Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2015., 11:32   #41
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
Zašto je normalno da stakla koštaju više od okvira? Pa evo..neki plaćaju 400-500 kn stakla, ako su kupili "prave" sunčane, onda su im stakla bar duplo jeftinija. Mislim da je 1800 stvarno preveć, popust na gotovinu 1200.

e: mogla si linkati taj post. Ovako bi trebali pročitati 26 stranica teme ili tražit u njenih zadnjih 500 postova..
Staklo je precizno izrađena leća. I još imaš one dvofokusne ili višefokusne, pa valjkaste, pa premazane anti-refleksivnim slojem, pa one negrebljive, pa specijalno tanka stakla za superćorave.

Okvir je komad plastike.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 11:52   #42
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Staklo je precizno izrađena leća. I još imaš one dvofokusne ili višefokusne, pa valjkaste, pa premazane anti-refleksivnim slojem, pa one negrebljive, pa specijalno tanka stakla za superćorave.

Okvir je komad plastike.
Ma ovo su gluposti. Naplaćuju nam toliko jer mogu, a mi to plaćamo jer možemo..a ne jer moramo.
Ako ja mogu preko zenni optical kupiti okvire i stakla s dioptrijom (a imam -3.50 na jednom, -1.75 na drugom + visoke cilindre i astigmatizam) + anti-refleksiju + protiv grebanja + water resistant (da mi ne ostaju glupe mrlje od vode/kiše)..i još kao bahato ugraviram nešto s unutarnje strane ručke i to SVE za 250 kn - uključuje i poštarinu ... onda me niko ne može uvjeriti u razloge visoke cijene. Al valjda svako treba dobiti dio kolača; ovi iz otpike, proizvođač.. Jer ako oni meni mogu "velikodušno" ponuditi 30 % nižu cijenu, a opet su na dobiti.. ma uglavnom, sve jasno.
A da se razumijemo.. stakla sa zennioptical su odlične kvalitete jer mogu povući paralelu sa staklima koje sam radila u HR za banoslovne iznose.
Nažalost, raybanke ne mogu poslat u zenni da mi stave dioptriju. A girl gotta do what girl gotta do
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 19:52   #43
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
e: mogla si linkati taj post. Ovako bi trebali pročitati 26 stranica teme ili tražit u njenih zadnjih 500 postova..
Oprosti, bubo, nisam razmišljala, sad ću. Treba li ti i kakvu uputnicu ispuniti?

Quote:
Zašto je normalno da stakla koštaju više od okvira?
Zato što su stakla razlog zbog kojeg nosiš naočale, osim ako naočale nosiš jer ti dobro stoje okviri, u kom slučaju stakla vjerojatno koštaju par kuna.

Naravno, cijene u optikama nisu kakve jesu jer su sama stakla baš toliko skupa, zato sam i linkala topik na kojem piše kako jeftinije kupiti naočale, kao što ni leće koje naručujem za 200 kuna očito u mojoj "matičnoj" optici ne koštaju 600 jer se plaća leća.

Ali meni je sasvim normalno da stakla, the dio naočala, platim više od okvira kojem je funkcija otprilike to da stakla ne moram rukama držati pred očima (okej, i da ne izgledam baš kao žgabava štreberica iz romantične komedije prije magične transformacije ).
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 20:07   #44
dioptrijske sunčane naočale

Imam veliku dioptriju i cilindre. Kada su mi oči u redu, nosim leće i obične sunčane naočale s kojma ulazim i u more jer ako mi uleti slana kapljica u oko suzit ću sve dok ne izvadim leće.

Ali ima dana kad moje oči odbijaju leće, kad me iste grebu i iritiraju.

Zato sam napravila dioptrijske sunčane naočale na kojima su progresiv stakla, odnosno plastike jer zbog velike dioptrije staklene naočale ne bi bilo moguće nositi.

Dakle neka srednja cijena plastika, ne najfinija, me došla 2400 kn bez okvira, jer sam okvir iskoristila od običnih sunčanih naočala.

Obožavam svoje naočale jer mi se oči odmaraju i samo žalim što s njima idem u more pa ću im skratiti vijek trajanja, ali bez njih sam kao šišmiš!
Liba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 02:21   #45
Sunčane dioptrijske naočale

@Terranea, da ne kvotam, kako prodjes sa 250kn na zenni optical ako je samo dostava 70ak kuna? Bas cackam po stranici, imam slicnu dioptriju i nema sanse da tolko ispadne
Plus carina tj. pdv, jelte...?
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 00:42   #46
U optici Kraljević - obična stakla ~500 kn, polarizirana ~1100 kn, ako doneseš svoje naočale.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 16:42   #47
Dižem temu jer sam glupa - mogu li se na Zenni Opticalu naručiti sunčane naočale? Koji od onih milijuna tipova stakla moram odabrati u tom slučaju?

Koliko sad vidim postoje samo ona koja se zatamne i "dodatak" sunčanih na dioptrijske.

Pomagajte
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 14:38   #48
Gledam i ja taj zenni već dugo, ali nikako da se odlučim naručiti. baš me zanimaju iskustva drugih,
kako naručujete naočale koje niste probali?
RI171 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 15:27   #49
Ja sam prije godinu dana krenula u potragu za dioptrijskim sunčanim naočalama i na kraju sam kupila u Ghetaldusu naočale tj. okvir i uzela neku srednu debljinu stakla tj. plastike. Diotprija mi je previsoka i onda bi na kraju imala pepeljarke koje niti na jedan okvir ne bi mogle pa sam uzela neku srednju debljinu. Nije problem ako malo vire. Sveukupno sam platila oko 3000 kn. Znači i okvir i stakla i superzadovoljna sam! Svugdje idem s njima, jedino se ne kupam s njima jer me strah da sol ne nagrize staklo tj. tu plastiku.
MajaVV is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 15:47   #50
Da vas pitam za savet, jer ne verujem ovima u optikama
Imam dioptriju +3.5 i cilindre i ne znam sta jos. Stakla za ove obicne naocare stanjujem.
Zanima me, da li i za suncane naocare sa dioptrijom moram toliko da stanjujem stakla ili mogu i manje? Oni mi kazu da moram i vise, sto je njima u interesu jer je onda jos skuplje.
Do sada mi sunce nije smetalo, sem na moru, sada mi smeta bas!

Kod nas su okviri, kvalitetni, oko 100 evra, a ova moja stakla ( tj. plastika) oko 130 evra. Tako da uopste nije mala suma.( Nemojte uporedjivati sa vasim cenama, kod nas je vecina toga jeftinije, ali su i plate dosta manje)
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 10:31   #51
ŽELIM isti indeks loma kod dioptrijskih sunčanih naočala. Da li se dioptrijske sunčane rade od stakla indeksa loma 1.67 ?
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 12:09   #52
Mami sam uzela dioptrijske sunčane na Zenniu.
Oduševljena je.
Cijeli vic cca 300kn.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 20:00   #53
Jel se placa carina kad se naruci preko zenni optical? Naocale koje zelim bi bile oko 30 dolara + 10 dolara postarine
Spotty Dots is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 09:51   #54
Vidiš, vidiš... Ovo bi i meni trebalo. No, ne znam koliko je to pametna ideja budući da mi skoro svake godine naraste malo dioptrija.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.