno zdravlje nije važno.
Dakle, odlučila sam usvojiti dijete iz Afrike, ali me zanima i općenito usvajanja djece iz drugih zemalja.

Zanima me kako pravni sustav RH gleda na mogućnost usvajanja djece iz Afirke ili neke druge zemlje?
Dozvoljava li nešto tome slično?
Što bi bilo u praksi kada bi se odlučila na nešto tako?

Kako Hrvatsko pravo gleda na takav stav?

Unaprijed zahvaljujem svima na trudu.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 10:48   #55
Blagajnice odlična tema,mada mislim da će se javiti ili neozbiljni ili netko tko će te popljuvati.a konkretan odgovor nećeš dobiti.
ja i dečko smo odlučili nakon vjenčanja posvojiti klinca iz Darfura(jer kao samohrani roditelj nitko mi nebi dao da posvojim dijete (Opačićka je iznimka jer je političarka)što nikako nije uredu.
Ali koliko smo se raspitivali nema baš puno nade da će nam se želja i ostvariti.Ovo želja zvuči glupo i razmaženo,ali nemam drugog izraza.nije dijete igračka da si ga želiš po mjeri.
prvo je problem kako ćeš "dobiti"dijete,nije HR.državljanin....ma sto zapleta.
još se nisam kvalitetno bacila na informacije i ustanove koje moram obići.pomoći mogu tek kad se skupe svi podatci.
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 10:58   #56
Koliko sam informirana mislim da pravni sustav RH nema predviđeno riješenje za takvu situaciju i da se još nitko u praksi nije susreo sa sličnim slučajem.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 11:00   #57
Htjela bi usvojiti malu dijete do 3 godine života.
U RH za takvu uslugu moram platiti najmanje 3000eura.
Realno, imam teoretski jednu ideju, ali napišem ti kad se vratim s terena.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 11:04   #58
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
Htjela bi usvojiti malu dijete do 3 godine života.
U RH za takvu uslugu moram platiti najmanje 3000eura.
Realno, imam teoretski jednu ideju, ali napišem ti kad se vratim s terena.
obavezno!
može i na pm.da ne trollamo ovdje
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 11:23   #59
Ne znam za pravnu izvodljivost, vjerojatno nije neizvodivo ali je skupo i dugotrajno, ali treba i neke druge stvari uzeti u obzir...

Mnoga djeca usvojena u obitelji druge rase, posebno u sredinama u kojima je njihova rasa prakticki odsutna, imaju velikih problema s prihvacanjem svoje razlicitosti od vecine. Nedostaje im model s kojim bi se mogli identificirati. Roditeljima koji usvajaju dijete druge rase savjetuje se da djetetu svakako omoguce kontakt i identifikaciju sa svojom rasnom i po mogucnosti etnickom skupinom, jer je to vazno za djetetovu sliku o samome sebi i osjecaj pripadnosti drustvu. Osim toga, dijete ima pravo na svoje kulturno naslijedje. To se moze odraditi uz malo truda u Americi, Britaniji, cak i Skandinaviji, ali koliko bi to bilo moguce izvesti s malim crncem u Hrvatskoj gdje crne zajednice nema? Kako bi se osjecalo dijete koje izgleda drukcije od oba svoja roditelja, cijele rodbine, svih prijatelja, svih u skoli, svih na ulici? Kako bi mu pomogla u problemima koje susretne? O tome svakako moras razmisliti ako vec nisi...

Mislim da je ideja o usvajanju malog Afrikanca vrlo plemenita, razumijem motive i ne mislim da oponasas AJ, samo se pitam jesi li uzela i te stvari u obzir...
Imas po netu dosta tekstova koje su pisali danas odrasli ljudi koje su iz treceg svijeta usvojile bijele obitelji, i vecina govori i gore navedenim problemima.
A ima i ovaj popis o zakonima i postupku medjunarodnog usvajanja po zemljama (namijenjen Amerikancima, ali mislim da svejedno mozes naci korisne podatke o procedurama u africkim zemljama): http://travel.state.gov/family/adopt...untry_369.html
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 15:21   #60
Znam neke slučajeve djece crne boje kože koja odrastaju u RH. uglavnom nemaju problema, ali kad bolje pogledaš Centri bi mogli stvarati probleme.

P.S. a znam i za mnoge slučajeve samohranim majki koja imaju djecu mulate (a sve nakon odlaska UNPROFORa).
U nekim krajevima RH postoji više takvih slučajeva.
Jedina trauma kroz koju prolaze nije njihova boja kože nego osuda majki od konzervativne društvene sredine.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.