Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2008., 11:26   #21
ima i na youtube-u par filmića

http://www.youtube.com/watch?v=MnRPZ...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ecLwV...eature=related
twiks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 14:44   #22
Sta vi znate sta je HAARP to je neka budala rekla HAARP je to i to, da je rekao HAARP je govno vi biste se povjerovali, nijedna vlada na svjetu nije i nece reci da imaju tajno oruzje, nema cvrstih dokaza sta je tocno HAARP
Dr.House007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 11:52   #23
Malo sam čitao o tom HAARPu i bilo bi strašno kada bi neko mogao to upotrebljavati kao oružje. Ne sumnjam da mnogo toga prikrivaju. No da bi upotrebljavali to stvarno u svrhu uzrokovanja potresa, poplava, vremenskih neprilika i slično....strasno zvuci, no koliko su neki obsjednuti biti glavnom ulogom na svjetskoj pozornici, ne bi me ni to čudilo.
Zanima me da li je ta sprava samo na Aljaski ili mozda imaju tu spravu i kaki Rusi, Kinezi??? Jer ipak je taj projekt bio pokrenut davne 1990 god(da ne spominjemo Teslu i to...). A kako stvari napreduju "svjetlosnom" brzinom, pitanje sta su sve do sad odkrili.

http://www.haarp.alaska.edu/haarp/index.html
srki2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 15:07   #24
Evo jedan zanimljiv dokomentarac mainstream medija o HAAARP-u.

http://www.youtube.com/watch?v=QkLTz...eature=related

Dakle o ćemu se tu radi? Malo boljem meteroološkom balonu ili nastavku gradiva Philadelphia, Phoenix, Montauk?

Ako se radi o boljem meteroološkom balonu, mene zanima zašto je jedna takva značajna instalacija izvedene Bogu iza nogu na Aljasci? Nije li to malo čudno?

Ima li još sličnih instalacija drugdje? Ima li na forumu fizičara ili elektrotehničara što kuže malo bolje problematiku radio i ne znam kakvih drugih valova i polja da objasne o čemu se radi?
gorangor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 11:25   #25
Quote:
gorangor kaže: Pogledaj post
Dakle o ćemu se tu radi? Malo boljem meteroološkom balonu ili nastavku gradiva Philadelphia, Phoenix, Montauk?
O ovome se radi...

Quote:
gorangor kaže: Pogledaj post
Ako se radi o boljem meteroološkom balonu, mene zanima zašto je jedna takva značajna instalacija izvedene Bogu iza nogu na Aljasci? Nije li to malo čudno?
Ne radi se o meteorološkom balonu, i ne, nije nimalo čudno što je na Aljasci.

Međutim, ako ako si ti uvjeren da na službenoj stranici lažu, tada ti mogu reči pravu istinu, a to je da je to supertajni masonski projekt čiji cilj je napraviti ovaj opaki stroj.
DarthZly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 14:27   #26
Quote:
DarthZly kaže: Pogledaj post
Ne radi se o meteorološkom balonu, i ne, nije nimalo čudno što je na Aljasci.
Naravno, meterološki balon mislim figurativno.

Međutim koliko su istinite tvrdnje o jačini impulsa koji mogu biti odaslani u ionosferu?

Eto, čak i to vojno lice na interviewu priznaje da bi se tim impulsima moglo izazvati ozbiljne implikacije kada bi bili mnogo jači.

Dok s druge strane neki izvlače neke dokumente koji dokazuju da se mogu odaslati jači impulsi , neki geolozi također tvrde da se refleksijom istih mogu izazvati ozbiljne vibracije u zemlji.
gorangor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 15:07   #27
Quote:
mozzila kaže: Pogledaj post
Za razliku od mene, tebe ili drugih pametnjakovića, dvojbe u namjenu projekta je izrazio i Bearnard Eastlund, čovjek koji je samo patentirao tehnologiju koja je primjenjena u HAARP-u, te utemeljio firmu koja je razvila istu. Ali ti si naravno pametniji od njega i znaš više o tome, kao i mnogi drugi forumski stručnjaci vjerojatno.

http://www.youtube.com/watch?v=iRN0G...eature=related

http://en.wikipedia.org/wiki/Bernard_Eastlund
gorangor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 20:32   #28
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
HAARP je sustav odašiljanja valova vrlo visoke frekvencije u atmoferu, koji se zbog funkcioniranja zemljinog el. mag. polja vraćaju pod lukom nazad na zemlju i pogađaju željeno mjesto. Rezultat pogađanja nekog mjesta sa valovima vrlo visoke frekvencije je vrlo slično kad operni pjevač može sa svojim glasom proizvesti takav ton/frekvenciju kojim može razbiti kristalnu čašu.
Oni koji imaju imalo znanja o geološkim istraživanjima, znaju kako kad se traži nafta/voda/bilošto u dubini, traži se na način da se u zemlju ispuca val određene frekvencije kojem se potom slušaju "odbijanci" od različitih slojeva unutar zemljine kore te se točno zna kako kojem sloju odbijanac rezonira. na taj način se točno zna što se nalazi u dubini zemlje prije bušenja...

e sad, HAARP radi upravo na kombinaciji ta dva fenomena - slojeva koji rezoniraju pri određenim frekvencijama i mogućnosti da se određenom frekvencijom poremeti i uništi struktura nekog materijala (operni pjevač i kristalna čaša)

Upravo to se desilo nedavno u Kini, popraćeno dodatnim dokazom - aurora borealis efektom, koji se je desio prije samog potresa (aurora borealis efekat se dešava prilikom sudaranja zemljinog el. mag. polja sa užarenom plazom i el. mag. valovima sa Sunca)

Znači li to da su Ameri napali Kineze???

Više pročitajte/pogledajte ovdje:
http://pinewooddesign.co.uk/2008/05/...ud-prediction/
http://www.gather.com/viewArticle.js...81474977354201
šteta što ga nema ovdje, pa mi ne može objasniti ovaj dio...čisto me zanima kako je to HAAPR probušio magnetno polje Zemlje i omogučio prolazak plazme do ionosfere, te zablistao Aurora borealisom (odnosno nečim sličnim, ali autor ne poznaje latinski, pa nema veze)...

i jesu li to napravili samo kako bi gledali ljepotu Aurore u Kini ili?
KLiK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 01:32   #29
Najnoviji razorni potres koji je pogodio Čile nanovo je uzbudio teoretičare zavjere koji u ovom tragičnom događaju kao i u potresima koji su u zadnjih nekoliko godina pogađali uglavnom siromašnije dijelove svijeta (Haiti, Peru, Pakistan, Nias, Gujarat, Sumatra...) vide djelovanje HAARP-a (The High Frequency Active Auroral Research Program).

Riječ je o nizu antena koje se prema teoriji može koristiti za kontrolu vremena, za ‘proizvodnju’ potresa i za manipulaciju moždanih valova u ljudskome mozgu.

Projekt se nalazi u Gakuni na Aljasci, jer je tamo najpogodnije mjesto za rad s obzirom na to da područja blizu polova imaju brojne aktivnosti u ionosferi. O njegovu postojanju u široj javnosti se i doznalo zbog toga što su se stanovnici pobunili zbog čudnih anomalija na nebu nakon što je projekt počeo s radom, kao i zbog nekoliko znanstvenika koji su se obratili novinarima kako bi ih upozorili.

Jednostavno rečeno, HAARP djeluje na obrnuti način od radijskog teleskopa – antena, umjesto da prima, šalje signale. HAARP-ove elektromagnetske zrake pogađaju dijelove ionosfere i zagrijavaju ih. To navodno može stvoriti određeni tip valova u smjeru prema Zemljinoj kori te uzrokovati potrese. Ujedno zagrijavanje pojedinih dijelova ionosfere utječe i na vremenske prilike.


Oni koji prate djelovanje HAARP-a tvrde kako je bio aktivan i 12. siječnja 2010. kada je Haiti pogodio razoran potres. Ujedno na YouTubeu postoje brojni videoprilozi o tome kako su se prije potresa na nebu vidjele razne anomalije i boje, pogotovo u slučaju potresa koji je pogodio Sečuan u Kini.

Posljedice posjedovanja ovakvog oružja su nesagledive, tvrde analitičari, a o razlozima zašto se uništavaju samo siromašna područja može se tek nagađati. Javnosti je objašnjeno da je cilj projekta HAARP akademsko istraživanje kako bi se promijenila ionosfera da bi se poboljšala mogućnost komunikacije za dobro čovječanstva. John Hanscom iz američke zračne baze tvrdi:

- Ono se sastoji od nekoliko elemenata koji služe za prijenos energije te od brojnih elemenata za proučavanje ionosfere. Cilj istraživanja je znanstveni, ali dio dobivenih rezultata mogao bi se primijeniti i u vojne svrhe. HAARP nije jedina ustanova koja se bavi ovakvim istraživanjima. U Europi postoji EISCAT kao i u Rusiji Sura Ionospheric Heating Facility. Prema istraživanjima američkih novinara, čini se kako su znanstvenici za HAARP uređaj (tj. ideju slanja energije u ionosferu) dobili upravo iz proučavanja radova Nikole Tesle i “Teslina štita” te “smrtonosne zrake”.
zdenko.vukovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 23:02   #30
Šta mislite da li je HAARP mogao prouzrokovati ove klimatske promjene u Evropi?
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 18:34   #31
Nije.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 23:34   #32
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Nije.
je
TSWRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 23:51   #33
Naravno da je ovaj put je meta dalmacija
Točnije kerum netko iz zle vlade reptila želi da se ovaj razbije na ledu
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 02:58   #34
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Šta mislite da li je HAARP mogao prouzrokovati ove klimatske promjene u Evropi?
Kakve klimatske promjene u Europi ? haha....jedna malo jaca zima i svi se ukake. Nije ovo nista kako ce biti hladno nasoj unucadi dok dodjemo do novog ledenog doba u koje Zemlja lagano ulazi. A price o globalnom zagrijavanju i HAARP-u i kontroli vremena prikaci macku o rep. Mi smo jos u kamenom dobu malo bolji zapravo, nismo ni prvi tip civilizacije
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 11:42   #35
A kako to zamišljate da HAARP utječe na klimu?
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 15:01   #36
Teško na cijelu klimu, ali može imati utjecaja na lokalno vremensko stanje. Ljudi su malo veći egoisti, pa misle da mogu utjecati na nešto globalno, a ustvari smo minorni.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 17:38   #37
Ne može ni lokalno utjecati na klimu. Otkad to radio valovi utječu na klimu?
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 18:15   #38
A na koju foru radi valovi zagrijavaju hranu u mikrovalnoj?
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 21:29   #39
U mikrovalnoj su, kao što sam naziv kaže, mikrovalovi. Mikrovalovi utječu na molekule vode u hrani. Molekule vode tako se brzo gibaju da dolazi do kuhanja.
Kod HAARPA se radi o radio valovima.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 22:04   #40
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
U mikrovalnoj su, kao što sam naziv kaže, mikrovalovi. Mikrovalovi utječu na molekule vode u hrani. Molekule vode tako se brzo gibaju da dolazi do kuhanja.
Kod HAARPA se radi o radio valovima.
Isto ti je to, samo druga frekvencija. Foton ko foton, dve noge, rep i peraja.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:35.