Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2011., 12:41   #21
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
Usporedbe Jankovica sa Berlusconijom su mi potpuno promasene.... Zadovoljan sam da nisu ni Jansa ni Pahor pobjedili, narod hoce nesto drugacije u slo politiki, to je ocito!!
E sad, dal ce Jankovivc nesto pametno uradit, ja to neznam, ali nadam se da ce postavit neke nove standarde u djelovanju vlade. Nadam se da ce se slicno kao sto se Ljubljana pomaknula odkad je on gradonacelnik, pokrenuti i Slovenija. Mada plasim se zaduzivanja sto je karakteristika ovih biznis političara.
I da, nadam se da ce on napokon biti prvi koji ce skresat tu nasu hebenu javnu upravu, o cemu svi politicari blejaju pred izbore, a nakon toga nista ne urade.
Zašto bi skresali javnu upravu kad im je to glasačko tijelo, a zašto misliš da je upravo Virant sa svojom "reformom" javne uprave toj istoj pred izbore 2008 dodijelio veće plaće, naprimjer običnoj odgajateljici istu plaću kao i asistentu sa doktoratom? Sad će se vjerojatno morati nešto napraviti jer će inaće i Slovenija krenuti putem Italije i Grčke pa će nam nametnuti tehničkog premijera koji će provesti reforme silom ako ih mi u Sloveniji nećemo milom i nadam se da su toga svi svjesni jer se nam u protivnom loše piše. Drago mi je da nije Janša premijer, a pogotovo da nije u MZZu Rupel i još mi je draže da više nema Jelinčiča. Iskreno se nadam da će se referendumski zakon promijeniti pa da neće svaki marginalac blokirati donošenje zakona. Ali sad kreće u referendum zakon o družinskom zakoniku, pa hoće li već jednom biti dosta toga?
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 14:48   #22
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
Usporedbe Jankovica sa Berlusconijom su mi potpuno promasene.... Zadovoljan sam da nisu ni Jansa ni Pahor pobjedili, narod hoce nesto drugacije u slo politiki, to je ocito!!
E sad, dal ce Jankovivc nesto pametno uradit, ja to neznam, ali nadam se da ce postavit neke nove standarde u djelovanju vlade. Nadam se da ce se slicno kao sto se Ljubljana pomaknula odkad je on gradonacelnik, pokrenuti i Slovenija. Mada plasim se zaduzivanja sto je karakteristika ovih biznis političara.
I da, nadam se da ce on napokon biti prvi koji ce skresat tu nasu hebenu javnu upravu, o cemu svi politicari blejaju pred izbore, a nakon toga nista ne urade.
Ojla, gdje si ti?

Da, Slovenci moji dragi, molim vas lijepo, šparajte i provedite tu mirovinsku reformu. Ja bih zaista željela neki iznos mirovine, a s obzirom da na hrvatsku ne računam, bilo bi lijepo da mi barem vi date par eura, da barem za najlonke imam.
koka2004 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 23:13   #23
Ovo u Sloveniji je strašno, kao što je rekao njihov analiztičar, njihova vlda nema niti jednu dionicu,a raspravljaju o prodaji...

Meni se čini čisti rasizam prema Hrvatima
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 10:58   #24
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ovo u Sloveniji je strašno, kao što je rekao njihov analiztičar, njihova vlda nema niti jednu dionicu,a raspravljaju o prodaji...

Meni se čini čisti rasizam prema Hrvatima
Hm, kako to misliš "nema niti jednu dionicu"?
Hildebrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 15:32   #25
Quote:
Hildebrand kaže: Pogledaj post
Hm, kako to misliš "nema niti jednu dionicu"?
to je rekao Slovenski taj ekonomist
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 18:36   #26
Danas je Janković dobio prvu šamarčinu.Za predsednika parlamenta je izabran Virant, ne kandidatka Jankovićeve liste.

Janković ima velike probleme oko stvaranja koalicije, nema još ni jednog partnera.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 17:27   #27
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ovo u Sloveniji je strašno, kao što je rekao njihov analiztičar, njihova vlda nema niti jednu dionicu,a raspravljaju o prodaji...

Meni se čini čisti rasizam prema Hrvatima
Svjet ne voli vođu Sjeverne koreje, pa to ti je čisti rasizam prema Korejcima!

Vlada Slovenije ima te kako pravo odlučivati o prodaji, jer su Mercator i Pivovarna Laško, preko državnih banaka, uglavnom u državnom vlastništvu...
__________________
Juhu Bruhu
Bruh is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 18:56   #28
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
to je rekao Slovenski taj ekonomist
Pa valjda ima dionice u bankama koje imaju dionice u Mercatoru. To znači da indirektno država ima dionice u Mercatoru.
Hildebrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 19:59   #29
Ono što me osobno fascinira je da potezi slovenske politike, još od vremena blokade naših pregovora pa do ovog najnovijeg cirkusa oko Mercatora iritiraju hrvatske lijeve novinare čak i više od onih desnih.. izgleda da se left journalism u Hrvata specijalizrao za Slovence, a desni za Srbe

U jučerašnjem Otvorenom HRTa je glavni urednik Novog Lista toliko oprao Sloveniju, čovjek jedva čeka da je Hrvatska skine s trona EU regionalnog kontrolora, a tržište je opisao kao zatvoreno i fobično prema stranom kapitalu da se svaki US ambasador u SLO uvijek šokira kamo je to došao
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 22:27   #30
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Ono što me osobno fascinira je da potezi slovenske politike, još od vremena blokade naših pregovora pa do ovog najnovijeg cirkusa oko Mercatora iritiraju hrvatske lijeve novinare čak i više od onih desnih.. izgleda da se left journalism u Hrvata specijalizrao za Slovence, a desni za Srbe

U jučerašnjem Otvorenom HRTa je glavni urednik Novog Lista toliko oprao Sloveniju, čovjek jedva čeka da je Hrvatska skine s trona EU regionalnog kontrolora, a tržište je opisao kao zatvoreno i fobično prema stranom kapitalu da se svaki US ambasador u SLO uvijek šokira kamo je to došao
Politika Slovenije iritira najviše eurofile kojima uvjerljivo demonstrira činjenicu da je EU interesna, a ne emocionalna organizacija, da u njoj i te kako postoje granice, itd.
miggyd1967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 01:25   #31
Quote:
miggyd1967 kaže: Pogledaj post
Politika Slovenije iritira najviše eurofile kojima uvjerljivo demonstrira činjenicu da je EU interesna, a ne emocionalna organizacija, da u njoj i te kako postoje granice, itd.
Ima tu nešto
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 21:12   #32
Quote:
miggyd1967 kaže: Pogledaj post
Politika Slovenije iritira najviše eurofile kojima uvjerljivo demonstrira činjenicu da je EU interesna, a ne emocionalna organizacija, da u njoj i te kako postoje granice, itd.
Baš to!

Kad se samo sjetim ovih naših neoliberalnih klauna koji mantraju o nestanku granica jednom kad uđemo u EU....
Tvrd0linijaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 21:42   #33
Quote:
Tvrd0linijaš kaže: Pogledaj post
Baš to!

Kad se samo sjetim ovih naših neoliberalnih klauna koji mantraju o nestanku granica jednom kad uđemo u EU....
Pa čuj, nekima je EU nadomjestak za Yugovinu, pa kad im netko svako malo sruši njihove iluzije oni se uvrijede jer je to po njima carstvo u kojem caruje drugarstvo Inače ja živim u Sloveniji i mogu ti reći da iako ne postoje carinske kontrole na granici sa Austrijom i Italijom se granice itekako znaju i ako netko misli da postoji neka velika emocionalna povezanost sa Austrijancima i Talijanima koja nije ekonomske prirode onda se taj jako ljuto vara.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 21:49   #34
Ma sav ovaj postjugoslovenski liberal-fašistoidni šljam koji sad đubri hrvatsku javnost će imati jedno oštro buđenje nakon ulaska u EU.
Dobrim dijelom se već rasplinju baloni od sapunice koje su puštali svih ovih godina
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 22:05   #35
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Ma sav ovaj postjugoslovenski liberal-fašistoidni šljam koji sad đubri hrvatsku javnost će imati jedno oštro buđenje nakon ulaska u EU.
Dobrim dijelom se već rasplinju baloni od sapunice koje su puštali svih ovih godina
Meni nije jasno otkud dolaze takvi pseudonovinari? Zar treba prodrmati i fakultete na kojima se obrazuju i indoktriniraju? Ako mi nešto ide na živce onda je to pokušavanje odgajanja čitatelja i očekivanje da smo mi samo neka stoka koja guta njihova piskaranja. Ako netko možda misli da će EU šakom i kapom ubacivati euriće da bi ih podobnici drpali za sve što im se ćefne tad im kod samog ulaska ne gine dobar udarac glavom u beton i brutalno buđenje.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 12:19   #36
G. Virant predsjednik DLGV "nova" je stranka na politickom prostoru u Sloveniji. Jucer je otklonio suradnju sa Jankovicem i sad je skoro sigurno, da Jankovic nece biti novi premier.

Janez Jansa odigrao je do sada pa skoro najbolji strateski potez ikada na ovim politickim prostorima. On je kroz godine dokazao, da ima cvrstu biracku bazu ali nedovoljno veliku, da bi mogao sigurno dobivati izbore. Stoga se odlucio na mudar potez. Fiktivno se posvadao sa popularnim Virantom koji je na izborima preuzeo glasove potonule ljevice (ZARES, LDS) predstavljajuci se pri tom kao umejrena liberalna sredina. Nije uzalud bilo slavlje na dan izbora u prostorima Jansine stranke unatoc drugom mjestu. Sve se znalo vec tada. Osmijesi na licima govorili su sve.

Ne znam tocno koji je sada redoslijed i mora li predsjednik RS Tuerk inace smrtni neprijatelj JJ ponuditi mandat njemu? Zna li netko?
easyg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 12:19   #37
G. Virant predsjednik DLGV "nova" je stranka na politickom prostoru u Sloveniji. Jucer je otklonio suradnju sa Jankovicem i sad je skoro sigurno, da Jankovic nece biti novi premier.

Janez Jansa odigrao je do sada pa skoro najbolji strateski potez ikada na ovim politickim prostorima. On je kroz godine dokazao, da ima cvrstu biracku bazu ali nedovoljno veliku, da bi mogao sigurno dobivati izbore. Stoga se odlucio na mudar potez. Fiktivno se posvadao sa popularnim Virantom koji je na izborima preuzeo glasove potonule ljevice (ZARES, LDS) predstavljajuci se pri tom kao umejrena liberalna sredina. Nije uzalud bilo slavlje na dan izbora u prostorima Jansine stranke unatoc drugom mjestu. Sve se znalo vec tada. Osmijesi na licima govorili su sve.

Ne znam tocno koji je sada redoslijed i mora li predsjednik RS Tuerk inace smrtni neprijatelj JJ ponuditi mandat njemu? Zna li netko?
easyg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 16:56   #38
Janković nije dobio većinu.

Sada ima predsednik države 14 dana, da predloži istog ili drugog kandidata. A svog kandidata može predložiti i grupa 10 poslanika. I parlament će glasati o svim predlozima, ako ih bude više.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 17:12   #39
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Janković nije dobio većinu.

Sada ima predsednik države 14 dana, da predloži istog ili drugog kandidata. A svog kandidata može predložiti i grupa 10 poslanika. I parlament će glasati o svim predlozima, ako ih bude više.
Vidim da si me preduhitrio, ali ću ipak napisati da je Janković doživio debakl ali je opet pitanje hoće li i Janša sakupiti dovoljno glasova, evo i link na slovensku tv: http://www.rtvslo.si/slovenija/janko...slancev/274506
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 15:32   #40
A zašto bi opće Janković sad trebao sastavaljati vladu , neka ode s Pahorom u oporbu i čeka sljedeće izbore i sve ove nadolazeće sudove i poštivanje presuda sa Hrvatskom na sebe preuzme Janša ko pravi Slovenac i one potkupljive stančice koje su sad jezičec na vagi , a kad potpišu na sljedečim izborima nacionalističke i sve autsajderske stranke u Sloveniji koje neznaju kud bi se u ovoj političkoj krizi okrenule očekuje potop , pogotovo što Janković do izbora ni nije predstavljao nikakvu političku opciju Slovenije .

Jasno ako Janša preuzme vlast mogao bi raditi probleme Hrvatskoj sa ratifikacijom pristupanja uniji , ali nema veze ako se time bude zauvjek iz Slovenije maknuli takva vrsta političara a time i takva politička opcija na sljedećim izborima , koji budu u svakom slučaju prijevremeni . Jer po svemu viđenom Sloveniju bi mogla zadesiti nastupajuča sudbina Mađarske i Orbana uz politiku ex jugo bukača Janše ,kojeg izgleda isto očekuju neki sudski procesi pa mu je bitno biti u , ili blizu vlasti kako bi demokratski mogao utjecat na suđenja , barem ona doma .

Zadnje uređivanje krnk : 12.01.2012. at 15:49.
krnk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.