Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2016., 13:13   #21
https://youtu.be/U7bu7ET__cQ
https://youtu.be/61HFi04YXxs

Da li je ovo istina ili je opet neka fotomontaža?
VelikiKruhovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 13:38   #22
Quote:
VelikiKruhovski kaže: Pogledaj post
https://youtu.be/U7bu7ET__cQ
https://youtu.be/61HFi04YXxs

Da li je ovo istina ili je opet neka fotomontaža?
fotomontaža
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 14:43   #23
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
fotomontaža
Pa i ja sam u to posumnjao
VelikiKruhovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 05:27   #24
Mislite da je ovo pravo, a ako da, śto bi to moglo biti?

__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 13:44   #25
Cool

To bi ti trebala bit kakti neka vila ili vilenjak



Inače tu imaš video o toj kreaturi:
https://www.youtube.com/watch?v=3UD4ET6fuZw

..... a ostatak priče ti je na:
http://www.ancient-code.com/is-this-...tery-creature/
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 15:54   #26
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
To bi ti trebala bit kakti neka vila ili vilenjak
Hvala za linkove Ja znam to sve śto si mi poslao nego me interesira śto Vi o tome mislite?
Da li je to pravo ili su npr krivotvoreni nalazi DNA itd?
Jer npr DNA pokazuju da to nije nikakva żivotinja, reptil itd jer to neśto ima oko 98% ljudskich osobina DNA -koliko se sjećam.

Ti miśliś da je to vila/vilenjak ili samo prenosiś śto si saznao na tu temu?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 16:22   #27
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Hvala za linkove Ja znam to sve śto si mi poslao nego me interesira śto Vi o tome mislite?
Da li je to pravo ili su npr krivotvoreni nalazi DNA itd?
Jer npr DNA pokazuju da to nije nikakva żivotinja, reptil itd jer to neśto ima oko 98% ljudskich osobina DNA -koliko se sjećam.

Ti miśliś da je to vila/vilenjak ili samo prenosiś śto si saznao na tu temu?
Prvo sam htio napisati da prava i istinska snaga počiva na racionalnom umu, ali sam odustao jer bi Lun odmah skočio da pišem ad hominem.
Razlike u strukturi DNK (na engleskom je DNA) su vrlo male. Da ne prepisujem članak, stavljam poveznicu i izvdaka iz teksta. Tako da ova tvoja tvrdnja o razini podudarnosti DNK između životinja i čovjeka ne stoji:

While the genetic difference between individual humans today is minuscule – about 0.1%, on average – study of the same aspects of the chimpanzee genome indicates a difference of about 1.2%. The bonobo (Pan paniscus), which is the close cousin of chimpanzees (Pan troglodytes), differs from humans to the same degree. The DNA difference with gorillas, another of the African apes, is about 1.6%. Most importantly, chimpanzees, bonobos, and humans all show this same amount of difference from gorillas. A difference of 3.1% distinguishes us and the African apes from the Asian great ape, the orangutan. How do the monkeys stack up? All of the great apes and humans differ from rhesus monkeys, for example, by about 7% in their DNA.
O porijeklu čovjeka i DNK strukturi

Izvor slike ispod

HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 23:10   #28
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Hvala za linkove Ja znam to sve śto si mi poslao nego me interesira śto Vi o tome mislite?
Da li je to pravo ili su npr krivotvoreni nalazi DNA itd?
Jer npr DNA pokazuju da to nije nikakva żivotinja, reptil itd jer to neśto ima oko 98% ljudskich osobina DNA -koliko se sjećam.

Ti miśliś da je to vila/vilenjak ili samo prenosiś śto si saznao na tu temu?
Drugi put napiši što te konkretno zanima, a ne da ti moramo čitati misli i raditi tvoj 'posao'.

BTW
To je najvjerovatnije preparirani ljudski fetus. Ni prvi ni zadnji
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 00:29   #29
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Tako da ova tvoja tvrdnja o razini podudarnosti DNK između životinja i čovjeka ne stoji:
Tu ne ma nikakve moje tvrdnje. Napisao sam/prenio śto je u filmu rekao tip iz laboratorija gdje su provodili razne analize tog "nećega".
Na pitanje novinara jasno je odgovorio da to sigurno nije żivotinja jer bla, bla i da za to konkretno "biće" sa visokim procentom sigurnuści ili sigurno (da me ne vućete za jezik) mogu iskljućiti, da je to netko (ćovjek) napravio radi zabave/śale itd.
Nisam strućnjak, nisam najpametniji (kao neki ljudi ), nego me neke stvari iz pogranića znanosti interesiraju i to je to

Mene interesira da li Vi mislite da li je to stvarno neko biće ili je moguće, da je to neki skoro nemogući "SF fake" ćovjeka?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 01:15   #30
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
1. Drugi put napiši što te konkretno zanima, a ne da ti moramo čitati misli i raditi tvoj 'posao'.

2. BTW
To je najvjerovatnije preparirani ljudski fetus. Ni prvi ni zadnji
1. Pa napisao sam:
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Mislite da je ovo pravo, a ako da, śto bi to moglo biti?
[img]http:/=[/img]
Ako nije bilo razumljivo moje pitanje pa si stoga se angażirao u linkanje, molim bez ljutnje -nije bilo namjerno

2. Ok. Smatraś da je tijelo preparirani fetus. A krila? Od njih su isto radili probe (u tom samom laboratoriju) DNA i "nalaz" je bio isti kao i od "fetusa" -tzn ta sam gradnja DNA kao "fetus".
Kako njih (krila) misliś da je netko mogao tako strućno dopasati do fetusa i da ima isto DNA?

Postoji neśto na zemlji śto ima slićna krila (od ćega bi ih netko "dopasao" do tog "fetusa") a da bi i DNA mogao biti slićan krilima sa "fetusa"?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 12:24   #31
Lightbulb


Nakon dugo vremena ulovili vrlo vrlo rijetkog sisavca:

Quote:
http://mysteriousuniverse.org/2016/0...l-found-alive/
Local trappers brought researcher David Fernandez the bodies of three unusual-looking squirrels on Bioko Island in Equatorial Guinea off the west coast of Africa. He texted a photo of one to the world’s leading (and probably only) expert on what he thought it was and Erik Seiffert, professor of cell and neurobiology at the Keck School of Medicine at USC, confirmed that it was indeed an extremely rare and mysterious Zenkerella insignis, a squirrel-like rodent with a scaly tail.
Quote:
http://www.sci-news.com/biology/zenk...ent-04112.html
“Zenkerella could be seen as the ultimate Pokémon that scientists have still not been able to find or catch alive,” said study senior author Prof. Erik Seiffert, a researcher in the Keck School of Medicine at the University of Southern California, Los Angeles.
....
“Of the about 5,400 mammal species alive today, only Zenkerella insignis and five others are the ‘sole surviving members of ancient lineages’ dating all the way back to the early part of the Eocene epoch, 49 million years ago or more,” Prof. Seiffert said.
orginal dokument:
Quote:
https://peerj.com/articles/2320/https://peerj.com/articles/2320/
ABSTRACT
The “scaly-tailed squirrels” of the rodent family Anomaluridae have a long evolutionary history in Africa, and are now represented by two gliding genera (Anomalurus and Idiurus) and a rare and obscure genus (Zenkerella) that has never been observed alive by mammalogists. Zenkerella shows no anatomical adaptations for gliding, but has traditionally been grouped with the glider Idiurus on the basis of craniodental similarities, implying that either the Zenkerella lineage lost its gliding adaptations, or that Anomalurus and Idiurus evolved theirs independently. Here we present the first nuclear and mitochondrial DNA sequences of Zenkerella, based on recently recovered whole-body specimens from Bioko Island (Equatorial Guinea), which show unambiguously that Zenkerella is the sister taxon of Anomalurus and Idiurus. These data indicate that gliding likely evolved only once within Anomaluridae, and that there were no subsequent evolutionary reversals. We combine this new molecular evidence with morphological data from living and extinct anomaluromorph rodents and estimate that the lineage leading to Zenkerella has been evolving independently in Africa since the early Eocene, approximately 49 million years ago. Recently discovered fossils further attest to the antiquity of the lineage leading to Zenkerella, which can now be recognized as a classic example of a “living fossil,” about which we know remarkably little. The osteological markers of gliding are estimated to have evolved along the stem lineage of the Anomalurus–Idiurus clade by the early Oligocene, potentially indicating that this adaptation evolved in response to climatic perturbations at the Eocene–Oligocene boundary (∼34 million years ago).
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 20:36   #32
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Nakon dugo vremena ulovili vrlo vrlo rijetkog sisavca...
I ubili ga.
Vizionar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 00:24   #33
Hebiga lovci i živi primjerci ne idu baš zajedno.


Quote:
Local trappers brought researcher David Fernandez the bodies of three unusual-looking squirrels on Bioko Island in Equatorial Guinea off the west coast of Africa
Dakle lovci su u zamkama našli tri mrtve životinje i predali ih znanstvenicima.


Što bi reka onda na slučaj od prošle godine, gdje je znastvenik svjesno ubio i secirao vrlo rijetku pticu?

Zadnje uređivanje memulica : 21.08.2016. at 00:55.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 00:53   #34
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Što bi reka onda na slučaj od prošle godine, gdje je znastvenik svjesno ubio i secirao vrlo rijetku pticu?
Znam za taj slučaj, i pametni kolege biolozi koji moraju imati dokaz za novu vrstu su isto tako pametni jer su time osakatili gene pool tako rijetke vrste za daleko veći postotak nego su toga svjesni.
Vizionar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 01:04   #35
Quote:
VelikiKruhovski kaže: Pogledaj post
Hvala. To je mitologija znači. Vjerovatno su u drevna vremena križanjem životinja dobijali životinje koje mitovi prikazuju. Vjerovatno su postojala takva biča.
Dok ne pronađu kostur ili fosil ništa od zaključka
Vjerojatnije je da je čovjek intelogentno biće obdareno maštom i sposobnošću preslojavanja različitih konstrukata iz stvarnosti koja ga okružuje i što mu služi da stvori osebujan i bogat fantazijski svijet.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 01:09   #36
U oskudnoj ponudi knjiga na temu kriptozoologije, izdvajam ovu.

__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 21:27   #37
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Vjerojatnije je da je čovjek intelogentno biće obdareno maštom i sposobnošću preslojavanja različitih konstrukata iz stvarnosti koja ga okružuje i što mu služi da stvori osebujan i bogat fantazijski svijet.
nije sve masta, uzmi za primjer naciste koji su radili kojekakve pokuse sa ljudima i zivotinjama,za neke stvari se zna, a za hrpu toga se sigurno ne zna sto je sve palo na pamet 'ludim znanstvenicima'
jedna od stvari je bilo presadivanje glave,prisivanje dodatne glave uz postojecu(uspjelo je na psu)....
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 22:04   #38
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
nije sve masta, uzmi za primjer naciste koji su radili kojekakve pokuse sa ljudima i zivotinjama,za neke stvari se zna, a za hrpu toga se sigurno ne zna sto je sve palo na pamet 'ludim znanstvenicima'
jedna od stvari je bilo presadivanje glave,prisivanje dodatne glave uz postojecu(uspjelo je na psu)....
Tko su bili ti "nacisti" koji su prije 1000 ili 3000 godina prišivali glave na ljude i životinje? Meni se čini da je baš to mašta...
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 23:26   #39
Thumbs up

Morsko čudovište potopilo njemačku podmornicu?

" Objašnjenje kapetana njemačke podmornice Günthera Krecha bilo je i više nego čudno: nekakvo tajanstveno čudovište toliko je oštetilo njegovu podmornicu da više nije mogla zaroniti ispod površine. Rekao je kako je njegova podmornica još tijekom noći isplovila na površinu kako bi napunila svoje akumulatore kad je "nekakvo čudovište" izašlo iz mora, "s velikim očima, nečim sličnim rogovima na malenoj glavi i zubima koji su blistali na mjesečini"

Krech kaže kako se njegova posada prihvatila oružja i počela borbu s čudovištem koje je bilo toliko veliko da se njegova podmornica opasno nagnula na stranu i gotovo se prevrnula. Konačno, čudovište je pobjeglo, ali je prilično oštetilo konstrukciju podmornice...."

http://www.scottishpower.com/news/pa..._scotland.aspx
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 23:13   #40
Space shark theory

Ovo je možda više pitanje za poznavatelje svemira, ali opet pitanje je o životinji, obliku života. Možda spada i u kriptozoologiju i u svemirske teorije

Nešto sam se zapitao u morima postoje ajkule kao največi lešinari mora i okeana koji imaju nekako prirodnu zadaču da čiste mora od lešina ali usput progutaju i smeče ili gume od automobila, ma gutaju sve. Postoji dosta životinja lešinara, a postoji i velikih i sitini stvorenja koji pomažu u čišćenju i reciklaži na planeti.

E mene zanima kakve su mogućnosti postojanja neke velike životinje ili nekih jata živih biča koja imaju zadatak da čiste svemir? Neki oblik života ili pojava kojoj je u naravi da čisti prljavštinu između zvijezda, galaksija, neki svemirski kit ili ajkula
Da bi i svemir kao planeta bio čist.
Ako neko ima neku teoriju. Sve što padne na pamet. Evo ja ču ovoj teoriji ili hipotezi dati ime (smješno jest, ali štaš) Space shark theory
pitam ozbiljno ???


(to sam dobio ideju gledajuči jednu epizodu zvjezdanih ztaza u kojoj se ne to ali takvo nešto pomalo slično pojavljuje)
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:52.