Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2017., 21:48   #21
10 ak dana.
Radilo se o sezonskom poslu kod prijatelja, da sam ostala duze,poklali bi se
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 13:21   #22
Jedan i pol dan zato što sam psihički nestabilan. Jebate kakvih razmišljanja tu ima, fakat i treba da nas poslodavci prcaju.
ntrend is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:00   #23
znači ima nas joooš.........ajd barem nisam crni ovan

na zadnjem poslu sam 4 puta pokušao dati otkaz, šefica ga ne želi........primiti ;-)
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:09   #24
Quote:
rap kaže: Pogledaj post
3-4 sata. Ne znam tocno.



Da, i ? Zasto mislis da su takve osobe psihicki nestabilne ?

Ne znam kako poslodavci gledaju na to, niti me zanima iskreno, buduci da sam nezaposlen i nezaposliv za bilo kakav konvencionalni posao,
Imaš neku invalidnost ili ti se ne da raditi tzv. konvencionalne poslove?
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:17   #25
15 dana. Rad na arheološkim iskopinama preko studentskog ugovora. Iznimno teška fizikalija u kombinaciji sa nerazumijevanjem i nespremnosti poslodavca da pokuša barem malo olakšati. Jednostavno nije za svakoga.
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 18:54   #26
Najkraći radni odnos, 4-5 sati

Dođem prvi dan u jednu kebabnicu u Zg koja se isfurava kao puno profinjenija od nekog običnog fast food objekta, jede se unutra, imaju uniformice, bla sra, oni imaju čak 2 restorana, oni su franšiza, izgleda kao mcdonalds ili burger king unutra, hrpetina pravila, pravilnik od 18 fajlova, uglavnom nasmijali su me odmah s time

Dočeka me neka mala od kojih 23-24 godine s kojom trebam odradit smjenu, a posla nigdje, znači u 4-5 sati ukupno 6 gostiju je bilo. I tako mi uđemo u neku priču i ona meni cijelo vrijeme, nemoj ovo, nemoj ono, nemoj imat mobitel, nemoj sjedit, pa reko dobro pusti me u kurac, sami smo tu, nisi vlasnik, nikog nema, šta me jebeš. I reko idem zapalit cigaretu, kad ona meni "Prije se moglo, ali sad su šefovi iz drugog restorana rekli da im to nije lijepo pa sad cijelu smjenu 8-9 sati ne pušimo"
cura isto pušač. Gledam ju i ne vjerujem. Zato sam i ostala dulje od 2 sata, nisam mogla pojmit da se netko da tako zajebavati

Ništa, pustim ja i pričamo dalje, i veli ona meni onako mučenički "Nemam uopće slobodnog vremena, ja sam ovdje prva ispod šefa, ja slažem smjene, radim tu ko konj, uvijek sam ovdje, mora se radit, za sve mene zovu, uopće ne vidim obitelj, bla bla, ali imam bonus na plaću"
prvo sam mislila da se žali, kad ono, njoj je to normalno
i ja njoj velim, i ti mala puštaš da te ovako jebu za 4500 kuna? Deset sati dnevno se tu jebeš u ovoj uniformici, ne zapališ cigaru, ne popiješ kavu, za koga? Za ove kretene od šefova? Idemo kući i ti i ja sad, zatvori im restoran i ko im jebe milu majku

Ona se okrene, ispriča se, nazove šefa, požali se da ja nisam normalna i pošalje me kući
ajd bemti mene ste našli jebat, jebena franšiza od 2 jadna restorana s 10 gostiju dnevno, ajd kvragu
__________________
I travel the world looking for understanding
of the time that we live in...
Cleo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 19:31   #27
Sto ljudi sto cudi, 4500 za kebabdzinicu je odlicna lova.Ja sam toliko dobivala u ljekarni, radila u svim mogucim smjenama.
Sve ostalo je stvar opce kulture i profesionalnog ponasanja.Uniforme, pravilnici, normalna stvar. I ja pusim, i volim potipkat po mobu,ali to na poslu ne radim, jer nije profesionalno.Tamo gdje se sluzi hrana nema mjesta cigaretama. Da hocu pojest kebab,a vani neka curka pusi, nebi usla.Da, ruzno je vidjet, tako sigurno i vlasnik razmislja. Gubi musterije zbog tvoje komocije. Po tom istom pravilniku imas pravo na pauzu od pola sata, udjes u kuhinjicu ili gdje vec imate pauzu, i odmoris se, pojedes, sta vec.To je tvoje pravo koje ti nitko ne moze uzet, ali nije tvoje pravo ic na cik pauzu kad ti se prohtije "jer gazde nema"
Al velim, sto ljudi sto cudi.On ce nac nekog ko ce mu radit, a ti ces radije bit bez posla, ako ti tako pase, fine with me.
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 22:31   #28
Quote:
Tict Tac Toe kaže: Pogledaj post
Sto ljudi sto cudi, 4500 za kebabdzinicu je odlicna lova.Ja sam toliko dobivala u ljekarni, radila u svim mogucim smjenama.
Sve ostalo je stvar opce kulture i profesionalnog ponasanja.Uniforme, pravilnici, normalna stvar. I ja pusim, i volim potipkat po mobu,ali to na poslu ne radim, jer nije profesionalno.Tamo gdje se sluzi hrana nema mjesta cigaretama. Da hocu pojest kebab,a vani neka curka pusi, nebi usla.Da, ruzno je vidjet, tako sigurno i vlasnik razmislja. Gubi musterije zbog tvoje komocije. Po tom istom pravilniku imas pravo na pauzu od pola sata, udjes u kuhinjicu ili gdje vec imate pauzu, i odmoris se, pojedes, sta vec.To je tvoje pravo koje ti nitko ne moze uzet, ali nije tvoje pravo ic na cik pauzu kad ti se prohtije "jer gazde nema"
Al velim, sto ljudi sto cudi.On ce nac nekog ko ce mu radit, a ti ces radije bit bez posla, ako ti tako pase, fine with me.
To sam puno i rekla, ali realno po meni nema tih para zbog kojih bi zapostavila privatan život i svoje vrijeme za sebe. Radila sam i za 6000, pa dala otkaz jer me od jutra do sutra može gledat samo krevet.
Hoću reć da ljudi u Hrvatskoj po meni strahovito jeftino prodaju svoje slobodno vrijeme. Posao nije ništa drugo nego trampa tvog vremena i znanja za novac. I kad vidim da ljudi žrtvuju svoje vrijeme s obitelji ili slično za malo novaca bude mi žao, jebiga.

Profesionalno, bože moj, svi smo ljudi i imamo svoje potrebe. Kao prvo, normalno da ću oprat ruke prije nego što diram hranu, mislim da se to podrazumijeva.
Podrazumijeva se i da je radnik osoba, kojoj nije cilj u životu stajat za pultom kao lutka u izlogu, i normalno da ako nema nekog posebnog posla da će pit kavu i tipkat po mobu.
Totalno imam razumijevanja za uslužne radnike u tom smislu, desi mi se da ulazim u kebabnicu i radnik stoji ispred i puši, ako mi se ne žuri ja ću njega pričekat da dovrši cigaretu, nije ni on presretan šta pola dana stoji tu i ljudima radi kebabe. Malo razumijevanja.

Počela sam svuda ulaziti da pretpostavkom "ovi ljudi vjerojatno mrze svoj posao" i odmah ima manje tenzija sa svim konobarima, šalterušama, čak i u apoteci. Ako moram zamijeniti narudžbu, ne ljutim se jer znam da sve teže ide kad radiš preko kurca
Da sad uđem u apoteku i vidim da cura sjedi i tipka po mobu, pomislim 'samo polako, nije ni tebi tu zabavno'
__________________
I travel the world looking for understanding
of the time that we live in...
Cleo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 21:01   #29
Quote:
Bilijuner kaže: Pogledaj post
na zadnjem poslu sam 4 puta pokušao dati otkaz, šefica ga ne želi........primiti ;-)
Jesi procitao moj prijasnji komentar "sto dulje to bolje", zapitaj se zasto ga ne zeli primiti

Quote:
Bilijuner kaže: Pogledaj post
Imaš neku invalidnost ili ti se ne da raditi tzv. konvencionalne poslove?
Hhh nemam invalidnost. Pa... stvar je u tome da volim raditi vise razlicitih poslova, dosadi mi brzo sve.
Imam par izvora zarade i imam slobodu, ne vidim se raditi neki "normalni" 9-5h posao, niti slusati i lizati supak nekom kretenu od sefa da bih imao od cega prezivjeti, nekako sumnjam da bih to izdrzao.

Mislim, nemojte me krivo shvatiti, da moram bi radio i to, (i radio sam nesto kratko) , ali smatram da svakome kome ne pase taj ritam, i tko ima nesto u glavi se uvijek moze nekako snaci na drugi nacin.
rap is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 21:06   #30
Quote:
Tict Tac Toe kaže: Pogledaj post
Sto ljudi sto cudi, 4500 za kebabdzinicu je odlicna lova.Ja sam toliko dobivala u ljekarni, radila u svim mogucim smjenama.
Sve ostalo je stvar opce kulture i profesionalnog ponasanja.Uniforme, pravilnici, normalna stvar. I ja pusim, i volim potipkat po mobu,ali to na poslu ne radim, jer nije profesionalno.Tamo gdje se sluzi hrana nema mjesta cigaretama. Da hocu pojest kebab,a vani neka curka pusi, nebi usla.Da, ruzno je vidjet, tako sigurno i vlasnik razmislja. Gubi musterije zbog tvoje komocije. Po tom istom pravilniku imas pravo na pauzu od pola sata, udjes u kuhinjicu ili gdje vec imate pauzu, i odmoris se, pojedes, sta vec.To je tvoje pravo koje ti nitko ne moze uzet, ali nije tvoje pravo ic na cik pauzu kad ti se prohtije "jer gazde nema"
Al velim, sto ljudi sto cudi.On ce nac nekog ko ce mu radit, a ti ces radije bit bez posla, ako ti tako pase, fine with me.
Upravo o ovom pricam. O ovakvom odvratnom mindsetu poslodavaca, a ocito i vas radnika, pa zato ni ne zasluzujete nista vise.
rap is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 10:21   #31
@rap kakve to izvore zarade imaš ako nije tajna?
freelancing?

Meni isto puno poslova ne odgovara, dobijem živčani slom i odem ća
3 smjene pogotovo hejtam xD

Zadnje uređivanje Stranger FX : 10.08.2017. at 10:45.
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 11:29   #32
9, odnosno 10 dana (call centar)
heavy snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 12:25   #33
Quote:
rap kaže: Pogledaj post
Upravo o ovom pricam. O ovakvom odvratnom mindsetu poslodavaca, a ocito i vas radnika, pa zato ni ne zasluzujete nista vise.
Ne razumijem sto je odvratno u tome mindsetu. Komentar je bio prilicno ok. Doma mozes raditi sto god zelis a na poslu se ponašaš onako kako poslodavac to želi. Ako tvoje ponašanje odbija klijente normalno da ni jedan poslodavac neće to tolerirati. Govorim kao netko tko radi od 9 do 5 vani i moj poslodavac trazi od mene da budem u odjelu i kravati.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 08:53   #34
Quote:
Cleo28 kaže: Pogledaj post
Najkraći radni odnos, 4-5 sati

Dođem prvi dan u jednu kebabnicu u Zg koja se isfurava kao puno profinjenija od nekog običnog fast food objekta, jede se unutra, imaju uniformice, bla sra, oni imaju čak 2 restorana, oni su franšiza, izgleda kao mcdonalds ili burger king unutra, hrpetina pravila, pravilnik od 18 fajlova, uglavnom nasmijali su me odmah s time

Dočeka me neka mala od kojih 23-24 godine s kojom trebam odradit smjenu, a posla nigdje, znači u 4-5 sati ukupno 6 gostiju je bilo. I tako mi uđemo u neku priču i ona meni cijelo vrijeme, nemoj ovo, nemoj ono, nemoj imat mobitel, nemoj sjedit, pa reko dobro pusti me u kurac, sami smo tu, nisi vlasnik, nikog nema, šta me jebeš. I reko idem zapalit cigaretu, kad ona meni "Prije se moglo, ali sad su šefovi iz drugog restorana rekli da im to nije lijepo pa sad cijelu smjenu 8-9 sati ne pušimo"
cura isto pušač. Gledam ju i ne vjerujem. Zato sam i ostala dulje od 2 sata, nisam mogla pojmit da se netko da tako zajebavati

Ništa, pustim ja i pričamo dalje, i veli ona meni onako mučenički "Nemam uopće slobodnog vremena, ja sam ovdje prva ispod šefa, ja slažem smjene, radim tu ko konj, uvijek sam ovdje, mora se radit, za sve mene zovu, uopće ne vidim obitelj, bla bla, ali imam bonus na plaću"
prvo sam mislila da se žali, kad ono, njoj je to normalno
i ja njoj velim, i ti mala puštaš da te ovako jebu za 4500 kuna? Deset sati dnevno se tu jebeš u ovoj uniformici, ne zapališ cigaru, ne popiješ kavu, za koga? Za ove kretene od šefova? Idemo kući i ti i ja sad, zatvori im restoran i ko im jebe milu majku

Ona se okrene, ispriča se, nazove šefa, požali se da ja nisam normalna i pošalje me kući
ajd bemti mene ste našli jebat, jebena franšiza od 2 jadna restorana s 10 gostiju dnevno, ajd kvragu
baš sam trenutno na takvom poslu, nemoj mobitel, kako se držiš, brže, brže...kao da sam u robovlasništvu....al još 15 dana i bye, bye
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 17:18   #35
Quote:
Stranger kaže: Pogledaj post
@rap kakve to izvore zarade imaš ako nije tajna?
freelancing?

Meni isto puno poslova ne odgovara, dobijem živčani slom i odem ća
3 smjene pogotovo hejtam xD
Krijumcarenje ljetnih carapa.

A drugi izvor nije freelancing, a nije ni tajna, ali je dosta specifican posao pa ne bi htio napisati javno. Ajmo reci da zaradujem investiranjem.

Jasno mi je zasto pitas i ima masu nacina da se zaraduje investiranjem.
Uvijek su tu dionice, fondovi, orocenja, stednje, zivotna osiguranja itd... Sve ovisi koliko si poduzetan tip
rap is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 15:45   #36
3 sata. Ja i frend kupili sljive ja pustio eminema lik kaze bajo jel znas to prevest. I na kraju lik reko ajd isplati deckima ja brze odradim sam od njih 2 zajedno. LMFAO
D E N I S is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 17:13   #37
Quote:
D E N I S kaže: Pogledaj post
3 sata. Ja i frend kupili sljive ja pustio eminema lik kaze bajo jel znas to prevest. I na kraju lik reko ajd isplati deckima ja brze odradim sam od njih 2 zajedno. LMFAO
That has to be somekind of record....
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 18:00   #38
Quote:
rap kaže: Pogledaj post

Uvijek su tu dionice, fondovi, orocenja, stednje, zivotna osiguranja itd... Sve ovisi koliko si poduzetan tip
Nemaš ti sinko pojma šta lupetaš
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 17:27   #39
Yeah!
ntrend is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 19:10   #40
Mjesec dana. Poslodavac je bio frend koji je pokrenuo firmu. Al nakon mjesec dana smo obojica shvatili da nisam za to Bitno je probat
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.