Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2014., 12:52   #421
Quote:
banzoglo kaže: Pogledaj post
iman 17 goina i mjesec dana prije svog 17. rođ. primjetio sam da mi se kosa prorijedila na par mjesta al nisam to ozbiljno shvaća. I jednog dana sam se otišao šišati i frizerka mi je pokazala na ogledalu rupu veličine 5 kn na 3 mjesta. I nakon toga otišao sam kod doktorice opće medicine koja mi je dijagnosticirala alopeciju te mi je dala uputnicu za dermatologa koji je rekao da će to narasti te mi je prepisao Elocom. Koristim elocom već par mjeseci ali bez uspjeha. Rupe su sve veće te kosa dalje opada. Obavio sam pregfled štitnjače, krvnu sliku i nalazi su odlični, popravio zub ali ništa se ne mjenja. Za par dana iden na rtg sinusa al sumnjam da će naći neki problem jer već par godina muku mučin s njima al bez posljedica. Može li itko dati kakav savjet ili pomoći. Hvala
Rado bih ti dao neki savjet koji pomaže, ali ako će ti nalazi biti u redu, jedino što će ti doktori reći je da je uzrok alopecije najvjerojatnije stres, bilo to tako ili ne. Uglavnom lijekova ili preparata koji uspješno liječe alopeciju nema, imaš samo lijekova koji ju usporavaju. U nekim slučajevima se doduše alopecija povuče. Prosurfaj malo po netu, ima nekih stranica koje svojim preparatima garantiraju da liječe alopeciju, ali opet razmisli sam da li ćeš kupovat.
Adisibila is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 15:08   #422
Imala sam i ja alopeciu areatu,s 13 godina.Kosa mi je doslovce preko noci opala na vise mjesta,ostali su samo glatki pecati.Isto su mi rekli da je uzrok stres te da se moze vratiti,hvala Bogu nije se vratilo.Meni je kosa narasla koroz godinu dana i to sam dobivala preparate iz Njemacke,bile su kapsule i tekucina s kojom se mazalo oboljelo mjesto.Nisam sigurna za naziv,ali koliko mi mama kaze to su bili preparati skupine B vitamina.
aki80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 11:12   #423
ja san isla kod casne u posusje, i dala mi je neki zeleni melem za mazat, i dok san to stavljala pocele su mi male bijele dlacice sve vise rast, a kad san prestala odma je sve otpalo! sad san se opet vratila mazat s tim.... isto tako su mi svi nalazi uredni, vjerojatno je stres u pitanju... i dobila san jedan recept iz amerike za losion za alopeciju koju bi vam trebali napravit u ljekarni, pa ako koga zanima neka mi se javi na pm.
malileptirić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 23:12   #424
Quote:
Adisibila kaže: Pogledaj post
Rado bih ti dao neki savjet koji pomaže, ali ako će ti nalazi biti u redu, jedino što će ti doktori reći je da je uzrok alopecije najvjerojatnije stres, bilo to tako ili ne. Uglavnom lijekova ili preparata koji uspješno liječe alopeciju nema, imaš samo lijekova koji ju usporavaju. U nekim slučajevima se doduše alopecija povuče. Prosurfaj malo po netu, ima nekih stranica koje svojim preparatima garantiraju da liječe alopeciju, ali opet razmisli sam da li ćeš kupovat.
Obavia pregled sinusa i taj dan sam sreo jednog tatu od svog prijatelja koji mi je isto rekao da je on to imao sa 13-14 godina i da ako nalazi pokažu da je sve OK da je to stres, preporučio je bavljenje fizičkim aktivnostima te ne misliti o rupama i da će proć, ali bitno je samo kad je rekao NARAST ĆE
banzoglo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 12:46   #425
jel iko cuja da aa moze bit povezana sa celijakijom?
malileptirić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 15:39   #426
Quote:
malileptirić kaže: Pogledaj post
jel iko cuja da aa moze bit povezana sa celijakijom?

pročitao sam negdi na forumu da je žena izbacila t o iz prehrane te je još mazala s nekom kremom otopinom neznan ni kako nazvati to te da joj je naraslo

evo meni fala Bogu počelo je rasti
banzoglo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 16:53   #427
Quote:
banzoglo kaže: Pogledaj post
pročitao sam negdi na forumu da je žena izbacila t o iz prehrane te je još mazala s nekom kremom otopinom neznan ni kako nazvati to te da joj je naraslo

evo meni fala Bogu počelo je rasti
jel mazes s cin? meni se ne mice s mrtve tocke, ne znan sta vise napravit...
malileptirić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 19:38   #428
Quote:
malileptirić kaže: Pogledaj post
jel mazes s cin? meni se ne mice s mrtve tocke, ne znan sta vise napravit...
prvo san maza sa elocomom 3-4 miseca i nakon toga kad sam otišao kod dermatologinje mora san mazati sa PILFUDOM 5% i sad je narasla kosa al triban se ošišati jednako i sve 5
znan kako ti je, bitno je da prihvatiš činjenicu da to imaš na glavi nakon toga je lako )
banzoglo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 20:00   #429
Imam isti problem kao i vi, alopeciju areatu. Od decembra mi opada kosa, a pecata imam jako mnogo, vise i ne mogu da prebrojim. Svi nalazi uredni, umnjake izvadila i nista.Mazala sinoderm i pantenol rastvor, Alpecin sampon i pijem Merz specijal. I tako do pocetka marta meseca, doktorka kaze bice to u redu kao pocinje kosica da raste ali se ne vidi, jos je tanka i bela. Kad sam vec resila da kupim periku jel nije vise moglo da se sakrije, odem na svoju ruku kod ORL i doktor kaze krajnici su za vadjenje. Nikad nisam imala problema sa njima ali posto stres nije u pitanju, bar ja tako mislim, a svi rezultati u redu, resim i njih da se oslobodim. Dve nedelje nakon operacije, radosti mojoj nije bilo kraja kosa pocela da raste i to ne bela nego prava, pravcata kosa. Kad je doktorka videla da ima pomaka dobila sam i inekciju Kenalog i Pilfud 5% i sinoderm dva puta dnevno i Cignol mast dva puta nedeljno. Jos tri nedelje nakon operacije kosa opada isto ali i raste, a sad primecujem da se opadanje smanjilo bas dosta. Ne smem previse ni da se radujem, ali SRECNA SAM JAKO, JAKO. Samo da ovako nastavi mislim da ce biti OK.
Malecka76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 19:24   #430
Quote:
banzoglo kaže: Pogledaj post
prvo san maza sa elocomom 3-4 miseca i nakon toga kad sam otišao kod dermatologinje mora san mazati sa PILFUDOM 5% i sad je narasla kosa al triban se ošišati jednako i sve 5
znan kako ti je, bitno je da prihvatiš činjenicu da to imaš na glavi nakon toga je lako )
meni je dermatolog reka ne duze od 10ak dana s tim... znas sta, ja se sad udajen u 5. misec, a na vrhu glave mi rupa velicine 6x6cm... ne znan vise sta napravit, ne raste nikako
malileptirić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 21:51   #431
Malileptiric,
Jesi isla na pregled krajnika? Meni je kosa pocela da raste kad sam njih izvadila.
Malecka76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 12:56   #432
nisan jer mi doktorica ne da uputnicu za krajnike ni uho, rekla je da bi me bolilo da je od toga...
malileptirić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 17:16   #433
Quote:
malileptirić kaže: Pogledaj post
nisan jer mi doktorica ne da uputnicu za krajnike ni uho, rekla je da bi me bolilo da je od toga...
Ni mene doktorka nije slala da ih pregledam, isla sam na svoju ruku privatno. Nisam nikad imala problema sa krajnicima a kad je ORL video krajnike, odmah je rekao da su za vadjenje. Bas zato sto nisam imala upale grla koje bi ukazivale na krajnike oni su podmuklo napali kosu Kad je moj dermatolog video uput za vadjenje krajnika onda je rekla morate to sto pre da uradite! Da nisam sama otisla nikad me ne bi ni poslala jer se nisam zalila na njih. Evo mesec ipo dana posle operacije meni su gotovo svi pecati puni kose i to ne bele kosice vec skoro centimetar duge dlake kao i ostala kosa. Jos uvek mi opada kosa na nekim pecatima ali mislim mnogo manje. Ali ja imam skoro dvadesetak pecata, manjih, vecih, svakakvih. Vec sam mislila da kupujem periku, ali evo kosa raste polako....
Malecka76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 18:27   #434
Quote:
malileptirić kaže: Pogledaj post
meni je dermatolog reka ne duze od 10ak dana s tim... znas sta, ja se sad udajen u 5. misec, a na vrhu glave mi rupa velicine 6x6cm... ne znan vise sta napravit, ne raste nikako
zavisi ti o stanju rupe. meni se popunilo i reka je da nastavim mazati pulfidom a elocom 10 dana mazanja i gotovo.
banzoglo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 11:59   #435
Evo dragi forumaši,htio bi podjeliti svoje iskustvo sa alopecijom,prije nekih godinu i pol i sam sam ovdje tražio utjehu! Naime,ja sam u 8.mj 2012.godine nakon šišanja primjetio na glavi malu rupicu gdje nije bilo kose,prvo sam pomislio da je frizerka malo pobjegla,ali zabrinuo sam se pravo tek nakon 10ak dana kad sam vidio da se počelo širiti. Ubrzo je bilo veličine kovanice od 5 kn! Otišao sam doktoru i prvo me poslala zubaru. Snimio sam čeljust i tamo mi nisu otkrili ništa osim da imam zdrave zube! Zatim sam otišao kod dermatologa,ali ona osim što mi je ustanovila da je to alopecija ( gljivice su bile isključene jer je nalaz bioo negativan ),nisam to dalje tretirao,jer sam morao ići raditi u Njemačku. Rekla mi je da je to 99% od stresa,a moram priznati da sam stresa u to vrijeme i prije nego se to dogodilo imao stvarno puno! Jedan prijatelj koji je imao isto,preporučio mi je da u biljnoj apoteci kupim crni šampon! Ima miris nafte,ali kad se kosa ispere,ne osjeti se uopce! Došao sam u Njemačku i pošto je to bio jedan novi posao,stres se povećao i zbog same promjene,a i zbog te odvratne rupe,stvarno sam bio očajan! Kosu sam prao svaki dan,ali rupa je sad već bila veličine jajeta. Polako sam se uhodao u novi posao i malo se smanjio stres. I ja sam se malo smirio i prestao stalno gledati u to. Onda sam jedan dan u 1.mj.primjetio da mi je to cjelo mjesto gusto pokriveno sa malim žutim dlačicama,mada se samo moglo vidjeti na svjetlu pod posebnim kutom! Jako me to pozitivno obradovalo i kosa je prilično brzo počela rasti,izvana prema unutra,krug po krug i negdje krajem 5 mjeseca sve je izgledalo kao da se nista nije ni dogodilo! Kažu,može se vratit,a ja sam prošlo ljeto,znači 3-4-mj.nakon što mi se zatvorio krug na glavi,primjetio da na bradi imam rupicu veličine kovanice 2 lipe i to ispod brade,ali nisam se uopće htio zamarati s time i ona se poprilično brzo zatvorila! Poslje toga nisam imao problema i mada ja nisam pobornik toga da je stres glavni uzrok svemu,iz svog iskustva mogu reći da je ovo bio isključivo stres! Ljudi,nemojte očajavati i bacati novce na skupe preparate. Mislim da je u većini slučajeva ( osim ako je granulom ili nekakva upala ) sve u glavi pojedinca! Kada sam prestao visit pred ogledalom i pridodavti vaznost,stvari su se popravile! Čak sam i pomislio ako krene na gore,obrijat ću glavu i nabacit neku cool tetovažu Zato,ne očajavajte! Možda je pomogao i taj crni šampon,ali prilično sam siguran da sam bio sam zaslužan da se to desilo,a sam sam bio zaslužan i za izlječenje! Zato ljudi,pozitivno mislite! Ima i gorih stvari u životu! Kao npr.kad ti pukne ligament,pa moraš proći ultra dugački oporavak nakon operacije koji upravo sad prolazim . Ali ima i goreg od toga! Head up high i proći će!!
Destructor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 23:04   #436
Pozdrav svima iz Makedonije.
Prolistala sam forum nekoliko puta i resila da se javim, iako vidim da bas i nije aktivan, izgleda da ste svi resili probleme sa Alopecijom, a ja sam je tek dobila i to ni vise, ni manje nego Universalis! Naime pocelo je sa opdanje dlake sa tela, noge, ruke, obrve (nesto malo)... za sada.
Zelela bih ako je neko imao slicna iskustva da mi se javi. Tacnije, htela bih da znam, dali da reagujem dok jos uvek imam vremena, jer tek je pocetna faza ili, ma sta radila nema mi pomoci.
Zanima me i decko koje je bio na terapiji dr.Stanimirovica, jeli uspela terapija ili je to samo trenutno poboljsanje!?
Hvala!
Gaivano is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 20:01   #437
Quote:
nina-bela kaže: Pogledaj post
.Dakle mene su liječili od alopecije u Šibeniku,nakon tri mjeseca me šalju u Zagreb,dobijam pilfud,inekcije u tjeme,dekortin..................D
Bas sam sad dosla od doktora, jer moj rodjak u Hrvatskoj ima tu Alopecia areata,isla sam da mu doktor dadne nekakav lijek, dao mi je neku kremu ali da lijek ne postoji, lijeci se to sa inekcijama u tjeme kao sto ti kazes.To se tako lijeci i u Americi .
Probleme i stres izbaciti
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 18:42   #438
Quote:
malileptirić kaže: Pogledaj post
ja san isla kod casne u posusje, i dala mi je neki zeleni melem za mazat, i dok san to stavljala pocele su mi male bijele dlacice sve vise rast, a kad san prestala odma je sve otpalo! sad san se opet vratila mazat s tim.... isto tako su mi svi nalazi uredni, vjerojatno je stres u pitanju... i dobila san jedan recept iz amerike za losion za alopeciju koju bi vam trebali napravit u ljekarni, pa ako koga zanima neka mi se javi na pm.
I ja san bila kod sestre Ljuibice. Najprije su mi izvadili zub uz čiji se korijen nalazila cista, a onda san se trackala tim zelenim i pila neke čajeve i pripravke koje mi je dala. Kosa mi je sva ponovno narasla i nije više tako ispadala. Moja frizerka kaže da mi je kosu vjerojatno spasilo i to što san imala hrabrosti obrijat glavu žiletom kad su se rupe počele vidit. Ali čak i nakon tog brijanja bila mi je ostala rupa na desnoj strani, promjera nekih 10-ak cm, koja nije zarastala u kosu. Tek nakon misec dana mazanja i čajeva rupa se ispunila kosom.
__________________
..I neka mi to ne uzme nebo za zlo, al' ti si jedino čemu se molim..
južna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 19:54   #439
Quote:
južna kaže: Pogledaj post
I ja san bila kod sestre Ljuibice. Najprije su mi izvadili zub uz čiji se korijen nalazila cista, a onda san se trackala tim zelenim i pila neke čajeve i pripravke koje mi je dala. Kosa mi je sva ponovno narasla i nije više tako ispadala. Moja frizerka kaže da mi je kosu vjerojatno spasilo i to što san imala hrabrosti obrijat glavu žiletom kad su se rupe počele vidit. Ali čak i nakon tog brijanja bila mi je ostala rupa na desnoj strani, promjera nekih 10-ak cm, koja nije zarastala u kosu. Tek nakon misec dana mazanja i čajeva rupa se ispunila kosom.
to ti je sve od zuba, kad si riješila njega sve je vjerojatno krenulo rasti, tako je i meni, granulom na zubu.....
vesela djevojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 23:31   #440
Alopecija aerata

Pozdrav, imam 15 godina i ovo jutro sam primjetio kruzne nedostatke kose. Inače nemam zdravstvenih problema, stabilan sam fizički i psihički. Navečer sam primjetio novi krug kojeg nije bilo jutros, hoće li otpadanje prestati? Na sljedećem linku je slika svih nedostataka https://mail.google.com/mail/u/0/?ui...&sz=w1576-h672
Možete li mi dati savjet?
__________________
I'm unique, just like everyone else.
AgentMarjan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.