Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2013., 14:59   #41
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ovo je već prelaženje granica pristojne komunikacije i distance koju si treba postaviti osoba u vezi do koje joj je stalo. Dakle, prevara je u pitanju u svakom slučaju i on je itekako bio svjestan što radi. A zašto to radi to zna samo on.

Dakle, vecina smatra ovakvo dopisivanje prevarom.

Razlikujete li emocionalnu od fizicke prevare? Stavljate li znak jednakosti medju njima, ili ipak postoje nijanse?
Da li je emocionalnu prevaru ipak lakse oprostiti?
Lavanya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:02   #42
virtualna emocionalna nevjera
ne znam, možda sam to samo ja, ali sfere u kojima me osoba s kojom (samo) chatam može dirnuti su prije mentalne nego emocionalne
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:02   #43
Kako tocno netko moze, cak i benigno, opisati dobar sex prosli vikend, a da ne 'krsi intimu partnera'? Ako se jel, sevio s partnerom?

Znaci, moze pricati samo o svom drkanju?

Mislim da ipak nije stvar sto se reklo, nego vibra i odnos koji se postavio medju to dvoje virtualaca.

Ok, ili nekom smeta sve ikad, no, da li je partneru to receno?

Ja recimo imam jednu granicu zadanu - ne slati njegove fotke, i ne kaciti ih po forumima. Sto pisem, ne smeta mu. Da, pitala sam, zbog jedne slicne teme, vise fore radi. Jer, upoznavao me, zna da pricam o svojoj proslosti, koja ukljucuje i partnere, jer sex povijest s mojim prstima nije bas neko vrelo znanja i inovativnosti. Dakle, na neki nacin, trebao me zahaltati odmah, ako je osoba kojoj smeta. Nisam ocekivala da mu smeta, a rekoh, fore radi sam jednom pitala. Uoci, nije spominjao da ne bi htio da ja MOJE slike stavljam, samo je pricao o svojima.

Jeste li vi, kojima smeta da se zucne o vama, to rekli?
Ne, ne podrazumijeva se, kao sto se ne podrazumijeva da se cetvrtkom sevite analno.



Mene bi piknulo ono 'nisam mu dovoljna, vise ga ne veselim, oslo je u kurac'....
Ovisno o prici, ako bi mi pokazao sve i ja bi osjetila kroz sve to, da sam mu ja na prvom mjestu, a nas zivot nije patio tj bila sam hepi uz njega do tad... Ostao bi onaj osjecaj - ok, imas potrebu za nekim novim igrama, ali nisi mi imao muda reci, ok, kuzim da je sladje ako ne znam, al opet, nismo si vise toliko bliski da sam ja prva koja zna za nesto... I to bi me rastuzilo, jer, jedna of vaznih cigli u nasoj bliskosti je upravo to - da znamo, da bez zadrske i bez osude, mozemo reci sve jedno drugom, a onda ce se nabaciti brainstorm.

Jako, jako bi ovisilo o nekim emocijama oko svega skupa i sto bi me i kad supilo.
Postoji neka tanka linija da bi kroz to izmigoljili.... Jel, ona famozna 'ovisi o okolnostima'...
A vrlo debela da bih osjetila da mu vise nisam TO, a za ljubav ne molim, i povlacim se ako nisam zeljena... I odem... Mozda ne bih iste sekunde to skuzila, trebao bi koji dan, tjedan, da skuzim takvu vibru u sebi...

-- phone --
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:03   #44
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
virtualna emocionalna nevjera
ne znam, možda sam to samo ja, ali sfere u kojima me osoba s kojom chatam može dirnuti su prije mentalne nego emocionalne
A gole slike te diraju mentalno?
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:04   #45
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
A gole slike te diraju mentalno?
pa nego kako? nemaju valjda rukice
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:06   #46
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
pala mi je na pamet jedna luda ideja. kad je već ta treća osoba tako upućena u vaš odnos, dogovori kavu u troje. samo kava. pa neka onda vide oboje kako se rasplinjuje ta lažna bliskost koju imaju mjesecima. to se obično svede na to da ljudi ne mogu probiti tu barijeru prekomjernog zbližavanja i uživo pričaju dosadne stvari koje samo naglašavaju besmisao svega.
Nemoj misliti da nešto kvocam, čisto sam imala potrebu osvrnuti se na to šta si napisala.
Meni bi to "organiziranje kave u troje" bilo dno dna, ponižavanje sebe. Zašto da se JA (hipotetski) guram u nekakvu njihovu intimu, napaljivanje slikama, itd.?
U toj situaciji, da se meni desi i da saznam, istog trena kupim kofere bez ikakvog čekanja objašnjenja, pa nek oni ispijaju kave, je**u se i rade kaj hoće.
Da, vjerujem da nije to tak lako napraviti kak i reći, al mislim da bi u suprotnom još više "istrunula" kraj takve osobe.


Quote:
Lavanya kaže: Pogledaj post
Dakle, vecina smatra ovakvo dopisivanje prevarom.

Razlikujete li emocionalnu od fizicke prevare? Stavljate li znak jednakosti medju njima, ili ipak postoje nijanse?
Da li je emocionalnu prevaru ipak lakse oprostiti?
Što se mene tiće, kad dođe do prevare, prvo je ona emocionalna.
Nemreš ni žensku u kafiću pobrati pijan a da prije malo ne koketiraš, i koristiš razne metode i sredstva, i tako emocionalno prelazi eventualno u fizičko.
Fizička prevara ili emocionalna u rangu u kojem se spominjala u ovim postovima su meni jednake, ne bih niti jednu oprostila.
__________________
Kroz maglu treperi devet sveča na torti... Tad sam dobio par mandarina i malog belog zeca...
Kukalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:09   #47
Quote:
Lavanya kaže: Pogledaj post
Dakle, vecina smatra ovakvo dopisivanje prevarom.?
Da nije bilo eksplicitnog izražavanja emocija i eksplicitnih slika, bilo bi puko dopisivanje, možda s dozom flerta, ali ovako je to prevara.

Quote:
Lavanya kaže: Pogledaj post
Razlikujete li emocionalnu od fizicke prevare? Stavljate li znak jednakosti medju njima, ili ipak postoje nijanse?
Da li je emocionalnu prevaru ipak lakse oprostiti?
Nemam pojma srećom, ali vjerojatno je lakše oprostiti nekome nešto što je htio a nije ostvario, nego obrnuto. Mada, ovo je s predumišljajem, traje li ga traje, tu su "emocije", a da je negdje popio malo više pa mu se "omaklo" nekaj kaj mu uopće ništa ne znači, po logici bi trebalo biti lakše za oprostiti.
Mislim da to ovisi o osobi koja oprašta. Ja se pokušavam staviti u tu situaciju i fakat mi je zlo kad pomislim da je on svoj k** slao nekoj tamo, ma ne bi ga više sa štapom i s kojim ciljem je to radio? To je pravo pitanje. Jer, ako s tobom nema seksa, ako ga izbjegavaš, možda si je samo htio napuniti ego i ostati na tome da on nešto negdje može, ali ako mu je cilj bio dopisivanje "sa sretnim završetkom", onda ne možemo više praviti razliku između emocionalne i fizičke prevare samo zato jer se nekaj izjalovilo a želja je postojala i stoga će i dalje postojati
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:13   #48
Question

Quote:
Sunčanomstranom kaže: Pogledaj post
Ako imaš djecu nosi svoj križ, ako nemaš bježi od njega.
Dakle imati djecu po tebi znači ne imati izbora

Quote:
Lavanya kaže: Pogledaj post
Nisam naglasila u uvodnom postu, ali podrazumijeva se da je komunikacija skrivena.
Ukoliko je skrivena osoba, ne zna za nju, pa mi baš nije jasno kako može utjecat na njihov brak/vezu...

Quote:
Lavanya kaže: Pogledaj post
Zanimljiv mi je generalni zakljucak i konzenzus da sam ja prevarena supruga.
Dakle bila sam u braku u kojem sam otkrila da suprug ima virtualno "nešto".
Da li sam to smatrala prevarom?
Da.
Da li me to povrijedilo?
Samo piskaranje ne, jer sam ionako već bila svjesna da je ono što mi imamo sve, samo ne brak.
Povrijedilo me što je u to vrijeme jako malo ili nikako komunicirao sa mnom.
Često sam zbog činjenice da je izabrao za komunikaciju nju, a ne mene mislila da je problem bio u meni i mom pristupu....
Da li sam mu ikad rekla da znam?
Ne, nisam vidjela kakvu bi ta činjenica promjenu donjela.
__________________
Povedi me tamo...
Glass S is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:13   #49
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
pala mi je na pamet jedna luda ideja. kad je već ta treća osoba tako upućena u vaš odnos, dogovori kavu u troje. samo kava. pa neka onda vide oboje kako se rasplinjuje ta lažna bliskost koju imaju mjesecima. to se obično svede na to da ljudi ne mogu probiti tu barijeru prekomjernog zbližavanja i uživo pričaju dosadne stvari koje samo naglašavaju besmisao svega.

p.s. kakav ti je inače seks s mužem? kvaliteta?učestalost?
Ovo zadnje sam i ja pitala, ali za ostalo pliz reci da se šališ Misliš da bi ta neka pristala popiti kavu s njom? Ili bi je on navukao bez da joj kaže da će mu i žena doći. Koji cirkus hahahaha
Pogotovo ak se ni njih dvoje nikad prije nisu vidjeli uživo
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:25   #50
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ovo zadnje sam i ja pitala, ali za ostalo pliz reci da se šališ Misliš da bi ta neka pristala popiti kavu s njom? Ili bi je on navukao bez da joj kaže da će mu i žena doći. Koji cirkus hahahaha
Pogotovo ak se ni njih dvoje nikad prije nisu vidjeli uživo
ne šalim se. mislim da ni muž ni ta treća ne bi pristali na kavu u troje. ali bi svi sudionici itekako bili svjesni svojih uloga. mislim da bi muž toj trećoj pao u očima, a i on bi se posramio. i gotov problem.
poziv na kavu nije ponižavanje, nego borba za kvalitetan odnos. kako će odnos napredovati ako ima skrivanja?

od durenja, povlačenja, plakanja i sl. nema sreće.
sreća je u iskrenosti i dobrom seksu.
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:27   #51
Quote:
Lavanya kaže: Pogledaj post
Da li je emocionalnu prevaru ipak lakse oprostiti?
Ja bi dodala još nešto. Da bi se nešto nekome oprostilo, taj bi se prvo za to trebao ispričati, kajati se, moliti za oprost . Kako sam pročitala u uvodnom postu- "to je SADA" sastavni dio njegovog života" a ne neka greška iz prošlosti i opraštanje bi bilo znak da ti je svejedno i zeleno svjetlo da samo tako nastavi. Ne znam kako si ti uopće došla do tih svih podataka i jesi li mu rekla da znaš za njegove aktivnosti tako da je opraštanje nešto zadnje o čemu bi se tu trebalo pričati.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:29   #52
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
poziv na kavu nije ponižavanje, nego borba za kvalitetan odnos. kako će odnos napredovati ako ima skrivanja?
Ali čekaj malo, tko bi se tu trebao boriti za neki odnos? Zar žena koja se smatra prevarenom ili njezin muž koji je to sve zakuhao? Pa ak njemu nije stalo do borbe za brak i nakon svega kaj je napravio, hebeš ti onda i njega i takav brak. a od kvalitete ni k.
Uostalom, mi tu nemamo nikakvih podataka zbog čega bi se uopće itko za nekaj borio. Nit znamo koliko dugo su u braku, ni kako inače funkcioniraju, ni jel ovo izdvojen slučaj u nekoj prividnoj idlili il im je kaos od braka, ni dal imaju djecu itd itd itd, ne znamo ništa. Meni nije isto boriti se za obitelj s troje djece nakon 15 godina braka u kojem je žena npr nezaposlena i nema kamo, pa eto progleda kroz prste jednom za nekaj virtualno ili nakon pola godine braka sa zaposlenom ljepoticom kod koje on npr živi u stanu da se ona ide boriti za njega s nekom ofucanom jadnicom bez zuba na svašta se neki pale.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:32   #53
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja se pokušavam staviti u tu situaciju i fakat mi je zlo kad pomislim da je on svoj k** slao nekoj tamo, ma ne bi ga više sa štapom i s kojim ciljem je to radio? To je pravo pitanje. Jer, ako s tobom nema seksa, ako ga izbjegavaš, možda si je samo htio napuniti ego i ostati na tome da on nešto negdje može, ali ako mu je cilj bio dopisivanje "sa sretnim završetkom", onda ne možemo više praviti razliku između emocionalne i fizičke prevare samo zato jer se nekaj izjalovilo a želja je postojala i stoga će i dalje postojati

Ako je seks u braku cest i vise nego zadovoljavajuci, a dopisivanje se i dalje nastavlja....? Mozete li nekako prihvatiti cinjenicu da, premda u sustini nema razloga za nezadovoljstvo, partneru ste vec pomalo dosadili...?
Lavanya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:36   #54
Quote:
Lavanya kaže: Pogledaj post
Ako je seks u braku cest i vise nego zadovoljavajuci, a dopisivanje se i dalje nastavlja....? Mozete li nekako prihvatiti cinjenicu da, premda u sustini nema razloga za nezadovoljstvo, partneru ste vec pomalo dosadili...?
A kak on tebi nije dosadio? Isto ste dugo u braku Koliko ste btw u braku i imate li djecu?
Nemoj NIKAD opravdavat muška sranja na način da sebe omalovažavaš.
Jel on zna da ti znaš i dalje to nastavlja?
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:36   #55
Quote:
Lavanya kaže: Pogledaj post
Mozete li nekako prihvatiti cinjenicu da, premda u sustini nema razloga za nezadovoljstvo, partneru ste vec pomalo dosadili...?

U suštini nema razloga za bit sexualno nezadovoljen, nezadovoljstvo o kojem mislim da pričaš ne mjeri se brojem svršavanja u bračnoj postelji...
Više bi me brinulo što sam mu dosadila kao osoba, od toga što sam mu dosadila u sexualnom smislu. Ovo prvo se teško može promijenit, ovo drugo jako lako ukolio su obje strane zainteresirane...
__________________
Povedi me tamo...
Glass S is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:40   #56
Quote:
Glass S kaže: Pogledaj post
Više bi me brinulo što sam mu dosadila
Ja sam alergična na takve stvari. Meni to sliči onome "nisam dobro skuhala ručak pa me s pravom udario". Zašto su neke žene tako sklone krivnju svaljivati na sebe samo da bi i dalje živjele s nekim koji ih povređuje?
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:41   #57
Quote:
BLR kaže: Pogledaj post
Jesi se razvela?

Ti si nekaj totalno krivo kvotala. To ti je post od Glass S, pretpostavljam da se razvela al nek ti ona odgovori.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:41   #58
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja sam alergična na takve stvari. Meni to sliči onome "nisam dobro skuhala ručak pa me s pravom udario". Zašto su neke žene tako sklone krivnju svaljivati na sebe samo da bi i dalje živjele s nekim koji ih povređuje?
Zato jer je poprilicno normalno da necije samopouzdanje strada kad shvati da ga je netko, do koga mu je stalo, povrijedio na nacin da je nasao drugu osobu koja mu daje ono sta mu ti ne mozes dati.
__________________
"All right, then, I'll go to hell." (M. Twain)
"Ting-a-ling mother fucker." (K.Vonnegut)
“The truth doesn't glitter and shine.” (C. Palahniuk)
BLR is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:41   #59
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
A kak on tebi nije dosadio? Isto ste dugo u braku Koliko ste btw u braku i imate li djecu?
Nemoj NIKAD opravdavat muška sranja na način da sebe omalovažavaš.

Nisam rekla da se ovdje radi o mojem braku.
Mozda se radi, a mozda i ne.

No situacija nije hipotetska, nego stvarna.
Brak od godinu dana, bez djece.
Lavanya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:44   #60
Quote:
Lavanya kaže: Pogledaj post
Nisam rekla da se ovdje radi o mojem braku.
Mozda se radi, a mozda i ne.

No situacija nije hipotetska, nego stvarna.
Brak od godinu dana, bez djece.
To nije brak..to je zavaravanje
Emocionalna prijevara je puno dublja od tjelesne....i puno opasnija
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.