Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2016., 23:44   #1061
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Možda se ljudima gade debeli, jer im se gadi njihova (ako se ne radi o bolesti) neumjerena proždrljivost?
Neumjerenost u jelu?
Mislim na debele tipa Žak, koji je i sam rekao da je sasvim zdrav, ali da jednostavno ne želi prestati jesti, pa si je dao izvaditi onaj balon.
Mislim, možda im se gadi ta osobina, a ne sama debljina, nego proždrljivost i neumjerenost.

Mene iskreno baš briga, ne dira me tema dovoljno da se uzbudim, ali nekak mi isto baš nije normalno uopće imati potrebu toliko jesti da se dovedeš do 150 kila.
A ne jedu baš svi koji su jako debeli iz nekih emotivnih razloga, neki jednostavno tako vole.
treba vidjeti sto je iza te neumjerenosti. kod mene su bile binge epizode izmjenjene s epizodama dijeta. nedovoljno da dotjeram do 150 kila, ali dovoljno da budem nesto deblja od prosjeka i stalno na meti (jer ipak nisam bila zatvorena u kuci, htjela sam zivjeti)
e sad, da nisam imala tu krivulju i da me psiha slucajno okrenula na to da samo jedem i da ne dijetetiram, onda bi dogurala mozda do neke impozantne brojke.
moras shvatiti jednu stvar(znam dosta o toj temi) - kad tijelo predje jednu kilazu koja mu je gornja granica, hormonski status se mijenja, salo se ponasa samo ko endokrini organ za sebe, inzulin se previse luci, i salje signale mozgu da treba jesti jos, recimo da su ti ljudi samo 50% krivi jer ih njihov vlastiti organizam izdaje. tu vise nije dovoljna samokontrola vec cjeloviti pristup(lijekovi, terapija,dijeta, nadzor, volja). znaci nije uvijek stvar samo prozdrljivosti, dakle ciste mentalne odluke.
eto, mozda naucis nesto novo
to sto se mi svi ipak mozemo donekle kontrolirati znaci samo da se nismo doveli previse do tocke pucanja, nakon koje je stvarno tesko nazad.
prettyugly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:45   #1062
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post
Pa ne mislim da se debljina nameće kao lijepa ako se žene broja +44 osjećaju lijepe.
Ja sam bila konfekcijski broj 44/46 i zaista se nisam osjećala ružno, bilo mi je teže kupiti hlače, bilo mi je teže potrčati, i niz drugih otežavajućih okolnosti koje idu uz kile, ali ja sam sebe stvarno doživljavala lijepom i privlačnom, samo eto sa viškom kilograma.
Niti me je to što se ja ne osjećam neprivlačno spriječilo da smršam, tako da ne vidim problem u tome da postoje i plus size kampanje jer zaista nije problematično da se neka debeljuca smatra lijepom


i naravno da nitko normalan neće pomisliti da mu se nešto nameće zato što eto, postoji par kampanja ( u moru "mršavih" kampanja) u kojima su akterice lijepe debeljuce. ili što su mainstream mediji posvetili pažnju jednoj takvoj ( opet u moru mršavih).
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:50   #1063
Quote:
prettyugly kaže: Pogledaj post
treba vidjeti sto je iza te neumjerenosti. kod mene su bile binge epizode izmjenjene s epizodama dijeta. nedovoljno da dotjeram do 150 kila, ali dovoljno da budem nesto deblja od prosjeka i stalno na meti (jer ipak nisam bila zatvorena u kuci, htjela sam zivjeti)
e sad, da nisam imala tu krivulju i da me psiha slucajno okrenula na to da samo jedem i da ne dijetetiram, onda bi dogurala mozda do neke impozantne brojke.
moras shvatiti jednu stvar(znam dosta o toj temi) - kad tijelo predje jednu kilazu koja mu je gornja granica, hormonski status se mijenja, salo se ponasa samo ko endokrini organ za sebe, inzulin se previse luci, i salje signale mozgu da treba jesti jos, recimo da su ti ljudi samo 50% krivi jer ih njihov vlastiti organizam izdaje. tu vise nije dovoljna samokontrola vec cjeloviti pristup(lijekovi, terapija,dijeta, nadzor, volja). znaci nije uvijek stvar samo prozdrljivosti, dakle ciste mentalne odluke.
eto, mozda naucis nesto novo
to sto se mi svi ipak mozemo donekle kontrolirati znaci samo da se nismo doveli previse do tocke pucanja, nakon koje je stvarno tesko nazad.
Kužim ja to sve, ali ljudi kad vide debelu osobu, vide samo proždrljivca.
Mozda od tuda to gnušanje nad debelima.
Meni se ne gade, ali da ga jebeš, nemrem se prisiliti da mi ona Ashley bude lijepa.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:50   #1064
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
a zašto misliš da nisu?

krivo (+ pušenje se već odrađuje)..
demantira te već sama lepeza posljedica debljine, a koja je široka, od kardiovaskularnih bolesti (najčešći uzroci smrti), šećerne bolesti, žučnih kamenaca (npr kolesterolski žučni kamenci) do zloćudnih bolesti (npr karcinom jajnika, maternice, dojke, crijeva kod muškaraca)..uz to, stopa moždanog udara se utrostručila, a povezuje se sa debljinom..

već je usvojen konsenzus rezolucije među članicama svjetske zdravstvene organizacije kako bi zaustavilo širenje debljine u svijetu do 2020..
sad da li zbog same brige oko zdravlja pojedinca ili zbog toga što su izravni i neizravni troškovi liječenja bolesti koje uzrokuje debljina prevelik teret za proračun, svatko neka sam odluči..


debljina je prije svega zdravstveni problem..i dok god će se na nju gledati kao na estetski problem, a ne kao na zdravstveni, dotle teško da će pomaka naprijed biti..
mislim.
i to upravo zato sto je velikom broju ljudi oko mene u zivotu goruca tema bila kolika je moja brojka na vagi, i prosipanje floskula o zdravlju i krvnoj slici.. a ja savrseno zdrava, aktivna - ali s jedne strane, s druge strane, kod psihijatra.
za psihu me nitko nikad nije pitao niti htio pricati o tome, a recimo da je to bilo nesto za sto bi ja jako voljela da se ljudi brinu i da smo o tome pricali, kad je o zdravlju rijec, a vidi cuda, nikoga nije bilo briga. jer je tesko. jer ne znaju nista o tome. jer tu ne mogu ispasti pametni.
vec je lakse laprdati o onome sto je jednostavnije- izgledu, mojoj guzici, tome koliko sam se udebljala od prosle godine i 'mudrim savjetima' koji sluze samo tome da savjetnici sami sebi ojacaju ego na moj racun.
i ne, nisam jedina s takvim iskustvom.
uglavnom, ljude boli ona stvar. osim rijetke i fakat bliske, a ti su ko dragocjeni biseri. prosjecne poznanike i prolaznike fakat nije briga.

glede svog teksta, procitaj link kojeg je Orak ostavila pred pola sata. pa reci kaj mislis.
btw, o kojoj debljini pricamo? vjerujem da se na pretilost bMI preko 30 to moze odnositi, ali sumnjam da tu spada 25-30.
prettyugly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:52   #1065
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Kužim ja to sve, ali ljudi kad vide debelu osobu, vide samo proždrljivca.
Mozda od tuda to gnušanje nad debelima.
Meni se ne gade, ali da ga jebeš, nemrem se prisiliti da mi ona Ashley bude lijepa.
i to je ok. nije ti lijepa, nikakav bed. bolje nego da se izvlacis na njezino zdravlje kao sto se mnogi upetljaju.
ljudi su needucirani i mnogo toga ne razumiju, to je cinjenica.

imam ja i teoriju o gnusanju, ljudi se gnusaju jer se duboko podsvjesno boje da oni sami to ne postanu(ako se desilo njoj moglo bi se i meni -logika). a to je uvijek moguce.
prettyugly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:58   #1066
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
I nije svako odstupanje od idelane težine nešto što treba nužno korigirati.
Samo - kaj je to idealno?
Meni su kretenska ona izmjeravanja - 10 na visinu i onda bi se svi valjda trebali toga držati ko pijan plota - jer je to idealan omjer kila i visine

Što je najbolje nije isto imati 60 kila sa 20 i 40 godina.
Sa 20 sam imala 57-58 kila i bila sam vitka, sad da smršavim na tu kilažu vjerovatno bi zgledala ko strašilo. Nekako se te kile s godinama preslože, vrag će ga znati šta, li jednostavno nije isto i točka.


e da - oću znati di me to Zečna oblačila da znam je l da joj spominjem familiju
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:58   #1067
Quote:
prettyugly kaže: Pogledaj post
glede svog teksta, procitaj link kojeg je Orak ostavila pred pola sata. pa reci kaj mislis.
preletjela sam preko teksta..što mislim?
a čuj, postoje liječnici koji i dan danas tvrde kako su cigarete u biti zdrave jer, pazi sad, 'čiste pluća' ili oni (s obzirom na to da ulazimo u tjedan prevencije raka vrata maternice) koji se javno čude da u čemu je problem sa hpvom i famom oko njega, da je u pitanju najbenignija stvar
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:59   #1068
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Kužim ja to sve, ali ljudi kad vide debelu osobu, vide samo proždrljivca.
Mozda od tuda to gnušanje nad debelima.
Meni se ne gade, ali da ga jebeš, nemrem se prisiliti da mi ona Ashley bude lijepa.
Teško. Možda neki. Ali i to ima neki dublji trag.
Netko je već prije napisao...prije da je do gledanja sebe samo kao tijela. Pogotovo ako se jako trudiš da si fit a tamo neki hepi i čak i voljen, a debel.
Nije li forumašica jedna još na početku teme napisala da bi mislila da joj je dečko neuračunljiv da je prevari s debelom?
Kao da ne postoji ni jedna ljudska kvaliteta osim jesi li fit.
Ljudi vole biti sa veselim i neopterecenim ljudima. A oni dolaze u svim oblicima.
Pri tom ne mislim reći da deblji možda ne bi htjeli smršaviti. Nego da im to nije jedino na što misle i na što su fokusirani.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 00:00   #1069
Pa zdrav BMI se kreće u rasponu i po 15-ak kg te medicinski zdravu težinu ima žena od 1,70 m koja teži i 58 a i ona koja je teška 75 kg, ova druga će većini izgledati debelo, ali medicinski još uvijek ima prihvatljivu težinu.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 00:04   #1070
idealno je za svakoga razlicito. ja stvarno vjerujem u to.
moze i ashleyna tezina njoj biti idealna. za okolnosti u kojima zivi, za zaradu, vrsta treninga koju radi mogu raditi i deblji i sve pet.
da se kojim slucajem zeli baviti maratonom, jebiga,bila bi preteska, morala bi skinuti.
da zeli stati u manje brojeve u ducanu, bila bi preteska, opet bi morala skinuti.
da je nije briga za brojeve vec mrtva hladna kupuje svoj size, ne mora mrsaviti.
dokle god doktori kazu da je ok, da je zdrava, ja ne vidim problem.

kad sam vise sjedila i radila, 10 kila vise neg sad mi je bilo ok. nisam bila predebela pa da ne mogu stepenicama gore i dolje, otici do ducana ili prosetati sat vremena (sto volim), a opet i dalje zadrzati luksuz da papam sto hocu dok radim i kasnije. kad sam se opet bacila na rekreaciju malo vise, shvatila sam da mi je tijelo pretesko, da ne mogu biti brza koliko zelim, da me grupa stalno prestize, zakljucak - tezina mi nije idealna za zivot kojeg zelim, idemo je smanjiti. jednostavno.

ne znam jesam li bila jasna, nadam se da jesam.
prettyugly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 00:06   #1071
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
preletjela sam preko teksta..što mislim?
a čuj, postoje liječnici koji i dan danas tvrde kako su cigarete u biti zdrave jer, pazi sad, 'čiste pluća' ili oni (s obzirom na to da ulazimo u tjedan prevencije raka vrata maternice) koji se javno čude da u čemu je problem sa hpvom i famom oko njega, da je u pitanju najbenignija stvar
tu nije rijec o pojedinim doktorima, ovdje su, koliko sam procitala, clanci iz medicinskih casopisa (dakle ne sponzorirana istrazivanja), i to vise njih, koji pokazuju da lagana debljina nije smak svijeta.
kad se sjetim svoje okoline i preranih smrti, rekla bih da to nije daleko od istine.
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Ljudi vole biti sa veselim i neopterecenim ljudima. A oni dolaze u svim oblicima.
Pri tom ne mislim reći da deblji možda ne bi htjeli smršaviti. Nego da im to nije jedino na što misle i na što su fokusirani.
naravno da nije. koliko god da me prejedanje mucilo, bilo je itekakvih perioda kada nisam uopce o tome mislila vec o drugim stvarim. cak mi se ponekad cinilo da moja okolina vise o mojim kilama misli nego ja. iako je to naravno besmislica.
prettyugly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 00:13   #1072
Pitam se jedno.
Kakav je izgled nama priroda namijenila?
Možda se ne znam dobro izraziti.
Kad gledam životinje u divljini-nema debelih, osim ako se ne spremaju na zimski san.
Jedu koliko im treba da budu ni pothranjeni ni debeljuškasti.
Kakvima je nas priroda zamislila?
Mi smo valjda jedina vrsta koja ima problema sa održavanjem normalnog izgleda.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 00:15   #1073
Quote:
prettyugly kaže: Pogledaj post
lagana debljina nije smak svijeta.
što ti smatraš laganom debljinom? koja bi to kilaža na koju visinu bila?

dobro je hanah pitala, o kakvim razmjerima govorimo?
čini mi se da možda svatko ima u glavi neku svoju sliku debljine na koju mislimo dok pišemo i da je to mogući razlog zašto je cijela ova tema toliko disonantna..
ne znam jesmo li još na iskri ili..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 00:17   #1074
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Pitam se jedno.
Kakav je izgled nama priroda namijenila?
Možda se ne znam dobro izraziti.
Kad gledam životinje u divljini-nema debelih, osim ako se ne spremaju na zimski san.
Jedu koliko im treba da budu ni pothranjeni ni debeljuškasti.
Kakvima je nas priroda zamislila?
Mi smo valjda jedina vrsta koja ima problema sa održavanjem normalnog izgleda.
i koja se ne može sama oralno zadovoljiti, baš sam neki dan o tome razmišljala. osim riba valjda i nekih kukaca. al od primata sigurno.

prokleti smo.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 00:18   #1075
Meni ova Ashley nije lagano debela, nego poprilično debela u onom videu. Ne pretila, ali fajn debela.
Makar, na nekim drugim snimkama mi djeluje mršavije.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 00:20   #1076
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
i koja se ne može sama oralno zadovoljiti, baš sam neki dan o tome razmišljala. osim riba valjda i nekih kukaca. al od primata sigurno.

prokleti smo.
A jebemu.
A misliš da bi se sami oralno zadovoljavali da možemo?
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 00:20   #1077
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
i koja se ne može sama oralno zadovoljiti, baš sam neki dan o tome razmišljala. osim riba valjda i nekih kukaca. al od primata sigurno.

prokleti smo.
joj orak
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 00:20   #1078
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Pitam se jedno.
Kakav je izgled nama priroda namijenila?
Možda se ne znam dobro izraziti.
Kad gledam životinje u divljini-nema debelih, osim ako se ne spremaju na zimski san.
Jedu koliko im treba da budu ni pothranjeni ni debeljuškasti.
Kakvima je nas priroda zamislila?
Mi smo valjda jedina vrsta koja ima problema sa održavanjem normalnog izgleda.
imamo, u zadnjih 70.ak godina.
covjek se vecinu vremena razvijao u doba prehrambene oskudice. hocu reci da je gladovanje bio cest scenarij zbog raznih razloga i to od prapovijesti.
priroda nije glupa, pa nam je s vremenom napravila mehanizam kako prezivjeti glad, a to je lako debljanje, polagano trosenje.
dalje, okolina i zivotni uvjeti izmijenili su se jedno 1000 puta brze u zadnjih stotinjak godina nego sto su se nasa tijela uspjela prilagoditi. odjednom je hrana posvuda dostupna, puno je secera i slicno. krecemo se manje, i sve se u kontekstu povijesti dogodilo preko noci.
nekoc je covjek jeo dok je imao, koliko je smio i mogao, jer je znao da ce doci doba kada hrane nece biti.
danas covjek jede dok ima, a ima stalno. vise nema gladi na koju je covjek zapravo naviknut i evolucijom usavrsavan da ju prezivi.
dolazi novi izazov, odjednom je po prvi put u ljudskoj povijsti nuzno kontrolirati unos hrane svjesnim mozgom, sto je dotad cinio centralni nervni sistem. mnogi na tom ispitu padaju, neki su uspjesniji,neki su malo jedno, malo drugo, bore se, broje, paze.
nije to samo prozdrljivost, nije cak ni psiha, ima nesto i biologije. i okolinskih faktora.
nadam se da je ova perspektiva donijela nesto novo.
btw i zivotinje se debljaju u zivotu s covjekom, na toplom i s hranom svaki dan. koliko ima ljubimaca debeljuca. i u zoo-u.
u divljini, zivotinje zive kao nekoc covjek, za hranu se treba potruditi, ovise o vremenu, gladovanja su cesta. covjek je zbog toga nekoc vjerojatno bio vitkiji. kao sto i divlje zivotinje nisu debele.
prettyugly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 00:20   #1079
hana, čisto sumnjam da ne bi.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 00:23   #1080
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
što ti smatraš laganom debljinom? koja bi to kilaža na koju visinu bila?

dobro je hanah pitala, o kakvim razmjerima govorimo?
čini mi se da možda svatko ima u glavi neku svoju sliku debljine na koju mislimo dok pišemo i da je to mogući razlog zašto je cijela ova tema toliko disonantna..
ne znam jesmo li još na iskri ili..
pise ti u tekstu kojeg si preletila, bmi od 25-30.
znaci otprilike 70 do 85 kila za zenu od 170cm. otprilike kao ashley kao sto rekoh - to meni pretjerana debljina nije.
prettyugly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.